St. Johnstone FC – FC Spartak Trnava

1:2

vége (0:1)

31.07.2014, 20:45 • McDiarmid Park • Róbert Balogh

A Spartak taktikusan jól játszott 93 percig a mai összecsapáson, de a ráadás harmadik percében egy szögletnél nem figyeltek eléggé Mackayre, aki belőtte a szépítő gólt Rusov háta mögé. Még így is a nagyszombatiak az esélyesek a továbbjutásra, kiváló eredménnyel utazhatnak haza, és várhatják a visszavágót. (22:42:58)

90+5

90+4

Folytatódik a játék a ráadás negyedik percében is, Brown volt szabálytalan.

90+3

A St. Johnstone gólt szerzett!
DAVID MACKAY, Wotherspoon beívelt szöglete után betalál Rusov hálójába, és belövi a hazaiak remény gólját.

90+2

Utolsó hazai rohamok, szögletet harcolnak ki.

90+1

Wright lesen, jöhetnek a vendégek.

90

Három perc a ráadás.

89

Cserél a vendégcsapat, Schranz helyére Mikinič jön be.

89

Wotherspoon a kapufába bombázza a labdát egy perccel a vége előtt!!

88

Erik Sabo, Eastont rúgta lábon, a játékvezető nem ítél semmit.

87

Utolsó hazai próbálkozások, de a nagyszombati csapat jól védekezik.

86

Kane kap ígéretes helyzetbe labdát, de a partjelző lest jelez Gestranius kollégának.

85

Wotherspoon lövése a kapufa mellett suhan el.

84

Wright csak szabálytalanul tudta megállítani Erik Sabot.

83

A frissen beállt Kane lövését blokkolták a nagyszombati védők.

82

Sok a szabálytalan és a pontatlan megoldás a meccs hajrájában, ez a vendégeknek passzol, marad a kétgólos előnyük.

81

Erik Sabo, Millert állította meg szabálytalanul a pálya közepén.

80

Alig, hogy beállt Kane, és már kapott is egy sárga lapot. Čonka ellen szabálytalankodott.

79

Vlasko megúszta piros nélkül.

78

A sokat szabálytalankodó Vlasko helyére Ján Chovanec jelentkezik játékra.

77

Casado lövése suhan el Mannus kapuja mellett.

76

Kihasználja második cseréjét a hazai gárda, O´Hallorna helyére Kane jön be.

75

Elkezdődött a meccs utolsó negyedórája, a Trnava tartja kétgólos előnyét.

74

Vlasko is belerúg O´Hallornba, Miler végzi el a szabadrúgást.

73

Casado örülhet, hogy nem kapott sárga lapot, nagyon keményen lépett oda O´Hallorn lábára.

72

Ismét sok a szabálytalan megmozdulás ezekben a percekben.

71

Miler kap sárga lapot a St.Johnstone csapatából.

69

Váratlan Spartak siker van születőben, de megérdemelt.

68

Erik Sabo lövése megy el a kapu mellett,Mannusnak nem kellett védeni.

67

Hazaiak vezetnek támadást a második félidő közepén.

66

Vlasko ismét szabálytalan, ha így folytatja nemsokára mehet a zuhany alá.

65

Rusov kapus indít egy hosszú kirúgással.

64

A vendégek meglepték a hazai csapatot, amikor már úgy látszott magára talált a hazai gárda Schranz ismét büntetett.

63

A Spartak Trnava gólt szerzett!
IVAN SCHRANZ belövi második gólját a meccsen, nagyon nehéz helyzetbe került így a hazai gárda.

62

Cserél a vendégcsapat, Mikovič helyére, Vyskočil jön be.

61

A játékvezető egy újabb sárga lappal reagál a kemény játékra, ezúttal a hazai Easton kap sárgát.

60

Keményedik a játék mindkét oldalon.

59

Ez volt sorozatban Vlasko harmadik szabálytalan megmozdulása.

58

A játékvezető megunta Vlasko szabálytalanságait, és kioszt neki egy sárga lapot.

57

Vlasko szabálytalansága után a Johnstone csapat kap szabadrúgást jó helyről.

