MTK Budapest FC – Vojvodina Novi Sad

0:0

vége (0:0)

02.07.2015, 20:30 • Bozsik Stadion, Budapest • Teleki Péter

Egy remek első félidő után a második játékrészben már veszélyesebben játszott a Vojvodina, helyzetek is adódtak a szerbek előtt, azonban az utolsó percben mindig sikerült menteni a fővárosiaknak.
Összességében igazságos döntetlen született, az első félidőben az MTK Budapest előtt adódtak inkább lehetőségek.
A kék-fehérek hazai pályán nem kaptak gólt, ez a visszavágó előtt mindenképp fontos tényező lehet, ugyanakkor az újvidéki derbire előnyt sem sikerült kicsikarni. Nehéz mérkőzés vár jövő héten az MTK Budapestre.
Köszönöm a figyelmet! (22:28:50)

90+4

90+4

A mérkőzés utolsó percében a hazaiak ívelhettek be balról szögletet, középen a védők fejjel mentettek.

90+3

Torghelle helyett Schrammel a pályán.

90+3

Ivanic helyett Kordic jött be a legvégére.

90+2

Torghelle lesen volt, szabadrúgással jöhet kifelé a Vojvodina.

90+1

Az MTK Budapest ívelhetett be jobbról szabadrúgást, a vendégek tizenhatosáról azonban a védők fejjel menteni tudtak.

90

Három perc lesz a ráadás.

89

Thiam veszítette el a középpályán a labdát, a vendégek veszélyes területre most nem tudták bejátszani azt.

88

Maksimovic jött be a lecserélt Mrdakovic helyett.

87

Vasilic jobbról ívelte be a labdát, középen sikerült kifejelni azt. Azonban gyors kontrát nem sikerült vezetni.

86

Hegedüs hosszúra kirúgása után már ismét a Vojvodina támadhat.

84

Hegedüs dobta ki a labdát, majd egy védők mögé bejátszott labdára Zakula mozdult ki jó ütemben a kapujából.

83

Sekulic eresztett el egy lövést 19 méterről, próbálkozása fölé ment.

82

Vadnai passzolt rossz helyre, de most a vendégek sem sokáig tudták megtartani a labdát.

81

Támad-támad a vendégcsapat, mintha az MTK Budapest kicsit elfáradt volna.

80

Hegedüs kirúgása után a vendégek szerezték meg a labdát, építkezhet a Vojvodina.

80

A vendégek próbálkoztak meg egy távoli lövéssel, mellé ment. Kirúgás következhet.

78

A mérkőzésnek ebben a szakaszában a Vojvodina dominál, rendületlenül jönnek előre a szerbek.

77

Meleg perceket él át az MTK-Budapest! Mrdakovic tiszta helyzetből lőhetett közelről kapura, Vukmir becsúszással mentett hatalmasat.

76

Ivanic került helyzetbe, balról eresztett el egy löketet, hála istennek azonban csak az oldalhálót találta el.

75

Stanisavjlevic lőtt kapura mintegy húsz méterről, Hegedüs védeni tudott. Ez veszélyes volt!

74

Vass közben meggyógyult, így képes folytatni a játékot.

73

Vadnai kapott sárga lapot visszahúzásért.

71

Vass maradt lent a gyepen, úgy tűnik komoly a baj. A hazaiaknak még egy cserelehetőségük van.

70

Vukmir fejelt haza Mrdakovic elöl, majd Hegedüs azonnal hozta is játékba a labdát.

69

Les! Az MTK Budapest jöhet kifelé szabadrúgással.

68

Vadnai tekerte be balról a labdát, középen Myke Bouard védője szorításában nem fért a labdához.

67

A pálya közepén megy a harc a labdáért, a kék-fehérek birtokolják most a játékszert.

66

Balról érkezett a vendégek veszélyes beadása, Hegedüs középen öklözéssel mentett.

65

Buktatás után a Vojvodina jöhetett kifelé saját térfeléről szabadrúgással.

64

Stamenic jött be a lecserélt Palocevic helyett.

63

Szögletet rúghattak a vendégek, nem volt veszély az akcióban.

62

Bese futott el a labdával a jobb szélen, beadását középen Zakula magabiztosan kaparintotta meg.

61

Bedobás után Vasst gyötrik meg a vendégek, szabadrúgással jöhet saját térfeléről az MTK Budapest.

60

Thiam távolról próbálkozott lövéssel, kísérlete az egyik védőn megpattant, Zakula kapus így könnyedén összeszedte.

59

Varga helyett Szatmári a pályán.

58

Torghelle volt lesen, szabadrúgással jöhet a vendégcsapat.

57

Myke Bouard felé egy hosszú labda, a kék-fehérek játékosa nem tudta benntartani a játékszert.

56

Varga felé ment egy mélységi indítás, védője előnyösebb helyzetben volt, meg is oldotta a feladatát.

54

Ezekben a percekben a Vojvodina egy hajszállal aktívabb, igaz helyzetük nem igazán adódik.

53

Lest jelzett az asszisztens, szabadrúgással jöhet kifelé az MTK Budapest.

52

Az első félidőhöz hasonlóan továbbra is jó iramú és színvonalas a mérkőzés.

51

Buktatás után a Vojvodina végezhetett el szabadrúgást a fővárosiak térfeléről, a szerbek hamar elveszítették a labdát.

50

A Vojvodina balról ívelte be a szögletet, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

49

A vendégek támadtak, a hazai ötösről azonban szögletre tisztáztak a kék-fehérek.

48

Varga kapott sárga lapot belépőért.

47

Vadnai játszotta magát tisztára a bal oldalon, lapos beadását középen Torghelle tette kapura, Zakula azonban védeni tudott. Komoly lehetőség volt!

46

Vasilic kapott sárga lapot belépőért.

46

Sterstik helyett Myke Bouard állt be.

46

Kiváló első félidőn vagyunk túl, már csak a hazai gól hiányzik a teljes boldogsághoz.
Mindkét csapat próbálkozott, de az MTK Budapestnek voltak komolyabb lehetőségei a gólszerzésre, azonban ezek egyelőre kimaradtak. A fővárosiak játékos, kombinatív futballt játszanak, míg a Vojvodina inkább masszív, balkáni stílusban futballozott.

45+2

45+2

A félidő utolsó percében a Vojvodina támadott, de lövéssel már nem tudta befejezni az akciót.

45+1

Nastic mintegy húsz méterről eresztett el egy sistergős, lapos lövést, nem sokkal ment mellé.

45

Két perc lesz a ráadás.

44

Torghelle jobbról tökéletesen játszotta be a labdát, Varga azonban nyolc méterről szemben a kapuval nem találta el a játékszert. Kár érte!

43

Ivanic gyújtotta be a rakétákat a bal szélen, beadását az egyik hazai védő és Hegedüs együttes erővel tisztázta.

42

Varga emelte be balról a labdát a vendégek kapuja elé, az egyik védő szögletre mentett. A sarokrúgás veszélytelen volt.

41

Szabálytalanság miatt az MTK Budapest jöhet saját térfeléről szabadrúgással.

39

A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki! Vadnai cselezte át magát a fél Vojvodina védelmén, végül a lövés pillanatában az egyik védő még éppen odaért, így menteni tudott. Óriási lehetőség volt!

38

A vendégek ívelhettek be szögletet balról, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

37

Torghelle játszotta meg Sterstiket, a hazaiak játékosa ugyan kilőtte a bal felső sarkot, de közben az asszisztens már emelte a zászlaját les miatt

36

Valamelyest lecsendesedett a találkozó, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

34

Vadnai lőtt kapura a tizenhatos sarkáról, jócskán fölé szállt a labda. Kirúgás a Vojvodina javára.

33

Szépen hozta ki a labdát az MTK, de végül nem sikerült gyors kontrát vezetni.

32

Torghelle kapott sárga lapot reklamálásért.

30

Paolo Valeri játékvezető ivószünetet rendelt el.

29

Kanta vállalta el a kék-fehérek szabadrúgását, 26 méterről laposan mellé lőtte.

28

Torghelle kapott remek labdát, Dinga mellett már elvitte volna, a vendégek játékosa hátulról lerántotta. Torghelle egyedül vihette volna kapura a labdát, Dinga azonban megúszta sárga lappal az esetet.

27

Hegedüs kirúgása után a vendégek kapcsolják le a labdát, a Vojvodina építkezhet.

26

Többé-kevésbé kiegyenlített a találkozó, bár az utóbbi percekben a hazaiak némi fölényben játszanak.

25

Varga emelte be a labdát a vendégek kapuja elé, az egyik védő azonban még időben tisztázni tudott.

24

Vesélyes beadás jobbról a szerbektől, középen azonban Grgics higgadtan és magabiztosan kifejelte a labdát.

23

Lövése kísérlet a vendégektől, a blokkban azonban elhalt a labda. De már ismét a Vojvodina építkezik.

22

Varga felé ment egy mélységi indítás, a kék-fehér játékos elöl végül a kapujából messze kifutó Zakula tisztázott.

21

Kisebb szabálytalanság után a Vojvodina jöhet szabadrúgással saját térfeléről.

20

Ezekben a percekben az MTK birtokolja a labdát, igaz a betömörült vendégvédelmet egyelőre nem sikerül átjátszani.

19

Puskaric kapott sárga lapot buktatásért.

18

Bedobás után Torghelle harcolt a labdáért a vendégek tizenhatosán belül, a hazai közönség nem teljes meggyőződéssel kezezést kiáltott. A játékvezető nem látott szabálytalanságot.

17

Puskaric mintegy harminc méterről is kapura tette a vendégek szabadrúgását, Hegedüsnek azonban nem okozott gondot.

16

Grgics vágta fel ellenfelét, mintegy harminc méterről végezhet el szabadrúgást a Vojvodina.

15

Torghelle felé ment egy indítás, az egykori válogatott támadó azonban megtámasztotta ellenfelét.

14

Aprópasszos játékkal operál most az MTK, a hazaiak igyekeznek kijjebb csalogatni szerb ellenfelüket.

13

Lesre futott az egyik újvidéki játékos, az MTK jöhet kifelé szabadrúgással.

12

Jobbról ívelhetett be sarokrúgást a vendégcsapat, nem jelentett veszélyt Hegedüs kapujára, de már ismét a Vojvodina támadhat.

11

Már tíz perc elteltével kiderült, hogy masszív, kemény csapat a Vojvodina. A vendégek vezettek támadást, szögletet harcoltak ki.

10

Kanta ívelte előre a labdát, de ott csak szerb játékos volt. A vendégek építkezhetnek.

9

Sterstiket buktatták, az MTK jöhet szabaddal a középpályáról. Az elvégzett szabad után nem jutott messzire a fővárosi együttes.

8

Kiváló iramú eddig a találkozó, egyelőre a színvonalra sem panaszkodhatunk.

7

Thiam vezette rá a labdát a vendégvédelemre, végül a kék-fehérek játékosa a földre került, szabadrúgást azonban nem kapott.

6

Buktatás után az MTK Budapest végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, a fővárosiak viszont hamar elveszítették a labdát.

5

Nastic balról ívelte középre a labdát, szerencsére mindenki feje fölött elszállt.

4

Jobbról érkezett a Vojvodina beadása, Hegedüs magabiztosan húzta le.

3

Sterstik próbálkozott mintegy húsz méterről egy lövéssel, végül gyengén fölé emelt.

2

Torghelle kiváló labdát küldött Varga felé, a kék-fehérek támadója elől végül nagy nehezen, de tisztáztak a vendégek. Megvolt a hazaiak első lehetősége!

2

Nastic futott nagyot a labdáért a bal szélen, nem érte utol a labdát, kirúgással jöhet az MTK Budapest.

1

A Vojvodina kezdte a mérkőzést.

1

MTK Budapest FC: Hegedüs – Bese, Vukmir, Grgics, Vadnai – Thiam, Vass – Sterstik, Kanta, Varga – Torghelle

Cserék: Groppioni – Tóth, Hajdú, Szatmári, Deutsch, Schrammel, Myke Bouard

FK Vojvodina Novi Sad: Zakula – Vasilic, Duric, Dinga, Nastic – Stanisavjlevic, Puskaric, Sekulic, Palocevic – Ivanic, Mrdakovic

Cserék: Kordic – Pankov, Lakicevic, Kordic, Zocevic, Maksimovic

Játékvezetők: Paolo Valeri – Alessandro Giallatini, Mauro Vivenzi Fourth.
Ezen a héten a legrangosabb nemzetközi kupasorozat mellett az Európa-ligában is megkezdődn(t)ek a küzdelmek, mindhárom érdekelt magyar csapat már a selejtező első körében pályára lép, így az MTK Budapest is, amely a szerb Vojvodinát látja vendégül a Szusza Ferenc Stadionban.

Az MTK Budapest a 2014-2015-ös bajnoki szezonban a harmadik helyen végzett a bajnokságban, ezzel jogot szerezve a nemzetközi kupaszerepléshez. A Vojvodina a szerb bajnokságban a tavalyi idényben a negyedik helyen zárt.

Az MTK kispadján az elmúlt szezont követően változás történt, Garami Józseftől László Csaba vette át az együttes irányítását. A szakvezetőnek ez lesz az első tétmérkőzése a kék-fehérek vezetőedzőjeként, így saját bevallása szerint is némi drukkal készül a találkozóra.
Ami az esélyeket illeti, a szakemberek 50-50 százalékot adnak mindkét csapatnak a továbbjutásra, ez már önmagában érzékelteti, hogy egyik gárda sem számíthat harmatos összecsapásra.

Zlatomir Zagorcsics az újvidékiek vezetőedzője az MTK Budapestről, illetve a pátharcról a következőket nyilatkozta: "Szervezetten játszik a csapat, amelyből a tapasztalat sem hiányzik, de meg vagyok róla győződve, hogy a Vojvodina jobb, és ünnepelni fogunk az első mérkőzést követően. Természetesen maximális koncentrációra és fegyelemre van szükségünk a meccs során, és ebben az esetben minden okunk megvan bizakodni”.
Érdekesség, hogy az újvidékiek keretében Mijat Gacinovic, Srdan Babic és Radovan Pankov személyében három olyan játékos is van, akik ott voltak az U20-as világbajnoki címet nyert szerb válogatottban. Nem lesz tehát könnyű dolga az MTK-nak. Ennek ellenére mind László Csaba, mind pedig Kanta József csapatkapitány bízik a csapatban, a fővárosiak húzóembere a következőket mondta: "Minden adott, hogy jól teljesítsünk, jó formában vagyunk és motiváltan várjuk a meccset”.

Nem lesz könnyű mérkőzés, ugyanakkor közel sem lehetetlen ezt a szerb csapatot megverni, illetve túljutni a párharcból. Szurkoljunk együtt az MTK Budapestnek, és egyúttal a több magyar csapatnak is.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.