Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK

0:0

vége (0:0)

31.07.2014, 19:00 • Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı, Karabük • Ákos Pallag

Nem tud előnyt kiharcolni Törökországban a Karabükspor, bár a második félidőben érezhető fölénybe kerültek a hazaiak, helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A kiegyenlített első játékrészt egy török dominanciát hozó második követte, egész pontosan a második félidő második felét uralta teljes mértékben a Karabükspor. A hazaiak Özek vezetésével számos helyzetet alakítottak ki, míg a Rosenborg erejét főleg a védekezés kötötte le. A legnagyobb helyzet Özgenc előtt adódott még az első félidőben, akkor a kapufa hárított Hansen helyett, míg az utolsó percekben Ayik került száz százalékos ziccerbe, akkor viszont már a norvég kapus bravúrja kellett. A gól nélküli döntetlennek a Rosenborg örülhet jobban, ez azonban azt is jelenti, hogy Norvégiában minden török gólra két találattal kell válaszolnia a Trollgyerekeknek. A végeredmény tehát Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK 0:0! Köszönjük a figyelmet! (21:02:22)

90+5

Kayhan íveli fel a norvég tizenhatosra a szabadot, kivágják a védők, ezzel vége.

90+5

Pedersen faultja után még jár egy szabadrúgás a hazaiaknak a felezővonalról.

90+4

Selnaes és Kas ütközött össze a középpályán, előbbi marad lent a földön. Ezzel is nyert egy percet a Rosenborg!

90+3

Hansen rendkívül lassan végzi el a kirúgást, a cseh játékvezető egy sárga lappal igyekszik sürgetni.

90+3

Kayhan indul meg befelé a bal szélről, végül 20 méterről vállalja el a lövést középről, jócskán célt téveszt!

90+2

Sow reklamál sárgát Pedersennek, azonban meg kell elégednie egy szabadrúgással a félpályánál.

90+1

Skjelvik gyenge fejesét fogta Waterman, jöhetett belőle a kontra, melynek végén Ayik fektet el két védőt is, de 14 méterről nem tud gólt szerezni, jobb alsóba tartó lövését kiszedi Hansen!

90+1

Négy perc a ráadás!

90

Pedersen hatalmas bedobása érkezik a tizenhatosra, a kiérkező Waterman öklözi el a támadók elől a labdát.

90

Pedersen szögletét kifejelik a rövid oldalon, bedobással jöhet a Rosenborg.

89

Pedersen és Mikkelsen távoli lövését is blokkolják a védők, mielőtt Pedersen újabb átlövési kísérlete egy hazai lábról szögletre vágódna.

89

Samba Sow kap sárgát! Pedersen vezette fel a labdát, a hazaiak középpályása hátulról buktatta.

88

Özek ismét elfut a jobb szélen, azonban már az oldalvonalon kívül került a labda, így bedobással jöhet a Rosenborg.

87

Az utolsó öt percbe lépve egyértelműen irányít a Karabükspor, a Rosenborg alig jön át a félpályán.

86

Kas húzza meg a bal szélt, beadására a hosszún érkezik a remekül játszó Özek, megelőzi Dorsint, majd éles szögből, 10 méterről a rövid sarok mellé lő!

85

A szöglet jól érkezik középre, a hosszú oldalon Ayik teszi kapura a labdát 6 méterről, lövése megpattan Mikkelsenen, így kerül a kapuba, azonban a játékvezető érvényteleníti a gólt, ugyanis már korábban szabálytalan volt egy hazai játékos!

84

Kettőt is cserél a Rosenborg: Diskerud hagyja el a pályát, Berntsen váltja a végjátékra.

84

Strandberg nem tudja folytatni, Rönning váltja.

83

Ayik felé játsszák be a labdát a tizenhatosra, Reginiussen tisztáz szögletre.

83

Jelenleg tíz emberrel a Rosenborg és támad a Karabükspor!

82

Strandberget letámogatják a pályáról, folytatódik a mérkőzés.

