OTP Bank Liga

Újpest FC – Szombathelyi Swietelsky-Haladás

0:0

vége (0:0)

22.08.2015, 18:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • 6. forduló • Pap Csaba (@pap_csaba)

A második félidőt a Haladás kezdte jobban, de Németh Márió és Ugrai is kevéssel, de célt tévesztett. Ezután Balogh találta telibe a felsőlécet, majd a másik oldalon Gosztonyi is megtette ugyanezt. A legvégén Popin közelről belekotor a labdába, de Balajcza a gólvonalról összeszedi. (19:51:22)

90+3

90+3

Popin lefejlt labdáját Balgoh vágja ki.

90+2

Popin felé egy beívelés, de a szerb center volt szabálytalan.

90+1

Két perc a ráadás.

90

Diagne felé egy indítás, de hosszú volt a csatárnak.

89

Németh Márió felé egy indítás, de Balajcza összeszedi.

88

Popin rögtön veszélyeztett, de Balajcza a gól vonalról szedi össze a labdát.

85

Utolsó cserék, Nagy Gábor helyén Cseke a hazaiknál, a vendégeknél pedig Popin jött Gosztonyi helyére.

84

Hosszú hazai indítás középen, így nincs lővés.

83

Ugrait állítják meg lesen.

82

Nagy Gábor beadása lecsúszott, így Király hozza játékba a labdát.

80

Egy lepattanó labádt lő rá Nagy Patrik, ami messze elkerüli a kaput.

79

Nagy Gábor elől tisztáznak szépen.

77

Németh Márió kap remek labdát, amivel kilép, de lővése elkerüli Balajcza kapuját.

76

Stef Wils rúgta fel Sallóit. Bardhi szabadrúgásánál belül szabálytalanság, így Király hozza játékba a labdát.

75

Nagy Patrik szabadrúgását a védők rúgták ki a veszélyes területről.

74

Diagne próbálja befűzni Bonsjakot, de a szélső védő szerelte a szenegáli csatárt.

72

Lehozza a csapatkapitányát a Haladás, így Halmosi helyén Nagy Patrik.

70

Bardhi lövését blokkolja szépen Angyal.

68

Angyal tört be a tizenhatosra, de beadását kivágják, amit Gosztonyi lőtt a felsőlécre, majd Balajcza ér bele rosszul, de Ugrai nem tudja bekotorni.

66

Ugari próbál kapura fordulni, de megállítják.

64

Egy veszélyes Németh Márió lővés, amit Balajcza nagy bravúrral tolt ki a hosszú felsőből.

62

Bardhi beadását Diagne fejeli kapura, de Király fogja.

60

Kettőt cserél az Újpest, az új igazolás Diagne jön Tóth Patrik helyére és Hazard helyett Bardhi a pályán.

58

Hazard lő kapásból, de Király könnyen véd.

57

Itt a válasz a másik oldalon! Balogh lövése a felső lécen csattan, majd a kipattanót kapu fölé lövik a hazaiak.

56

Elvédekezi magát az Újpest, így Németh Márió lépett ki, de hosszan tolja meg, ezzel Balajcza felszedi a labdát elől, nagy helyzet volt!

56

Ugarit állítják meg a tizenhatos vonalánál, a bíró sípja néma marad, így nincs büntető.

55

Németh Márió szabadrúgását Balajcza könnyen fogja..

53

Bosnjak futott el a jobb szélen, de beadása kintről jön vissza.

52

Hazard lépne el a jobb oldalon, de hosszan indítja magát.

51

Németh Márió felé egy hosszú indítás, így Balajcza felszedi a labdát.

50

Ugrai lépett ki nagyon szépen, de Kálnoki Kis az utolsó pillanatban becsúszva ment a csatár elől.

49

Mohlt gyűri le Angyal, így jó helyről jöhet az Újpest szabadrúgása. A kaputól 25 méterre lévő pontrúgást Balogh tekerte az oldalhálóba, így csak kivülről rezgett a háló.

47

Sallói várt sokat, így közbbe lépnek a védők.

46

A Haladás kezdte a második játékrészt.

46

Érkeznek vissza a csapatok a pályára.
A mérkőzést elején az Újpest vezetett veszélyes támadásokat, de a kaput nem nagyon veszélyezteték, még Királynak sem kellett nagyot védenie. A félidő felénél több ígéretes támadása volt a Haladásnak is, de ők sem jutottak el Balajcza kapujáig. Kényzerű csere miatt Martinez elhagyta a pályát a 27. percben, helyére Ugrai érkezett.

45+2

45+1

Tóth Patrik passza rövid Sallói felé, így Angyal felszabadít.

44

Balogh újabb szögletét megint a védők fejelik ki.

40

Ugrai felé Iszali indítása, de egy védő még ép időben lép közbe.

39

Hazard fordul kapura majd lő, de magasan kapu fölé megy a lővés.

37

Salló fordul le Stef Wilsről, de Király jó ütemben jött ki és felszedte a labdát a támadó elől.

35

Nagy Gábor beadása pattan le, majd Angyal vágja ki a labdát.

32

Nagy Gábor beadását Angyal fejeli ki, majd Balogh 30 méteres lővése nem sokkal megy el Király kapuja mellett.

31

Mohl beadásába lépnek bele, így jöhet Balogh szöglete. A sarokrúgás veszélyes helyen sokáig, de sikerült végül felszabadítani.

