Budapest Honvéd FC – MTK Budapest FC

2:1

vége (1:1)

25.07.2015, 15:30 • Bozsik Stadion, Budapest • 2. forduló • Kármán Zoltán

Hullámzó volt a játék a két csapat részéről, néha a Honvéd, néha az MTK került kisebb fölénybe. A nagy meleg ellenére élvezetes találkozót láthattunk, amikor pedig már szinte elkönyveltük a döntetlent, akkor Vernes eldöntötte a találkozó sorsát. Összességében megérdemelten győzött a Honvéd, de az MTK is ugyanúgy lőhetett volna gólokat, simán lehetett volna fordított is az eredmény.

A Budapest Honvéd ezzel villámrajtot vett, az első két fordulóban a maximális hat pontot szerzik meg, ráadásul a tavalyi bajnok után a harmadik helyezettet verték meg. Kiváló kezdés!

Honvéd – MTK: 2-1!
---- (17:29:40)

90+4

90+4

Nem volt sürgős a bedobás Baráth számára, sárga lapot kapott érte.

90+4

Gyors MTK kontra fejlődött fel a jobb oldalon, Gera azonban a háta mögé kapja a labdát, ki is pattan róla a vonalon túlra.

90+3

A Honvéd tartja elől a labdát, a jobb oldalon jutnak bedobáshoz és természetesen nem sürgős nekik a dolog.

90+3

Kanta csúnyán fölé csavarja a szabadrúgást.

90+2

Már a ráadásban járunk, de még nem tudjuk, hány percet tesz rá a játékvezető. Az MTK jut szabadrúgáshoz balról, ígéretes helyről.

90+1

Hegedűs kezében a labda a szöglet után, most már sietnie kell az MTK-nak. A Honvéd lehet, hogy hatból hat pontot szerez a rajtnál?

90

Prosser lőtt egy szépet jobbról, Hegedűsnek kellett védenie a léc alól, éppen befért volna!

89

Thiam helyett Myke érkezik az utolsó percekre.

88

A Honvéd gólt szerzett!
Youla kiválóan lépett ki a bal oldalon, középre tálalt VERNES RICHÁRDNAK, aki jól vette át, majd a tizenhatoson belülről a jobb alsóba lőtte laposan! 2-1!

88

Az MTK az utóbbi percekben kicsit átvette az irányítást, de nő az esélye az iksznek.

87

Bobál kapott sárga lapot, Vukmirnak lépett oda.

86

Prosser érkezik a hazai csapatba harmadik csereként, Vécseit váltja.

86

Hrepka forgolódik a Honvéd kapujának előterében, lövésébe azonban belelépnek.

85

Fejes közben terítik le Besét a saját térfelének közepén, kifelé szabadrúgás.

84

Bobál szép csellel küldi el hátul Torghellét és szerzi meg a labdát.

83

Gera remek csellel indult meg a bal oldalon egy ritmusváltással, majd nem jó megoldást választva a bal alsó mellé gurít futtából!

82

Leült a mérkőzés az elmúlt percekben, helyzetbe sem kerülnek a felek jó ideje, pedig a meccsnek voltak nagyon élvezetes szakaszai.

81

Vukmir kapott egyet Youlától, kifelé szabadrúgás a vendégek javára.

80

Hrepka keresztben ellőtt labdája messze mindenki felett száll el, Honvéd kirúgás.

79

A gólszerző, Strestik helyett érkezik a pályára Hrepka a vendégeknél.

78

A középpályán folyik a játék, miközben cseréhez készülődik az MTK újra.

77

A szögletből semmi veszély nem adódott, az MTK jöhet kirúgással.

77

Youla a bal szélen indult meg, majd próbálta sikertelenül beadni, de egy szögletre jó a dolog.

76

Vernes középre passzolt labdája pontatlan, de nem tudja megtartani az MTK sem.

75

Kemeneshez kerül hátra a labda. Egyelőre nincs döntés a meccsen, amikor az utolsó negyed órába lépünk.

74

Torghelle kap sárga lapot, hátulról fejes közben beletérdelt egy Honvéd játékos hátába.

73

Mi maradt ki! Youla a bal oldalon iramodott meg, szép csel után Vukmir még jól lépett közbe, de oda-vissza pattogott a labda, nemigen tudták, pontosan hol van, Vernes elé került a fekvő Vukmirról, aki éles szögből, balról igen jó helyzetből keresztbe ellőtte a kapu előtt!

72

Az első vendég csere, Varga Szabolcs helyett Gera Dániel a pályán.

72

Vécsei meglehetősen semleges területre ívelte be, ott bizony senki sem érkezett.

71

Változik a játék képe, némi Honvéd nyomást láthatunk. Újabb szöglet, de ebből sem lett semmi veszélyes.

70

Ignjatovic szelídítette meg a bedobást után a labdát, majd balról, éles szögből ballal rásózta, Beséről pattan szögletre.

69

A Honvéd támad a bal oldalon, Kamber bedobáshoz készülődik.

68

Kicsit enyhül a hőség, beborult valamelyest, de még így is rendkívül meleg van.

67

Ivószünet a második félidő felénél.

66

Éppen Besét kell ápolni, rosszul fogott talajt a fejes után, mert a levegőben lökték.

65

A szögletből nem alakult ki nagyobb veszély, Bese fejelt egy hulló falevél labdát kapu felé, de egyenesen Kemenes kezébe.

64

Vernes érkezett a Honvéd együttesébe csereként Holender helyére.

64

Strestik a bal oldalon, a rövid sarok közelében érkezett egy beadásra, meg is toldotta, de egy védő lábáról szögletre pattant, ez bizony helyzet volt!

64

Mozgalmas perceket láthattunk az elmúlt percekben, most is támadás, az MTK megy előre.

63

Holender húzta meg a bal oldalon, majd cselekbe bonyolódott. Úgy tűnt, hogy nem róla ment ki, de mégis kirúgás az ítélet.

62

Egy óra játékot követően Honvéd – MTK: 1-1.

61

Két szögletet is elvégezhetett a hazai csapat, előbb Hidi beívelését fejelték ki szögletre, majd lökés középen, már Hegedűs a labdával.

60

Úgy tűnik, erősít a Honvéd. Újra a hazaiak támadnak, jobbról érkezett a beadás, Youla csúsztatta meg a rövid oldalon, majd Grgic még bele tudta tenni a fejét, így menti meg csapatát a góltól és kerül szögletre!

59

A sarokrúgás középre kanyarodott, Hegedűs vetődve öklözi ki a mezőnybe. Kellett a mentés.

58

Egy kifejelt labdát Hidi bombáz rá futtából középről, egy védőről kerül szögletre.

57

Youla balról középre húzott, majd egy egészséges lövéssel jelentkezett 30 méterről, a jobb kapufa mellé másfél méterrel. Nem rossz!

56

Nagy Gergő helyett Gazdag Dániel pályán a hazaiaknál.

56

Ismét MTK támadás a jobb oldalon, Botka rúgja ki bedobásra a labdát.

55

Bese a jobb oldalról laposan lövi középre a labdát, Kemenesnek nem jelent gondot. Jobban kezd az MTK.

54

Szatmári a jobb oldalról löbbölte a labdát a túloldalon érkező Varga felé, aki futtából azonnal előtte éles szögből, a jobb kapufa menti meg a védőket, de vélhetően Kemenes is fogta volna, ha kapura megy!

53

Holender veszélyesen ugrott meg középen, ám Grgic kockázatos, de tökéletes becsúszó szereléssel a labdát rúgta el előbb, óriási mentés!

52

Holender jó csel után suhintja kapura középről, 25 méterről. Nem lett elég erős, így nem gond Hegedűsnek.

51

Ívelés az MTK részéről, de lesen ragadt Torghelle. Az ismétlés nem támasztja ezt alá, az elrúgás pillanatában a vendég támadó nem állt lesen.

50

Kamber már a Honvéd kontrája végén egy visszagurított labdából tüzelt kissé balról, 30 méterről, fölé-mellé.

49

Kanta szép csellel indult meg középen, de aztán hosszan tolja meg, így szerelik a felezőnél.

48

A jobb oldalon Szatmári kapott labdát Torghellétől, egy védő lábai között váratlanul kapura suhintotta, Kemenesnek bizony védenie kellett!

47

Hátul adogat az MTK a második játékrész elején. Bese és Grgic a labdával.

46

Sportszerű, de a magyar átlaghoz és a hőséghez képest jó iramú mérkőzést játszik egyelőre a két együttes. Az MTK kezdett jobban, ám a Honvéd lassacskán átvette az irányítást a középpálya felett és már több akciót vezetett. Az igazi gólhelyzetek inkább a félidő második felében jöttek, a Honvéd került többször jó helyzetbe. Mégis az MTK egy kiváló kontrából megszerezte a vezetést.

Ezt követően a hazai csapat még inkább lendületbe jött, erősíteni tudtak és meg is lett az eredménye, alig öt percig vezetett az MTK, egyenlített a Honvéd. A játékrész utolsó 10-12 perce határozottan élvezetes volt az óriási kánikula ellenére is, reméljük, hasonló lesz a folytatás.

Honvéd – MTK: 1-1, a szünet után folytatjuk!
----

45+4

45+3

Holender a bal oldalról adná be, de Grgic kifejeli a tizenhatoson belülről.

45+2

Thiam teljesen feleslegesen csúszott páros lábbal ellenfelére a Honvéd tizenhatosának közepén, jár a sárga lap. Ez bizony nagyon sérülésveszélyes volt.

45+2

Nagy Gergő a jobb oldalról, a tizenhatos sarkáról vállalkozott lövésre, de blokkolják a védők.

45+1

Két perc a ráadás. Támad a Honvéd.

45

Öt percen belül válaszolt a Honvéd az MTK vezető góljára, kár, hogy hamarosan vége az első félidőnek, igen jó szakasza ez most a mérkőzésnek. Gólok és helyzetek futószalagon.

44

Egy súlyos védelmi hiba után egyenlít a Honvéd! Egy beívelt labdánál Thiam érthetetlenül nem fejelte ki a labdát, Vécsei lecsapott rá, majd jobbról középre lőtte laposan, amibe DJORDJE KAMBER tette bele kiváló ütemben a lábát hét méteren, így került a labda Hegedűs mellett a kapuba! 1-1!

43

Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Honvéd gyorsan egyenlítsen is. Két komoly helyzet a hazaiak előtt a félidő vége felé.

42

Youla jobb oldali, nem túl erős lövését Hegedűs nem tudta elsőre megfogni, nem jó helyre pattant róla ráadásul, Holender érkezett a bal szélen, azonnal kapura is lőtte éles szögből. Hegedűs és a kapufa együttes erővel végül hárítottak, óriási helyzet!

41

Youla kapott csodás labdát a bal oldalon, jó csellel húzta meg Vukmir mellett, de addigra már nagyon éles volt a szög. Próbálta laposa középre lőni, de Hegedűs is erre számított és kivetődve fogta a labdát!

40

Torghelle ismét, hírnevéhez méltón villant egyet és ugyan a gólt nem ő lőtte, de az ő kilépése, majd önzetlen gólpassza eredményezte a vendégek vezető találatát.

39

Az MTK gólt szerzett!
Torghelle és Strestik kiváló ütemben léptek ki középen, nem volt les! Először Torghelle Sándor indult meg középen Szatmári indításából, teljesen egyedül vezethette a kapusra, ám nagyon önzetlenül a még jobb helyzetben levő MAREK STRESTIK elé tálalt, aki a bal oldalán érkezett, Strestik pedig az üres kapuba passzolt, itt Kemenes már verve volt! 0-1!

38

Kemeneshez került hátra a játékszer, az MTK kicsit aktívabb és agresszívebb játékra váltott. Most is a vendégek adják középre, de Szatmári beívelt labdáját Kemenes kaparintja meg.

37

Ezekben a percekben a Honvéd sincs már mezőnyfölényben, az MTK a középpályán kiegyenlítette korábbi hátrányát.

36

Holender is folytatta a távoli lövések mai hazai hagyományát, nagyjából 30 méterről tüzelt, Hegedűs kikapta a jobb alsóból.

35

Torghelle kapta Strestik körömpasszát középen, 25 méteren, majd félfordulattal kapu fölé bombázta egy méterrel. Szép jelenet.

34

Vécsei felé érkezik indítás a jobb oldalon, de Vukmir előnyösebb helyzetben fedezi a labdát, amíg az ki nem csorog kirúgásra.

33

Kamber balról húzott középre, ahol Vécsei várta volna a lasztit, de a passzba belelépnek, így oda a helyzet.

32

Most pontos volt az előrelőtt labda Youla felé, aki átvette, majd kissé jobbra sodródva bombázott kapura, a rövid saroknál alig pár centivel kerülte el a bal kapufát a kísérlet!

32

Fél óra játékot követően Honvéd – MTK: 0-0.

31

Youla elé pattant a labda, szöktette magát középen, de túl hosszan, így Vukmir könnyedén szerelni tudta.

30

A középpályán folyik a játék, szerencsére eddig nem sok ilyen semleges perc volt a mérkőzésen.

29

Veszélyes játék miatt jut szabadrúgáshoz a hazai együttes a felezőnél.

28

Máris egy kontra, az MTK a jobb oldalon vezetett akciót Torghelle indítása nyomán, a középre visszatett labdáról azonban Varga hajszálnyival lekésett.

27

Egy jobb oldali Honvéd beadásnál Vadnai szerelt hátul, de előtte igen veszélyesen suhant a labda a 16-oson belül.

26

Ivószünet miatt áll a játék, így a 35 fokos hőségben ez többször meg fog történni a mai mérkőzésen.

25

Vécseinek gurítják le, aki második szándékból, jó 30 méterről előtte, megpattant, így szöglet.

24

Szabadrúgáshoz jut a Honvéd az ellenfél térfelének közepén, ez nem lövőhelyzet még.

23

Hidi szerzi meg a labdát egy MTK előreívelésnél, majd adja haza Kemenesnek.

22

A jobb kezdés után visszaesett az MTK, most már a Honvéd uralja a középpályát.

21

Bedobásnál nincs les, Vécsei a bal oldalon ugrott meg, majd éles szögből próbálta kapura lőni, de elpattogott a gólvonal előtt egy méterrel a próbálkozás!

20

A Honvédnál a labda, de kevés a mozgás középen és elől is, állva várják a labdát. Kanta fejeli ki közben oldalra, a Honvéd jöhet bedobással.

19

Vukmir és Bese adogatnak hátul, majd Grgicnél a labda. Kicsit leült a mérkőzés a jó kezdés után.

18

Percek óta a Honvéd vezet támadásokat, de az utóbbi percekben nem veszélyes kapura.

17

Úgy tűnik, a Honvéd a távoli lövésekre állt rá, egyre közelebb az irányzék.

16

Kamber kissé jobbról próbálkozott jó 20-22 méterről, alig pár centivel a jobb kapufa mellett suhant el a lövés, remek próbálkozás!

15

Baráth helyezkedik jól hátul és szerez labdát, ár indul is a Honvéd. Kamber kapta elől, tolt rajta egyet, majd 32 méterről elvállalta, nem sokkal fölé!

14

Holender kísérletezett egy távoli lövéssel, elég gyengécskére sikeredett, de megvan az első kaput eltaláló kísérlet. Nem jelentett gondot Hegedűsnek.

14

Hidi passzát füleli le Kanta, de az ő passza is pontatlan.

13

A mérkőzés eleje az óriási hőséghez képest jónak mondható a magyar átlaghoz képest, próbálkoznak akciókkal folyamatosan a csapatok. Most egy Honvéd előreívelés hal el, ez csak Hegedűsnek volt jó.

12

A jobb oldalon veszélyeztetnek a hazaiak, Botka tört be a tizenhatoson belülre, ám Thiam csodás mozdulattal piszkált oda és szerelte szabályosan.

11

Youla kapott indítást a jobb oldalon, Vukmir nagy nehézségek árán, de szögletre bólintotta előle a labdát.

10

A beívelt labda Mato Grgic fején csúszik meg, így Holender hagyja kimenni, mert így a Honvéd dobhat.

9

Szatmári harcol ki szögletet a bal oldalon.

8

Ismét gyors támadással rukkolt elő a Honvéd, Youl 30 méteres lövésébe azonban belelépnek, már a vendégeknél a labda.

7

A Honvéd tartja meg most a labdát egy ideig, de az előreívelés Youla felé túl rövid, Thiam szerzi meg.

6

Vukmir előreívelése magas Torghellének, így Kemenes könnyedén kaparintja meg a játékszert.

5

Az első percekben az MTK aktívabb, most is a jobb oldalon fut egy vendég akció, bedobás.

4

Torghelle kapott labdát a jobb oldalon, de kicsit hosszú lett, Bobál mellett bevetődve még középre lőtte, de ott csak hazai játékos található.

3

Most beívelte Strestik, Kemenes azonban kirobbant a kapuból és fogta a labdát.

2

Kanta nem ívelte be a szabadrúgást, hanem trükkös passzal próbálkozott, de a társ nem érkezett. A hazaiak jöhetnek előre.

1

Az első percben hátul passzolgat a vendég együttes, majd Vadnait állítják meg szabálytalanul a középpályán.

1

Piros-feketében a Honvéd, fehér-kékben az MTK, azonnal kezdünk.
A Himnusz és a Puskás Ferenc díj átadása után hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Botka, Bobál, Nagy G., Hidi – Kamber, Baráth, Vécsei, Holender – Youla, Ignjatovic
Cserék: Horváth A. – Gazdag, Prosser, Lovric, Csábi M., Vernes, Erdélyi

MTK Budapest FC: Hegedűs – Bese, Vukmir, Mato, Vadnai – Thiam Khaly I., Kanta, Szatmári – Strestik, Torghelle, Varga Sz.
Cserék: Groppioni – Nagy T., Poór, Hrepka, Bouard Ramos, Gera D. R., Vogyicska

Játékvezetők: Kassai Viktor – Erős G., Medovarszki J..
A második fordulóval folytatódik az OTP Bank Liga (azaz a magyar labdarúgó NB I). Két, az első fordulót sikerrel vevő együttes találkozik egymással, a Honvéd meglepetésre a bajnoki címvédő Videotont győzte le egy góllal, míg az MTK ugyanilyen arányban kerekedett felül a felcsúti Puskás Akadémia csapatán.

Az összecsapáson a Honvéd előnye a hazai pálya lehet (és az, hogy az első fordulóban igen jó benyomást keltettek, nemcsak az eredmény, hanem a mutatott játék alapján is), az MTK mellett pedig a játékosállomány összetétele. Megjósolhatatlan a végeredmény, izgalmas csatára számíthatunk a két, három pontos csapat között.

A találkozó szombaton 15:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!