0:2

vége (0:2)

25.05.2015, 16:00 • Wembley Stadium, London • Döntő • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:59:12)
Ami Angliában ritkán szokott előfordulni, az ma megtörtént a Wembley-ben: a másodosztályú rájátszás döntője negyedóra alatt eldőlt. Egy-egy felsőléces bombával nyitottunk, majd Jerome kihasználta Ayala hibáját, három percre rá pedig Redmond is betalált, s ezzel gyakorlatilag már az élvonalba is jutott a Norwich. A Middlesbrough az első félidőben hatalmas csalódás volt, s a második játékrészben is hiába játszottak fölényben, igazán komoly helyzeteket nem tudtak kialakítani, s még a szépítésre sem volt reális esélyük. A mai meccset elnézve teljesen megérdemelt a bajnokság alapszakaszában harmadik helyen végzett Norwich visszajutása az élvonalba.

A Bournemouth és a Watford mellett harmadikként a Norwich City harcolta ki a feljutást a Premier League-be, a rájátszás megnyerésével!

90+4

90+4

Ayala felívelése után Martin fejeli vissza a labdát a mezőnybe a tizenhatosa előterében.

90+3

Dorrans távoli lövését védi könnyedén Konstantopoulos.

90+2

Hosszan felívelt labda Kike felé, a kilépő Ruddy kapus gyűjti be.

90+1

Kike esik el a kezdőkörnél, de nem kap szabadrúgást, majd hosszú keresztlabda a jobb szélre Bamford felé, aki nem is tudja azt megjátszani.

90

Négy perc a hosszabbítás.

89

Kike elől Olsson vágja ki a labdát a Norwich tizenhatosán belül.

89

Adomah indulna meg a jobb szélen, de fennakad a Kanárik védelmén.

88

Hosszú indítás a jobb szélre Howson felé, Gibson ment előle.

87

Redmond helyén O'Neil a Norwich utolsó cseréje mára.

86

Friend mély bal oldali beadása után a hosszún Bassong gyűjti be a labdát, akivel szemben Adomah szabálytalan, jöhet a Norwich.

85

Friend indulna befelé a bal szélről, de Redmond nagyon könnyen megállítja.

84

Grabban lépne meg a bal szélen, de hosszan szökteti magát, Ayala pedig hazaadja a labdát kapusának.

82

Leadbitter jobb oldali szöglete után Ayala 10 méteres fejese levágódik Grabbanról, Clayton távoli lövése meg már veszélytelen.

81

Adomah kiugratása után Bamford jobbról középre tett labdája pontatlan, majd Adomah jobb oldali beadása után ment szögletre a Norwich védelme.

80

Friend nagy szólója a bal szélen, beadása után mentenek a védők Leadbitter elől, majd Tomlin akad fenn a Norwich védelmén a tizenhatoson belül.

80

Johnson törne befelé a bal szélről, de fennakad a Middlesbrough túlerőben lévő védelmén.

79

Adomah harcol Olssonnal a labdáért a jobb szélen, de végül a Norwich jöhet bedobással.

79

Redmond nem sokkal tekeri a labdát a jobb felső sarok mellé.

78

Jó szögből, kissé balról, mintegy 23 méterről jöhet szabadrúgással a Norwich.

78

Dorrans indult meg balról befelé, Kike felvágta, szabadrúgás a Kanárik javára.

77

Bamford pontatlan bal oldali beadása után takarít középen a Norwich védelme.

76

Johnson labdája nem jó a bal szélre, Nsue jöhet bedobással.

75

Hoolahan helyén pedig Dorrans folytatja a Kanáriknál.

74

Jerome helyén Grabban a Norwich első cseréje.

74

Magas labda balra Friend felé, a Norwich jöhet bedobással.

73

Friend hosszú bal oldali beadását Johnson fejeli ki a mezőnybe.

72

Friend labdakezelése sem jön össze a bal szélen, bedobás a Kanárik javára.

