Budapest Honvéd FC – MOL Fehérvár FC

1:0

vége (0:0)

18.07.2015, 20:30 • Bozsik Stadion, Budapest • Kármán Zoltán

A magyar átlaghoz képest remek első félidőt és egy mérsékelten jó, de még mindig átlag feletti másodikat láthattunk. Egyetlen gólocska döntött végül, meglepetésre a címvédő Videoton elvérzett a tavalyi 13. helyezett Honvéd otthonában és vereséggel rajtolt.

Mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, volt 1-2 komolyabb ziccer is. Amikor pedig már úgy tűnt, hogy ezen a mérkőzésen sem születik találat, akkor jött Lang kiállítása, amit az egyébként a kapura addig is legveszélyesebb játékos, Youla használt ki villámgyorsan. Ez a gól végül döntőnek bizonyult, a Videoton hátrányban már nem tudott újítani, három ponttal rajtol a Honvéd ebben az új, 12 csapatos bajnokságban.

Honvéd – Videoton: 1-0!
---- (22:28:48)

90+4

90+4

Gazdag a bal oldalon indult meg a labdával, Koltai kockáztatott és bejött, becsúszása ugyanis a labdát találja el, csak utána a lábat. Szabályos szerelés.

90+4

Fejesről megy ki Gazdag beadása, így szöglethez jut a Honvéd. Ezt úgyszintén nem kapkodják el a fővárosiak. A sarokrúgás után, ahogy várható volt, a szögletzászlónál tartják a labdát a hazaiak.

90+3

Vernes a jobb oldalon harcol ki újabb bedobást. Két perce maradt még a Vidinek, de nincs náluk a labda.

90+2

Botka harcol ki bedobást a jobb oldalon, tartja a labdát a Honvéd most a vendég térfélen.

90+1

Négy perc a ráadás! A szöglet nem igazán veszélyes, de a Vidinél marad a labda.

90+1

Gyurcsó bal oldali beívelése kicsit magas, Koltai menti meg a túloldalon és kiharcol egy szögletet.

90

Utolsó cseréjét kihasználja a Honvéd is, Csábi Mihály érkezik Holender Filip helyére. Nem kapkodja el a cserét.

89

Fejes emeli be középre a labdát, Kemenes kirobban a kapuból és hét méteren megszerzi.

88

Juhász szerez labdát hátul, majd Luijckx indul meg vele középen. Koltai majdnem eladja, de Szolnoki megmenti.

87

A fehérvári kapu előterében tartja a labdát a Honvéd, ez, látva a hátralevő időt, elég jól néz ki a hazaiak számára.

86

Újabb sárga lap, Szolnoki állítja meg Youlát vészmegoldásként visszahúzva.

85

A Honvéd gólt szerzett!
Hát ez igen gyors volt, SOULEYMANE YOULA használja ki az emberelőnyt villámsebesen! A jobbról belőtt labdát Fejes elvétette, rosszul ért bele, Youlához pattant, aki jobbról, nagyjából 6-8 méterről ugyan kicsit eltörte a labdát, de így is a hosszú alsóba pattogott a közeli lövése! 1-0!

85

Szűk -10 perce van a Honvédnak kiharcolni a győzelmet emberelőnyben.

84

Lang megkapja második sárga lapját, igen durván csúszott be Botka elé. Ez már ugye a piros lapot jelenti, emberhátrányban a Videoton!

83

Bobál indítása sem pontos, a saját térfeléről jöhet előre bedobással a Videoton.

82

Az utolsó 10 percen belül járunk már, nő az esélye annak, hogy az Újpest-Paks meccs után a Honvéd-Videoton is 0-0-ra végződik. A három fővárosi meccs összesített mérlege egyetlen gólocska lenne?

81

Youla kap elérhetetlen indítást, kirúgás a Videoton javára.

80

Támad a Honvéd a jobb oldalon, az előbb Juhászt kellett ápolni, miután Kemessel ütközött. Nincs komoly gond.

79

A Vidi kihasználja harmadik cseréjét is, Koltai váltja a lábát húzó Oliveirát.