56

Miller kemény lövése suhan el a kapu mellett. Újabb lehetőség maradt ki hazai oldalon.

55

A hazaiak dobhatnak a vendégcsapat térfelén.

54

Rusov védett ismét a vendégek kapujában, fokozódik a hazai nyomás.

53

Az aktív Wotherspoon lesre futott, a Spartak jöhet előre.

52

Kisebb nyomást gyakorolnak most a hazaiak a Spartak kapujára.

51

David Wotherspoon kemény lövését védi Rusov, kimarad az első hazai lehetőség a meccsen.

49

Vlasko volt az első szabálytalankodó a második játékrész elején.

48

A második félidőre csere nélkül érkeztek a csapatok.

47

A nézőtéren 7001 szurkoló figyeli a két csapat játékát, eddig a vendégcsapat szerény szurkoló tábora lehet elégedettebb.

46

A kapura lövések aránya az első félidőben 11:1 a vendégek javára, a szögletrúgásban is 6-0-ra verték a hazai csapatot, közben elkezdődött a második félidő.

46

A vendégek aktívabbak és veszélyesebbek voltak az első félidőben, Ivan Schranz góljával megérdemelten szerezték meg a vezetést. Rusov kapusnak jóformán nem volt védeni valója a nagyszombati kapuban. Tizenöt perc szünet következik, a hazaiaknak újítani kell a második játékrészben, ha fordítani akarnak, és életben tartani a továbbjutási reményeket.

45+1

45+1

Schranz a gólszerző szabálytalankodik a félidő végén.

45

Vlasko íveli be majd a szögletet, egy perc lesz a ráadás.

44

Még egy nagyszombati szöglet a félidő hajrájában.

43

Erik Sabo második lövését is blokkolják a hazai védők.

42

Ismét egy gyors vendég támadás a jobb oldalon.

41

A másik oldalon Mackay rúg bele Mikovič lábába, a játékvezető nem osztja ki a meccs második sárga lapját.

40

Vlasko szabálytalankodik Easton ellen a pálya közepén.

39

Ismét egy pontatlan hazai indítás, Rusov kapus kezében a labda.

38

Továbbra sem megy a hazai csapatnak az összjáték, keresik egymást a pályán.

37

Casadot rúgják meg, a hazai Wotherspoon volt a tettes.

36

Erik Sabo lövését blokkolták a hazai védők, a vezető gól után folytatódik a vendégek aktív játéka.

35

Megérdemelt vendég vezetés az első félidő derekán.

34

Az FC Spartak Trnava gólt szerzett!
Megszerzi a vezetést a vendégcsapat. Jan Vlasák passzol pontosan IVAN SCHRANZ lábára, aki a hálóba helyezi a nagyszombatiak vezető gólját.

33

A hazai csapat végezhet el bedobást a saját térfelén.

32

Szép nagyszombati támadás a jobb oldalon, de a beívelt labda pontatlan volt.

31

Félóra játék után a kézében tartja a meccset a nagyszombati gárda. A hazai csapat tanácstalan a vendégek tizenhatosa előtt.

30

Easton, majd Wotherspoon is szabálytalankodtak, szabadrúgást végezhet el a vendégcsapat.

29

Cserél a hazai csapat, Milar helyére McDonald érkezik.

28

Mannus kapus indítja egy gyors kidobással társait.

27

Veszélytelen volt a szöglet a hazai csapat cserélni készül.

26

A sarokrúgást Vlasko végzi el a jobb oldalról.

25

Szögletet harcol ki a Trnava Vlasko lövése után.

24

Ébredeznek a hazaiak, most valamivel többet birtokolják a labdát, mint a meccs első húsz percében.

23

A beívelt labda a szabadrúgásból O´Hallornt találja lesen.

22

Wotherspoon állítja le a labdát, szabadrúgáshoz készül a hazai középpályás.

21

A mérkőzés első sárga lapját Bortel kapja a Spartak Trnava csapatából.

20

Jóval aktívabb és veszélyesebb a vendégcsapat, húsz perc játék után.

19

Vlasko szöglete után, megszerezhette volna a nagyszombati csapat a vezetést, de Schranz lövése jó helyzetből, pontatlan volt.

