Magyarország – Ukrajna

70:64

vége (11:15, 35:29, 52:43)

31.07.2014, 17:15 • Tamás Gobodics

Az ukrán válogatott eddig hatból hatot nyert a B-divíziós Európa-bajnokságon, de U18-as fiaink gyakorlatilag végig vezetve, a második negyed elején őrült rohanást rendezve múlták felül ellenfelüket. Ezzel egy győzelemmel és két vereséggel zártuk a középdöntőt. (19:03:14)
MAGYARORSZÁG: Kovács 9, Hódi 17/12, Antóni 8/6, Andrássy 11, Bagó 12, cserék: Pongó 3/3, Filipovics -, Peringer -, Krivacsevics 3, Popgyákunik 2, Szabó 5/3
Az ukránok legjobb dobói: Kobets 20/12, Mykhailiuk 11/3, Miroshnychenko 7

40:00

Mérkőzés vége. (70:64)

00:01

Berozkin még dob egy szépségtapaszt a végére. (70:64) (70:64)

00:05

Megint Hódi áll a vonalra és be is dobja mindkettőt, szépen javítja a statisztikáit és megnyeri nekünk a meccset. (70:62) (70:62)

00:10

Mykhailiuk gyorsan dob egy ziccert, de ez már nem oszt, nem szoroz. (68:62) (68:62)

00:22

Hódi most csak egy büntetőt dob be, előtte kimaradt az ukrán dobás. (68:60) (68:60)

00:29

Hét pont! Hódi dob be két büntetőt, előtte Kobets elrontotta a dobását, majd ő faultolt. (67:60) (67:60)

01:07

Antóni fejezi be kosárral a leindítást, öt másodperc alatt végigértünk úgy, hogy előtte kosarat kaptunk – most az ukránok kérnek időt. (65:60) (65:60)

01:12

Miroshnychenko kettessel válaszol, ő is már hét pontnál. (63:60) (63:60)

01:39

Bagó dob egy középtávolit a legjobbkor. (63:58) (63:58)

02:36

Ruslov kettese is jó, időkérés. A második negyed eleje óta nem voltak ilyen közel az ukránok. (61:58) (61:58)

02:55

Kobets tarthatatlan, bedobja a negyediket is kintről, húszpontos. (61:56) (61:56)

03:07

Három perc van hátra, nyolc pont! (61:53) (61:53)

04:06

Ukrán betörés után ziccer, könnyű kettes. (61:53) (61:53)

04:15

Szabó dob egy tempót, nagyon fontos kosár! (61:51) (61:51)

04:36

Kovács bedob egy büntetőt, de a második lejön. (59:51) (59:51)

05:10

Triplaháború ez a negyed, most Ruslov talál be kintről, szoros az állás. (58:51) (58:51)

08:06

Kobets nem hagyja annyiban, ő is már a harmadik hármasát termeli be, 17 pontnál jár. (58:48) (58:48)

07:05

Megint magyar tripla! Ezúttal Szabó követte el, neki ezek voltak az első pontjai ma. (58:45) (58:45)

08:03

Mykhailiuk tempóból eredményes. (55:45) (55:45)

08:43

Hódi régen szólt már hozzá, de nem felejthetjük el, megvan a negyedik triplája is! (55:43) (55:43)

09:04

Pongó rögtön eladja az ötödik labdáját is. (52:43) (52:43)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (52:43)

30:00

Befejeződött a 3. negyed. (52:43)

00:01

Az utolsó dobás lejön, ezzel indulunk az utolsó negyedre. (52:43) (52:43)

00:36

Ismét indulunk egy lepattanó után, Andrássy visszalép egy üres tempóra és nem is rontja el, átlépi a tíz pontot. (52:43) (52:43)

01:33

Kobets viszont már nem hibázik, mindkét egypontosát a helyére küldi. (50:43) (50:43)

01:54

Krivacsevics is csak egy büntetőt dob be. (50:41) (50:41)

02:13

Myroshnychenko most mindkettőt elhibázza a vonalról, előbb Zotov is eljátszotta ugyanezt. (49:41) (49:41)

09:40

Myroshnychenko egy büntetőt bedob, egyet kihagy. A vonalról nagyon gyengék az ukránok. (49:41) (49:41)

