93:69

vége (18:19, 43:37, 66:60)

22.04.2015, 18:00 • ASE csarnok • Pető József

33:55

Dugat duplájával 10 pontra dagad a hazaiak előnye. 20 pontnál jár az amerikai. (76:66)

13:38

Evans hármasával egyenlít az ASE. (25:25)

Elkezdődik a rájátszás a kosárlabda NB I A. csoportjában. Most már csak a legjobb nyolc csapat maradt talpon a bajnoki cím megnyeréséért. A negyeddöntő egyik párosítása az Atomerőmű SE, Falco KC Szombathely találkozó lesz. A három győzelemig tartó párharcban a paksiaké a pálya előny, ezért az első mérkőzést az ASE csarnokban rendezik meg.

Az Atomerőmű bár megnyerte az alapszakaszt, a középszakaszban egészen a harmadik helyig csúsztak vissza a Szolnok és a Kecskemét mögött. A szombathelyiek a 6. helyen kvalifikálták magukat a rájátszásra.

A két csapat mindkét alapszakasz mérkőzését az ASE nyerte meg. Szombathelyen 94:81-re, Pakson pedig 100:74-re nyertek a paksiak.

Ebből kiindulva az ASE tűnik esélyesebbnek, de nem szabad elfelejteni, hogy rengeteg sérültet kell nélkülöznie a hazai csapatnak, ez pedig a Falco malmára hajthatja a vizet.

Tartsatok velünk!

93:69

Atomerőmű SE: 1. Ryan Evams, 5. Szabó Zsolt, 6. Kovács Ákos, 7. Eilingsfeld János, 9. Dugat Henry, 10. Medve Máté, 12. Baki Gergely, 15. Tóth Ádám, 22. Markovic Luka, 24. Antóni Csanád, 44. Körtélyesi Gergely

Falco KC Szombathely: 7. Bus Iván, 10. Váradi Benedek, 11. Will Tamás, 13. Milan Majstorovic,14. Popgyákunik Balázs15. Zoran Kristanovic, 21. Bognár Kristóf, 31. Nebojsa Dukic, 33. Derek Hall, 25. Kovács Bence

Játékvezetők: Cziffra Cs., Györffy P. A., Szabó G.