22.08.2014, 16:30 • Sport Hall Nikola Karev, Strumica • Tamás Gobodics

Magyarország: Kerpel-Fronius -, Lewis 2, Rudner 8, Bordács 4, Pápai 4.
Csere: Doktor 10/6, Kucsora 5, Durázi 6, Németh Á. 2, Fülöp B. 10, Laczó 2, Molnár L. 2.

Írország legjobb dobói: Rockall 10/6, Leonard 10/3, Drummond 8/3 (18:12:13)
Egy hullámvölgyet leszámítva ezúttal is magabiztosan hozta a kötelezőt a magyar válogatott, a palánk alatt és körülötte maximálisan dominálni tudtuk az íreket, brutális különbség volt lepattanózásban és a festékből szerzett pontok tekintetében is. Negatívum volt a sok eladott labda, de a második negyed megingása után 25-11-re hoztuk a harmadik-negyediket, így elégedettek lehetünk.

Holnap est 21:00-kor az eddig egy győzelemmel és egy vereséggel álló Hollandia ellen meccselnek Rudnerék.

40:00

Mérkőzés vége. (42:55)

00:07

Németh kettesével zárul a találkozó, ahogy tegnap, most sem lazáztuk el az utolsó támadást, tudtuk, hogy minden pontnak jelentősége van. (42:55) (42:55)

00:31

Ami viszont szintén brutális, de negatív oldalon: 27 labdát adtunk el, miközben mindössze ötöt szereztünk. (42:53) (42:53)

01:28

Heaphy tempója süllyed el a gyűrűben. (42:53) (42:53)

01:41

Amíg tart az időkérés, itt a másik rendkívül beszédes adat: 56-26-ra hozzuk jelenleg a lepattanózást – brutális különbség. (40:53) (40:53)

01:41

38-14 a festékből szerzett pontok aránya – tökéletesen megmutatja, hogy miért nyerjük meg a derbit. (40:53) (40:53)

03:06

Leonard tör be egy gyors támadás végén, eléri a tíz pontot. (40:53) (40:53)

03:47

Egyetlen büntetővel araszolnak közelebb az írek, az idő nekünk dolgozik, már kevesebb, mint négy perc van hátra. (38:53) (38:53)

05:18

Durázi izmozza fel közelről, hat pontnál és öt lepattanónál tart, az előnyünk már tizenhat egység. (37:53) (37:53)

06:16

Újabb hustle-pont, most Pápai szedte le a támadót és tette vissza a gyűrűbe. (37:51) (37:51)

07:36

Gyönyörű jelenet, egy leindítás után Lewis dobta fel a labdát, Durázi pedig berántotta a gyűrűbe – egy alley-ooppal már tíz felett az előnyünk. (37:49) (37:49)

08:27

Molnár dob egy ziccert a betörés végén. (37:47) (37:47)

09:24

Durázi blokkolja nyitásképpen Mc Cannt. (37:45) (37:45)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (37:45)
15-6-ra hoztuk a harmadik játékrészt, pillanatok alatt megfordítottuk a találkozót és magabiztosan várhatjuk az utolsó tíz percet – csak a büntetőkkel ne állnánk hadilábon.

30:00

Befejeződött a 3. negyed. (37:45)

00:01

Durázi zárszava lecsorog, innen jöhet a záró etap. (37:45) (37:45)

00:20

Fülöp dob egy középtávolit, ő is eléri a tíz pontot. (37:45) (37:45)

00:30

Rockall próbálja húzni az íreket, egy szép betörés után szerez kosarat. (37:43) (37:43)

01:24

Doktor eléri a tíz pontot. (35:43) (35:43)

01:24

Doktor tör be a festékbe és fel is teszi a ziccert. (35:43) (35:43)

01:40

Smith bedob egy büntetőt, de a második lejön. (35:41) (35:41)

03:00

11-3-ra nyerjük ezt a negyedet, sőt, mivel mi szereztük az előző játékrész utolsó két pontját is, így 13-3-at futunk bő nyolc perc alatt – csak Rockall hármasa rondít bele a képbe. (34:41) (34:41)

03:13

Fülöp közelije két pontot ér, Doktor találta meg a labdával. (34:41) (34:41)