29

Németh fordukna kapura a tizenhatoson belül, de Kálnoki Kis tisztáz előle.

27

Kényszerű csere a vendégeknél, Martinez helyén Ugrai.

26

Martinez újra a fölödön, Ugrai már készül is a cseréhez.

25

Angyal beadásába lépnek bele, majd jön a kontra, Hazard lövésébe beleérnek, így szöglet jön. Balogh tekerte az ötösre, de Martinez kifejeli.

23

Salló próbál betörni a tizenhatosra, de Jagodics és Bosnjak megállítják. A szögletet Balogh lőtte be, de a lapos sarok rúgást kivágják a védők.

22

Gosztonyi tette le Németh elé a labdát, aki nem vette át jól, így oda a lehetőség. Közben Martinez fájdalmas arccal fekszik a pályán és ápolják is.

20

Iszlai rúgja fel Nagy Gábort a félpályánál, így jöhet az Újpest.

18

Németh passza nem jó Martinez felé, így Balajczánál a labda.

17

Nagy Gábor beadásába lép bele Halmosi, így szöglet jön. Balogh szögletét Mohl fejelte nem sokkal kapu mellé.

15

Vadász beadását Thomas Wils fejeli ki az újpeti támadók elől.

14

Sallói felé a beadás, de Király remek ütemben lép ki kapujából és fogja a labdát.

14

Bosnjak beadását fejelik ki a védők könnyen.

13

Németh Márió indítása találja lesen Martinezt.

9

Szép letett labda után Hazard lővése kerüli el a kaput.

8

Gosztonyi indult meg egy ígéretes kontrával, de a keresztpassz rövid volt Martinez felé.

7

Mohl beadása után Hazard elől ment Bosnjak szépen.

6

Vadász bedobása után Hazard elé fejelik a labdát, de rosszul találja el a belga.

4

Hazard passza után Sallói fordul kapura, de egy védő rögtön szereli.

3

Sallói távoli lövését öleli magához Király.

2

Szöglettel felérő vendég beodbás, amit a védők kifejelnek könnyen.

2

Salló felé az indítás, de Stef Wils szépen lép a labda útjába, így nem jut el a fiatal támadóhoz.

1

Sallói kap hosszú indítást, így támadhat a Haladás.

1

Az Újpest kezdi a mérkőzést.
A himnusz után a két csapatkapitány Halmosi Péter és Balajcza Szabolcs eldönti a kezdés jogát.
Lassan érkeznek a csapatok a pályára és kezdetét veszi a mérkőzés.
A hazai csapat szokásos lila-fehér csíkos mezében lép pályára, még a Haladás zöld-fekete mezben vonul majd pályára.

Újpest FC: Balajcza – Vadász, Litauszki, Kálnoki Kis, Mohl – Nagy G., Sankovic, Balogh, Hazard – Sallói, Tóth P.
Cserék: Kovács Z. – Suljic, Cseke, Pávkovics, Bardhi, Perovic, Diagne.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Angyal, T. Wils, Jagodics, Bosnjak – S. Wils, Iszlai, Németh M., Gosztonyi, Halmosi – Maritnez.
Cserék: Gyurján – Fehér, Jánvári, Nagy P., Ugrai, Petró, Popin.

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor – Albert István, Bozó Zoltán.
A csapatok most érkeztek a bemelegítéshez, a szurkolók is érkeznek a stadionba, ahol enyhén felhős az ég, valószínüleg csapadék nélküli mérkőzés lesz.
Folytatja-e az eddig tizenkét meccse veretlenségi sorozatát az Újpest vagy a Haladás nyeri meg az idei szezonban a harmadik idegenbeli találkozóját? Ezek a kérdések a mérkőzés előtt, ami egyfajta rangadóvá vállt az eddig fordulók eredményei alapján.
A szezon eddigi meglepetés csapata a szombathelyi alakulat, akik az első fordulóban elszenvedett vereség óta három győzelmet és egy döntetlent ért el, de az a döntetlen is egy 94. percben kapott gólnak köszönhető, pedig Mészöly Géza csapatának a sorsolása korántsem nevezhető könnyűnek, mivel a tavalyi szezon első öt helyezettjét fogadták. A zöld-fehérek eddig két idegenbeli mérkőzést játszottak és Fehérvárról valamint Debrecenből is három pontot vittek haza, így ez a cél számukra Újpesten is.
Az Újpest jelenleg harmadik a tabellán, egy hellyel a Haladás mögött. Ebben a szezonban eddig veretlenek és az előző szezonból áthozott sorozattal együtt már tizenkét mérkőzése nem talált legyőzőre a lila-fehér csapat. Az Újpest a felcserélt sorsolásnak köszönhetően eddig négy mérkőzést játszott hazai környezetben, de ebből csak a Békéscsaba elleni mérkőzést nyerték meg. a Paks, Honvéd és Puskás Akadémia mérkőzésen döntetlent értek el, ebből kettőn a hosszabbításban sikerült az egyenlítés. A hazaiak egyértelmű célja, hogy folytassák a sorozatukat, ehhez legalább döntetlenre van szükségük.
A mérkőzés kérdése még, hogy ki folytatja a Ferencváros üldözését, tartsanak velünk és a kérdésekre választ kapunk a mérkőzés végére.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.