02:58

Bagó kiosztott egy blokkot, a leindítást pedig Popgyákunik fejezi be egy könnyű kettessel. (49:40) (49:40)

03:48

Betörés-kosár, ezt nem tudtuk levédekezni most. (47:40) (47:40)

04:10

Bagó újabb tempót ver be, nagyon biztos kézzel dolgozik és eléri a tíz pontot. (47:38) (47:38)

04:26

Időt kérünk. (45:38) (45:38)

04:26

Futásokból áll a találkozó, most éppen az ukránoknak sikerül ez, Kobets dob egy hármast. (45:38) (45:38)

05:48

Shalamov is betalál, helyből dob egy kettest. (45:35) (45:35)

06:41

Kobets ziccerével próbál észhez térni Ukrajna. (45:33) (45:33)

07:13

Antóni! Újabb hármas tőle, ő is beindul? 10-2-vel nyitjuk a harmadik negyedet! (45:31) (45:31)

08:06

Andrássy is termel ma szépen, tempójával megint tíz felett a különbség. (42:31) (42:31)

08:44

Bagó megint betalál és megint középtávolról, nyolc pontnál tart. (40:31) (40:31)

09:24

Antóni egy triplával válaszol, ezek az első pontjai ma. (38:31) (38:31)

09:40

Az első támadás végén Kobets tempójával araszolnak közelebb az ukránok. (35:31) (35:31)

20:01

Elkezdődött a 3. negyed. (35:29)
Legjobb dobók:
Magyarország: Hódi 9/9, Kovács 8, Andrássy 7
Ukrajna: Mykhailiuk 7/3, Kobets 5/3
Kiváló második negyedet produkáltunk és egy 17-2-es őrült rohanással lemostuk az ukránokat, de a játékrész hajrájában visszakapaszkodtak, így hiába vezettünk már tizenegy ponttal is, a szünetben hattal járunk előrébb. Ez is nagyon biztató, főleg az első negyed végéhez képest, semmi okunk panaszra, ez az ukrán csapat még veretlen ezen a tornán.

20:00

Vége a második negyednek. (35:29)

00:01

Mykhailiuk bedob még két büntetőt az utolsó pillanatban, így ér véget a félidő. (35:29) (35:29)

00:12

Nagyon fontos kosár Kovácstól, ő már nyolcpontos. (35:27) (35:27)

00:36

A mindig megbízható Bagó megint a legjobbkor talál be, egy tempóval próbálja elállítani a vérzést. (33:27) (33:27)

01:01

Mykhailiuk bepörköl egy triplát, most nagy rohanásban az ukránok és ezen az időkérés sem segített. (31:27) (31:27)

01:34

Eladott labdák tömkelege után egy ukrán kosár, Shalamov talál be a festékből. Horváth Imre időt kér, hétre csökken az előny. (31:24) (31:24)

03:48

Myhailiuk dob egy ziccert, miután megbontotta a védekezésünket. (31:22) (31:22)

04:00

Andrássy tarthatatlan, most faultolják és bedob két büntetőt. Csak ebben a negyedben hét pontot szerzett. (31:20) (31:20)

04:14

Shalamov révén most már kosarat is szerez Ukrajna, jó a középtávoli. (29:20) (29:20)

04:28

Pongó találja meg szépen Krivacsevicset, szép játék, kosár. (29:18) (29:18)

04:50

Hosszú-hosszú ukrán pontcsend után most Ruslov talál be a vonalról, de csak az egyik büntető jó. (27:18) (27:18)

05:07

Az időkérés sem gátol meg minket, Andrássy újabb kosarat szerez, eléri a tízet a különbség. (27:17) (27:17)

05:46

Jó a +1 is. (25:17) (25:17)

05:46

Andrássy tempója is jó, sőt, faultot is kap, már hét ponttal vezetünk. Nagyon megy a szekér, az ukránok időt kérnek. (24:17) (24:17)

06:17

Hódi Patrikról sem feledkezhetünk meg, beveri a harmadik tripláját! (22:17) (22:17)

06:49

FIlipovics is betör, de ő elrontja, viszont jön Bagó, aki meg a helyére pofozza a labdát. 8-2-es futás! (19:17) (19:17)

07:55

Kovács újra jól tör be, leütik, de bedobja mindkét büntetőjét. Eddig jól veszi észre a védelem réseit, már hat pontnál jár. (17:17) (17:17)