81

Az előző szituációnál Hansen sajnos saját csapattársát, Strandberget is eltalálta, ápolásra szorul a Rosenborg középső védője.

81

Újabb beadás érkezik Özektől, Hansen jól jön ki a kapujából és elüti a játékszert Ayikék elől.

80

Az utóbbi öt percben alig volt a Rosenborg birtokában a labda, jelenleg is a törökök járatják azt.

79

Özek kap hosszú átadást a jobb szélen, még be tudja adni, azonban már csak az alapvonal mögött ér földet a labda.

78

Magasabb fokozatba kapcsolt a Karabükspor, érzik ezt a szurkolók is.

77

A szögletet először nem tudják kapura tenni a támadók, azonban később Özek beadása találja meg a frissen beállt Ayikot, akinek a fejese 13 méterről kis híján behullik Hansen kapujába!

76

Özgenc végezhet el szögletet a bal szélről.

76

Újabb csere a Karabükspornál: Kumbela helyén Ayik.

74

Özgenc szögletét Pedersen egy hazai játékosra fejeli, szerencséjére a levágódó labdát fogja Hansen.

73

Sow egy remek csellel indul meg a bal szélen, a beadását követően Dorsin inkább szögletre tisztáz.

72

Özmert teszi ki a labdát Özeknek a jobb szélre, akinek a beadása jól érkezik középre, ám Reginiussen kifejeli Kumbela elől.

72

Elkezdi járatni a labdát a Karabükspor.

71

A rendes játékidő utolsó húsz percébe léptünk. A Karabükspornak még két, a Rosenborgnak három lehetősége van a változtatásra.

70

Özek beadását Strandberg vágja ki a támadók elől.

69

A mérkőzés első cseréjét a Karabükspor hajtja végre: Traoré jön le, Özmert váltja.

68

Diskerud teszi ki a szélre a labdát Pedersennek, aki egyből visszapasszolja, az érkező Jensen pedig 22 méterről mellé-fölé lő.

67

A török szurkolók lelkesedése továbbra is töretlen, félelmetes atmoszférát teremtenek.

67

Özgenc íveli fel a labdát Kasnak, aki megforgatja védőjét, majd 20 méterről a bal alsó sarok felé lő laposan. Hansen fogja ezt is!

66

Pedersen szöglete túl magasan érkezik, a hosszún Strandberg még visszafejeli, irányítani azonban már nem tudja a labdát. Kirúgás!

65

Riski kap labdát a török tizenhatoson, kiszorított helyzetből próbál lőni, lövése Güngörről vágódik szögletre.

64

Özek elől tisztáz bedobásra Dorsin a jobb szélen.

63

Az utóbbi percekben inkább a norvégok akarata érvényesül, ám továbbra is kiegyenlített a találkozó.

62

Diskerud játszik össze Riskivel, majd a visszatett labdát 24 méterről ellövi, nem sokkal kerüli el a jobb alsó sarkot!

60

Jensen három Karabük játékoson is túljut a hazai tizenhatos előtt, ám Güngör megállítja, mielőtt passzolhatna.

59

Riski kapott remek kiugratást a leshatáron, kicsit hosszú, így a kapujából remekül kijövő Waterman becsúszva vágja ki a támadó elől a labdát!

58

Diskerud passza pontatlan, ráadásul még faultolja is Sowt a hazai tizenhatos előtt.

57

A vendégeknél a játékszer, azonban nehezen jutnak vele előre, remekül zár a törökök védelme.

56

Mike Jensen kapja a labdát, majd próbálkozik meg egy gyenge átlövéssel 40 méterre a kaputól. Jócskán mellé, kirúgással jöhet Waterman.

55

A Rosenborg jöhet a labdával, azonban Özgenc remekül állítja meg Skjelviket a bal szélen.

54

Özek tett középre fejjel egy átadást a tizenhatos jobb oldaláról, a kapujából kiérkező Hansen húzza magához a labdát.

53

Traoré kisszögletét követően Incedemir pörgeti tovább a labdát Sow felé, akit viszont lesen állít meg az asszisztens.

