Indy 500

Verseny

Montoya (COL)

verseny vége

24.05.2015, 18:25 • Indianapolis Motor Speedway, Egyesült Államok • Kármán Zoltán

Egészen hihetetlen győzelmet aratott Juan Pablo Montoya az idei Indy 500-on! A verseny elején koccant De Silvestroval és az utolsó helyről kellett felzárkóznia. Másrészt pedig Montoya eddigi egyetlen 500-as győzelme 2000-ben (!) történt és most 15 év elteltével ismét győz a kolumbiai, fantasztikus teljesítményt nyújtva.

Powerrel óriási csatát vívtak az első helyért, sokáig Dixon is nagyon ott volt az első hely környékén, de végül a dobogóról is leszorult, ugyanis Kimball bravúros harmadik helyet szerzett előtte. Rahal és Andretti a legjobb hondásként az 5-6. helyen végeztek. A sokáig kiválóan futó Pagenaud érthetetlenül visszaesett a végére, mindössze tizedik lett.

Jövőre ismét találkozhatunk az Indycar legjobbjaival, tartsanak akkor is velünk!

Kiesett:
Saavedra, Hawksworth, Coletti, Kanaan, Davison, Vautier, Servia, Carpenter, Clauson, Karam, Daly.

Verseny vége.

MONTOYA GYŐZ!!

200

Montoya lekörözte Wilsont, vezet, úgy tűnik, meg fogja nyerni!

200

UTOLSÓ KÖR!! Montoya vezet Power előtt, Dixon elszállt, biztosan nem fog nyerni, csak negyedik vagy harmadik.

199

Úgy tűnik, az első helyért Montoya és Power fog megküzdeni, de Kimball sem maradt el messzire.

199

Az utolsó két kört kezdi Montoya elsőként, közben Dixont megelőzi Kimball a harmadik helyért!

198

Montoya az első helyen közben, Power második! Óriási befutó lesz itt!

198

Három kör van még hátra, Power leheletnyi előnyben, Montoya pedig Dixon mellett megy el, szinte összeértek!

197

Kimball egy kicsit lemaradt a vezető hármasról, úgy tűnik, hogy a Power – Dixon – Montoya trióból kerül ki a győztes.

196

Öt kör hátra, Pagenaud érthetetlenül visszacsúszott a 14. helyre, valami technikai, vagy gumigondja lehet.

195

Montoya el kellett, hogy vegye az egyenes végén, Dixon ugyanis ott próbált előzni az élre, ahol Montoya is próbált elmenni. Power maradt elől.

194

Dixon pillanatok alatt rágyorsított az első két helyezettre, fel is jött másodiknak.

194

Power és Montoya párharca most az első helyért, Power vezet éppen, kicsit ellógtak Dixontól, de nem nagyon.

193

5-6-7. helyen a három hondás, Wilson pedig a 9. Munoz, Rahal, Andretti és Wilson ezzel a márkával.

192

Montoya átvette a vezetést, 9 kör sincs már hátra.

192

Power az élen, Montoya mögötte, Dixon a harmadik. Kimball is kiválóan tartja magát, még őt se írnám le.

191

Már csak 10 kör van hátra! A hajrához érkeztünk. Dixon megint az első helyen, Powerrel óriási a csatájuk, Montoya egy pillanatra kettőt előzött, de beáll Power mögé végül.