Szolnoki MÁV FC – Gyirmót FC Győr

1:1

vége (1:0)

26.03.2015, 18:00 • Tiszaligeti stadion, Szolnok • Kun Zoltán

Az egygólos hazai vezetés után az emberelőnyben játszó hazaiak bebiztosíthatták volna győzelmüket a második félidő elején. Nem tették. E helyett egy pontrúgás után váratlanul megszerezte az egyenlítő gólt a Gyirmót. Az előrehúzodó Lázár volt eredményes fejjel. Majd a hazaiak is 10 emberre fogyatkoztak, miután Nagy István is megkapta második sárga lapját. A győzelmet végül egyik csapatnak sem sikerült megszereznie. Így 1-1 pontal távozhattak a felek a Tiszaligetből. A vendégek így pontszámban beérték a listavezető Vasast, de megelőzniük nem sikerült. A hazai csapat pedig ezzel a döntetlennel feljött a 4. helyre. Igaz a forduló többi mérkőzését csak ezután játszák. (19:57:18)

90+3

90+2

Cserélnek a vendégek is. Ezzel mennek el az utolsó percek. Cserit váltja Molnár .

90+1

Még egy csere a végén. Zvara helyett Csirszki a pályán.

90

Megszerezhette volna a vezetést a Gyirmót. Cseri vezeti kapura a labdát a bal oldalon. Pokorni jól zárja a szöget és így hárítani tud.

89

3 percet hosszabít Farkas Ádám játékvezető.

88

Nagy István is megkapja második sárga lapját. Egyenlő létszámban a felek.

87

Csatár helyett csatár a vendégeknél. Bobál jön le. Oross jön be.

86

Lengyel 28 méterről leadott lövését védi eldőlve Somogyi.

85

Lengyel veszít labdát a felezővonalnál. Pokorninál köt ki végül a labda.

84

Zsolnai ül bele ellenfele ölébe. A szabadrúgást Somogyi végzi el.

83

Tóth Bence húzza meg a jobb oldalon. sokat vár a beadással. Nem is lesz semmi az akcióból.

82

Nagy István is besárgul, miután visszahúzza ellenfelét a félpályánál.

81

Vári lábáról csúszik le csúnyán a labda, amely így a kapu mögött landol.

80

Tóth Bence vezeti befelé a labdát. Zsolnainak szánt passza elég pontatlanra sikeredett.

79

Les miatt szabadrúgás a hazaiaknak.

78

Nem igazán látszódik a hazaiak emberelőnye. Jól tartják magukat a vendégek. Az egyenlítés után fel is bátorodtak.

77

A kiugró Zsolnai elől tisztáz becsúszva a gólszerző Lázár.

76

Újabb csere. Most a hazaiaknál. Rokszin helyett Zsolnai.

74

Pokorni ölel magához egy bal oldalról előreívelt labdát.

73

Fejes bedobást végezhet el a felezővonalnál.

72

Cserél a gól után Sisa Tibor. Magasföldit Beliczky váltja a folytatásra.

71

Lendületben maradnak a vendégek. Pokorninak kell leérnie egy lapos labdára a jobb alsó saroknál.

70

A Gyirmót gólt szerzett!
Jobb oldali szögletet követően Lázár Patrik érkezik teljesen üresen, és fel sem ugorva a kapu közepébe fejel. Emberhátrányban egyenlít a Gyirmót.

70

Rokszin esik el furcsa körülmények között a tizenhatos vonalánál. Farkas Ádám ismét nem ítél semmit.

69

Lengyel szabadít fel a szögletet követően a hosszú oldalon.

68

Madarász veri meg a jobb oldalon Lengyelt. Átíveli a hosszú oldalra, ahol egy vendég védő fejéről pattan szögletre a labda. A vendégek kezezést reklamálnak.

67

Lengyel kap sárga lapot, miután taktikai szabálytalanságot követ el Madarásszal szemben.

66

Mile bújna ki két védő közül, de nem sok esélye volt a labda megtartására.

65

Madarász szabadrúgását hatástalanítja fejjel Papucsek.

64

Nagy István bonyolódik cselekbe a tizenhatos szélénél. Visszagurított labdáját Mile rúgja méterekkel a kapu fölé.

63

Papp tart rá az éppen indítani próbáló Zvara lábára. Megússza sárga lap nélkül a vendég játékos.

62

Zvara beadása csak Somogyinak jó. Éppen a kapus kezébe érkezik a labda.

61

Somogyi rúgja vissza a mezőnybe a hátragurított labdát.

60

A sarokrúgást kirúgás követi, miután a rövidsaroknál helyezkedő Váriról kiperdül a labda az alapvonalon túlra.

