30:23

vége (14:8)

24.04.2014, 18:30 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Attila Varsányi

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:05:52)
Az egyik fél második győzelméig tartó elődöntő állása ezzel 1:0 a Pick Szeged javára, folytatás jövő szerdán este Csurgón.
A bajnoki elődöntő első mérkőzésén fölényes győzelmet aratott a végére kissé le is ülő Pick Szeged a Csurgó ellen. A visszafogott iramú találkozó első félidejében fokozatosan lépett el ellenfelétől az esélyesebb hazai gárda, s a szünetben már hatgólos volt a Pick előnye. A második játékrész talán legnagyobb kérdése az volt, hogy mikorra lesz meg a tízgólos fór, nos, a 47. percre lett meg. A végén közelebb lopóztak ugyan a vendégek, de a Pick Szeged fölényes győzelmét ma nem fenyegette semmi.

60

Mérkőzés vége. (30:23)

60

Labdát veszít újra a Szeged, de a vendégek már nem érnek fel a támadással. (30:23) (30:23)

60

Larholm passzolta el magát, a lerohanás végén GAZDAG lövi be a ziccert. (30:23) (30:23)

60

OLÁH közbelövése középről vágódik a bal sarokba. (30:22) (30:22)

59

PRCE balátlövőből lő szép gólt a hosszú sarokba. (30:21) (30:21)

59

AGUIRREZABALAGA sokoldalú, ezúttal szinte beállóból talál a bal sarokba. (29:21) (29:21)

58

Ancsin passzát Larholm lövi középről fölé. (29:20) (29:20)

58

OLÁH jobb kettőben betörve szépít az eredményen. (29:20) (29:20)

57

Lasica játszott középre jobbról, s HEGEDŰS beállóból eredményes. (29:19) (29:19)

57

Prce lövését sáncolják, de szabaddobás. (28:19) (28:19)

56

Ancsin bejátszása után Larholm ziccerét védi Pallag, ahogy Tatai is Vadkerti Gábrielét. (28:19) (28:19)

56

A fiatal beálló, Hegedűs először a pályán ma a szegedieknél. (28:19) (28:19)

55

Oláh kissé jobbról lő végül a bal sarok mellé. (28:19) (28:19)

55

Oláh lövését védte Tatai, de marad a labda a vendégeknél. (28:19) (28:19)

54

A megindulás végén Larholm önzetlen, s LASICA lövi be középről a ziccert. (28:19) (28:19)

54

Larholm belemenése után indulhat a Csurgó, de labdát vesztenek. (27:19) (27:19)

53

Larholm középről bombáz csúnyán a kapu fölé, de a túloldalon technikai hibát vétenek a csurgóiak. (27:19) (27:19)

52

Grebenár passzát AGUIRREZABALAGA most jobbátlövőből küldi a bal alsó sarokba. (27:19) (27:19)

52

VRANJES tör be jobbról, s a hosszú sarokba lő. (27:18) (27:18)

51

AGUIRREZABALAGA a jobb szélről lő szép ziccergólt. (26:18) (26:18)

51

PRCE talál balátlövőből a jobb sarokba. (26:17) (26:17)

50

Ancsin lövését védte Pallag, a lerohanás végén Pordán és AGUIRREZABALAGA passzolgat a hazai térfélen, s utóbbi talál be jobbról a rövid sarokba. (25:17) (25:17)

50

Ancsin lő mellé, de szabaddobást kap közben. (25:16) (25:16)

50

GAZDAG ezt a büntetőt is a kapu közepébe lövi. (25:16) (25:16)

49

A közönség ítélete a bírók irányába: "Hülye vagy!"... (25:15) (25:15)

49

Oláh passza után a bal kettőben betörő Grebenár kap hetest. (25:15) (25:15)

49

Blazevicet küldik ki a bírók két percre. (25:15) (25:15)

49

ANCSIN jobbátlövőből küld megpattanó lövést a hálóba. (25:15) (25:15)

48

GAZDAG hétméteresből lő biztos kézzel a bal sarokba. (24:15) (24:15)

47

Újabb elrontott csurgói akció után lerohanás, LASICA ismét csak nem hibáz: közte tíz. (24:14) (24:14)

47

Oláh passza rossz balra, a lerohanás végén LASICA lövi be a ziccert. (23:14) (23:14)

46

Pukhouski lövése a védőkről pattan mellé, sarokdobás. (22:14) (22:14)