72

Kike talpa alatt csúszott el a labda a tizenhatos előterében, kivágják azt a mezőnybe a Norwich védői.

71

Hosszú labda balösszekötőbe Jerome felé, ez Konstantopoulos kapusé.

70

Nsue kiugratása után Kike jobbról, laposan középre lőtt labdájára vetődik rá Ruddy az ötösön belül.

69

Bamford húzza el hosszan a labdát jobbösszekötőben a kilépő Ruddy kapus mellett, így a Norwich jöhet kirúgással.

69

Hoolahan jobb oldali szögletét az ötös bal oldalánál érkező Martin fejeli kevéssel fölé.

68

Vossen helyén Kike a Boro második cseréje.

68

Jerome indul meg a jobb szélen, s szögletet harcol ki Gibson mellett.

67

A kontra végén Adomah megpattanó jobb oldali beadása Ruddy kapus zsákmánya lesz.

67

Redmond elől tisztáznak a Boro védői a tizenhatos előterében a Kanárik passzolgatása végén.

66

Olsson szabálytalan bedobása balról, a Boróé a labda.

65

Whittaker mély jobb oldali beadását húzza le a kapufa mellett Konstantopoulos.

64

Ayala középre ívelt labdája nem jó Bamford felé, érintés nélkül suhan ki az alapvonalon túlra.

63

Friend bal oldali beadását Bassong fejeli ki az oldalvonalon túlra.

62

Jerome indult meg jobbösszekötőben nagy lendülettel, de végül szerelték a védők, majd a Tomlint felrúgó Howson kap sárga lapot.

61

Hoolahan jobb oldali szögletét oldalra öklözi az ötösön belül Konstantopoulos.

60

Gibson utolsó emberként fejeli ki szögletre a labdát középen Jerome elől.

60

Hosszú ívelés a jobb szélre Bamford felé, Olsson kíséri ki a labdát az alapvonalon túlra.

59

Leadbitter passza után Bamford fordulásból, 16 méterről leadott lapos lövését védi Ruddy.

58

Adomah jobb oldali beadását Bassong fejeli ki a mezőnybe.

58

Adomah cselez befelé a jobb szélről, de végül szerelik a védők.

57

Redmond elől ment a Boro védelme egy kényszerítő végén a tizenhatos előterében.

Sárga lap

56

Adomah jobb oldali beadása elsuhan középen mindenki előtt, majd a balról befelé cselező Vossen esik nagyot a tizenhatoson belül, de színészkedésért ő kap sárga lapot.

55

Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a Middlesbrough, teljesen benyomták kapuja elé a Norwichot.

54

Leadbitter bal oldali szögletét Ayala fejelte az ötös bal oldalától fölé. Bár Bassong hátán felpattant a labda, a Boro nem kap újabb szögletet.

54

Adomah jobb oldali beadását kifejelik a védők, majd Friend harcol ki szögletet a bal oldalon.

53

Johnson balról középre ívelt labdája nagyon hosszú Jerome-nak, a Boro védői gyűjtik be.

53

Jerome szabálytalan támadásban balösszekötőben, szabadrúgás kifelé.

52

Jerome eléggé húzza a lábát, de a jelek szerint egyelőre tudja folytatni.

51

Hosszú indítás a bal szélre Jerome felé, hazaadják a védők a labdát Konstantopoulos kapusnak.

50

Leadbitter jobb oldali szögletét Ayala fejelte fölé 11 méterről.

50

Nsue passza után Adomah jobb oldali beadását Bassong vágja ki szögletre.

49

Ayala magasan felívelt labdáját Bassong fejeli a mezőnybe a tizenhatosa vonaláról.

49

Johnson már talpon, tudja is, hogy hol van, így folytatódhat a mérkőzés.

48

Johnson maradt a földön a bal szélen, Nsuéval fejelt össze.

