Portugália – Németország

0:1

vége (0:1)

31.07.2014, 19:00 • Szusza Ferenc Stadion • Sándor Gergő

Miután minden német játékos és stábtag megkapta az aranyérmét a csapatkapitány, Niklas Strak magasba emelte a kupát. (21:06:02)
A német válogatott sorfala között elhaladva veszik át a portugál játékosok az ezüstérmet Jim Boycetól és Csányi Sándortól.
Davie Selke lett a torna gólkirálya 6 találattal! A Werder Bremen játékosa a mai napon is megmutatta remek képességeit, gólt ugyan nem szerzett, de a védők egy pillanatra sem hagyhatták szabadon.
Németország az Európa-bajnok!! Hany Mukhtar 38. percben szerzett góljával 2008 után ismételten felülhetett Európa trónjára az U19-es korosztályban! A második félidőben ugyan Portugália veszélyesebben játszott mint az első játékrészben, de ez sem volt elég, hogy kiegyenlítsen a remekül játszó, sok helyzetet elpuskázó Németország ellen.

90+2

90+2

Marcos Lopes szabadrúgása Stark fejelte ki, pedig Moreira kapus is előre jött.

90+1

Az eddigi egyetlen találat szerzőjét Syhre váltja.

90

Két perc lesz a ráadás.

89

Brandt cselezte le magát az alapvonalig, a kimozduló Moreira kapus felett elemelte a labdát, Nunes azonban a gólvonalról menteni tudott.

87

Selke remek ütemben passzolt az üresen érkező Lohkemper elé, Moreira kapus hatalmas bravúrral védte a 9 méteres próbálozást, életben tartva ezzel csapata reményeit.

86

Schnitzler kapust sürgeti meg a játékvezető.

85

A németek már húzzák az időt, egyre kevesebbet van játékban a labda.

83

Jorge Intima váltja a bicegő Gelson Martinst.

82

A remek játszó Stendera helyén Lohkemper az utolsó 10 percre.

80

Stark marad lent egy ütközés után.

79

A megítélt szabadrúgást Marcos Lopes ívelte középre, Kempf fejjel takarított.

78

Holthaus kapott sárgalapos figyelmeztetést Baldé buktatásáért.

76

Francisco Ramos 30 méteres lövése nem okozott gondot Schnitzlernek.

75

Ramos indítását fülelte le Kempf.

73

Kempf kapott sárga lapot Podstawski letalpalásáért.

72

Mukhtar éles szögből leadott lövését fogta Moreira.

71

Stendera sarokrúgását Moreira öklözte ki.

70

Selke vezethette rá két védőre a labdát, becselezte magát a büntetőterületen belülre. lövése Duartéról pattant a kapu fölé.

68

Öztunali 16 méteres lövése kerülte el centikkel a jobb oldali kapufát.

67

Gelson Martins használta ki gyorsaságát a bal szélen, centerezése Marcos Lopest találta teljesen üresen a jobb oldalon, a középpályás 9 méteres lövését lábbal védte Schnitzler, majd a kipattanóból sem tudtak gólt szerezni a portugálok. Hatalmas egyenlítési lehetőség maradt ki!

66

Brandt cselezte ki Riquichot a jobb oldalon, beadására Mukhtar érkezett, Moreira bravúrral hárított.

64

Újabb portugál csere. Ivo Rodriguest Romário Baldé váltja.

63

Brandt harcolt meg a labdáért, de lövésig már nem jutott Duarte és Ramos kettős erővel szerelni tudta a támadót.

62

Stendera végezhetett el szabadrúgást a 16-os sarkától nem messze, a nemrég beállt Ramos kitudta csúsztatni a veszélyesen középre szálló labdát.

60

Marcos Lopes sarokrúgása nem jelentett veszélyt a német kapura.

59

Marcos Lopes vitte rá nagy lendülettel a labdát Kempfre a büntetőterületen belül, a bekk azonban tisztán szerelni tudta a támadót.

58

Raphael Guzzo helyén Francisco Ramos a folytatásban.

56

Stendera szögletét Kempf csúsztatta meg, a hosszú kapufánál álló Öztunalinak magas volt a fejes.

55

KImmich 22 méteres próbálkozása egy védőről pattan szögletre.

53

Portugália támadóbban lép fel mint az első félidőben, de ez egyenlőre helyzetekben nem mutatkozott meg.

52

Ivo Rodrigues gurított le a szögletet a középen érkező Marcos Lopes elé, a Manchester City középpályása egy igazítás után a kirobbanó védőbe püfölte a labdát.

50

Selke tartott meg egy elővágott labdát, két csel után laposan lőtt, Moreira másodszorra tudta fogni a 18 méteres lövést.

49

Öztunali kapott remek labdát a jobb szélen, beadása a védőkről Brandt elé pattant, a támadó 11 méterről nem találta el a kaput.

48

Stendera játszott össze Mukhtarral, a gólszerző az alapvonal középre passzolt, Moreira kezébe.

47

Az első félidőben látottak ellentétben a portugál válogatott letámadja ellenfelét.

46

A portugál együttes kezdte a második játékrészt.

46

A félidő első 20 perce abszolút német fölényt hozott, több bravúros André Moreira védéssel, a félidő második felére a portugál is több veszélyes kontra után adtak munkát Schnitzler kapusnak. A 38. percben amikor már úgy tűnt nem tudnak mit kezdeni a német fiatalok a betömörülő portugál válogatott Hany Mukhtar révén vezetést szerzett Németország, amit meg is tartottak az első félidő lefújásáig.

