OTP Bank Liga

– MOL Fehérvár FC

2:1

vége (0:1)

15.08.2015, 18:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • 5. forduló • Pap Csaba (@pap_csaba)

A mérkőzés első félidőjének a hosszabításában Kovács góljával vezetett a Videoton, majd a második játékrészben Novák talált az üres kapuba, majd Remili remek kiúgrása után meg iy nyerte a mérkőzést az újonc Vasas.
Köszönöm a figyelmet! (19:57:23)

90+5

90+3

Oliveira a hosszú saroknál nem tud belenyúlni a labdába.

90+2

Ubiparip volt lesen.

90+1

Négy perc a ráadás.

90

Lázok cselezget az alapvonalnál, majd elveszik tőle a labdát.

87

Soumah elől húzza le Nagy remek ütemben a labdát.

86

Pátkai rúgja el Nagy elől a labdát, de nem talál kaput.

84

Luijckx fejese jut túl Nagyon, de végül rávetődik a kapus.

81

Ubiparip fejese elkerüli a kaput.

78

Utolsó csere a mérkőzésen, Hangya helyén Osváth.

76

A Vasas gólt szerzett!
REMILI MOHAMED ugrik ki remek ütemben, majd elrúgja a labdát a kimozduló Danilovic mellett a kapuba.

75

Utolsó vendég csere Feczesin helyén Soumah folytatja.

74

Gyurcsó egy csel után lő, de Nagy véd szépen, majd Oliveira baedását rúgják ki.

72

Második hazai csere Adamovic helyénn a frissen igazolt Ubiparip folytatja.

71

Novák remek ütemben lőtt, de Danilovic védett a rövid saroknál.

70

Berecz előtt hatalmas helyzet, de elpattan előle a labda.

69

Novák indult meg a labdával, majd bepasszolt Remili felé, de Szolnoki ment.

68

Oliveira kap remek passzt, majd hosszan veszi át, így odaér eléegy védő.

67

Ivanovski hagyja el a pályát és helyén Gyurcsó.

66

Berecz cippelte ssokáig a labdát, így szerelték.

65

Első hazai csere, Vida helyén Vukasovic.

63

Szolnoki beadása ment kapura, de Nagy könnyen védte.

62

Grúz fejesét egy szögletnél Danilovic védte bravurral.

60

Casonit elküldik a kispadtól miután, a tartalék játékvezető megelégelte a reklamálást.

59

Kovács ugrik nagy ziccerben, majd Nagy mellett esik el, de nincs ítélet.

58

Berecz elé pattan vissza a labda, majd lövését Danilovic tolja ki a léc alól.

57

Kovács passza után Oliveira remekül tálal Ivanovski elé, aki nem találja el a kaput.

55

Pátkai kap remek passzt, de hosszan tolja meg a labdát, így Nagy szerzi meg.

55

Kis szöglet után Oliveira lő középről a blokkba.

53

Lázok beadását Danilovic húzza le magabiztosan.

52

Novák kapja lesen a labdát, lövését Danilovic védte.

51

Lang Ádám helyén Fejes András folytatja.

49

Kovács rúgja fel a félpályánál Remilit, amiért sárga lapot kap.

48

Remili fektette el Danilovicot a tizenhatoson belül, majd visszagurít NOVÁK CSANÁD elé, aki az üres kapuba talál.

47

Lázok szögletét Remili fejelte mellé.

46

Az egész félidőben nem voltak kapura veszélyesek a csapatok.A félidő végén azonnban Kovácsa a földön fekve a hosszúba rúgja be a labdát, így vezetést szerezve a vendég fehérvári csapatnak.

45+3

45+3

Lázok szöglete megy el mindenki fölött.

45+2

A Vidi gólt szerzett!
KOVÁCS ISTVÁN feküdt a gyepen, egyszer csak elé kerül a labda és a földön fekve rúgja be a hosszú sarokba a labdát.

45+1

Vida beadása megy el a kapu előtt keresztbe. Három perc a ráadás.

44

Berecz harcol ki egy szögletet. Lázok szögletét Novák elől fejelik ki.