47

Whittaker jobb oldali beadását Jerome elől középre fejelték ki a védők, de Hoolahan 18 méteres gyenge lövése nem jelent gondot Konstantopoulosnak.

46

Whitehead helyén Nsue a folytatásban a Borónál.

46

A Middlesbrough kezdi majd a második játékrészt.
Remek iramban kezdődött a playoff döntője a Wembley-stadionban, a 9. percben a Norwich, egy percre rá pedig a Boro döngette meg a keresztlécet. Ekkor kevesen gondolták volna, hogy újabb öt minutum elteltével kettővel vezet majd a Norwich, pedig így történt. Előbb Jerome használta ki Ayala nagy hibáját, s szinte a kapuig gyalogolt a labdával, majd Redmond vágta be jobbról Whittaker passzát. A Middlesbrough futballja, különösen a támadójátéka hatalmas csalódás eddig, pedig elég záros határidőn belül szépíteniük kellene, hogy maradjon még esély a folytatásra...

45+2

45+2

Vossen mély jobb oldali beadása suhan ki érintés nélkül a túloldalon az alapvonalon.

45+2

Tomlin esett el a tizenhatos előterében Vossen passza után, de nem kap szabadrúgást.

45+1

Friend indult meg a bal szélen, de az alapvonalnál szerelték a Norwich védői.

45

Két perc a hosszabbítás.

45

Leadbitter középre ívelt szabadrúgása rövid, Tettey fejeli ki a mezőnybe a labdát.

44

Martin lépett oda nagyon keményen Tomlinnak a Norwich térfelének közepén, de meglepetésre ő is megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

43

Whittaker felívelése hosszú a jobb szélre Jerome felé, majd Redmondot szerelik a Boro védői a jobb oldalon.

42

Johnson balról, mélyen középre emelt labdája Konstantopoulosé.

42

Clayton keresztlabdája hosszú a bal szélre, Ruddy kapus jöhet kirúgással.

41

Martin keresztlabdáját alig érte el a bal szélen Olsson, középre lőtt labdája Konstantopoulos kapusé.

40

Whittaker bedobása után Hoolahant szerelik a Boro védői a jobb szélen.

39

Jobbról érkező keresztlabda után Olsson lefejelt labdáját kivágják a Boro védői a tizenhatosuk előteréből.

38

Adomah harcol a labdáért a jobb szélen, de végül fennakad Howsonon.

37

Leadbitter újabb szögletét a labda felé mozgó Vossen csúsztatja fejjel magasan a kapu fölé 8 méterről.

37

Leadbitter bal oldali szögletét Whittaker fejeli ki újra az alapvonalon túlra.

36

Leadbitter középre ívelt szabadrúgását Ruddy kiöklözi a mezőnybe, majd Friend harcol ki szögletet a bal szélen.

35

Bassong kézzel ment Bamford elől a jobb szélen, szabadrúgás a Boro javára.

34

Bassong felívelése után Jerome balra fejelt labdája Olsson mögé érkezik, így Whitehead jöhet bedobással.

33

Hosszú labda jobbkötőbe Adomah felé, Bassong vágja ki az oldalvonalon túlra, Vossen labdája pedig már Ruddy kapusé.

32

Whittaker jobb oldali beadása pontatlan, de Ayala újra nagyot hibázik, Jerome jobb oldali beadását blokkolják, míg Whittaker beívelése magas Johnson felé.

31

Jerome harcol ki szabadrúgást a Boro térfelének közepén Claytonnal szemben.

31

Clayton ugratta ki jobbösszekötőben Adomah-t, akinek beadását Bassong fejelte fel a levegőbe, majd Ruddy lehúzta a labdát.

30

Whittaker és Redmond indulna meg a jobb szélen, de szerelik őket a vörösmezes védők.

29

Whittaker előreívelése is céltalan a jobb szélre, a Boro hozhatja a labdát.

29

Olsson kapásból balra emelt labdája hosszú, Whitehead jöhet bedobással.