52

Másfél perces török labdabirtoklás végén Özek beadása érkezik a jobb szélről, középen Kumbela fejel a rövid sarok felé 10 méterről, Hansen hatalmas bravúrral véd! Szöglet!

51

Ismét hátul kezdik el járatni a játékszert a törökök.

50

Kas kapja a labdát a jobb oldalon, a beadására nincs érkező ember, Hansen húzza le.

49

Selnaes kapott egyet a tarkójára Traorétól a félpályánál, szabadrúgással jöhet a Rosenborg.

48

Özek veszi át hosszan a labdát a jobb szélen, jöhetnek azzal a norvégok.

48

Hátul kezdenek el passzolgatni a hazaiak.

47

Riski a lövését követően a földön maradt, ápolás miatt áll a játék. Meghúzódhatott a finn támadó.

46

Egy távoli Riski lövéssel kezdődik a mérkőzés, laposan lőtt a jobb sarok felé 27 méterről, Waterman fogja.

Sárga lapok: 0:1
Kiegyenlített első félidőt láthattunk kevés helyzettel, az utolsó perceket azonban nagyon megnyomta a Karabükspor, egy esetben a kapufa mentett Hansen helyett, de végül marad a gól nélküli döntetlen a szünetben. Egyik csapat sem futballozott fölényben, azt a pár helyzetet is testvériesen elosztották a felek. Összességében mégis a török csapat állt közelebb a gólhoz, amit centik híján meg is szereztek Özgenc jóvoltából. Mindkét együttes keményen, de sportszerűen játszik, a látványosabb megoldásokat inkább a törökök mutatták be.

45+1

45+1

Özgenc szögletét követően Traoré fejesébe elakad egy norvégban, felszabadul a Rosenborg kapuja.

45

Egy perc lesz a ráadás az első félidő végén.

45

Kas indul meg a labdával a bal szélről, majd adja le azt Kumbelanak, a támadó pedig 23 méterről célba veszi a jobb felső sarkot. Hansen nagy bravúrral paskolja szögletre a lövést!

44

Diskerud passzát követően Skjelvik teszi tovább a labdát a török tizenhatos vonalánál, ám három vendég játékos közül egyik sem éri el.

43

Hatalmas összjáték végén Özgenc cselez befelé a jobb szélről, majd 25 méterről rápörköli a bal alsó sarok felé. Hansen csak nézte a lövést, ami a kapufáról vágódik ki, a kipattanót Kayhan teszi középre balról, azonban nem talál embert. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete!

42

Erkan Kas kapja a labdát a bal szélen, lapos beadását Strandberg vágja ki becsúszva a rövid oldalon.

41

A hazaiak járatják a labdát, ám előre nem jutnak vele.

40

Skjelvik nem ér el egy hosszú átadást a bal szélen, Waterman jöhet kirúgással.

40

Özek ajándékozza oda a labdát Jensennek a bal szélen, akinek a beadása viszont magas Pedersennek.

39

Pedersen íveli fel a tizenhatosra a szabadrúgást, ám kifejelik azt a szervezett török védők. A labda marad a vendégeknél!

39

Diskerud kerül földre a török térfélen, Incedemir volt a vétkes.

38

Özek beadása túl mély a társaknak, kirúgással jöhetnek a norvégok.

37

Traoré és Özgenc figuráját követően utóbbi ad be az alapvonalról, kifejeli a rövid oldalon egy rosenborgi védő.

37

A jobb szélről jöhet szabadrúgással a Karabükspor, tömörülés a norvég tizenhatoson!

36

Dorsin és Özek mentek csínybe egy kósza labdáért, utóbbi csúnyán odacsúszott a hazaiak 9-esének. Itt a mérkőzés első sárga lapja!

36

Özgenc játssza be a labdát a védők mögé Özek felé, azonban Strandberg nagyon határozottan lép be a támadó elé.

35

Diskerud keresi egy nyesett passzal Pedersent a török tizenhatoson belül, Kayhan füleli le az átadást.

