OTP Bank Liga

MOL Fehérvár FC – Szombathelyi Swietelsky-Haladás

0:1

vége (0:0)

25.07.2015, 18:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • 2. forduló • Nagy Zalán (@-)

Vége! A Videoton folytatja pocsék idei szezonját, az újabb bajnoki vereség után Casoni mester egyre népszerűtlenebb Székesfehérváron. A Haladás megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot a lélektelenül játszó hazaiak ellen. (19:52:40)

90+4

90+4

Átfordulunk az utolsó percbe, hazai kirúgás következik.

90+3

Soumah Alhassan kap sárgát egy korábbi eset miatt.

90+1

Négy perc lesz a hosszabbítás, ennyi ideje maradt a Vidinek, hogy megszerezze a bajnokságban az első gólját, ami egyben az első pontot is jelentené.

90

Gyenge szombathelyi sarokrúgás, indulhatnak a piros-kékek.

90

Martinez remek csele után Fejes becsúszva szereli a vendégek támadóját, szöglet lesz.

89

Martinez kap sárgát időhúzásért, nem végezték el a szögletet a vendégek.

88

Martinez lövése szögletre pattan a vendégek kontrájának a végén.

86

Kovács egy el két ember mellett, majd a tizenhatos előtt indítana, hosszú a labda, szombathelyi kirúgás következik.

85

Hazai kontra indul, Maréval lendületesen indul meg a pálya közepén, de nagyon pontatlan labdát ad Kovácsnak, Király odaér.

83

Németh Márió lőne hat méterről Martinez labdája után, de az előtte álló Juhászban elakad a kísérlet, egészen pontosan besül.

82

Maréval sárgul be reklamálásért.

81

Koltai beadása ki tudja, kinek megy, nagyon gyengén játszik ma (is) a Győrből igazolt játékos.

79

Les miatt áll meg a játék, a Vidi jöhet szabadrúgással.

77

Utolsó csere a vendégeknél is: Ugrai le, Gosztonyi be.

76

S. Wils kap sárgát időhúzásért.

74

Pátkai középről, 13 méterről Királyba lövi a balról érkező beadást!

72

Te jó ég! Király Gábor előbb Soumah Alhassant, majd Gyurcsót is szereli lábbal a tizenhatoson kívül!

72

A pontrúgást Gyurcsó vágja a sorfalba!

71

Nagy Patrik sárgul be.

70

Négy a kettőben kontrázhat a Hali a szöglet után, de Ugrai elpasszolja magát – ezt most megköszönhetik a fehérváriak!

69

Soumah Alhassane harcol ki szögletet a hazaiak javára.

68

Fejes bal oldali beadását bedobásra vágják a vendégek.

67

Szép összjáték után Bosnjak centerezése nem sokkal hosszú a középen érkező Martinez számára!

66

Második szombathelyi változtatás: Medgyes le, Németh M. be.

65

Gurcsó gyenge szögleténél csak Pátkai kapu elé belőtt labdája volt rosszabb.

64

Teljesen visszaáll a Hali, Heffler beadása szögletre pattan.

61

Nagy Patrik hatalmas meglátása után Martinez lép ki ziccerben, de nagyon hanyag szeretne lenni, nem sikerül átemelnie a fehérváriak kapusát!

59

Heffler jobb oldali beadását Király húzza le magabiztosan.

58

Ugrai lő 24-ről, Danilovics vetődik, és fölé tolja a játékszert, szöglet!

57

Cserélnek a vendégek is: Batarelo le, T. Wils be.

56

Nincs több cserelehetősége a hazaiaknak!

55

Kettős csere hazai oldalon: Oliveira helyén Gyurcsó, Ivanovszki helyén Soumah Alhassane folytatja.

54

Kettős cseréhez készülnek a székesfehérváriak.

52

Maréval lő középről, 26 méterről ballal, a labda Király előtt lepattan, de a válogatott hálóőr így is magabiztosan véd!

49

A Haladás gólt szerzett!
GÓÓÓÓL! Vezet a Haladás! Ugrai beadásába JUHÁSZ ROLAND teszi bele szerencsétlenül a fejét, Danilovicsnak esélye sincs védeni! 0-1!

48

Oliveira cselezget a tizenhatoson belül, hárman körülveszik, győz a túlerő.

46

Cserél a szünetben a Vidi: Simon helyén Fejes folytatja.

46

Az első félidőben jobbára a fehérváriak akarata érvényesült, ám a több kínálkozó lehetőségből egyet sem tudtak értékesíteni a piros-kékek. A félidő vége felé a Haladás is eljutott a vezetés közelébe, ám Danilovics mindannyiszor védeni tudott.

45+3

45+3

Marévl lövi rá a pontrúgást 20 méterről, a labda a sorfalig jut el.

45+3

Kovács akad fenn Bosnjakon a tizenhatos előtt, szabadrúgás lesz a Vidi javára. Az esetet követően a hazai 10-es Oliveiraval szólalkozik össze.

45+3

Ugrai lövi rá egyből a vendégek pontrúgását, jócskán mellé.

45+2

Flipperezik a labda a hazai tizenhatoson belül, nem lesz belőle lövés.

45+1

Maréval fejeli haza a labdát, Danilovicsnak iparkodnia kell, hogy ne legyen belőle szöglet.

45

Három perc lesz a ráadás.

43

Maréval pontrúgása után Juhász perdít hét méterről a jobb kapufa mellé!

42

Bosnjak (Haladás) rántja le Kovácsot, sárga.

41

Szerencsés körülmények között Batarelo lő ballal a tizenhatoson belülről, a Vidi kapusa ezt is védi!

39

Hali-helyzet! Nagy Patrik pontrúgása után S. Wils fejel 8 méterről, Danilovics hatalmas bravúrral véd, a kipattanót nem sikerül belőni!

38

Megérkezett a vihar a Sóstói Stadionhoz, egyelőre még folytatódik a játék.

35

Kovács István tör be a tizenhatoson belülre, egy cselt követően, 13 méterről szabadon lőhet, de eltöri a labdát!

33

Hiába szerez gólt Medgyes Zoltán a vendégeknek, les miatt érvénytelen a találat!

32

Szép csel után Oliveira ad be jobbról félmagasan, a labda elmegy a bent érkezők előtt!

31

Hátul passzolgatnak a fehérváriak, eddig jobbára a piros-kékek birtokolják a labdát.

29

Oliveira lő egy esernyőcsel után, 14 méterről , Király védeni tudja a rövid felső felé tartó labdát!

27

Koltai jobb oldali beadása iszonyatosan gyenge, közben Bosnjak visszatérhet az ápolást követően.

26

A Vidi sarokrúgása már nem veszélyes, ápolás miatt áll a játék.

25

Mi marad ki! Oliveira hatalmas helyzetben, csak Királlyal áll szemben, véd a kapus, az ismétlést Koltai lövi jobb külsővel a tizenhatoson belülről, Király ehhez is hozzáér, szöglet!

24

Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

23

Ivószünetet rendel el a játékvezető a Haladás sarokrúgása után.

22

Martinez ad be balról Heffler mellett, Maréval fejel szögletre az ötösön belülről!

21

Pátkai szerez labdát a a szombathelyi térfélen, majd azzal a lendülettel el is adja a játékszert.

20

Ugrai passzol estében, senki nem számít rá, a labda a Videoton kapusáig gurul.

19

Heffler szabálytalankodik a rosszul sikerült beadása után, a Haladás jöhet a saját térfeléről.

18

Danilovics húzza le magabiztosan a vendégek sarokrúgását.

18

Hali szöglet következhet.

15

Kovács sarokrúgását Juhász fejeli nagyon mellé, nem igazán érte el a labdát a hazaiak csapatkapitánya.

15

Nyom a Vidi, záporoznak a beadások, Jagodics fejel szögletre!

13

Helyzet! Bal oldali beadás után Pátkai kapásból, 11 méterről mellébelsőzi a játékszert! Nem sokon múlott!

12

Kovács veszi át jó helyen a labdát, a hátraérő Iszlai szereli.

10

Bosnjak ad be balról, de senkinek sem jó a labda, kirúgással folytatódhat az összecsapás.

9

Oliveira lő 20 méterről laposan, gyenge kísérlet.

9

Te jó ég! Juhász szerez labdát a saját térfélen, Kovácshoz passzol, aki indítja Oliveirat a jobb oldalon, a portugál begyalogol a tizenhatoson belülre, majd elképesztően rossz beadással zárja le az akciót!

7

Juhász ível középre, Pátkai fejel hét méterről jócskán fölé.

5

Koltai lövése vágódik le a blokkról.

4

Király rúgja rossz helyre a játékszert, de szerencséjére nem lesz belőle nagyobb baj.

3

Medgyes passza hosszú Batarelo számára, a saját térfeléről dobhat a Vidi.

2

Nem jó a hazai sarokrúgás, Medgyes iramodik meg a bal oldalon, eltolja a labdát Vinícius mellett, de hosszan szökteti magát.

1

Simon indítását Ivanovszki veszi át a tizenhatoson belül, szerelik, szöglet lesz belőle.

1

A székesfehérváriak kezdték a mérkőzést.

1

Mindkét gárda az első számú szerelésében lép ma pályára: a hazaiak piros mezben kék csíkokkal, a Hali zöld felsőben, fekete alsóban és fehér sportszárban.

Videoton FC: Danilovics – Heffler, Juhász, Vinícius, Maréval – Simon – Koltai, Pátkai, Kovács, Oliveira – Ivanovszki

Vezetőedző: Bernard Casoni

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Schimmer, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Nagy P., Iszlai, Martínez, Batarelo – Ugrai, Medgyes

Vezetőedző: Mészöly Géza

Játékvezetők: Solymosi Péter – dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás.
Az OTP Bank Liga 2. fordulójában a címvédő Videoton FC csapata a Szombathelyi Haladás együttesét látja vendégül a Sóstói Stadionban.

A fehérváriak szerdán nyögvenyelősen kiharcolták a továbbjutást a Bajnokok Ligája 2. selejtező körében a walesi The New Saints ellen (1-1, hosszabbítás után), a lefújást követően hatalmas füttykoncert fogadta a piros-kékeket. Nem túl rózsás a helyzet tehát Székesfehérváron, főleg, ha arra gondolunk, hogy a nyitó fordulóban Bernard Casoni tanítványai Kispesten kapituláltak (1-0).

A Haladás sem kápráztatta el az első fordulóban, a zöld-fehérek a Ferencvárostól szenvedtek sima vereséget hazai környezetben (0-2).
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

0:1

vége (0:0)

Gólok: 49. Juhász (öngól)

Lapok:   82. Maréval (VID), 90+3. Soumah Alhassan (VID) – 42. Bosnjak (HAL), 71. Nagy P. (HAL), 76. S. Wils (HAL), 89. Martinez (HAL)

MOL Fehérvár FC: Danilovics – Heffler, Juhász, Vinícius, Maréval – Simon(Fejes, a szünetben) – Koltai, Pátkai, Kovács, Oliveira(Gyurcsó, 55.) – Ivanovszki(Soumah Alhassane, 55.) Vezetőedző: Bernard Casoni

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Schimmer, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Nagy P., Iszlai, Martínez, Batarelo(T. Wils, 57.) – Ugrai(Gosztonyi, 77.), Medgyes(Németh M., 66.) Vezetőedző: Mészöly Géza

Játékvezetők: Solymosi Péter – dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás