Magyarország – Ukrajna

70:64

vége (11:15, 35:29, 52:43)

31.07.2014, 17:15 • Tamás Gobodics

Az ukrán válogatott eddig hatból hatot nyert a B-divíziós Európa-bajnokságon, de U18-as fiaink gyakorlatilag végig vezetve, a második negyed elején őrült rohanást rendezve múlták felül ellenfelüket. Ezzel egy győzelemmel és két vereséggel zártuk a középdöntőt. (19:03:14)
MAGYARORSZÁG: Kovács 9, Hódi 17/12, Antóni 8/6, Andrássy 11, Bagó 12, cserék: Pongó 3/3, Filipovics -, Peringer -, Krivacsevics 3, Popgyákunik 2, Szabó 5/3
Az ukránok legjobb dobói: Kobets 20/12, Mykhailiuk 11/3, Miroshnychenko 7

40:00

Mérkőzés vége. (70:64)

00:01

Berozkin még dob egy szépségtapaszt a végére. (70:64) (70:64)

00:05

Megint Hódi áll a vonalra és be is dobja mindkettőt, szépen javítja a statisztikáit és megnyeri nekünk a meccset. (70:62) (70:62)

00:10

Mykhailiuk gyorsan dob egy ziccert, de ez már nem oszt, nem szoroz. (68:62) (68:62)

00:22

Hódi most csak egy büntetőt dob be, előtte kimaradt az ukrán dobás. (68:60) (68:60)

00:29

Hét pont! Hódi dob be két büntetőt, előtte Kobets elrontotta a dobását, majd ő faultolt. (67:60) (67:60)

01:07

Antóni fejezi be kosárral a leindítást, öt másodperc alatt végigértünk úgy, hogy előtte kosarat kaptunk – most az ukránok kérnek időt. (65:60) (65:60)

01:12

Miroshnychenko kettessel válaszol, ő is már hét pontnál. (63:60) (63:60)

01:39

Bagó dob egy középtávolit a legjobbkor. (63:58) (63:58)

02:36

Ruslov kettese is jó, időkérés. A második negyed eleje óta nem voltak ilyen közel az ukránok. (61:58) (61:58)

02:55

Kobets tarthatatlan, bedobja a negyediket is kintről, húszpontos. (61:56) (61:56)

03:07

Három perc van hátra, nyolc pont! (61:53) (61:53)

04:06

Ukrán betörés után ziccer, könnyű kettes. (61:53) (61:53)

04:15

Szabó dob egy tempót, nagyon fontos kosár! (61:51) (61:51)

04:36

Kovács bedob egy büntetőt, de a második lejön. (59:51) (59:51)

05:10

Triplaháború ez a negyed, most Ruslov talál be kintről, szoros az állás. (58:51) (58:51)

08:06

Kobets nem hagyja annyiban, ő is már a harmadik hármasát termeli be, 17 pontnál jár. (58:48) (58:48)

70:64

Magyarország: Szabó, Antóni, Hódi, Andrássy, Bagó. cserék: Pongó, Filipovics, Popgyákunik, Kovács, Peringer, Krivacsevics

Ukrajna: Balaban, Zotov, Tarasenko, Shalamov, Ruslov, Kobets, Mykhailiuk, Pavlov, Berozkin, Lebedintsev, Antonenko, Miroshnychenko