59

Nagy István egy köténypasszal játsza meg a beinduló Várit. A védők szögletre tisztáznak.

58

Cserit viszik földre, de a játékvezető sípszava néma marad. Ezután heves reklamálásba kezdenek a vendégek.

57

Mile vállalkozik lövésre jó 25 méterről. A kapura tartó próbálkozást magabiztosan védi Somogyi.

56

Várival szemben követnek el szabálytalanságot a vendég térfél közepén. Ismét a hazaiak jöhetnek.

55

Nagy István játsza meg gyönyörűen a beinduló Rokszint. A labdát viszont nem tudja eltenni a hazai szélső a kifutó Somogyi mellett. Az akció végén Tóth Bence lő nem sokkal a jobb kapufa mellé.

54

Papucsek szabadít fel. Közben már szabadrúgás kifelé. Magasföldi volt szabálytalan.

53

Vári játszik össze szépen Nagy Istvánnal a vendég tizenhatoson belül. Utóbbi lövését védi végül Somogyi.

52

Bobál indulna meg a kapu felé. Meg állítja viszont a játékvezető sípszava. Lesállás miatt a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

51

Zvara veszít labdát, amelyből indulhatnak a vendégek. Az akció végén Magasföldi középre tartó lövését védi Pokorni.

50

Somogyi hozhatja játékba a labdát kirúgással.

49

Rokszin cselezget a jobb oldalon. Csak nagy nehézségek árán tudják őt megszabadítani a labdától.

48

Meg is teszi ezt Sisa Tibor csapata. Egyenlőre szöglet a jutalmuk.

47

A középpályán folyik a játék. A Gyirmótnak emberhátrányban is támadnia kellene.

46

A szünetben cserélt Kis Károly. A gólszerző Kenderes helyett Lengyelt küldte be a második félidőre.

46

A vendégek kezdték a második félidőt.

46

A félidő elején a vendég gyirmótiak lépett fel támadólag. Pokorninak többször is játékba kellett avatkoznia. Majd szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a Szolnok. Ezután a hazai csapat a 40. percben emberelőnybe került, miután Gyurján egy percen belül két sárga lapott is kiérdemelt csúnya belépői után. Ezzel kényelmes helyzetbe került a Tisza-parti csapat. A kérdés az, hogy ki tudja-e ezt használni Kis Károly legénysége, és ittjon tudja-e tartani a rendkívül fontos 3 pontot.

45+1

45

Lesállás miatt a vendégek jöhetnek a felezővonalról. Egy esély még így a félidő végén.

44

Pokorni unja meg, és bikázza előre a labdát.

43

A hazaiak előnyük tudatában kényelmesen passzolgatnak a saját térfelükön.

42

A vendégeknek nem alakul jól eddig a mérkőzés. A bekapott gól után most emberhátrányban kell lejátszaniuk több mint egy félidőt.

41

Sorozadban harmadik mérkőzésén kerül hamar emberelőnyben a Szolnok. Kérdés most is élni tud-e ezzel.

40

Gyurján egy percen belül megkapja második sárga lapját is. Most Nagy István volt a szenvedő fél. Emberelőnybe kerül a Szolnok.

39

Gyurján is besárgul, miután csúnyán odacsúszik Papucseknek.

38

Tóth Bence passzát füleli le Madarász.

36

Szépen hozzák ki a a labdát a hazaiak, de egy pontatlan labdát követően a vendég győriek jöhetnek. Egy előreívelést követően ismét Pokorni avatkozik jól közbe.

35

Gyurján veri meg Fritzet a jobb oldalon. Majd beadását kirúgják a védők.

34

Hátra kerül a labda Pokornihoz, aki egyből visszaküldi azt a mezőnybe.

33

A középpályán folyik a játék. Úgy néz ki magukhoz tértek a vendégek a bekapott gól után.

32

Pokorni magabiztosan öleli magához a játékszert a sarokrúgást követően.

31

Magasföldi jobb oldali beadására jól érkezik Bobál. Antal végül meg tudja előzni őt, és szögletre ment.

30

Somogyi húzza le gond nélkül a labdát.

29

A gól nagyon megzavarta a vendégeket. Tóth Bence lövése változtat irányt, amely így majdnem a kapuban landol. Végül újabb hazai szöglet következhet.

28

Magasföldi pakol oda keményen Milének. A játékvezető szóban figyelmezteti a vendégek csatárát.

27

Fritz iramodik meg a bal oldalon. Beadása irányt változtat. A labda így Somogyi zsákmánya lesz.

