2:0

vége (1:0)

23.04.2015, 21:05 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (23:02:52)
Teljesen megérdemelten harcolta ki ma a továbbjutást az olasz gárda. Az idegenbeli 1:1 után eleve ők voltak előnyben, s hatalmas lendülettel is kezdtek, de gólt sokáig képtelenek voltak szerezni. A meccset Lens korai kiállítása döntötte el, emberhátrányban a Dinamónak nem sok esélye maradt, ráadásul Gomez még a szünet előtt a vezetést is megszerezte a liláknak. A hajrában akadt ugyan pár meleg pillanat Neto kapuja előtt, de a hosszabbítást érő vendéggól helyett egy gyors kontrából a hazaiak tudtak még egyszer beköszönni, végleg eldöntve mindent.

3:1-es összesítéssel az Európa Liga elődöntőjébe jutott ebből a párharcból a Fiorentina!

90+5

Juan VARGAS - 2:0

90+4

A Fiorentina gólt szerzett!
Az utolsó hazai akcióból JUAN MANUEL VARGAS tört előre ellenállhatatlanul Khacheridi mellett balösszekötőben, betört a tizenhatoson belülre, s hatalmas gólt lőtt balról, 8 méterről félmagasan a hosszú sarokba.

90+3

Yarmolenko kerülhetne helyzetbe Marcos Alonso mellett a tizenhatoson belül, de támadófault miatt kifelé ítél a bíró, Kalitvintsev kézzel ért ugyanis előtte a labdába.

90+2

Gomez harcol ki szabadrúgást a jobb oldalon, a saját térfelén.

90+1

Aquilani gyenge jobb oldali beadására csap le a tizenhatoson belül Khacheridi.

90

Négy perc a hosszabbítás.

90

Kalitvintsev harcol a labdáért a jobb szélen Matías Fernándezzel, a bíró hazai bedobást ítél végül.

89

Gonzalo Rodríguez hibája után hosszú kiugratás a jobb szélre Yarmolenko felé, így Marcos Alonso végezhet el bedobást.

88

Salah helyén Vargas a hazaiak, egyben a meccs utolsó cseréje.

87

A jobb oldali szöglet után centikkel suhan csak el a labda az ötösnél érkező Khacheridi előtt!

86

Salah törne át középen, de hosszan szökteti magát, mentenek a védők, a kontra végén Yarmolenko cselez jobbról befelé, s középre lőtt labdája alig kerüli el Gonzalo Rodríguez lábáról a bal alsó sarkot!

2:0

vége (1:0)

Gólok: 43. Gómez, 90+4. Vargas

Lapok:   14. Lens (DKY)   40. Lens (DKY)

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodríguez (C), Savić, Alonso – Fernández, D. Pizarro (85. Aquilani), Valero (79. Badelj) – Salah (88. Vargas), Gómez, Joaquín.
Cserék: Tătăruşanu – Basanta, Pasqual, Badelj, Vargas, Aquilani, Iličić.

Dynamo Kijev: Šovkovskij (C) – Silva, Vida, Chačeridi, Antunes – Rybalka, Bujalskij (69. Sydorčuk) – Jarmolenko, Belhanda (63. Kalitvincev), Lens – Teodorczyk (45+2. Gusev).
Cserék: Rybka – Betão, Sydorčuk, Garmaš, Gusev, Čumak, Kalitvincev.

Játékvezetők: Eriksson – Klasenius, Wärnmark – Johannesson, Strömbergsson – Culum (SWE)

Első meccs: Dynamo Kijev - ACF Fiorentina 1:1