Kazahsztán – Magyarország

5:0

vége (1:0, 3:0, 1:0)

20.04.2015, 13:00 • Krakkó Aréna • Juhász Attila

Ezúttal sajnos nem tudta megnehezíteni a döntő többségében orosz származású és a mieinknél jóval magasabb színvonalú bajnokságban edződő játékosokat a jégre küldő kazah válogatott dolgát a magyar csapat!
A két évvel ezelőtti siker után most nem volt esélyünk, az emberelőnyöket kíméletlenül belőtték a kazahok, mi pedig sem gyorsaságban, sem taktikai érzékben, sem pedig kapusteljesítményben nem tudtuk felvenni a versenyt az ellenféllel!
De nem szabad elkeseredni, a nagyszerű, a csapatot most is végig buzdító közönség megérdemelné, hogy a keddi szünnapot követően ismét egy jó teljesítményt a jégre tévő magyar csapatot láthasson!
Szerdán az olaszok ellen már Sofron istván is ott lehet a csapatban és bízzunk abban is, hogy a szakmai stáb ismét felpörgeti addigra az együttest!
Ennek reményében búcsúzunk egyelőre, de tartsanak velünk továbbra is! (15:14:46)

Felcsendül a győztes tiszteletére a kazah nemzeti induló!

Kevin Dallman a meccs legjobbja a kazahoknál, nálunk Vas Márton kapta a díjat ezúttal!

60:00

59:37

Poluektov védett még egyet!

58:36

Magosi Bálint passzát sajnos Vas János nem tudta belőni, a korongba Metalnyikov vetődött bele!

58:01

Kettő percen belül vagyunk a meccsen, semmi sem veszélyezteti a kazahok fölényes győzelmét!

57:23

Erdély Csanád lövését blokkolta a kazah védelem!

56:39

Hugyakov korongját tudta még a kapunk előtt lefülelni Metcalfe!

55:35

Bálizs védett még egyet Dallman korongjánál!

54:59

Sebők remek szólójából sajnos nem született meg a magyar szépítő gól!

54:40

Újabb kazah tilos felszabadítás!

54:06

Banham lövésébe sajnos Kóger már nem tudott jól beleszúrni a kazah kapu előtt!

52:30

Az ötgólos hátrány ellenére a Krakkóba kiutazó magyar szurkolósereg szakadatlanul buzdítja a csapatot!
Minden dícséretet megérdemelnek a drukkerek!

51:49

Sebők mozdulata következtében mozdult el a kazah kapu!

50:53

Kiegészült a magyar válogatott, végre egy fór amelyből nem lőttek gólt a kazahok!

50:42

Dallman lövését védte ezúttal Bálizs!

49:51

Magosi lőtt emberhátrányban a kazah kapu mellé!

48:53

Testre ütésért Kovács Csaba is kapott kettő percet, újabb kazah emberelőny! Ez így már egészen elképesztő meccs lehet! Sajnos...

48:06

Kazahsztán gólt szerzett!
Gólszerző PUSKARJOV. A semmiből jött az ötödik kazah gól, Zsajlauov korongjával KONSZTANTYIN PUSKARJOV gyakorlatilag bekorcsolyázott Bálizs kapujába! 5-0

47:30

Bármilyen furcsa is, de ebben a harmadban eddig 1:0 a kapuralövési arány a mieink javára!

46:48

Most egy magyar tilos felszabadítás!

46:33

Végre kellett egyet védenie Poluektovnak is!

46:30

Megint egy kazah tilos felszabadítás, eddig ez a harmad nem a jó hokiról szól.

46:19

Kóger lövése kerülte el sajnos a kazahok kapuját!

45:15

Palánkon túlra kiütött korong a kazahoknál, de ez sajnos nem kiállítás a cseh-szlovák bírókettősnél!

44:58

Kikerül a korong a harmadunkból Pansin akcióját követően!

43:40

Zsajlauov szólójából szerencsére nem lett egy újabb kazah gól!