26

A sokadik sarokrúgást követően Mile fejéről száll kapu fölé a labda.

25

Tóth Bence kerül lövőhelyzetbe. Lövésébe beleér egy védő. Hazai szöglet következhet.

24

Madarász kanyarít veszélyesen a kapu felé egy jobb oldali szabadrúgást, amely a kapuban köt ki, de a játékvezető les miatt nem adja meg a gólt.

23

Tóth Bence cselezget a vendég védők között, de legyőzi őt a túlerő.

22

Cseri veszélyes beadását üti ki vetődve Pokorni.

21

Szinte a semmiből szerzett gólt a Szolnok. Eddig inkább a vendégek játszottak veszélyesebben.

20

A Szolnok gólt szerzett!
KENDERES ZOLTÁN kapott üresen egy labdát a tizenhatoson belül. És egyből jobbal a kapu jobb oldalába lő.

19

Ismét Tóth Bencét rúgják föl. Szinte ugyanott, ahol az előbb. Ebből a pontrúgásból sem lett semmi.

18

Mile kapja az első sárga lapot a mérkőzésen, miután szabálytalankodik Fejessel szemben a felezővonalnál.

16

Tóth Bencével szemben követnek el szabálytalanságot a vendég térfél közepén. A hazai csapat jöhet szabadrúgással.

15

A vendég Gyirmót eddig sokkal jobban játszik, mint az eddig nem sokat mutató Szolnok.

14

Egy visszagurított labdát Fejes egyből lő kapura. A labda végül mellé száll.

13

Vendég szögletet követően elmegy mindenki feje fölött a labda.

12

Ismét egy veszélyes gyirmóti ellentámadás. Magasföldi lövéssel fejezi be, amely elmegy keresztben a kapu előtt.

11

Nagy István jobb oldali szögletét kifejeli a rövid saroknál helyezkedő Gyurján.

10

A szabadrúgást kifejelik a védők. A gyors kontrát követően Cseri szépen játsza meg Bobált, de menteni tudnak a hazaiak.

9

Most a Szolnok is kintebb merészkedik. Nagy István rúghat szabadrúgást a jobb oldalról.

8

Papucsek fedezi ki magabiztosan a labdát az előrehúzodó Nagy elől.

7

Ismét a hazai kapus játékban. Kirúgással következhet.

6

Eddig inkább a Gyirmót lép fel támadólag.

5

Pokorni tisztáz lábbal a tizenhatoson kívül egy hosszú indítást követően.

4

Pokorninak kell visszavetődnie a rövidsarokra a veszélyesen
kanyarodó sarokrúgást követően.

3

Papucsek tisztáz fejjel szögletre egy veszélyes bal oldali beadás után.

2

Nagy végezhet el bedobást az ellenfél térfelén.

1

Mile indítja Rokszint, de Nagy megelőzi a hazai támadót.

1

A Szolnok kezdte a mérkőzést.

1

A hazai csapat fehér, míg a vendégek sötétkék szerelésben lépnek pályára.
A csapatok felsorakoztak a kezdéshez. A mérkőzés hamarosan kezdődik.
A Merkantil Bank Liga 21. fordulójának előrehozott rangadóján a Szolnoki Máv FC. fogadja a Gyirmót FC. Győr csapatát.
A hazai szolnoki legénység bizakodva várhatja a gyirmótiak vendégjátékát, hiszen a múlt hétvégén nem kis bravúrt bemutatva hozták el mindhárom bajnoki pontot Mezőkövesdről. Meg kell említeni, hogy a Tisza-partiak kétgólos hátrányból fordították meg a mérkőzést, igaz emberelőnyben játszva. Ezzel a győzelemmel a Máv ott tudott maradni a dobogósok nyakán, négy pontal lemaradva az éllovas Vasastól.
A vendég Gyirmót sorra játsza a fontosabbnál fontosabb mérkőzéseket a bajnokságban és még áll a Magyar Kupában is, hasonlóan a vendéglátójához. A győriek az elmúlt fordulóban a szintén az élbolyhoz tartozó Békéscsabát látták vendégül, és csak a hajrában tudták döntetlenre menteni a mérkőzést. Így nem tudtak élre kerülni a táblázaton, egy pontal kevesebbet gyűjtve szorulnak a második helyre a Vasas mögé.
Az eredménnyel kapcsolatban felesleges bármilyen jóslatba is bocsátkozni. A Merkantil Bank Liga az a bajnokság, ahol bárki megverhet bárkit. Különösen igaz ez a tabella első harmadában található csapatokra. Nagyszerű mérkőzésre van tehát kilátás. Az izgalom és a küzdelem garantált.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.