08:58

Nem akarunk leszakadni, Kovács tör be szépen és teszi fel a ziccert. (15:17) (15:17)

09:14

Lebedintsev is kosarat szerez, megint jól lépett be a festékbe. (13:17) (13:17)

09:42

Bagó Martin is hozzászól, dob egy tempót. (13:15) (13:15)

10:01

Elkezdődött a második negyed. (11:15)

10:00

Befejeződött az 1. negyed. (11:15)

00:02

Hat másodperc is elég volt az ukránoknak, Lebedintsevet találta meg a gyűrű alatt Pavlov, két pont. (11:15) (11:15)

00:54

Kobets megint betalál, ezúttal egy méterrel közelebből, így ez csak kettőt ér. Vezetnek az ukránok. (11:13) (11:13)

02:07

Kétpercnyi pontcsend után Kobets is betalál kintről, újfent egál az állás. Az elmúlt két percben főleg eladott labdák jellemezték a játékot. (11:11) (11:11)

04:08

Pongó is betalál kintről, ez már a harmadik triplánk hat perc alatt. (11:8) (11:8)

05:08

Bagó ront alley-oopot, majd leszedi a pattanót, de Pongó eladja a labdát. (8:8) (8:8)

06:06

Antonenko tempója lejön, de Balaban ott van és vissza tudja tenni. (8:8) (8:8)

06:18

Tarasenko faultja után Kovács állhatott a vonalra és be is dobta mindkét büntetőt. (8:6) (8:6)

07:13

Hódinak megy ma a dobás, újabb triplát pörköl be, ezzel egál az állás. (6:6) (6:6)

08:38

Zotov megint betalál, ezúttal egy zárás mögül kilépve dobott tempót. (3:6) (3:6)

09:22

Hódi hármasa ezúttal beakad, Antóni találta meg a vonalon túl. (3:4) (3:4)

09:44

A leindításból Zotov eredményes. (0:4) (0:4)

09:57

Tarasenko közelijére mindössze három másodpercet kellett várni. A válasz nem jó, Bagó triplája lejön.
A találkozó rövidesen kezdődik!
A magyar válogatott egyedüliként áll győzelem nélkül az E-jelű középdöntős csoportban, hiszen hiába nyerte meg kvartettjét korábban, pont a svédektől szenvedett vereséget, akiket továbbhozott ide – így a skandinávok egy győzelemmel, mi pedig egy vereséggel érkeztünk meg ebbe a fázisba.

A másik két bejutó csapat Ukrajna és Portugália volt, előbbi legyőzte a svédeket, így két győzelemmel gyakorlatilag továbbjutott, míg mi kikaptunk a luzitánoktól, ezzel pedig szinte kizárt, hogy továbbjussunk a legjobb négy közé és megmaradjon az esélyünk az A-divízióba való feljutásra-

A bivalyerős ukrán csapattal szemben nagyon nehéz dolgunk lesz ma, hiszen észak-keleti szomszédaink még nem találtak legyőzőre ezen a tornán – simán, ötből ötös mérleggel nyerték a csoportjukat és győzték le Portugáliát is, majd tegnap a svédek sem jelentettek számukra akadályt. Arra persze kicsi az esély, hogy tőlünk az Antóni-Pongó-Hódi triumvirátus minden tagja újra ennyire gyenge dobóformát fogjon ki (ráadásul egyszerre), de ma minden tudásunk mellett extra teljesítményekre és némi szerencsére is szükségünk lesz, hogy le tudjuk győzni Ukrajnát.

Náluk Kobets és Mykhailiuk is szórja a pontokat, de Shalamov is nagyon hatékonyan játszik. Nálunk viszont mindig más rukkol elő nagy meccse, Antóni 24 pontos találkozója mellett volt már kiemelkedő formában Pongó is, de Bagó és legutóbb Krivacsevics is hozzá tudott tenni.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:15 - kor kezdődik.

70:64

Magyarország: Szabó, Antóni, Hódi, Andrássy, Bagó. cserék: Pongó, Filipovics, Popgyákunik, Kovács, Peringer, Krivacsevics

Ukrajna: Balaban, Zotov, Tarasenko, Shalamov, Ruslov, Kobets, Mykhailiuk, Pavlov, Berozkin, Lebedintsev, Antonenko, Miroshnychenko