01.07.2015, 19:53 • Center Court, Wimbledon • Pető József

Abszolút helyt állt Timi.

Babos az első játszmában nem volt megilletődve Serena ellen. Az első adogatójátékát bár nagy csatában elveszítette, végig remekül adogatva Serena nyakán loholt Timi.
Sajnos az amerikai klasszis is remekül adogatott végig, így bréklabda közelébe sem került Babos és egy bréknyi előnnyel az amerikaié lett a játszma.

A második szettben ismét brékkel nyitott az amerikai és sajnos ez a különbség a szett közepére már dupla brékelőnnyé nőtt, így gyakorlatilag 5:1-nél már egy kissé hite hagyottan adogatott Timi a mérkőzésben maradásért. Ez végül sajnos meg is látszódott a játékán, Williams semmire vette el Babos adogatását, így 6:4, 6:1-el jutott a harmadik körbe. (21:02:47)

6:1

Elrontja a fonákját Timi és ezzel búcsúzni kényszerül egyesben a wimbledoni tornától.

40-0

Babos lábához üti a returnt Williams, sajnos Timi nem tud mit kezdeni vele és ezzel három meccslabdához jut az amerikai.

30-0

A hálóban akad el Babos tenyerese, két labdára a mérkőzés megnyerésétől Serena.

5:1

Ásszal fejezi be ezt a játékot is Serena, 5:1-re vezet az amerikai. A mérkőzésben maradásért adogat Timi.

4:1

Ismét brékel az amerikai, 4:1-re vezet Williams.

40-0

Tenyeres nyerővel jut három bréklabdához Williams.

3:1

És végül ásszal fejezi be a játékot Serena, 3:1-re vezet.

15-40

A hálóba üti a fonákját Williams, két bréklabdához jut Babos!!!

2:1

Ásszal tesz pontot a játék végére Babos, 2:1.

2:0

A hálóba üti a fogadást Timi, 2:0-ra vezet Williams.

1:0

Sajnos Timi fonákja elszállt, brékel az amerikai.

40-30

Babos kettős hibát üt, bréklabdához jut Williams.

0:0

Babos abszolút nincs megilletődve Serena ellen. Az első adogatójátékát bár nagy csatában elveszítette, végig remekül adogatva Serena nyakán loholt Timi.

6:4

Ismét hatalamas első szerva, megnyeri a játékos és vele együtt a szettet is Williams.

40-30

Hatalmas adogatás Serenától, szettlabdához jut az amerikai.

30-30

Elakad a hálónan Williams tenyeres keresztje. Bréklabdához lehet jutni.

5:4

Love game a világelső ellen, Williams ismét ront. 5:4-re zárkózik fel Timi. Serena Williams a szett megnyeréséért adogathat.

5:3

Ásszal fejezi be a játékot Serena, 5:3. Babos a szettben maradásért adogat.

4:3

Nagyszerű labdamenetet nyer meg Babos, a hálónál fejezi be a játékot Timi, 4:3.

4:2

Ásszal fejezi be a játékot Williams, 4:2-re vezet.

3:2

Nagyszerűen szervál Williams testére Babos, megvan az újabb játék Timinek.

3:1

Timi a hálóba üti a fogadást, 3:1-re vezet Serena.

2:1

Ásszal fejezi be a játékot Babos, 2:1-re jön fel.

2:0

Sajnos a hálóba üti Timi a tenyeresét, 2:0-ra vezet Williams.

1:0

Babos tenyerese hosszú, brékel az amerikai.

A-40

Timi fonákja hosszú, újabb bréklabda.

A-40

Williams újabb tenyeres nyerőt üt, bréklabda.

40-30

Bréklabdához jut Williams .

Életében második alkalommal jutott Babos Timi Grand Slam tornán a 2. körbe. Nem lesz könnyű dolga ezen tovább javítania, mivel ellenfele a világelső, huszonnégyszeres GS győztes bajnok Serena Williams lesz.

Serena a huszonnégy alkalomból, ötször nyerte meg Wimbledont.
Babos Timi legjobb eredménye egy 2. forduló a füves pályás GS-en, az is három évvel ezelöttről.
Timi, aki jelenleg a 93. a világranglistán, gyakorlatilag teher nélkül játszhat ezen a mérkőzésen. Egyértelműen nem ő számít a favoritnak. Remélhetőleg feldobja majd, hogy egy ekkora klasszis játékossal játszhat a wimbledoni center pályán, és így akár kellemes meglepetést okozhat.

Az első körben Babos remekül játszott, magabiztosan győzte le 7:5, 6:3-ra Cetkovskát. A világelső amerikai nem kezdte túl jó az első fordulós mérkőzését, az első szettben kissé szenvedett is az orosz Gaszparjana ellen, de végül 6:4, 6:1-el behúzta a mérkőzést egy álmos kezdés után.

A két játékos eddig még sosem mérkőzött meg egymással.

Szorítsunk együtt Babos Timinek, tartsatok velünk!