41

Ivanovski a gyepen rövid időn belül másodszorra kerül. Színészkedésért kapott sárga lapot.

39

Novák rúgja rá a labádt 30 méterre a kaputól, fölé ment a lővés.

37

Kovács szögletét Grúz fejeli ki könnyen.

35

Ivanovski elől rúgják ki könnyen a labdát.

34

Heffler beadását Feczesin elől fejelik ki.

33

Kovács szabadrúgását fejelik fölé középről.

31

Kovács szögletét fejelik könnyen a rövid saroknál.

30

Lázok szögletét fejelik ki könnyen a védők.

28

Heffler rúgja fel utolsó emberként Remilit, de megúszta egy sárgalappal. Lázok beadása megy el Novák feje fölött, de lest is jelzett a partjelző.

27

Feczesin fordulásból próbál indítani, de belelép a passzba egy védő.

26

Oliveira veszi át a labdát és lő, de a lövés a rövid sarok mellé megy.

23

Feczesin felé egy indítás, de nagas volt a csatárnak.

20

Remili csapott le egy labdára Luijckx mellett, lővése elment a hosszú felső fölött.

18

Trebotic beadásába Feczesin próbálta beletenni a lábát, de nem sikerült neki.

17

Pajovic rugta fel a kaputól 25 méterre Kovácsot, amiért sárga lapot kapott. Heffler a sorfalba rúgja a labdát.

16

Vida beadását rúgják ki a védők.

14

Lázok eladott labdája után Oliveira indítja hosszan Feczesint.

12

Kovács szögletét Nagy húzza le magabiztosan.

11

Novák fordult volna kapura, de Luijckx mentett előle.

10

Lang adta haza a labdát hosszan, de Danilovic bedobásra mentett.

8

Pátkai ígéretes beadása nem sikerült, majd Novák ugrott meg volna egy labdával, de Danilovic jó ütemben jött ki és tisztázott.

6

Novákot rúgták fel 30 méterre a kaputól, a szabadrúgást Lázok rúgta kapu fölé.

5

Vida beadása pattan le a védőkről.

3

Pátkai beadása után Kovács fejelt a rövid felső felé, de nem talált kaput.

2

Ivanovski beadása után Nagy öklözte ki a labdát.

1

A Vasas kezdte a mérkőzést.

1

A Vasas szokásos piros-kék mezében, még a Videoton fehér mezben szerepel ma.
Érkeznek a csapatok a pályára.

Vasas FC: Nagy G. – Pajovic, Grúz, Debreceni, Hangya – Vida, Adamovic, Berecz – Lázok, Novák, Remili.
Cserék: Hermány – Murka, Osváth, Czvitkovics, Vukasovic, Gál, Ubiparip.

Videoton FC: Danilovic – Heffler, Lang, Luijckx, Szolnoki – Trebotic – Ivanovski, Pátkai, Kovács, Oliveira – Feczesin.
Cserék: Gábor – Fejes, Sejben, Gyurcsó, Soumah, Gulyás, Simon.

Játékvezetők: Solymosi Péter – dr. Varga Zsolt, Takács Gábor.
A csapatok már befejezték a bemelegítést és hamarosan érkeznek a kezdésre.
Folytatódik az NB1, ahol ezen a hétvégén egy nap alatt játsszák le mind a hat meccset. A Fáy utcában a Vasas fogadja a regnáló bajnokot a Videotont.
A két csapat nem a legjobban kezdte a szezont, hiszen a tabella hátsó felében vannak. A Videoton egy győzelmet szerzett, amikor Miskolcon a hosszabbításban fordítottak a hazai DVTK ellen és ezek mellett a Haladás, Honvéd és Ferencváros trió is legyőzte Casoni csapatát.
A Vasas újoncként kezdte a szezont és egészen a negyedik fordulóig kellett várni az első győzelmükre, amikor a másik újonc otthonában Békéscsabán nyertek 2-0-ra, ezek mellett vereséget szenvedtek a DVTK, Ferencváros és Újpest trió ellen.
Mindkét csapat számára létszükség a három pont, hiszen jelenleg veszélyes helyen vannak a tabellán és minél előbb elszeretnének indulni felfele.