43:05

Újabb kazah tilos!

42:40

Tilos felszabadítás a kazahoktól!

42:12

Vincze lövése ment el a kazah kapu mellett!

42:05

Bálizsnak kellett elkapnia egy felpattanó pakkot!

40:02

Megint a kazahok kezdhetnek támadni a harmadik harmad elején is!

40:01

19:7 a kapuralövési arány két harmad után a kazahok javára, sajnos ez mindent elmond a mérkőzésről, persze a rengeteg magyar emberhátrány a döntő tényező eddig!
Négy gól a hátrányunk és jó lenne a befejező 20 percben ezt legalább valamelyest csökkenteni!
Mindjárt kezdődik a harmadik harmad, tartsanak továbbra is velünk!

Rémálom volt a második harmad a mieink számára, sorra kapta Kazahsztán az emberelőnyöket, Magyarország pedig ebből egymás után a gólokat, így a három pont sorsa lényegében el is dőlt!
A zároharmadnak már nem lehet más tétje számunkra mint, hogy megússzuk a kiütéses vereséget!
Várjuk vissza Önöket az újabb szünetet követően is!

40:00

39:58

Végre ki tudtunk húzni egy emberelőnyt, kiegészült a magyar válogatott!

39:17

Megint Bálizs védett egyet!

39:01

Rugyenko két csel után lőtt a kapunkra, Bálizs ezúttal védeni tudott!

38:07

Dallman lövése Sztarcsenkoról vágódott fel!

37:58

Lábhasználatért sajnos Vas Mártont is kiállítják, újabb kazah emberelőny! Mi lesz itt még?

37:40

Sebők lövése sajnos nem jutott át Poluektov mamutjai között!

37:32

Tilos felszabadítás most kazah részről!

35:36

Gólszerző KRASZNOSZLOBODCEV. Assziszt: Rimarjev és Zsajlauov. Elképesztő a mieink emberhátrányos védekezése ezen a mecscen! Rimarjev visszatett korongját VAGYIM KRASZNOSZLOBODCEV vágta Bálizs kapujába! Sajnos 4-0 a kazahok javára!

35:01

Kiegészültek a kazahok, most megint Nekik lesz egy rövid emberelőnyük!

34:21

Szavcsenko korongbevitele szerencsénkre most nem volt pontos! Leshelyzet!

33:40

Oda az emberelőnyünk, Vas Jánost is kiállítják a bírók, akadályozásért

33:01

Elcserélték magukat a kazahok, most a mieink kerülnek emberelőnybe, Hugyakov üli le a kettő percet!

32:12

Gólszerző DALLMAN. Assziszt: Krasznoszlobodcev. Képtelenek vagyunk kivédekezni ezeket az emberhátrányokat; Krasznoszlobodcev tette át a túloldalra a korongot KEVIN DALLMANNAK, aki bevágta a kapunkba a harmadik kazah gólt! 3-0

31:59

Újabb magyar emberhátrány; Kiss Dániel lökte palánkra Szpiridonovot!

31:26

Sztarcsenko lövése szerencsénkre elment a kapu mellett!

30:34

Pansin korongja után egy kis tumultus alakult ki a magyar kapu előtt, végül Bálizs védeni tudott!

29:50

Kóger fonákja ment el a kazah kapuvas mellett!

28:45

Tilos felszabadítás magyar részről!

28:22

Hári pompás lökete alig ment el a kazah kapu mellett.

27:36

Vas János sajnos nem jutott lövéshez a kazah kapu előtt!

26:57

Vas Márton előretett korongja sajnos nem volt igazán jó!

25:48

Gólszerző VORONCOV. Majdnem kiegészültünk, de Pansin szép bepasszából ALEKSZEJ VORONCOV kihasznált egy újabb kazah emberelőnyt! 2-0

24:58

Rugyenko korongjánál zárta jól a szöget a mieink kapusa!

24:15

Szavenkov korongja ment el Bálizs kapuja mellett!

23:48

Sarauer gáncsolásért kapott kettő percet; újabb kazah fór!

23:09

Banham sajnos fonákkal már nem tudta eljuttatni a korongot a kazahok kapujáig!

22:40

Kovács Csaba korongját hárította Poluektov!

22:05

Magosi sajnos egy remek szóló végén nem jutott lövéshez a kazah kapu előtt!

21:40

Kazah tilos felszabadítás!

20:47

Elmozdult a mieink kapuja, marad egyelőre a korong a mi harmadunkban!

20:27

Szándékosnak minősített magyar les miatt került vissza a korong a mieink védőharmadába!

20:05

Megint a kazahok támadhatnak először a második harmad elején is!

20:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második harmad!
Tartsanak továbbra is velünk!

Nagyon rosszul kezdődött számunkra ez a találkozó, felesleges szabálytalanságok, hibák miatt gyakorlatilag az első harmad első felét végig emberhátrányban kellett tölteni a magyar együttesnek, szinte csoda, hogy a kazahok csak egy gólt lőttek nekünk!
Később már feljöttünk, nem volt akkora a kazahok fölénye, reménykedjünk a jobb folytatásban, hiszen nincs még veszve semmi!
Várjük Önöket vissza a szünet után is!

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:25

Orbán lövését hárította Poluektov!

19:01

Jön az első harmad utolsó perce, egygólos kazah vezetésnél!

18:42

Magyar tilos felszabadítás!

18:01

Két percen belül vagyunk az első harmadban, egyelőre 11:3 a kapuralövések aránya a kazahok javára!

17:02

Hári János fonákja kerülte el a kazah kaput.

16:39

Erdély nehéz szögből leadott lövése után a korong sajnos nem jutott át Poluektovon!

16:20

Bálizsnak kellett egyet védenie.

15:30

Megint a kazahok ütöttek tilost.

15:00

Öt perc még az első harmadból, egyelőre nincs akkora kazah fölény, mint a meccs elején!

14:14

Tilos most a mieink részéről!

13:36

Hárit öklelték fel, sajnos ez nem kiállítás!

13:08

Tilos felszabadítás kazah részről!

11:33

Kiegészült a magyar válogatott, kihúztunk tehát egy emberhátrányt!

11:22

Szavcsenko lövése vágódott le a mieinkről!

10:29

Dallman lövését fogta Bálizs, a korong aztán becsúszott a kapunkba, de a bírók már belefújtak – nincs újabb kazah gól!

09:55

Sztarcsenko lövése ment el a mieink kapuja mellett!

09:33

Megint Orbán Attila volt szabálytalan, újabb kazah emberelőny!

07:43

Benk korongját fogta meg biztosan a kazah kapus.

07:22

Vincze lövése vágódott le a kazah védők egyikéről!

07:02

Jól védekeznek most a kazahok.

06:23

Banham lövése ment el a kazah kapu mellett!

05:48

Rugyenko hatalmas lendülettel belekorcsolyázott Bálizsba egy kazah támadás végén, az első magyar emberelőny jöhet!

05:40

Vas János is nagyot esett a kazah kapu előtt, de ez sem kiállítás!

04:50

Erdélyt buktatták fel a kazah védők, de ez sajnos nem kettő perc!

03:30

Kóger találta el sajnos csak az oldalhálót!

03:11

Kiegészültek a mieink, egy gólt kaptunk tehát a kettős emberhátrányból!

02:00

Még mindig sima fórban a kazahok!

01:42

Gólszerző RUGYENKO. Assziszt: Szavcsenko. Szavcsenko bombája kijött Bálizsról és KONSZTANTYIN RUGYENKO belőtte sajnos a kipattanót! 1-0 Kazahsztán javára!

01:11

Bálizs sajnos kiütötte a palánkon túlra a korongot, kiállítják kapusunkat is a játék késleltetéséért! Gőz üli le a büntetést a kapus helyett, kettős kazah emberelőny!

00:51

Metcalfe védekezett jó emberhátrányban.