79

Megvannak a helyzetek itt is, ott is, de egyelőre gólt változatlanul nem láthattunk.

78

Vécsei le, Vernes be a hazaiaknál.

77

Lang ment el a jobb oldalon, okos beadását Juhász fejelte kapura 8 méterről, de másfél méterrel mellé-fölé szállt.

76

Pátkai kap túl magas passzt, Hidi pedig kivágja oldalra.

75

A saját térfeléről indult meg Holender és Youla is, előbbi balról középre passzolta a labdát, Youla pedig 22 méterről, abszolút ziccerben a kifutó Danilovicba lövi a labdát! Óriási helyzet!

74

Gyurcsó a sorfal és a kapu felett is ellövi néhány centivel, kirúgás. Ebben több volt, ígéretes volt a hely.

73

Gyurcsó iramodott meg a jobb oldalon, beadni nem igazán tudta, de a középen érkező Ivanovski kiharcol egy szabadrúgást 18 méterről, középről.

72

Támadgat a Videoton ezekben a percekben helyzet nélkül, a Honvéd kontrái valamivel veszélyesebbek.

71

Kovácsnak nem ment ezen a mérkőzésen, most Treboticon a sor, hogy bizonyítson. Bobál és Botka adogatnak most hátul.

70

Kovács helyett Trebotic pályán a vendégeknél.

70

Már megint a Honvéd vezet ellentámadást és megint Youla a bal oldalon, de most nem sikerül a lövőhelyzetet kialakítani.

70

Oliveira nem tudja levenni jól a labdát, így Kemenes könnyedén megszerzi.

69

Youla a bal oldalon vezetett gyorsa támadást, Juhászt kibillentette, majd kicsit jobb szögből, 10 méterről kapura lőtte laposan a rövid alsó irányába, pár centivel ment csak mellé!

68

Kemenesnél köt ki a labda helyzet nélkül.

67

A bal oldalon vezet támadást a Honvéd, sajnos a helyzetek jó ideje elmaradnak a mérkőzésen.

66

Ivanovski bűvöli a labdát a bal oldalon, beadni nem tudja, ráadásul Ignjatovic így szereli, hogy a vendég játékosra pattan utoljára a laszti.

65

Csere a Honvédnál, Gazdag Dániel érkezik Kamber helyett.

64

Egy kevéssel lett csak hosszú Kamber labdaátvétele, elég lett Fejesnek, hogy kirúgja.

63

Youla igen gyors, el is éri a jobb oldali hosszú indítást, de kisodródik közben, a középre tett labdája nem veszélyes, de marad a Honvédnál.

62

Pátkai Máté érkezett Simon helyett a vendégeknél.

61

Nem járt végül sárga lap érte, nem volt szándékos a játékvezető szerint a kezezés.

61

Vécsei beemelt labdája rövid, Juhász kifejeli, majd kézzel ér bele – talán szándékosan – egy vendég játékos.

61

Egy óra játékot követően Honvéd – Videoton: 0-0. A gól sajnos még hiányzik a mérkőzésből.

60

Kamber durván és feleslegesen csúszott hátulról oda Fejesnek, jár a sárga.

60

Oliveira indult meg középen, de túlságosan is hosszan tolja meg, Kemenes könnyedén megszerzi.

59

Lent marad Gyurcsó és Kamber is az iménti ütközés nyomán, de szerencsére nincs komoly sérülés, már mindketten talpon.

58

Gyurcsó gyorsít fel a bal oldalon, de túl hosszan tolja meg, könnyedén odalépnek a hazaiak.

57

Juhász nem először lép oda elég keményen annak ellenére, hogy sárga lapja van, rizikós a játéka.

56

Továbbra is sok a pontatlanság a meccsen, az iramra nem lehet panasz és az akarásra sem.

55

Kamber vét támadószabálytalanságot már a túloldalon, Luijckx-t akasztotta.

54

Támadásban a Vidi, Bobál védekezik jól és bedobásra ment. Juhász tenné vissza Simon irányába, Kemenes kijön a kapuból és megkaparintja.

53

Youla kap hosszú indítást középen, de les miatt megállítják a játékot.