33

Hátul kezd el passzolgatni a török csapat.

32

Traoré szerez labdát a saját térfelén, azonban Sow lent marad a földön, áll egy kicsit a játék.

32

Sow egyedül vezeti fel a labdát, szerelik is a norvégok.

31

Mikkelsen beadását fejelik ki a védők, jöhet a labdával a Karabükspor.

30

Skjelvik kapja a labdát a bal oldalon, beadás helyett megpróbálja átemelni Watermant, ám nem jár túl a hálóőr eszén, magabiztosan húzza magához a játékszert.

29

Incedemir majd 40 méterről ereszt el egy lövést, Strandberg lép bele.

29

Szépen járatják a törökök a labdát.

28

Mikkelsen vinné el Kas mellett a labdát a jobb szélen, ám helyén van az esze a hazaiak szélsőjének.

27

Pedersen adja be ezt is, ezúttal nincs helyzet, viszont Selnaes a földön marad, miután Traoré odapakolt neki egyet.

26

Újabb szöglettel jöhetnek a vendégek.

25

Pedersen szögletét követően Selnaes elé kerül a labda, 16 méteres lövését nagy bravúrral védi Waterman. Az ellentámadás végén pedig Özek lő kapura kiszorított helyzetből, a tizenhatos jobb sarkáról, Hansen magabiztosan fogja a lapos lövést.

24

Strandberg felívelt labdáját Riski veszi át jól, majd az alapvonali beadását Göngür vágja szögletre az érkező Diskerud elől!

23

Diskerud és Kumbela találkozott a középpályán, utóbbi fájlalja egy kicsit a hasát, de folytatja a játékot.

22

Kas lövésszerű beadása érkezik a bal szélről, nem jó a társaknak, kaput sem talál, kirúgás.

22

A félpályánál szerez labdát a Rosenborg, ám megállítják a hazaiak a gyors támadást. Később Reginiussen távoli lövését blokkolják a védők.

21

Özgenc beadását követően Sow helyezkedik lesre, jelzi is az asszisztens.

20

Kayhan kerül földre a bal szélen, ezúttal Mikkelsen volt a vétkes. Szabadrúgás!

20

Güngör fekteti el Diskerudot egy lövőcsellel, szépen hozza ki a labdát a Karabükspor.

19

Dorsin átadása után Güngör tisztáz bedobásra Diskerud elől.

18

Hátul kezdi el járatni a labdát a Rosenborg.

17

Ezt sem tudják kapura tenni a törökök, végül pedig felszabadul a Rosenborg tizenhatosa.

17

Özgenc első szögletét kifejelik a védők, újabb sarokrúgás következhet.

17

Özgenc tekeri kapura 24 méterről a szabadrúgást, a középre érkező lövést Hansen szögletre üti!

16

Kayhan vinné el a védők mellett a labdát, Diskerud utánarúg a norvég tizenhatostól nem messze. Szabadrúgás jó helyről!

15

Riski bal oldali beadását követően Güngör szabadít fel fejjel, jöhet a támadással a Karabükspor.

14

Sow ugratná ki Kumbelat egy védők mögé felívelt labdával, ám a partjelző zászlaja már a magasban.

14

Mabiala hatástalanít egy felívelt labdát Riski elől.

13

Pontatlan keresztpasszt követően Dorsin jöhet bedobással.

13

A várakozásoknak megfelelően a török szurkolók remek hangulatot varázsolnak.

12

Riski kerül földre Güngör mellett a tizenhatos bal sarkánál, a játékvezető sípja néma marad, Waterman szedi össze a játékszert.

11

Kumbela kap pontatlan átadást, Reginiussen kíséri ki kirúgásra.

10

Pedersen szöglete jól érkezik a kapu elé, Strandberg ugrik fel fejelni Sow mellett 10 méterről, ám a kapu fölé bólint!

9

Dorsin forgatja meg Özgencet a bal szélen, majd beadása a török játékosról vágódik az alapvonal mögé. Sarokrúgás!