18

A hazai csapat először ereszt el egy lövést Rusov kapujára. Miler lőtt mellé.

17

Casado volt szabálytalan, jöhetnek a hazaiak.

16

A beívelt szöglet után, Janečka került ismét labdához, és a kapu mellé durrantott. Jól játszik a Trnava.

15

Újabb Spartak szöglet következik.

14

Schranz került a meccs első nagy helyzetébe, de Mannus kapus bravúrral oldotta meg a gólveszélyt.

13

A vendégek végezhetik el a meccs első szögletét.

12

A hazai Miler volt szabálytalan, a játékvezető csak szóban figyelmezteti.

11

Gyors vendég támádás a jobb oldalon.

10

A hazaiak eddig nem voltak veszélyesek Rusov kapujára, a vendég Janečka volt az aki két lövéssel is próbálta bevenni a St. Johnstone kapuját.

9

Nagy harc a labdáért a pálya közepén, végül a vendégek hozzák el és indulnak meg a tizenhatos felé.

8

Jó iramú a mérkőzés, kiegyenlített játékot láthat eddig a skót közönség.

7

A nagyszombati Sabo vágja fel Croftot, megúszta sárga lap nélkül a vendégek támadója.

6

Janečka megy el a jobb oldalon, és egy újabb lövéssel veszélyezteti Mannust, a hazai hálóőr szépen védett.

5

A hazai csapat vezetett egy gyors kontrát, de a labda lesen találta Croftot.

4

Janečka lövése ment el a kapu mellett Mannus kapusnak nem kellett beleavatkozni, a szemével kísérte ki a labdát.

3

Vlasko lépett oda keményen Miler lábára, szabadrúgást végezhet el a hazai csapat.

2

Jó tempóban kezdődött a mérkőzés a hazai csapat hozza fel a labdát.

1

A kezdőrúgást a vendégek végezték el

1

St. Johnstone FC: Mannus – Mackay (K), Wright, Miller, B. Easton – Millar, Wotherspoon, Brown – McLean, Croft, O'Halloran.
Cserék: Banks – Scobbie, Anderson, Caddis, McDonald, Kane, D. Easton

FC Spartak Trnava: Rusov – Siva, Bortel, Tóth, Čonka – Janečka (K), Sabo, Casado, Schranz, Vlasko – Mikovič.
Cserék: Strapák – Vyskočil, Richnák, Mikinič, Kasaj, Chovanec, Špalek

Játékvezetők: M.Gestranius (FIN) – J.Aravirta (FIN), M.Alakare (FIN).
Az FC Spartak Trnava miután sikerrel vette az első két akadályt, az Európa Liga első két selejtező körében, most Skóciába utazik, hogy megmérkőzzön a továbbjutásért a Saint Johnstone FC gárdájával. A nagyszombatiak az első fordulóban a máltai Paola Hibernians FC csapatát verték ki, egy 4-2-es, és 5-0-s győzelem után. Következett a grúz FC Zestafoni gárdája, az első meccsen idegenben egy gólnélküli döntetlent harcoltak ki, majd hazai pályán meggyőző 3-0-s vereséget mértek a grúz csapatra. A harmadik körben már nehezebb feladat vár rájuk Skóciában. A nagyszombatiak legjobb gólszerzője az Európa ligában, Erik Sabo, aki eddig ötször talált az ellenfelek hálójába.

A Saint Johnstone FC focistái a tavalyi skót bajnokságban a hatodik helyen végeztek, megnyerték a skót kupát, így egyenesen a második körbe kvalifikálták magukat. A svájci FC Luzern csapatával kezdtek, és szoros csatában, két 1-1-es döntetlen után, végül a büntető rúgások döntötték el a skótok továbbjutását. Jelenleg az UEFA ranglistáján a 257-ik helyet foglalják el, hat hellyel a nagyszombatiak előtt. Szoros összecsapásra van kilátás, nincs kimondott favoritja a párharcnak. Az első mérkőzés kezdőrúgását a tízezres McDiarmid Parkban, a finn Mattias Gestranius sípszójára végzik majd el. A fogadóirodák enyhén a hazai csapatot favorizálják a mérkőzés előtt.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.