04:32

Byrne elrontja mindkét egypontosát. (34:39) (34:39)

05:31

Rockall töri meg az ír jeget egy triplával. (34:39) (34:39)

06:01

Az időkérés után is mi találunk be, Fülöp leszedi a saját pattanóját és visszateszi – sokadik ilyen kosarunk ma. (31:39) (31:39)

06:59

Pápai támadóhibát véd, az írek időt kérnek. Hét-nullával kezdtük a harmadik negyedet! (31:37) (31:37)

07:32

Lewis megszerzi első kosarát, szépen verte meg a védőjét, betört és fel is tette. (31:37) (31:37)

07:51

Sőt, Doktor Péter bevág egy hármast Lewis labdalopása után. (31:35) (31:35)

08:37

Bordács löki vissza a saját elrontott tempóját, ismét vezetünk. (31:32) (31:32)

08:48

Itt is, ott is érdekes eladott labdák, nálunk lejárt a támadóidő, az íreknél Eustace visszalépett a másik térfélre. (31:30) (31:30)
Chester Lewis fent van a nagyszünet után. (31:30) (31:30)

20:01

Elkezdődött a 3. negyed. (31:30)
Mindössze 39%-kal dobunk, az írek 45%-kal, 18-14-re nyerjük a lepattanózást és mindkét fél tíz labdát adott el eddig.
A rémisztően gyenge büntetőzésünknek köszönhetően fordított Írország, ha csak egyetlen ponttal is. Nagy baj nincs, be kell dobni az egypontosokat – illetve nem ártana, ha Chester Lewis beindulna, eddig mindössze hat percet volt a pályán pont nélkül, valószínűleg nincs minden rendben vele.

20:00

Vége a második negyednek. (31:30)

00:04

A hajrában Kucsora tempója beakad. (31:30) (31:30)

00:28

Laczó mindkét büntetőjét elrontja – egészen botrányosat produkálunk a vonalról az utóbbi percekben, meg is látszik az eredményen. (31:28) (31:28)

00:34

Sőt, fordítanak az írek! Sullivan-tripla, komoly gondban a magyar válogatott. (31:28) (31:28)

00:56

Kucsora harmadik személyije, Biers kiegyenlít büntetőből. (28:28) (28:28)

01:09

A kimaradt büntetőből leindít Írország, Sullivan rohan ziccerig. Időt kérünk. (27:28) (27:28)

01:12

Elpazarolt büntetők, most Kucsora talál be egyszer, egy lejön. (25:28) (25:28)

01:27

Leonard talál be kintről, miután Doktor blokkja után az írekhez pattant a labda. (25:27) (25:27)

01:52

Laczkó ismét a vonalon, ismét csak egy jó. Lassan, de biztosan haladunk. (22:27) (22:27)

02:15

Laczkó is büntetőzhet, mindkét fél beütötte már rég az ötödik faultot, de az agresszivitás nem csökkent. Laczkó egyet elront. (22:26) (22:26)

02:53

Drummond közelijével eléri a tízet, a különbség egy labdányira csökken. (22:25) (22:25)

03:11

Rockall újra eredményes, a vonalról nem hibázik. (20:25) (20:25)

03:49

Pápai szerez támadópattanót és vissza is teszi a gyűrűbe. (18:25) (18:25)

04:09

Smith tempója akad be, a centert eddig szépen leszedjük a gyűrű közelében. (18:23) (18:23)

04:21

A tegnap pontszerzésben remeklő Kucsora is hozzászól, két büntetőt küld a helyére. (16:23) (16:23)

05:56

Leonard csupán egyetlen büntetőt tud bedobni, pedig rövid időn belül négyszer is próbálkozhatott a vonalról. (16:21) (16:21)

06:16

Rudner jelentkezik ismét, szépen tör be és fel is teszi a ziccert. (15:21) (15:21)

07:16

Rockall újabb szép játéka, most Leonardot találja meg a festékben, újabb két pontot szereznek a britek. (15:19) (15:19)

08:04

Rockall pörköl be egy triplát, zárkóznak az írek. (13:19) (13:19)

09:33

Fülöp két büntetőjével növeljük az előnyt. (10:19) (10:19)

10:01

Elkezdődött a második negyed. (10:17)
Jól kezdtük a találkozót, gyakorlatilag Drummondon kívül mindenkit megfogunk, elöl pedig Rudner és Doktor révén jönnek a pontok. Ezt kell hoznunk továbbra is, nem szabad belealudnunk, vagy túlpihentetnünk és nem lehet gond.