8

Strandberg kapcsol le egy gyenge bal oldali beadást.

7

A volt braunschweigi támadó, Kumbela küzd Reginiussennel, ám szabálytalanul szerzi meg a labdát a Rosenborg térfelén.

7

Traorét állítja meg lesen az asszisztens a bal szélen.

6

Pedersen szögletét követően Strandberget látta szabálytalannak a játékvezető, Sownak támasztott be.

5

Riski tör be a Karabük tizenhatosára Skjelvik passzát követően, Kayhan tisztáz előle szögletre.

5

Nagy iramban kezdik a mérkőzést a törökök.

4

Özgenc szögletét kivágják a norvégok.

3

Ismét Özek szalad el a jobb szélen, lapos beadását ezúttal Reginiussen vágja szögletre.

2

Özek jobb oldali centerezését könnyedén szedi le Hansen kapus.

2

Egy bal oldali beadás Mikkelsenben akad el.

1

Kas kap rögtön szabadrúgást a kezdőkörnél, Selnaes akasztott be neki.

1

A Rosenborg kezdte a találkozót.

1

Kardemir DÇ Karabükspor: Waterman – Özgenc, Mabiala, Güngör, Kayhan – Özek, Incedemir, Sow, Kas – Traoré – Kumbela

Cserék: Özer (K), Akca, Özkan, Cenik, Özmert, Ayik, Garhan

Vezetőedző: Tolunay Kafkas

Rosenborg BK: Hansen – Mikkelsen, Strandberg, Reginiussen, Dorsin – Selnaes – Jensen, Diskerud – Pedersen, Riski, Skjelvik

Cserék: Örlund (K), Rönning, Berntsen, Sörmo, Söderlund, Helland, Sörloth

Vezetőedző: Kåre Ingebrigtsen

Játékvezetők: L. Kovarik – J. Molacek, K. Mencl – K. Hrubes (CZE).
Új debütáns csatlakozik az Európa-liga harmadik selejtezőköréhez, a török Kardemir Karabükspor ugyanis először merészkedik ki a nemzetközi színtérre. A klubot 1969-ben alapították, 2010-ben kerültek fel a Süper Lig-be, miután megnyerték a török másodosztályt. Tavaly történetük egyik legjobb szezonját futották, melynek végén hetedikek lettek a pontvadászatban. Ez a pozíció még nem jelentett volna indulást, azonban a Sivasspor és az Eskisehirspor bundabotrányát, valamint a Fenerbahce kizárásával mégis jogot nyertek a szereplésre Európa második számú kupasorozatában. Az odavágón a fanatikus török szurkolók is a Karabükspor segítségére lesznek, ráadásul láthattuk korábban, hogy az ellenfelet egy ír kiscsapat szorongatta meg, így jó előjelekkel vágnak neki a piros-kékek a nemzetközi idénynek!
Az ellenfél Rosenborg csapata kalandos úton jutott el a harmadik selejtezőkörig. A tavaszi-őszi rendszerű norvég bajnokságot 2013-ban a második helyen zárták az északiak, amivel rögtön az első selejtezőkörben kezdtek. A "Trollgyerekek" magabiztosan, kettős győzelemmel ütötték ki a lett Jelgava együttesét, majd az előző körben az ír Sligo Rovers igencsak megnehezítette a norvég rekordbajnok dolgát. Hazai pályán 2:1-es vereséget szenvedtek, majd Írországban is sokáig kiesésre álltak, azonban végül meg tudták fordítani a találkozót és 4:3-as összesítéssel beküzdötték magukat a harmadik selejtezőkörbe. Papíron erősebbnek tűnnek a norvégok, ráadásul a nemzetközi tapasztalat is az ő kezükre játszik. Két éve az EL főtáblájáig jutott a Rosenborg, ennek újbóli eléréséhez azonban nagyon kemény ellenfelet kell legyűrniük a fekete-fehéreknek. A gólokat elsősorban Mike Jensentől várhatják a vendégek, aki négy meccs alatt négyszer volt eredményes az idei kiírásban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.