46

PRCE eredményes középről, átlövésből. (22:14) (22:14)

45

Kekezovic ziccerét védi Pallag, aki az üres kapura lő, Larholm ezt még kiüti, de végül betalálnak a még mindig üres kapuba a csurgóiak. GAZDAG a szemfüles gólszerző. (21:14) (21:14)

44

Passzív jelzésnél GREBENÁR talál középről a kapu közepébe. (21:13) (21:13)

44

Vranjest küldik ki két percre kétkezes lökésért. (21:12) (21:12)

44

Grebenár közbelövése a sáncról pattan mellé, sarokdobás. (21:12) (21:12)

43

Közel jár a tízgólos különbséghez immár a Pick, így érthető Imre Vilmos időkérése. Nem maradt sok izgalom az utolsó bő negyedórára... (21:12) (21:12)

43

Vendég időkérés. (21:12) (21:12)

43

LARHOLM újra csak középről talál a bal alsó sarokba. (21:12) (21:12)

42

Larholm harcol ki szabaddobást bal kettőben. (20:12) (20:12)

42

Tatai áll a hazai kapuba. (20:12) (20:12)

42

Pordán ziccerét beállóból fogja bravúrral Mikler. (20:12) (20:12)

41

Pukhouski rossz passza Pordán felé, de szabaddobást kapnak a csurgóiak. (20:12) (20:12)

40

LARHOLM a bal felső sarokba vágja a büntetőt. (20:12) (20:12)

40

A Larholm passzával jobbról betörő Ancsin harcol ki hetest. (19:12) (19:12)

39

Grebenár passzával PUKHOUSKI húz keresztbe, majd jobb kettőből lő szép gólt a hosszú sarokba. (19:12) (19:12)

39

LARHOLM középről lő nagy átlövésgólt a jobb alsó sarokba. (19:11) (19:11)

38

A Vranjessel szemben szabálytalan Borsost küldik ki két percre. (18:11) (18:11)

38

Ilyés lövését védi Pallag, de szabaddobás a hazaiaknak. (18:11) (18:11)

38

PUKHOUSKI közbelövése középről pattan Mikler érintésével a kapu közepébe. (18:11) (18:11)

37

LARHOLM emelkedik ezúttal középen, s újabb remek gólt lő. (18:10) (18:10)

36

Oláh remek passzát GAZDAG lövi be ziccerből a bal szélről. (17:10) (17:10)

35

LARHOLM balátlövőből lőtt nagy gólt a jobb alsó sarokba. (17:9) (17:9)

34

OLÁH tört be jobb kettőben, s a rövid felső sarokba talált. (16:9) (16:9)

34

PARRONDO a jobb szélről talál a hosszú sarokba. (16:8) (16:8)

33

Lépéshiba a csurgóiaknál, támadhat a Pick. (15:8) (15:8)

33

Larholm azonban középről a kapu fölé vágja a labdát. (15:8) (15:8)

33

Grebenár lő alulról, Mikler ezt is védi. (15:8) (15:8)

32

ILYÉS kanyarodott középre balról, s nagy gólt vágott a léc alá. (15:8) (15:8)

32

Csurgói hiba támadásban, a szegedieké a labda. (14:8) (14:8)

32

Ancsin bombáját a jobb kapufára üti Wyszomirski. (14:8) (14:8)

31

Ilyés lövését védi Wyszomirski, a hazaiaké marad a labda. (14:8) (14:8)

31

Oláh lövését ütötte fölé bravúrral Mikler, a hazaiak indulhatnak. (14:8) (14:8)

31

Elkezdődött a második félidő. (14:8)
A Csurgó kezdi majd a második játékrészt.
Rengeteg játékmegszakítással, törléssel tarkított első félidőn vagyunk túl, időnként kifejezetten álmos játékkal fűszerezve. A fokozatosan belelendülő szegediek azonban így is felépítettek az első harminc perc végére egy hatgólos előnyt, ami elégnek tűnik ahhoz, hogy a két győzelemig tartó elődöntőben hazai pályán behúzzák az első sikerüket. A csurgóiaknak különösen támadásban kellene nagyot javulniuk a bravúr eléréséhez, az első félidőben lőtt 8 góljuk roppant kevésnek tűnik.

