Észak-Írország – Magyarország

1:1

vége (0:0)

07.09.2015, 20:45 • Windsor Park, Belfast • Kármán Zoltán

Nagyon nagy kár ezért az utolsó két percért, gólelőnyben és emberelőnyben játszhattunk az utolsó bő 8+5 percben. Egy pontrúgás azonban mégis elhozta a vesztünket, így kiegyenlítettek az északírek. Három pontot szerezve egyetlen egységre jöhettünk volna fel Észak-Írország mögé és Romániát is komolyan veszélyeztethettük volna, így azonban az első két hely eldőlni látszik.

Nem volt igazán szép meccs, még ha adódtak is helyzetek, a jobb északír kezdés után a második félidőben már egyáltalán nem alakított ki látványos mezőnyfölényt a hazai csapat. Egy kapushibát kihasználva sikerült vezetést szerezni, ám a hajrában végül a hazaiak döntetlenre mentették a találkozót. A piros lap nagyon csúnya volt Bairdtől, de nem tudtuk még mezőnyfölényre sem váltani az emberelőnyt. A románok nem tudtak győzni Görögország ellen, így maradt némi reményünk a jobb helyezés kiharcolására.

Észak-Írország – Magyarország: 1-1!
---- (22:43:03)

90+5

90+5

Fél perc még hátra, ez sajnos már csak egyetlen pontot jelent, ha így marad, a három csodás lett volna.

90+4

90+4. Kyle LAFFERTY - 1:1

90+4

Észak-Írország gólt szerzett!
Képtelenek voltunk kihúzni emberelőnyben. A szöglet után McGinn 18 méterről bombaerősen megküldte, Király bravúrral kiütötte a jobb alsóba tartó labdát, de KYLE LAFFERTY éppen ott állt közvetlenül a kapu előtt és be is kotorta, sajnos nem figyeltünk rendesen! 1-1!

90+4

Az északír térfél közepéről a kapus, McGovern végzi el a kirúgást, minden mezőnyjátékos a magyar tizenhatos előterében. Szöglethez jutnak a hazaiak.

90+3

Ferguson a bal oldalon a tizenhatos vonaláról borzalmasan rosszul adja be, Király hozhatja játékba már a labdát.

90+2

Öt perc a ráadás, sok idő ment el a kiállításnál. Egy azonban már el is telt belőle, ki kellene húzni!

90+1

Király mozdult ki egy bal oldali északír szöktetésre, Magennis azt hitte, elrúgja a kapus a labdát, de végül hagyta kicsorogni. Idő terén a legjobb ez számunkra.

90

Támadó helyett védő, vigyázni kell az eredményre most már. Vanczák váltja Németh Krisztiánt.

90

Kint a labda, a magyar védelem vágta ki a vonalon túlra. Cseréhez készülődünk.

89

Fiola sokadszor van jó helyen a védelemben, Ferguson beívelését fejeli ki.

88

Ívelgetnek az északírek, emberhátrányban is kockáztatnak.

87

Kalmár középre cselez a bal oldalról, de három a három ellen rossz megoldást választ, elpattan tőle.

86

Talán kezdenek végre lecsillapodni az indulatok, emberhátrányban is támadnak a hazaiak.

85

Priskin kap sárga lapot, lökdösődött az egyik hazai védővel, aki utána azért csúnyán rá is játszott, arcon ütést imitálva. Közel sem volt hozzá.

85

Cserélnek az északírek is. Dallas helyett Ferguson.

84

Forrnak az indulatok, nagyon hosszú ideje reklamálnak a hazaiak.

83

83. Piros lap a második sárga lap után

1:1

vége (0:0)

Gólok: 90+4. K. Lafferty – 75. Guzmics

Lapok:   11. K. Lafferty (NIR), 73. C. McLaughlin (NIR), 83. Baird (NIR) – 20. Guzmics (HUN), 42. Leandro (HUN), 85. Priskin (HUN)   83. Baird (NIR)

Labdabirtoklás: 48 % : 52 %.
Kaput eltaláló lövés: 3:2. Kaput el nem találó lövés: 1:5. Szögletek: 5:1. Lesek: 0:2. Szabálytalanságok: 15:21.

Észak-Írország: McGovern – Baird, J. Evans, McAuley, C. McLaughlin – C. Evans (57. McGinn), Norwood (77. Magennis), Dallas (85. Ferguson) – Brunt, S. Davis (C) – K. Lafferty.
Cserék: R. Carroll, Mannus – McNair, Hughes, Cathcart, Ferguson, McCourt, Magennis, McGinn, Grigg, Lavery, B. McKay.

Magyarország: Király – Fiola, Guzmics, Kádár, Leandro – Németh (90. Vanczák), Elek (24. Nagy), Kalmár, Dzsudzsák (C) – Szalai (69. Priskin), Gera.
Cserék: Dibusz, Bogdán – Bosnjak, Lang, Bódi, Vanczák, Nagy, Stieber, Lovrencsics, Márkvárt, Nikolics, Priskin.

Játékvezetők: C. Cakir (TUR) – B. Duran (TUR), M. Eyisoy (TUR)