22.08.2014, 16:30 • Sport Hall Nikola Karev, Strumica • Tamás Gobodics

Magyarország: Kerpel-Fronius -, Lewis 2, Rudner 8, Bordács 4, Pápai 4.
Csere: Doktor 10/6, Kucsora 5, Durázi 6, Németh Á. 2, Fülöp B. 10, Laczó 2, Molnár L. 2.

Írország legjobb dobói: Rockall 10/6, Leonard 10/3, Drummond 8/3 (18:12:13)
Egy hullámvölgyet leszámítva ezúttal is magabiztosan hozta a kötelezőt a magyar válogatott, a palánk alatt és körülötte maximálisan dominálni tudtuk az íreket, brutális különbség volt lepattanózásban és a festékből szerzett pontok tekintetében is. Negatívum volt a sok eladott labda, de a második negyed megingása után 25-11-re hoztuk a harmadik-negyediket, így elégedettek lehetünk.

Holnap est 21:00-kor az eddig egy győzelemmel és egy vereséggel álló Hollandia ellen meccselnek Rudnerék.

40:00

Mérkőzés vége. (42:55)

00:07

Németh kettesével zárul a találkozó, ahogy tegnap, most sem lazáztuk el az utolsó támadást, tudtuk, hogy minden pontnak jelentősége van. (42:55) (42:55)

00:31

Ami viszont szintén brutális, de negatív oldalon: 27 labdát adtunk el, miközben mindössze ötöt szereztünk. (42:53) (42:53)

01:28

Heaphy tempója süllyed el a gyűrűben. (42:53) (42:53)

01:41

Amíg tart az időkérés, itt a másik rendkívül beszédes adat: 56-26-ra hozzuk jelenleg a lepattanózást – brutális különbség. (40:53) (40:53)

01:41

38-14 a festékből szerzett pontok aránya – tökéletesen megmutatja, hogy miért nyerjük meg a derbit. (40:53) (40:53)

03:06

Leonard tör be egy gyors támadás végén, eléri a tíz pontot. (40:53) (40:53)

03:47

Egyetlen büntetővel araszolnak közelebb az írek, az idő nekünk dolgozik, már kevesebb, mint négy perc van hátra. (38:53) (38:53)

05:18

Durázi izmozza fel közelről, hat pontnál és öt lepattanónál tart, az előnyünk már tizenhat egység. (37:53) (37:53)

06:16

Újabb hustle-pont, most Pápai szedte le a támadót és tette vissza a gyűrűbe. (37:51) (37:51)

07:36

Gyönyörű jelenet, egy leindítás után Lewis dobta fel a labdát, Durázi pedig berántotta a gyűrűbe – egy alley-ooppal már tíz felett az előnyünk. (37:49) (37:49)

08:27

Molnár dob egy ziccert a betörés végén. (37:47) (37:47)

09:24

Durázi blokkolja nyitásképpen Mc Cannt. (37:45) (37:45)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (37:45)
15-6-ra hoztuk a harmadik játékrészt, pillanatok alatt megfordítottuk a találkozót és magabiztosan várhatjuk az utolsó tíz percet – csak a büntetőkkel ne állnánk hadilábon.