30

Befejeződött az 1. félidő. (14:8)

30

Larholm passza után Prce lövését üti fölé Wyszomirski. (14:8) (14:8)

30

37 másodperc van még a félidőből, a hétgólos különbségért támadhat majd a Szeged. (14:8) (14:8)

30

Hazai időkérés. (14:8) (14:8)

30

Mikler védte Országh lövését is, indulhatnak a hazaiak. (14:8) (14:8)

29

Grebenár megpattanó lövését védi Mikler, a labda marad a csurgóiaké. (14:8) (14:8)

29

LARHOLM a bal sarokba vágja a megítélt hetest. (14:8) (14:8)

28

A Parrondóval szemben szabálytalan Vadkerti Gábriel mehet ki két percre. (13:8) (13:8)

28

A gyors csurgói támadást PORDÁN fejezi be beállóból. (13:8) (13:8)

28

Larholm tört be bal kettőben, majd a hosszú sarok mellé lőtt. (13:7) (13:7)

27

Vadkerti Gábriel bal kettőből lő a rövid sarok mellé. (13:7) (13:7)

26

Balogh játszott a bal szélre, KEKEZOVIC pedig a kapu közepébe lőtte a ziccert. (13:7) (13:7)

25

Vadkerti Gábriel nagy bejátszását PORDÁN lövi be gyönyörűen beállóból. (12:7) (12:7)

25

Aguirrezabalaga a vonalra lépett a jobb szélen, a megindulás végén KEKEZOVIC balról talál be. (12:6) (12:6)

24

Lele lövését sáncolták, a gyors megindulás végén pedig Prce passzát VRANJES lövi be beállóból. (11:6) (11:6)

23

Prce bal kettőből bombáz nagy erővel a hosszú sarok mellé. (10:6) (10:6)

22

Technikai hiba Nagy Máténál, a Szegedé a labda. (10:6) (10:6)

21

Parrondo adja be jobbról kínaira, PRCE pedig nem hibáz. (10:6) (10:6)

21

Csurgói labdavesztés után a hazai megindulást akadályozó Savicot állítják ki két percre. (9:6) (9:6)

21

Lele lövését Vranjes sáncolja, a vendégeké a labda. (9:6) (9:6)

20

Előnyben belemenés Baloghnál, a csurgóiak indulhatnak. (9:6) (9:6)

20

Borsost küldték ki két percre, Prcével szemben szabálytalankodott. (9:6) (9:6)

19

Az egyik oldalon Aguirrezabalaga, a másikon Balogh hibáz ziccert, a labda a szegedieké. (9:6) (9:6)

19

ILYÉS balátlövőből lő szép gólt. (9:6) (9:6)

18

Lasica megkülönböztető mezben hibázott ziccert a jobb szélről, így AGUIRREZABALAGA a hazai térfél közepéről ejthetett az üres kapuba. (8:6) (8:6)

18

Belemenés Pukhouskinál, támadhat a Pick. (8:5) (8:5)

17

Zubait állították ki két percre. (8:5) (8:5)

17

Egyelőre meglehetősen visszafogott hangulatban és tempóban zajlik az elődöntő, bár lassacskán mintha kezdene ellépni ellenfelétől a Pick Szeged. (8:5) (8:5)

17

Vendég időkérés. (8:5) (8:5)

17

Ilyés nagy lövését védi Wyszomirski. (8:5) (8:5)

17

Vadkerti Attila balról középre törve harcol ki szabaddobást. (8:5) (8:5)

16

Vadkerti Gábriel lő fölé balátlövőből. (8:5) (8:5)

16

Pordánt még ki is küldték két percre. (8:5) (8:5)

16

MINDEGÍA újabb betörése középen, s a jobb sarokba lövi a labdát. (8:5) (8:5)

15

Mindegía tör be középen, szabaddobás a jutalma. (7:5) (7:5)

15

Savic lövését üti fölé bravúrral Mikler. (7:5) (7:5)

14

Csurgói technikai hiba után Vadkerti Attila balról középre tett labdáját BALOGH ZSOLT vágja a hálóba. (7:5) (7:5)

13

Balogh nagy passzából ILYÉS ezúttal a bal szélről eredményes. (6:5) (6:5)

12

Pukhouski passzát NAGY MÁTÉ lövi be a bal szélről. (5:5) (5:5)

11

Pukhouski kapufája után Mindegía hát mögötti passzát ZUBAI lövi be beállóból. (5:4) (5:4)

11

ILYÉS tör be bal kettőből, s ezúttal a hálóba lő. (4:4) (4:4)