52

Youla nem tudta magát átfűzni Langon, visszakerül a Honvédhoz, de Lang indítása is pontatlan.

51

Youla a beívelt labdánál enyhén visszahúzza védőjét, Vad II ezt kiszúrja és kifelé ítél szabadrúgást.

50

Juhász húzza vissza Youlát, egy másik belső védő is besárgul a vendégeknél.

50

A szünetet követően a Videoton kezd egyértelműen erőteljesebben, de most labdát veszítenek elől egy kezezés miatt.

50

Baráth és Bobál együttes erővel fejelik ki a vendégek beívelését, de a felezőnél már a Vidié a labda megint.

49

Juhász fejelné ki a labdát, de éppen Youlára, akiről lepattan a játékszer, ebből megindulna Baráth, de lesről indul. Peche volt a Honvédnak.

48

Luijckx választ rossz megoldást, amiből indulhat a Honvéd, bedobás a bal oldalról.

47

Ivanovski a jobb oldalon indult meg, de nem tudta magát átfűzni Botkán. Egy bedobást azért kiharcol.

46

Nem történt csere a szünetben.

46

Egy perc lett a ráadás egy, a magyar átlagot iramban és színvonalban is jelentősen meghaladó első félidő végén. Sok a pontatlanság ugyan mindkét együttes részéről, de így is élvezetes a játék. Az elején a Honvéd, majd inkább a Videoton irányított, néhány kisebb és egy nagyobb vendég helyzettel.

Aztán változott a játék képe, a Honvéd is rákapcsolt, főleg Youla volt veszélyes támadásban, volt is egy igazán ígéretes fejese.

Bármelyik csapat győzhet, nyílt sisakos a küzdelem, reméljük a második félidő is legalább olyan jó lesz, mint az első.

Honvéd – Videoton: 0-0, a szünet után folytatjuk!
----

45+1

45+1

A sárga lap előzménye volt, hogy Holender iramodott meg a jobb oldalon, éles volt a szög lövéshez, de csak nem sikerült lövőhelyzetet kialakítania, végül labdát vesztettek a hazaiak.

45+1

Botka feleslegesen ütötte el ellenfelét, Oliveirát egy labdavesztést követően a támadó tizenhatosnál, jár a sárga lap.

45+1

Igyekszik megbecsülni a labdát most a Videoton, kiszabadultak az utóbbi percek szorításából, középen adogatnak.

45

Kicsit sajnálhatjuk, hogy hamarosan vége az első félidőnek, mert jóval az átlag feletti az utóbbi fél óra.

45

A felezőnél újra labdát szerez a Honvéd, majd el is adják. Kovács iramodik meg a jobb oldalon, végül Nagy oldja meg jól a helyzetet és támadhatnak is a piros-feketék.

44

Vécsei ugrott fejelni, csúsztatása azonban jócskán a hosszú alsó mellett pattog el. Kirúgás.

44

Youla és Botka játszottak össze a jobb oldalon, majd Luijckx talpalt, megint belőheti a Honvéd a tizenhatos előteréből.

43

Veszélyesen kanyarodott középre a labda jobbról, végül Danilovichoz pattant a játékszer, így elmaradt a nagyobb helyzet.

43

Youla adott csinos kötényt Szolnokinak, aki ezt egy buktatással honorálja. Éles szögből, jobbról jöhet a Honvéd.

42

Fejes fejeli ki oldalra a labdát, a Honvéd vezetheti az újabb támadást. Percek óta beszorul a Vidi.

41

Vécsei csavarja rá ballal, jó egy méterrel fölé.

40

Kovács buktatja a jobb oldalon meginduló Vécseit. 26 méterről hazai szabadrúgás, ígéretes.

40

Holender ívelhette be állított labdából, de pocsékul sikeredett, nagyon könnyen kifejelik a vendég védők.

39

Lang Ádám már nem ússza meg a sárga lapot, talpalás miatt kapja.

39

A bal oldali sarokrúgásra a rövid oldalon az ötös sarka környékén érkezett Youla, a hosszú alsó felé okosan csúsztatott, de néhány centivel mellé. Az eddigi legnagyobb helyzet!