00:21

Rögtön az elején emberhétrányba kerülünk, Orbán Attila akasztotta sajnos a palánknál az egyik kazah játékost, kettő perc!

00:05

A kazahoké az első korong a meccsen.

00:01

Bálizs Bence a kezdőkapus a mieinknél, Poluektov a kazahoknál!

Jönnek a csapatok a kezdéshez, kék mezben a kazahok, fehérben a magyar válogatott!

Tizennegyedik divízió1-es világbajnokságán, tizenkettedik alkalommal kezdte győzelemmel szereplését a magyar jégkorong válogatott vasárnap délután, Krakkóban!
És, hogy egy picit még a számoknál maradjunk; negyedszer rajtoltak a mieink egy 4-2-es sikerrel – 2003-ban Budapesten Hollandia, 2010-ben Ljubljanában Dél-Korea és 2013-ban megint Budapesten Nagy Britannia ellen is hasonló eredmény született a vb rajt során!
A hétfői ellenfél Kazahsztán a sok sebből vérző Ukrajnát verte, egy plexitöréses, 15 perces első- és 25 perces második harmaddal fűszerezett meccsen 5-2-re, vagyis a pillanatnyi tabella első két helyzettje csap össze a második fordulóban!
A nemzetközi jégkorongszövetség aktuális világranglistáján a kazahok a 17., míg a mieink a 19. helyen állnak, tehát ez alapján nincs egetverő különbség a két együttes között!
Kazahsztán ezen a vb-n végül – a korábbi hírekkel ellentétben – csak 13 KHL-ben szereplő játékost tud felvonultatni, de azért így is roppant erősek és talán a feljutás első számú várományosai!
Azt azért ne felejtsük el, hogy két évvel ezelőtt, a budapesti vb-n egyszer már sikerült legyőzni Őket 2-1-re, az a minimum tehát, hogy most is egy szoros mérkőzésre számítunk!
Mondanunk sem kell, hogy ha ellenük is sikerülne győzni Banhaméknek, akkor hatalmas lehetőség kapujába kerülne a magyar csapat!
A német bajnokságban szereplő, onnan eltiltással érkező, Sofron István ugyan sajnos még hétfőn is hiányozni fog csapatunkból, de a többiek a Japán elleni meccsen már bebizonyították, hogy nem egyénekben, hanem CSAPATBAN szabad csak gondolkodni!
A vb előreláthatólag legnagyobb, legnehezebb mérkőzése vár tehát a mieinkre, de ha ismét mindenki kiteszi majd szívét-lelkét a jégre, akkor reménykedhetünk egy újabb szép eredmény elérésében!
Mi nem tehetünk mást mint, hogy a szokásoknak megfelelően, a lehető legnagyobb részletességgel számolunk be Önöknek a meccs valamennyi rezdüléséről!
Jó meccset, jó szórakozást, jó szurkolást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

5:0

Gólok és gólpasszok: 2. Rugyenko (Szavcsenko), 26. Voroncov (Pansin, Litvinyenko), 33. Dallman (Krasznoszlobodcev), 36. Krasznoszlobodcev (Rimarjev, Zsajlauov), 49. Puskarjov (Zsajlauov)

Kazahsztán: Poluektov (Malgin) – Dallman, Szemjonov, Poliscsuk, Sztarcsenko, Rugyenko – Szavcsenko, Litvinyenko, Zsajlauov, Puskarjov, Szpiridonov – Lakiza, Metalnyikov, Szavenkov, Rimarjev, Krasznoszlobodcev – Trjaszunov, Lipin, Voroncov, Hugyakov, Pansin. Szövetségi kapitány: Andrej Nazarov

Magyarország: Bálizs (Rajna) – Orbán, Vas M., Kóger, Sarauer, Banham – Metcalfe, Szirányi B., Sebők, Hári J., Erdély – Gőz, Kiss D., Kovács, Vas J., Vincze P. – Pozsgai, Benk, Nagy K., Magosi B. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz