Újpest FC – Budapest Honvéd FC

1:1

vége (0:0)

15.08.2015, 18:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • 5. forduló • Pörge Béla

Igazságos döntetlen született, az Újpest ugyan dominált, de helyzetük nem volt sok, és a Honvéd sem játszott alárendelt szerepet, a helyzetek alapján tehát a döntetlen igazságos, köszönjük a figyelmet! (19:54:33)

90+3

90+3

Vadász bedobása után Tóth fejelt mellé, ezzel vége.

90+3

Ez veszélyesebb volt, de végül csak bedobás lett belőle.

90+2

Nagy húzta vissza ellenfelét, ez is sárga, most közelebbről, a térfél közepéről jöhet az Újpest.

90+2

Balogh ívelését Kemenes könnyedén fogta.

90+1

Gazdag rúgta meg ellenfelét, sárga, szabadrúgás a félkörnél.

90

Nagy a küzdelem a gól óta, nyom az Újpest.

88

Az Újpest gólt szerzett!
GÓÓL! A szöglet után TÓTH PATRIK 10 méterről lőtt laposan kapura, a védők között a kapuba jutott a labda, 1-1!

87

Az ívelés több emberen is megpattant, végül Cseke elé került, aki elfektette emberét, és lőtt 7 méterről, de Kemenes hatalmasat védett. Szöglet.

87

A 16-os mellől, balról jöhet majd szabadrúgással az Újpest.

86

A kispesti térfélen zajlik a játék, de az Újpest nem tud igazán nagy helyzeteket kidolgozni.

83

Les miatt végezhet el szabadrúgást Kemenes, nem siette el.

80

Az utolsó csere a meccsen. Meglehetősen lassan jön le Holender, a helyére Gazdag áll be.

79

Kemenes jött ki jól a kapujából, Mohl elől szedte fel a labdát.

78

Ebből a szögletből sem lett helyzet.

77

Cseke és Tóth játszottak össze nagyon jól, Tóth lövése kicsit gyenge volt, így Kemenes tudott menteni, szöglet.

77

Vécsei fejelt fölé, kirúgás.

76

Kispesti szabadrúgás a 16-os mellől.

75

Cserél az Újpest is, Bardhi helyén Cseke.

75

Youla helyett Délczeg a pályán, ez a második vendég csere.

74

Baloghot szerelték a 16-os előterében, de marad az Újpestnél a labda. Nyomnak a hazaiak, de nincs átütő erő a támadásaikban.

72

Balogh szabálytalanul állította meg a kiugrani készülő Vernest, sárga.

71

Nem volt igazán jó ez sem.

71

A bedobás után jöhet a hetedik újpesti szöglet.

71

Vadász bedobásával folytatódik a meccs.

70

4157 a hivatalos nézőszám, jó is a hangulat a nézőtéren.

68

23-24 méterről, a kapuval szinte pont szemben végezhet el szabadrúgást az Újpest.

67

Lovric csúnyán megrúgta Tóthot, sárga ez is.

65

Tóth műesésért kapott lapot.

64

A gól után rögtön kettős csere az Újpestnél. Perovic helyén Tóth, Hazard helyén pedig Vadász.

62

A Honvéd gólt szerzett!
GÓÓL! Kamber lassan és messziről elvégzett bedobása okozott zavart az újpesti 16oson belül, végül YOULA csapott le a labdára, és 5 méterről a kapuba lőtt, 0-1!

60

Kemenes jött ki egészen messzire a kapujából, de jól élt együtt a játékkal.

59

Hazard volt lesen.

58

Jó iramban kezdődött a második félidő, de az elmúlt percekben sajnos visszatért az első félidei medrébe a játék.

56

Az első csere, Prosser helyén Vernes.

53

Mohl beadását fogta Kemenes, kellett, mert ketten is jöttek középen újpestiek.

51

A másik oldalon Youla lőhetett 19 méterről, lapos lövését Balajcza hárította.

51

Nem volt veszélyes.

50

Hazard kap szabadrúgást, nem messze a szögletzászlótól, a bal oldalon.

49

Prosser még a félpályánál megállította a kontrát, egy sárgáért.

49

Kicsiben oldották meg a vendégek, rosszul, kontrázhatott az Újpest.

48

Holender tekerte be, a kapu előtt fejelte ki egy védő, szöglet!

48

Nem messze onnan újabb szabadrúgás, megint Nagy rúgta fel Holendert, most nincs lap.

47

Vécsei csavarta a sorfalba a labdát, bedobás.

47

Veszélyes helyről, a 16-os vonalától, balról jöhet a kispesti szabadrúgás.

46

Nagy vágta fel Holendert, sárga!

46

Nem hozott jó játék az első játékrész, nem volt nagy iram, kevés a helyzet. Talán a meleg nyomja rá a bélyegét a játékra, de reméljük, a második félidő jobb játékot hoz. Némi fölényben van egyébként az Újpest, a szögletarány is 5-2, de vélhetően a labdabirtoklásban is jobbak a hazaiak. Hamarosan folytatjuk!

45+2

45+2

Kemenesé a labda, ez az utolsó mozdulat az első félidőben.

45+2

Balogh szerzett labdát, Mohllal játszott össze, de begurított labda senkinek nem volt jó, de még jöhet egy szöglet a félidő végén.

45+1

Youla lépne ki, de les.

45

Bardhi kapura tekerte a labdát, Kemenes fogta.

45

2 perc a hosszabbítás.

44

Kamber volt az elkövető, sárgát kap érte.

44

Suljic gyorsított fel, több emberen is átverekedte magát, végül felrúgták, 22-23 méterről jöhet szabadrúgással az Újpest.

42

Nagy beadását fogta Kemenes.

41

Mohl lőtte be a labdát a büntetőterületre, de senkinek sem volt jó.

39

Balajczának kellett védeni, Prossernek volt kicsit hosszú a labda.

38

Kambert üresen találta a labda, ő viszont nem vetette le a labdát, hanem egyből emelt, így nem volt veszélyes.

37

Youla kapott jól labdát, a 16-oson belülre jutott vele, a lövése pedig alig ment mellé, szöglet jöhet!

33

Botka sérülése miatt állt a játék rövid ideig, de nincs komoly baj.

31

Kemenes simán fogta a labdát.

30

Hazard elől Botka fejelte ki a labdát szögletre.

29

Újpesti bedobással folytatódik a játék.

28

Ivószünet.

26

Gyors támadást vezetett a Honvéd, Youla passzolt Holenderhez a 16-oson belül, de szerelték, mielőtt lőhetett volna.

24

Youlát állították meg lesen.

23

Ez most veszélyes volt, de mindenki előtt elment az ötösnél a labda.

22

Suljic beadási kísérlete után következik a harmadik hazai szöglet.

21

Nem volt veszélyes, sőt, kontrázhatott az Újpest, Suljic vitte a labdát, Bardhihoz passzolt, majd visszakerült hozzá, utána az ívelése Hazardot lesen találta.

20

Az ellenfél térfelének közepén, a kapuval szemben kap szabadrúgást a Honvéd.

19

Youla könyökölte le Kálnoki Kist, sárga!

18

Sőt, indulhatott az Újpest, Hazard ment el a bal szélen, majd rosszul passzolt, de az Újpestnél maradt a labda, Hazard a 16-osról lőhetett, Kemenes fogta.

18

Youla próbált meg kilépni, de megállították.

17

Az elmúlt percekben a küzdelem dominál a pályán, némi hazai fölénnyel.

14

Nem okozott veszélyt ez sem.

13

Kamber bedobása után Baráth lőtt kapura, megpattant, jöhet az első vendég szöglet.

11

A rövidre jött a labda, kifejelte a védelem, Balogh visszalőtte, de les miatt szabadrúgás kifelé.

10

Lovric tisztázott Hazard elől, újabb szöglet.

9

Kemenesé a labda a sarokrúgást követően.

9

A mérkőzés első szöglete jöhet, amit az Újpest végezhet el, miután Balogh ügyesen szerzett labdát.

7

Botka szerzett labdát, néhány jó csel után Youlához passzolt, aki 23 méterről fölé lőtt.

5

A 16-os jobb sarkától 7-8 méterre végezhetett el szabadrúgást az Újpest, a figura nem jött be, Bardhi második beadása pedig lesen találta a társat, szabadrúgás kifelé.

3

Kirúgással jöhet a Kispest, Hazard próbált meg labdát szerezni, de Lovric jól fedezte azt.

1

Csak a rend kedvéért: piros-feketében a Honvéd, lila-fehérben az Újpest.

1

Az Újpest kezdte a találkozót.

1

Újpest FC: Balajcza – Nagy, Litauszki, Kálnoki Kis, Mohl – Suljic, Sankovic, Balogh, Hazard – Bardhi, Perovic
Cserék: Kovács (k), Vadász, Tóth, Pávkovics, Cseke, Gubacsi

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Lovric, Bobál, Kamber, Nagy – Vécsei, Prosser, Baráth, Holender – Youla, Botka
Cserék: Szemerédi (k), Csábi, Vernes, Délczeg, Gazdag, Ignjatovic, Ihrig-Farkas

Játékvezetők: Vad II. Istán; Berettyán, Viszokai, Szpisják.
Szombaton, az NBI 5. fordulójában két igazi fővárosi rangadóra is sor kerül, előbb 6 órától az Újpest fogadja a Honvédot. A két csapatnak ez lesz a 199. bajnoki összecsapása, az örök mérleg 99-44-55 az Újpest javára, de az elmúlt 10 bajnoki mérlege 3-4-3. Nem csak ez a mutató sejtet szoros meccset, tavaly mindkétszer döntetlen játszottak egymással a csapatok, most pedig egy pont választja el őket a tabellán.
Az Újpest idén még veretlen, hazai pályán a Paks és a Felcsút ellen döntetlen értek el,a Békéscsabát verték, idegenben pedig a Vasast múlták felül, így 8 pontja van eddig a liláknak.
A Honvéd 7 pontot gyűjtött, jól kezdtek, verték a tavalyi bajnok Videotont, és a bronzérmes MTK-t, majd kétgólos előnyről az utolsó percben gólt kapva játszottak döntetlen a Debrecen ellen, a múlt héten viszont simán kikaptak Pakson.
A Magyar Kupa első fordulóját szerdán mindkét csapat sikerrel vette, az Újpest 14-1-re nyert Vértessomlón, a Honvéd 2-0-ra Győrben, a harmadosztályban szereplő, főleg fiatalokból álló ETO ellen.
Az előjelek alapján egy szoros összecsapás várható most, kicsivel esélyesebb az Újpest, de sem egy döntetlen, sem egy szoros meccsen elért Honvéd győzelem nem lenne nagy meglepetés. Tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.