ETO FC Győr – Veľký Meder

1:0

vége (1:0)

14.07.2015, 17:00 • ETO Park, Győr • Tóth Gábor

Az első félidő küzdelmes játékot hozott, de a végig fölényben játszó hazaiak teljesen megérdemelten szerezték meg a vezetést, a vendégek előtt nem adódott komoly lehetőség.

A második félidőben feltehetően a cseréknek is köszönhetően visszaesett játékban az ETO, de összességében így is veszélyesebben játszottak mint a mezőnyben szép lassan fölénybe kerülő Nagymegyer. Összességében az ETO győzelme megérdemelt, de látszik, hogy még van mit csiszolni a fiatalok játékán. (18:53:31)

90+1

90+1

Musil szöglete után Horváth öklözi ki a labdát a kapu elől.

90

Antunovic lövése pattan szögletre a hazai védőkről.

88

Jorik löki fel a saját tizenhatosánál Kozmát, szabadrúgás jön.

87

Letámadással próbálkoznak a vendégek, fölényben is játszanak, de igazi gólhelyzetbe nem tudnak kerülni.

85

Marek Szabó közeli lövése akad el a védőkben, ez is helyzet lehetett volna.

85

Demjén egy rövid ápolás után folytatja a játékot.

84

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Čtvrtníček (Veľký Meder), Demjént csúnyán rúgta meg a felezővonalnál.

83

Lénártot buktatják a felezővonalnál, szabadrúgás a hazaiaknak.

82

Kelemen hozza fel a labdát, de az indítása pontatlan Mayernek.

82

Čtvrtníček ível a védők mögé egy labdát, de nem talál társat.

81

A vendégek szöglete veszélytelen, de marad náluk a labda, fölényben játszanak az utóbbi percekben.

79

Szöllős beadása pattan szögletre a védőkről.

77

Musil jobb oldali beadása mély, kirúgás jön.

76

Vankó indul jó helyzetben, de lesen intik le jogosan.

74

Mészáros földön megpattanó lövését védi bravúrral Horváth Dániel, majd Jorik ismétlését is menti a kapus.

72

Németh László egyből kapura tenné a szabadrúgást, de méterekkel fölé talál.

71

Marek Szabó rántja le a tizenhatos sarkánál Németh Márkot, szabadrúgás jön.

68

Németh Márk bal oldali beadását Vankó teszi kapura közelről, de a labda elakad Székelyben.

68

A jobb oldali szöglet után Antunovic lövése felszabadítással ér fel.

67

Marek Szabó szabadrúgását mentik szögletre a védők.

66

Vankó ível be szabadrúgást balról, Mayer fejesét védi a bal sarok előtt Székely.

65

Mészáros cselez befelé balról, de a húsz méteres lövését Horváth Dániel védi.

63

Vankó megy el a bal szélen jó csellel, de a lapos beadására nincs érkező, oda a lehetőség.

61

A pálya közepén gyötrik egy mást a csapatok, nem jutnak helyzetekig ezekben a percekben.

59

Németh Márk nagy bedobása után Németh László marad le centikkel a labdáról középen.

58

Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Pongrácz, bejön Dávid.
Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Weitner, bejön Lénárt.

57

Demjén indul a jobb szélen, egy jó csel után ad középre, de a labdáját lefülelik a védők.

56

A pálya közepén zajlik a játék, helyzetekről nem tudunk beszámolni.

54

Németh László huszonöt méteres bombáját védi vetődve a vendégek kapusa.

51

Vankó íveli be a szögletet jobbról, de a védők kifejelik a labdát a kapu elől.

50

Németh László indítását mentik szögletre a védők.

49

Ismét Mészáros veszélyeztet, de a távoli bombája elkerüli a jobb felső sarkot.

48

Egy jobb oldali beadás után Mészáros közeli lövését védi bravúrral Horváth Dániel.

47

Marek Szabó ível be jobbról, a hosszú saroknál Köles gyűjti be a labdát.

46

Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Nagy Á., bejön Kelemen.

46

Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Illés, bejön Vankó.
Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Kerékgyártó, bejön Demjén.

46

Küzdelmes, hajtós első félidőt láttunk, amely során a hazaiak játszottak fölényben, jó pár helyzetük közül azonban csak egyet sikerült gólra váltaniuk. Ezzel azonban megérdemelten vezetnek.

45

44

Németh Márk szereli a jobb szélen Blahot, ráadásul kirúgással jöhetnek a hazaiak.

43

Szöllős ível előre egy szabadrúgást, de túl mélyen, így a labda Horváth Dánielé lesz.

42

Kerékgyártó indul a jobb összekötő helyén egy jónak tűnő labdára, de a kapujából kilépő Székely megelőzi.

40

A pálya közepén pattog a labda, most nincsenek helyzetek.

38

Nagy Ádám ível előre a felező vonalról, de hosszú a labdája, kirúgás jön.

37

Szabó Bence lép ki a bal oldalon, de az emelése elakad a kifutó kapusban, visszakerül a csatár elé a labda, de az ismétlése elakad a védőkben.

35

Szabó Bence huszonöt méteres bombáját védi magabiztosan Székely.

34

Köles ível be veszélyesen az alapvonalról, Musil mellel teszi ki szögletre a labdát a hosszú saroknál.

33

Pongrácz előzi meg a középen kilépő Kunovskyt, és ügyesen kihozza a labdát.

31

Kerékgyártó lép ki üresen a bal oldalon, átemeli a kifutó kapust, de Székely lehúzza a labdát.

30

Szabó Bence indul a jobb összekötő helyén, két jó csel után lő, de Székely vetődve fogja a labdát.

28

Szöllős lép ki középen, de hosszan szökteti magát és Horváth Dániel fel tud szabadítani előle lábbal.

26

Az ETO gólt szerzett!
Szabó Bence ível be szögletet jobbról, WEITNER ÁDÁM érkezik középen és hat méterről a késlekedő kapus mellett a kapu közepébe fejel! 1:0

25

Mayert szerelik szögletre a védők, Szabó Bence készülődik elvégezni a sarokrúgást.

24

Wilson rúgja meg a bal oldalon induló Mayert, ez is szabadrúgás.

23

Musil ível be balról szabadrúgást, Németh Márk fejeli ki a rövid sarokról a labdát.

21

Pongrácz buktatja a felező vonalnál Szöllőst, szabadrúgással jönne a vendégek.

20

Mayer tesz maga elé egy indítást, a húsz méteres lövése azonban elkerüli a bal felső sarkot.

17

Illés megy el a jobb szélen, laposan ad be, Szabó Bence érkezik középen, de a tizenkét méteres lövését lábbal védi Székely.

15

Szöllős lép ki a bal összekötő helyén, üggyel-bajjal tudják csak szerelni a hazai védők.

14

Mészáros kerül helyzetbe a hazai tizenhatosnál, Horváth Dániel is lábbal tud csak menteni előle.

13

Kerékgyártó távoli lövése megpattan, a vendégek kapusa lábbal ment Mayer elől.

12

Szabó Bence megy el a jobb szélen, de a beadása a kapu mögé száll.

11

Visszahúzódnak a kapujuk elé a vendégek, nem lesz könnyű feltörni a védelmüket.

10

Mayer fordul kapura, de a huszonöt méteres lövése jócskán fölé száll.

9

Obert szereli a jobb szélen Szabó Bencét, higgadtan kihozza a labdát a védő.

8

Illés indítja a bal szélen Mayert, de a szél megtolja a labdát, dobhatnak a vendégek.

7

Čtvrtníček huszonöt méteres lövésébe lépnek bele a védők.

5

Mayer indul a jobb szélen, de hosszú labdát kap, kirúgás jön.

3

Az első veszélyesebb hazai akció végén Pongrácz húsz méteres lövése kevéssel elzúg a léc fölött.

3

Köles szereli az ETO tizenhatosánál Blahot, kirúgással jönnek a hazaiak.

2

Mayer Milánt szerelik a jobb oldalon a vendég védők, dobhatnak is.

1

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A Győri ETO FC az ellene zajló csődeljárás miatt nem indíthatta el csapatát az NB I-ben, ebben a szezonban már csak a győri futsalosok által biztosított jogon játszhatnak, és az NB III Nyugati csoportjának lesznek a tagjai.

Az ebben a bajnokságban az előző szezonban ezüstérmet elérő győri fiatalok számára nem más a tét idén, minthogy feljutnak-e a második osztályba. Ami nem lesz könnyű, de megoldhatatlannak sem tűnik a feladat.

Javában zajlanak már a felkészülési mérkőzéseik, egy felvidéki edzőmeccsen 1:0-ra nyertek, odahaza az NB II-es Ajka viszont ilyen arányban verte őket. Szombaton a szintén felvidéki, a szlovák másodosztályban szereplő Szenc volt a vendégük, a győri fiatalok 2:1-e nyertek Illés Dávid és Szabó Bence góljaival.

Ma a szlovák negyedik osztályban futballozó Nagymegyer lép fel az ETO Parkban, lássuk, mire mennek velük az ETO fiataljai!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.