28

Leadbitter szabadrúgása érintés nélkül suhan ki az ötösnél a bal alsó sarok mellett.

27

Friend passza után Tomlin harcol ki szabadrúgást a bal oldalon, Tettey lépett oda neki.

27

Jerome maradt lesen a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

26

Bassong röviden hazafejelt labdáját vágja a mezőnybe a tizenhatoson kívülre kifutó Ruddy kapus.

25

Friend bal oldali beadását Vossen fejelte 13 méterről messze a bal sarok mellé.

25

Whittaker jobb szélre ívelt labdáját Gibson és Friend hozza el Jerome elől.

24

Johnson passza után Olssont szerelik könnyedén a Boro védői a bal szélen.

23

Clayton visszaívelt labdája már hosszú, Ruddy kapus veszi birtokába.

23

Leadbitter bal oldali szöglete rövid, kivágják a labdát a mezőnybe a Kanárik védői.

22

Friend indult meg a bal szélen, s legalább egy szögletet ki bírt harcolni.

21

Adomah harcol a labdáért a jobb szélen, de akciója végén Olsson jöhet bedobással.

20

Bamford esik nagyot a tizenhatos előterében, de nem kap szabadrúgást, Tomlint pedig könnyedén szerelik a Norwich védői.

19

Redmond első bal oldali beadását az ötösön belülről kifejelték a védők, a második pedig már magas a hosszún érkező Jerome felé.

19

Whittaker jobb oldali beadását elfejelik a védők Jerome elől, Hoolahan pedig már nem jut lövőhelyzethez.

18

Clayton lépett oda csúnyán Hoolahannek, de a jelek szerint megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

17

Nem véletlen, hogy Boro-drukkereket mutat most a kamera, nem erre számítottak.

16

Rémálomszerű kezdés ez a Middlesbrough szempontjából...

REDMOND - 0:2

15

A Norwich gólt szerzett
Hosszan passzolgattak a Kanárik a Boro térfelén, majd Whittaker a jobb szélről ugratta ki NATHAN REDMOND-ot, aki egy átvétel után jobbról, 8 méterről lőtt élesen a hosszú alsó sarokba.

14

Hosszú felívelés jobbról Jerome felé, Konstantopoulos kapusé a labda.

14

Olsson rövid bal oldali beadását vágják ki oldalra a Boro védői.

13

Ayala hatalmas hibája kellett a Norwich vezető találatához.

JEROME - 0:1

12

CAMERON JEROME lopta el a labdát Ayalától, aki hatalmasat hibázott, a tizenhatos bal oldalvonalától elindult befelé, majd az ötös sarkától úgy gurított Konstantopoulos lába mellett a rövid alsó sarokba, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.

11

Két hatalmas kapufa után folytatódhat a mérkőzés...

10

A túloldalon is csattan a labda a keresztlécen a kontra végén! Vossen került lövőhelyzetbe középen, mellre vette a labdát, majd dropból, 18 méterről találta el a felső kapufát.

9

Whittaker jobb oldali beadása centikkel suhant el Jerome feje előtt, de a középre mentett labdát Johnson egyből rálőtte, s 13 méterről a keresztlécet találta el!

9

Adomah küzdött a labdáért a jobb szélen, hogy aztán gyengén Ruddy kezébe ívelje.

8

Whittaker jobb oldali beadása éppen csak magas középen Johnsonnak, a Boro kapusáé a labda.

7

Olsson bal oldali bedobása után Gibson adja haza a labdát Jerome elől.

6

Gibson újabb ívelése hosszú a bal szélre, Martin szabadít fel.

5

Whitehead jobbról középre tett labdáját elrúgják a védők Bamford elől.

4

Nagyon hosszú kiugratás középre, Bamford el sem indult rá, Ruddy jöhet kirúgással.

4

Adomah jobb oldali beadását Tettey blokkolja, második ívelése már hosszú, Whittaker fejeli ki a mezőnybe.

