8:10

esemény vége (1:3, 0:2, 3:2, 4:3)

21.04.2015, 18:15 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:38:10)
A meccs első gólját a ma győzelemre ítélt szegediek szerezték utána azonban egy döntőnek bizonyuló rövidzárlat következett. A Fradi zsinórban szerzett hat gólt, s bár ötgólos hátrányából a második félidő mindkét negyedében tudott faragni a Szeged, a kulcspillanatokban nem tudtak igazán közel férkőzni a zöld-fehérekhez. A Fradi mai sikere megérdemelt, ők készülhetnek tehát a bajnoki elődöntőre.

2:0-ás összesítéssel ebből a párharcból a Ferencváros jutott be a bajnoki elődöntőbe.

32

Véget ért a mérkőzés.

32

Jansik kiállítása után MANHERCZ ÁDÁM húzza centerből a bal alsó sarokba Manhercz Krisztián bejátszását: 8:10.

32

ERNYEY úszott meg teljesen üresen a bal szélen, s ziccerben lőtt a hosszú sarokba: 7:10.

32

Roach kiállítása után Kunac passzát KISS CSABA lövi középről a jobb felső sarokba: 7:9.

32

Avramovic eldobja a labdát a támadóidő lejártakor, a hazaiak indulhatnak.

31

Kontra centerben a Fradi ellen, a hazaiaké a labda, de elpasszolják magukat támadásban.

31

Katonás kiállítása és kipontozódása után Varga Zsolt lő középről a kapu fölé.

30

NYÉKI magabiztosan lövi a büntetőt a bal sarokba: 6:9.

30

Varga Zsolt hibája után ötméteres a Fradinak!

30

VARGA ZSOLT lövését előbb blokkolták, de a kipattanót kissé jobbról küldte a hosszú alsó sarokba: 6:8.

30

Jansik kiállítása után időt kérnek a hazaiak.

29

ERNYEY maradt egyedül középen Palotás mellett, s a szabaddobásból villámgyorsan lő a bal alsó sarokba: 5:8.

29

Manhercz Krisztián távoli lövése a blokkról suhan a kapu fölé.

28

Páros kiállítás visszaúszás közben: Kiss és Katonás mehet ki.

28

Katonás csavarását védi újra Meixner, a hazaiaké a labda.

28

Avramovic lő a jobb szélről, Meixner kiszedi a labdát a bal alsó sarokból.

28

Varga azonban elpasszolja magát, így lövés nélkül jár le a hazai támadóidő.

27

Varga szerzi meg a labdát, miután Kolozsi egy pillanatra kiejtette a kezéből.

27

Chilkót azonban Jansik szereli a jobb szélen, időt kér a Fradi Chilkó kiállítása után.

26

Jansik távoli lövése kapufa, a hazaiaké a labda.

26

Csapó ki is pontozódott, KISS CSABA pedig a kapu közepén a léc alá lövi a büntetőt: 5:7.

26

Csapó hibája után ötmétereshez jut a hazai csapat!

26

Katonás bejátszása nem jó centerbe, a hazaiakéal labda.

25

Meixner védi Katonás, majd Swift lövését is, közte Jansik a keresztlécet találta el.

25

Kontra a jobb szélen Kiss Csaba ellen, a vendégeké a labda.

25

Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

24

Véget ért a harmadik negyed.

24

Avramovic lövése lejön a blokkról, Katonásé pedig a legvégén fölé vágódik.

24

Chilkó bejátszása után Semant szerelik centerben a vendégvédők.

23

Roach távoli lövését védi Meixner, a hazaiaké a labda.

23

Gárdonyi azonban kivédi Manhercz Krisztián büntetőjét!

23

Seman harcol ki a megúszás végén ötméterest.

23

Kunac kiállítása után Swift centerből a felső kapufára pöccinti Roach bejátszását.

22

Kunac, Kiss Csaba, SEMAN a labda útja, utóbbi pöccint centerből a kapu közepébe: 4:7.

22

Avramovic kiállítását követően időt kér a hazai mester.

22

Kontra Kolozsi ellen, a hazaiak támadhatnak.

22

Chilkó keresztlabdáját KUNAC pöccinti közelről a jobb alsó sarokba: 3:7.

21

Manhercz Krisztián kiállítása után Marnitz labdáját CSAPÓ lövi kissé jobbról a bal alsó sarokba: 2:7.

21

Chilkó passza után Manhercz Krisztián távoli lövését blokkolják.

20

Kontra centerben Swift ellen, a hazaiak támadhatnak.

20

Roach kiállítását követően MANHERCZ KRISZTIÁN lő balról a kapu közepén a léc alá: 2:6.

20

Regős húz centerből közelről, Marnitz védeni tud.

19

Manhercz Ádám lő középről, a blokkról pattan a labda a bal sarok mellé.

19

Regős lövését blokkolták, majd Avramovic adja el a labdát, a szegediek támadhatnak.

18

Sánta harmadik személyi hibája, tőle búcsúzunk mára, a Fradi pedig időt kér.

18

Kunac adja el a labdát, a Fradi indulhat.

18

MARNITZ a bal felső sarokba lövi a büntetőt: 1:6.

18

Marnitz bejátszása után Swift harcol ki Sántával szemben ötméterest.

18

Katonás kiállítása után Kiss Csaba a felső kapufát találja el, a vendégek indulhatnak.

17

Swift labdája nem jó a bal szélre, a hazaiak indulhatnak.

17

Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Fradi, Jansik hozta el a labdát.
Nagy csalódás eddig a meccs szegedi szempontból, hiszen hiába szerezték meg az elején a vezetést Varga Péter fiai, azóta képtelen voltak áttörni a Fradi remekül megszervezett védekezését. A vendégek ugyanakkor jó százalékban élnek eddig a lehetőségeikkel, így az sem lehetetlen, hogy már a nagyszünetre mérkőzést eldöntő különbséget építettek ki...