10:00

Befejeződött az 1. negyed. (10:17)

00:01

Doktor két tempót is elront a végén. (10:17) (10:17)

00:53

Drummond egyedüliként próbálja tartani a lépést, most is faultot harcol ki, mindkét büntetőt értékesíti, nyolc pontot szerzett az írek tíz egységéből. (10:17) (10:17)

01:01

Doktor bevág egy triplát, most ő a második sor vezére – Bulgária ellen még kezdő volt. (8:17) (8:17)

01:34

Beütjük az ötödik csapathibát, Drummond viszont elrontja az első büntetőjét – a második már bent van. (8:14) (8:14)

01:52

Ezúttal Fülöpé a két pont, Németh dobása lejön, de a magasember visszateszi a gyűrűbe. (7:14) (7:14)

02:06

Bő ötperces kosárcsend után szólnak hozzá az írek, Drummond szerez kettest betörés után. (7:12) (7:12)

02:37

Rudner viszi a pálmát ebben a negyedben, Heaphy blokkolja Durázit, de a kapitányé a pattanó és dob is belőle egy tempót. (5:12) (5:12)

03:03

Beindult a henger, Durázi teszi vissza a saját elrontott dobását, nyolc-nullát futunk éppen. (5:10) (5:10)

03:45

Beállt Doktor is, rögtön egy közeli kosárral nyit. (5:8) (5:8)

04:45

Rudner révén fordítunk, ezúttal középtávolról volt eredményes. (5:6) (5:6)

05:14

Rudner kosarával megtörik a jég, a csapakapitány közelről volt eredményes Pápai passza után. (5:4) (5:4)

06:40

Akadozik a támadójátékunk, nem nagyon jutunk be a festékbe, most Kerpel-Fronius a labdát is eladja. (5:2) (5:2)

07:33

Drummond pörköl be egy triplát, Rockall a második gólpasszát osztotta ki. (5:2) (5:2)

08:53

Smith váltja kosárra közelről Rockall passzát. (2:2) (2:2)

09:15

A némi meglepetésre kezdő Kerpel-Fronius találja meg Bordácsot, az erőcsatár bedobja a tempót. (0:2) (0:2)

09:26

Pápai középtávolija lejön, de az írek sem kezdenek jól, Smith lépéshibát vét. (0:0) (0:0)

00:01

Köszöntjük az olvasókat, az összecsapás azonnal kezdődik!
Tegnap megvolt a nyitómeccs az U16-os Eb-n csapatunk számára is, kisebb nehézségek és egy jelentős mélypont ellenére sikerült legyőznünk Bulgáriát. Ma az az Írország az ellenfél, amely eddig kettőből kétszer kapott ki, összesen ötvenhat ponttal dobtak kevesebbet, mint ellenfeleik – talán ők a legkönnyebb préda a csoportban. Mellettünk szól az is, hogy az első meccsen túl vagyunk már, de még nem fáradt a csapat, így bemelegedve, de még viszonylag friss állapotban készülhetnek Bordácsék erre a találkozóra.

Mi vagyunk az esélyesek, a papírformát pedig érvényesítenünk kell, hiszen a hollandok és főleg a csehek ellen sokkal nehezebb feladat vár a társaságra – ráadásul sokkal fáradtabb állapotban kell megugranunk azokat az akadályokat.

Hajrá Magyarország, hajrá magyar kosárlabda!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

42:55

Írország: Rockall, Eustace, Drummond, Heaphy, Smith, cserék: Briers, Curran, Sullivan, Leonard, , Byrne, Prendiville, Mc Cann,

Magyarország: Kerpel-Fronius, Lewis, Rudner, Bordács, Pápai cserék: Kucsora, Durázi, Doktor, Molnár