3

Gibson ívelése hosszú a bal szélre, fejjel mentenek a védők, Redmond jobb oldali beadása azonban magas a kontra végén a középen érkező Johnsonnak.

2

Johnson labdája hosszú a bal szélre, Konstantopoulos jöhet kirúgással.

1

Olsson bal oldali beadását Gibson fejelte ki az oldalvonalon túlra.

1

Hosszan előreívelt labda Jerome felé, Ayala vágja ki a mezőnybe.

1

A Norwich kezdte a meccset.

1

A Middlesbrough fehér keresztcsíkos piros mezben és fehér nadrágban lép ma pályára, míg a Norwich citromsárga mezben és zöld nadrágban.
Felcsendül a meccs előtt az angol nemzeti himnusz a Wembley-ben.

Middlesbrough: Konstantopoulos – Whitehead, Ayala, Gibson, Friend – Clayton, Leadbitter – Adomah, Vossen, Tomlin – Bamford. Menedzser: Aitor Karanka
Cserék: Ripley (k), Kike, Reach, Nsue, Amorebieta, Forshaw, Woodgate

Norwich City: Ruddy – Whittaker, Martin, Bassong, Olsson – Redmond, Howson, Tettey, Johnson – Hoolahan – Jerome. Menedzser: Alex Neil
Cserék: Rudd (k), Grabban, Hooper, E. Bennett, R. Bennett, O'Neil, Dorrans

Játékvezetők: Dean – Burt, Long – East.
Az angol másodosztály (Championship) rájátszásának a döntője a világ "legdrágább mérkőzése", amióta a Premier League létezik. Egy meccs dönt ugyanis arról, hogy a két automatikus feljutó mellett melyik lehet az a harmadik gárda, amely átlépi az egészen más anyagi lehetőségeket nyújtó Premier League küszöbét. Hétfő délután a 2009 óta másodosztályú Middlesbrough, valamint a tavaly még élvonalbeli Norwich City csaphat össze egymással a még fennmaradó egy PL-helyért.

Angliában 120 millió fontos meccsként hivatkoznak a találkozóra, s az ilyen csaták általános jellemzője, hogy szinte lehetetlen megmondani, ki az esélyesebb. Ez tipikusan az az egy meccs, amelyen bármi megtörténhet. Ráadásul a két csapat bajnoki szereplése szinte teljesen azonos volt: a harmadik helyen végzett, 86 pontot gyűjtő Norwich csupán orrhosszal előzte meg a 85 pontos, negyedik Middlesbrough-t.

A playoff elődöntőjében a Boro kettős győzelemmel búcsúztatta a bajnoki ötödik Brentford gárdáját. Idegenben 2:1-re nyertek Vossen és Amorebieta góljaival, majd otthon Tomlin, Kike és Adomah találataival győztek 3:0-ra; így 5:1-es összesítéssel, simán kerültek be a döntőbe. A Norwich az elődöntőben a bajnoki hatodik Ipswich Town csapatát kapta, s igazán komoly gondjaik nekik sem voltak. Az Ipswich otthonában 1:1 lett a vége, a Kanárik gólját Howson szerezte, majd a Norwich otthon 3:1-re nyert Hoolahan, Redmond és Jerome találataival; a Norwich így 4:2-es összesítéssel lépett be a finálé kapuján.

A Middlesbrough keretéből a sérülés miatt már az elődöntő két meccsét is kihagyó támadó, Bamford játéka kétséges, ellenben a Norwich csatára, Grabban letöltötte eltiltását, s újból bevethető. Ami viszont nem a Norwich mellett szól: a Middlesbrough elleni legutóbbi 12 meccsükből a Kanárik csak egyet tudtak megnyerni. Legutóbb idén április 17-én csaptak össze egymással, s a Norwich otthonában is a Boro nyert 1:0-ra bajnokin, Tettey korai öngóljával.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.