16

Véget ért a második negyed.

16

Csapó kiállítása után Török András balról küldött lövése suhan el a hosszú sarok mellett.

16

Nyéki távoli lövése suhan el a hazai kapu fölött.

15

Seman bejátszása azonban hosszú középre Török András felé, Gárdonyié a labda.

15

Rossz bejátszás centerbe Regős felé, a hazaiaké a labda.

15

Seman ellen fújnak kontrát centerben, a Fradi támadhat.

14

Török András kiállítása után szépen kijátszott akció végén JANSIK lő a jobb szélről a rövid alsó sarokba: 1:5.

14

Időt kér a Ferencváros mestere is.

14

Ernyey kiállítása után Nyéki blokkolja remekül Varga Zsolt lövését.

13

Lövés nélkül ér véget az FTC támadóideje.

13

Kontrát fújnak azonban Roach ellen, a hazaiaké a labda, de rossz a bejátszás centerbe Kunac felé.

12

Katonás kiállítása után Varga kezéből kicsúszik a labda, a Fradi indulhat.

12

Marnitz kiállítása után időt kér a hazai csapat.

12

Avramovic elhajlásos lövését védi Meixner a túloldalon.

11

Kunac lő kissé jobbról a bal alsó sarok mellé.

11

Seman kiállítása után SWIFT vágja centerből a bal alsó sarokba Csapó bejátszását: 1:4.

11

Seman bejátszása hosszú középre, Gárdonyi kapusé a labda.

10

Jansik jobb alsó sarokba tartó lövését védi Meixner.

10

Roach kiállítása után Chilkó lövése vágódik le a keresztlécről.

9

Paján kiállítása után Manhercz Krisztián lövését védte Gárdonyi, de a hazaiaké marad a labda.

9

Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

8

Véget ért az első negyed.

8

Nem ér azonban már fel lövésig a vendégcsapat.

8

Kiss lövését védte Gárdonyi, a labda Csapóhoz pattan.

8

Kolozsi lövése fórban a jobb sarok felé, a blokkról pattan mellé a labda.

7

Időt kér a Fradi mestere is, 1:06 van még a negyedből.

7

Kunac lövése száll mellé a jobb szélről.

7

Manhercz Krisztián lövését a kapu fölé tolja Gárdonyi, sarokdobás.

6

Roach ejt a bal szélről a hosszú sarok mellé.

6

Kiss passza után Seman jobbról, közelről küldött lövését hárítja a kapufa és Gárdonyi kapus.

6

Jansik kiállítása után időt kér a hazai mester.

5

Avramovic passzát KOLOZSI vágja középről a bal alsó sarokba: 1:3.

5

Kiss Csaba bejátszása rövid centerbe, Gárdonyi kapusé a labda.

5

Manhercz Krisztián kiállítása után Kolozsi jobbról érkező bejátszását REGŐS húzza be centerből: 1:2.

4

Kolozsi távoli lövését Meixner tolja fölé, sarokdobás.

4

Kunac bejátszása után Sánta ellen fújnak kontrát centerben.

3

ROACH középről lő nagy gólt a bal felső sarokba: 1:1.

3

Csapó kiállítása után VARGA ZSOLT lő a léc alá kissé jobbról: 1:0.

2

Swift lő középről, Meixner azonban gond nélkül védeni tud.

2

Seman bejátszása után Manhercz Ádám hiába talál be, kontrát fújnak ellene.

1

Lövés nélkül jár azonban le a Fradi támadóideje.

1

Hosszú bejátszás centerbe Seman felé, a vendégeké a labda.

1

Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.
Az FTC összeállítása: 1 Gárdonyi, 2 Avramovic, 3 Csapó, 4 Katonás, 5 Nyéki, 6 Ernyey, 7 Roach, 8 Regős, 9 Swift, 10 Jansik, 11 Paján, 12 Marnitz, 13 Kolozsi, 14 Vogel. Edző: Varga Zsolt
A Szeged összeállítása: 1 Meixner, 2 Sánta, 3 Zsigri, 4 Török András, 5 Palotás, 6 Kiss, 7 Seman, 8 Varga, 9 Manhercz Krisztián, 10 Manhercz Ádám, 11 Kunac, 12 Imnaishvili, 13 Chilkó, 14 Molnár. Edző: Varga Péter
A szegediek két, Vasas elleni edzőmeccsel hangoltak erre a második felvonásra, s hazai pályán cseppet sem esélytelenek az életbevágó győzelem megszerzésére. Az alapszakaszban a szegediek 49 ponttal az ötödik helyen végeztek, míg a Fradi 50 pontot gyűjtve lett negyedik, s ez a csekély különbség mutatkozott meg köztük a negyeddöntő első meccsén is. Az alapszakasz során ebben a párosításban Szegeden döntetlen lett a csatájuk, február 21-én 8:8-ra végeztek – hatalmas küzdelemben. Ha most is döntetlen lenne az eredmény a rendes játékidőben, abban az esetben büntetőkkel kellene eldönteniük a győztes kilétét.
A férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában, a negyeddöntő második mérkőzésén kedd kora este fogadja a szegedi csapat a Ferencváros együttesét. A két győztes meccsig tartó negyeddöntő állása jelenleg 1:0 az FTC javára, hiszen az első mérkőzésen a fővárosiak nagy csatában 10:9-re le tudták győzni a dél-alföldieket. Mindenképpen nyernie kell tehát Varga Péter legényeinek az FTC ellen most ahhoz, hogy "életben maradjanak", s megvívhassák majd Budapesten a mindent eldöntő harmadik mérkőzést.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:15 - kor kezdődik.