38

Vécsei szép csellel fordult le védőjéről a jobb oldalon, középre löbbölte, Szolnoki pedig jól érezte, hogy szögletre kell fejelnie, mögötte már érkeztek.

37

Danilovichoz jut ismét a labda helyzet nélkül. A Honvéd egyelőre felvette a kesztyűt és a Fehérvár ritmusát. Nem túl magas színvonalú a mérkőzés eddig, de az átlagosnál jobb.

36

Botka a jobb oldalon fordult volna le Simonról, de egy kis lökés után is látványosan elesett, ezért nem jár tizenegyes.

35

Egy ideje a fehérvári térfélen zajlik a játék, de nagyobb helyzet nélkül.

35

Youla a jobb oldalon indul meg, majd próbálja meglepni a kissé kint álló Danilovicot. A lövés megpattan egy védő lábán, a kapus vetődve menti az egyébként mellé tartó labdát, hogy ne legyen szöglet.

34

Hidi belőtt labdája meglehetősen pontatlan, már a Fehérvár birtokában a laszti.

33

Botka tört előre a jobb oldalon, buktatják, sárga nincs, szabadrúgás van, nagyjából 35 méter a távolság, de nem jó a szög.

32

Bő fél óra játékot követően Honvéd – Videoton: 0-0.

32

A szöglet gond nélkül Danilovichoz kerül, nagyon mély lett.

31

Gyurcsó szögleténél Kemenes elsőre kicsit árnyékra jött, Juhász visszafejelt labdáját azonban már lehúzza. Szolnoki a túloldalon nem jó megoldást választ, Honvéd szöglet következik.

30

Oliveira tette középre a labdát, Lang állítgatás nélkül rálőtte 25 méterről, lepattan egy védőről szögletre.

29

Hidi tüzelt 22 méterről, ez is levágódik a védőkről. A Honvéd is megélénkült az elmúlt percekben, az utóbbi 10-12 minutum a magyar átlaghoz képest jónak mondható.

28

Simon tette ki a lábát egy fejesnél feleslegesen, elkaszálta vele Hidit, de itt is elmarad a sárga.

28

Egy jobb oldali beívelésre érkezett középen Youla, aki kapu felé fejeli, de túlságosan magas, vendég kirúgás következik.

27

Oliveira indul meg középen egy távoli indítással, de végül lendül a zászló, les.

26

Youla kap pontatlan indítást középen, elérhetetlen volt, de hamarosan így is a Honvéd jöhet bedobással.

25

Fejes a felezőnél buktatja a megiramodó Youlát, érzésem szerint határeset volt a sárga laphoz, de megúszta a vendégek játékosa.

24

Vécsei blokkolt egy távoli vendég próbálkozást lábbal.

23

Youla felé túlságosan hosszú az indítás a jobb oldalon, Danilovicé a játékszer. Az első percek halvány Honvéd fölénye után most inkább a Fehérvár irányít.

22

Az első helyzet után egy gyengécske szöglet, már a Honvéd támadhat.

21

Remek támadást vezetett a Videoton, bár Kemenes vélhetően tisztázhatott volna, ha kirobban időben a kapujából. Kovács dobta jobbra a labdát, Lang lövésébe azonban Bobál belevetődött, így szöglet!

20

Eseménytelen mezőnyjáték a középpályán, majd újra Kemeneshez kerül vissza a játékszer.

19

A sarokrúgásból nem alakult ki veszélyes szituáció, Kovács még kiharcolt egy bedobást, de Kovács és Fejes nem értették meg egymást, már a fővárosiak jöhetnek előre.

18

Oliveira a jobb oldalon iramodott meg, középre lőtt labdáját Bobál lábbal szögletre menti, mögötte már ott ólálkodott Ivanovski, kellett a mentés.

17

Hidi szabálytalan eszközökkel hámozta át magát Kovácson, a vendégek jöhetnek a felezőtől.

16

Gyorsít a Videoton, Gyurcsó passzából Kees indult meg a bal szárnyon, visszasarkalt labdáját viszont lekapcsolták a védők.

15

Előbb Ignjatovic 25 méteres lövésébe vetődtek bele, majd a kontra nyomán a Videoton próbálkozott, Gyurcsó belőtt labdája azonban lesen találja társát, kifelé szabadrúgás.

14

Vécsei hátrafelé passzolt, de pontatlanul, már a címvédőé a támadás joga. Igaz, a saját térfelén el is veszíti gyorsan a Fehérvár.

13

Bobál hagyja kimenni a labdát az alapvonalon túlra, így Kemenes jöhet kirúgással.

12

Youla és Vécsei rohamoztak középen, utóbbi elcsúszott, Youlával pedig szabályosan ütköztek, nem lett végül helyzet, pedig ígéretesnek tűnt.

11

Rendkívül sok a pontatlanság, idény eleji a forma. A fehérváriak támadnak a bal oldalon, de egy újabb pontatlan passz miatt már a fővárosiak jöhetnek partdobással.

10

Ismét Ignjatovic takarít, Ivanovski kapott tőle egy kisebb könyököst, Videoton szabadrúgás a felező környékéről. A pontrúgás pontatlan.

9

Youla kap indítást, Juhász szereli őt, majd előbbi faultolja, így kifelé szabadrúgás a címvédő javára. Eddig helyzet nélkül a csapatok.

8

A Videoton jut szöglethez, amelynek nyomán Oliveira lőtt (volna) kapura 25 méterről, állítgatás nélkül, de majdnem taccsdobás lesz belőle, annyira mellé megy.

7

Juhász és Lang együttes erővel szereznek labdát hátul, Bobálhoz kerül, aki kissé vaktában rúgja előre, így ismét a Vidi jöhet.

6

Helyzet nélkül kerül Danilovichoz a labda, aki kirúgással folytathatja az összecsapást. Langyos egyelőre a kezdés.

5

Egy összecsapás után Kovács jöhet előre szabadrúgással, Ignjatovic volt a vétkes.

4

A tavalyi évadhoz képest mindkét együttes meglehetősen átalakult a nyáron, köszönhetően az MLSZ új szabályzatának a légiósok számának limitálásában.

3

A bal oldalon Bobál indult volna meg, Kambert indította, majd Youla tüzel balról, távolról, nem gond Danilovicnak.

2

Többnyire labdázgatással telnek az első percek, Kemeneshez került hátra a labda.

1

A piros-fekete mezes Honvéd kezdte a találkozót, a Fehérvár fehérben szerepel a mai mérkőzésen.

1

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meleg az idő, de így 20:30 után már elviselhetőbb a kánikula is.

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Botka, Bobál, Nagy G. – Hidi, Kamber, Baráth, Vécsei – Holender, Youla S., Ignjatovic
Cserék: Horváth A. – Erdélyi, Gazdag, Prosser, Lovric, Csábi M., Vermes

Videoton FC: Danilovic – Fejes, Luijckx Kees, Szolnoki, Juhász – Kovács I. Á., De Oliveira, Lang – Ivanovski, Gyurcsó, Simon Á.
Cserék: Pajovic – Trebotic, Heffler, Koltai, Sejben, Pátkai M.

Játékvezetők: Vad II István – Tóth II Vencel, Georgiou Theodoros.
Megkezdődik a labdarúgó NB I, azaz a magyar focibajnokság első osztályának küzdelmei az első fordulóval. A tavaly meglehetősen harmatosan szereplő Budapest Honvéd fogadja a bajnoki címvédő Videoton gárdáját. Az erőviszonyokról egyelőre nehéz pontos képet alkotni, ahhoz kell még néhány kör.

Az viszont biztosnak tűnik, hogy amelyik csapat a bajnoki címre tör, annak a Videoton együttesén keresztül vezet majd az útja. A Vidi idén sem gyengült, tavaly hatalmas fölénnyel nyerték a bajnokságot, most viszont a nemzetközi kupaküzdelmek miatt meg kell osztaniuk figyelmüket és erejüket. Ez a fővárosiak egyetlen igazi esélye, ugyanis a játékosállományok közti különbség a fehérváriak győzelmét ígéri.

A találkozó szombaton 20:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!