45+1

45+1

Az első félidő ráadásában már nem történt említésre méltó esemény, így egy gólos német előnnyel vonulhatak szünetre a csapatok.

45

Egy perc a hosszabbítás.

44

Gelson Martins fűzte be Holthaust a jobb oldalon, a kisegítő Kempf blokkolta a beadást ami így Schnitzler kezei között kötött ki.

42

Ismételten Stendera adott középre, ezúttal érintetlenül hagyta el a labda a játékteret.

41

Öztunali szerzett labdát a saját 16-osa előtt, egészen az ellen térfelének közepéig vezette a labdát, indítását Riquicho fülelte le.

39

A gólszerző 19 méteres ballábas középre tartó lövését magabiztosan fogta Moreira.

38

Németország gólt szerzett!

Stendera unta meg a percek óta tartó ötlettelen passzolgatást és középre ívelt, MUKHTAR remek ütemben érkezett középen és 7 méterről a kapuba passzolt.

36

A németek nem tudta mit kezdeni a kapujuk elé betömörülő portugálokkal, ötlettelenül passzolgat a 16-os előtt.

34

Guzzo ugratta ki André Silvát, aki egy csel után visszapasszolta a második hullámban érkező csapattársnak, a visszazáró Kimmich az utolsó pillanatban azonban eltudta elpöckölte a labdát, így a középpályás 14 méterről a kapuval szemben nem tudott lőni.

33

Gelson Martins jobboldali beadását Stark fejelte ki André Silva elől.

31

A portugál válogatott saját térfelére visszahúzódva várja a német támadásokat.

30

Stendera sarokrúgására Stark érkezett a rövid oldalon, csúsztatása azonban célt tévesztett.

29

Brandt 20 méteres lövése pattant meg Nunesen, André Moreira azonban visszanyúlva hatalmas bravúrral szögletre ütötte a labdát.

28

A népes portugál tábor biztatja az övéit.

27

Riquicho esett el Kempf mellett a büntetőterületen belül, azonban szó sem lehetett 11-esről.

25

Stendera passza volt pontatlan a tőle 4 méterre álló csapattársának.

24

Hátul passzolgatnak a német védők.

22

Marcos Lopes indult meg a saját térfeléről és indította a villámléptű Gelson Martinst, de ismételten a kapujából remekül kimozduló Schnitzleré lett a játékszer.

21

A németek birtokolják továbbra is többet a labdát, azonban a portugálok a gyors szélsőiknek köszönhetően már többször veszélyes ellentámadásokat vezettek.

19

Rafa kapott remek passzt Guzzótól, beadás helyett azonban éles szögből a kaput célozta meg, Schnitzler csak öklözni tudta a próbálkozást.

18

Kempf előreívelése volt pontatlan a felfutó Akpogumának.

17

Brandt húzta meg a bal szélen, Rafa azonban nem hagyta magát és szerelni tudta a 16-oson belül.

15

A sarokrúgás két német játékos előtt is elment , ez is ígéretes lehetőség volt.

14

Holthaus beadását a védők fejelték ki szögletre.

13

Mukhtar 21 méteres lövése nem volt veszélyes a portugál kapura.

11

Ivo Rodrigues ugratta ki André Silvát, Schnitzler kapus azonban a kapujából kimozdulva mentetni tudott.

10

Az első 10 percben a portugálok még a labdát sem bírják megtartani, míg Németország már több veszélyes helyzetet kialakított.

9

Akpoguma gurított középre a jobb szélről, Selke érkezett középen azonban 6 méterről nem talált kaput.

7

Ismételten Stendera, az Eintracht Frankfurt játésosa veszélyeztett. 17 méteres lövését azonban Moreira magabiztosan fogta.

5

Stendera cselezgetett a büntetőterületen belül, majd került a földre, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

4

Duarte ütközött a levegőben Stenderával, aki lent is marad, de ápolás nélkül folytatni tudja a játékot.

3

Akpoguma beadását vágták ki a védők könnyű szerrel.

2

Stendera 12 méteres lövését blokkolta Joao Nunes.

2

Gelson Martins indítása volt pontatlan Riquichonak.

1

A német válogatott kezdte a mérkőzést.

1

A himnuszok után a csapatok még összeállnak egy csapatfotóra és perceken belül kezdetét veszi a döntő.

Portugália: André Moreira – Mauro Riquicho, Domingos Duarte, Joao Nunes, Rafa – Marcos Lopes, Podstawski, Raphael Guzzo – Gelson Martins, André Silva, Ivo Rodrigues

Tiago Sá (k), Rebocho, Jordan Machado, Francisco Ramos, Jorge Intima, Joao Palhinha, Romario Baldé

Szövetségi kapitány: Hélio Filipe Dias Sousa

Németország: Schnitzler – Akpoguma, Stark, Kempf, Holthaus – Öztunali, Kimmich – Brandt, Stendera, Mukhtar – Selke

Gersbeck (k), Itter, Lohkemper, Syhre, Trümmer, Friedrich, Stolze

Szövetségi kapitány: Marcus Sorg

Játékvezetők: Xavier Estrada Fernandez (ESP) – Darren England (ENG), Yevgeniy Belskiy (KAZ).
Tét az Európa-bajnoki cím! A német és a portugál U19-es korosztályos válogatott veretlenül verekedte el magát a döntőbe. Mindkét csapat első helyen végzett a saját csoportjában. A német válogatott az elődöntőben simán 4-0 múlta felül Ausztriát, míg Portugália egy végletekig kiélezett mérkőzésen büntetők után búcsúztatta a címvédő szerb csapatot. Ma este kiderül, hogy melyik csapat emelheti magasba a győztesnek járó kupát! Tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.