10

Lele passzát Savic hiába lövi be, vonalra lépett. (3:4) (3:4)

10

Pordán sérült meg az akciónál, ápolásra szorul. (3:4) (3:4)

10

Balogh átlövése száll végül fölé. (3:4) (3:4)

9

Elrontott csurgói akció végén Ilyés újabb lövését védi Wyszomirski, de a szegedieké marad a labda. (3:4) (3:4)

9

Ilyés átlövését védi Wyszomirski. (3:4) (3:4)

8

LELE büntetője a jobb sarokban landol. (3:4) (3:4)

8

Pukhouski tört be bal kettőben, hetest harcol ki. (3:3) (3:3)

7

Zubai lő beállóból mellé, Borsos pedig sárga lapot kap. (3:3) (3:3)

6

Ilyés még sárga lapot is kapott. (3:3) (3:3)

6

PORDÁN eredményes újra beállóból. (3:3) (3:3)

6

Csurgói kétszer indulás után Zubainál fújnak belemenést. (3:2) (3:2)

5

ILYÉS amott is eredményes, átlövésgóljával vezet a Szeged. (3:2) (3:2)

4

PUKHOUSKI Ilyés kezén megpattanó lövése vágódik a hálóba. (2:2) (2:2)

4

Zubai kapott sárga lapot. (2:1) (2:1)

4

Szegedi labdaszerzés után Zubai passzával PARRONDO tör be középen, s lő a hálóba. (2:1) (2:1)

3

BALOGH tör be középen, s a bal sarokba lő. (1:1) (1:1)

3

Lele bejátszását PORDÁN lövi be beállóból. (0:1) (0:1)

2

Larholm büntetőjét kivédi Wyszomirski! (0:0) (0:0)

2

Baloghgal szemben belülvédekezés, hetes. (0:0) (0:0)

1

Balogh harcol ki szabaddobást középen. (0:0) (0:0)

1

A Pick kezdi a meccset.
Az idény legszebb góljáért járó díjat adják át Zubai Szabolcsnak.
Megkezdődik a csapatok bemutatása.
Bika, a helyi kabalaállat igyekszik hangolni a szurkolókat, de egyelőre meglehetősen kevesen vannak a nézőtéren.
Zajlik már a csapatok bemelegítése a szegedi csarnokban, a Pick tiszta kék, a Csurgó tiszta fehér szerelésben játszik majd.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti Attila, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Lasica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Csurgói KK: 16 Wyszomirski, 29 Pallag – 2 Herbert, 8 Grebenár, 10 Pukhouski, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 22 Vadkerti Gábriel, 23 Országh, 33 Savic, 40 Döme, 66 Nagy Máté, 88 Aguirrezabalaga. Edző: Imre Vilmos

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.
A csurgóiak nélkülözni lesznek kénytelenek válogatott beállójukat, a lázas beteg Szöllősi Szabolcsot, ellenben szegedi válogatott poszttársát és druszáját, Zubai Szabolcsot Lisszabonban felszakadt és összevarrt szája nem akadályozza meg abban, hogy pályára lépjen az elődöntő első mérkőzésén.
Idén már négy tétmeccset is vívott egymással a két csapat, kettőt az alapszakaszban, kettőt pedig a Magyar Kupában. Párosukra az a jellemző idén, hogy Szegeden simán nyer a Pick, Csurgón ellenben kifejezetten szoros meccseket vívnak, melyeken cseppet sem esélytelen Imre Vilmos legénysége. A bajnokságban Szegeden 32:20-ra, Csurgón 28:27-re nyert a Pick, a Magyar Kupa első meccsén hazai pályán 25:24-re nyert a Csurgó, a szegedi visszavágón azonban 34:20-as sikerével könnyedén harcolta ki a négyes döntőbe jutást a Pick.
A férfi kézilabda bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén csap össze egymással csütörtök kora este a Pick Szeged és a Csurgó gárdája. Az elődöntő az egyik csapat második győzelméig tart, a pályaelőny az alapszakaszt a 2. helyen álló szegedieknél van. A Pick fárasztó utazáson van túl, hiszen szombat este Lisszabonban játszottak EHF Kupa-mérkőzést a Sporting vendégeként, csütörtökön pedig esélyesként nyilván érvényesíteni szeretnék azt a bizonyos pályaelőnyt a csurgóiakkal szemben...
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.