CMG TENNIS CUP - Duino Aurisina, Olaszország (salak)

Vanda Lukács – Iva Primorac

1:2 4:6, 6:2, 5:7

22.08.2014, 14:59 • Center Court, Duino Aurisina • Kármán Zoltán

Egy megnyert mérkőzést engedett ki a kezéből Lukács Vanda, nem jut végül döntőbe, mert Iva Primorac három szettben, a padló alól felállva legyőzi a magyar lányt!

5:7

Szett győztese Primorac.

40-A

Harmadszor is mérkőzéslabdához jut Iva Primorac.

15-40

Két bréklabdához jut most már szokás szerint Iva Primorac, ez egyben két játszma- és mérkőzéslabdát is jelent a horvát lánynak.

5:6

Meg is csinálja Primorac, a negyedik gémet hozza zsinórban és most már Vanda van komoly bajban. A meccsben maradásért kell szerválnia ahhoz képest, hogy 5:2-nél és 5:4-nél is adogathatott a meccs megnyeréséért és ez egyben a döntőbe jutását jelentette volna.

5:5

Ez hihetetlen. 5:2-ről nem tudta behúzni a mérkőzést Vanda, Iva Primorac felállt a padlóról, dupla brékhátrányból és 5:5-re egyenlít, kétszer is elvéve a magyar lány adogatását. Nem tudom, mi történt Lukáccsal, de Primorac most már a 6:5-ös vezetésért adogathat, elképesztően közel volt a győzelem, most viszont már nem tudom, van-e visszaút, nagyon mélynek tűnik a gödör.

30-40

Baj lehet, bréklabdája van Primoracnak, egyenlíthet!

5:4

Ez meg is történik, gyorsan és könnyen hozza az adogatását Iva Primorac és veszélyesen közel kerül, 5:4-re zárkózik a döntő szettben. Vandának ismét lehetősége van kiszerválnia a szettet, de már csak egy brékelőnye van, ezt muszáj most megtartania és behúznia a mérkőzést!

5:3

Ebben a szettben először adódott gond Vanda szervájával, az első bréklehetőséget azonnal kihasználta Primorac és visszabrékelt. 5:3-ra szépít, de még mindig megvan Vanda egyik brékelőnye. Most a horvát lány fog adogatni.

30-40

Sajnos bréklabda, még egy kicsit összpontosítania kéne Lukácsnak, hogy meglegyen a döntőbe jutás!

5:2

Végre harmadszorra sikerült! Dupla brékelőnybe kerül ezzel Lukács Vanda, 5:2-re vezet és szerválhat a győzelemért. Ezt innen nem szabad már elveszíteni, szinte zsebben a győzelem.

40-15

Kettős bréklehetőség Vanda előtt, a mérkőzés szempontjából kulcsfontosságú labdamenet jön, lehet, hogy kettő is.

4:2

Szerencsére Vanda adogatásai teljesen rendben vannak, Primorac mindig csak nehezen tudja hozni. Ez akár a végéig is elmehet így, de biztosabb lenne még egyszer elvenni a horvát lány szerváját. 4:2!

3:2

Ezt a szervagémet is bréklabdáról fordította meg Primorac, reméljük ettől nem jön lendületbe a horvát lány. 3:2 Vandának brékelőnnyel továbbra is.

A-40

Vanda megint megkapja az esélyt a brékre!

40-30

Lukács Vanda bréklabdához jut, ki kellene használni, onnantól szinte zsebben lenne a mérkőzés.

3:1

Megvan, 3:1- arányban vezet Lukács Vanda, sima adogatójáték volt.

2:1

Primorac két bréklabdát is hárítva hozza a szerváját, ezzel 2:1-re felzárkózik. Nagy kár ezért az elpuskázott gémért, de még így is megmaradt a brékelőny.

40-15

Két bréklabdához jut Lukács Vanda! Szinte az egész meccset el lehetne rendezni a dupla brékelőnnyel.

2:0

Szerencsére ez sima volt, 2:0-ra elhúzott Lukács a harmadik szettben, most Primorac következik szervával.

1:0

Love game! Semmire elveszi a horvát lány adogatását Lukács Vanda, és brékelőnnyel vezet 1:0-ra a döntő szettben!

40-0

Erre komoly esély van, három bréklabdához jut Lukács!

0:0

Szerencsére Lukács még tudott újítani és ezzel 6:2 arányban megnyerte a második szettet. A döntő játszma kis pihenő után következik, Primorac kezdi majd a szervát.

6:2

Szett győztese Lukács.

40-30

Ismét szettlabdához jut Lukács Vanda, egy labdája van, hogy kihasználja.

5:2

Iva Primorac 5:2-re szépít. Ha nem akar bajba kerülni Vanda 5:0-ról, akkor most viszont ki kell szerválnia a szettet.

5:1

Ebben a gémben a hajrát elrontotta Lukács, Primorac brékelni tudott, de még így sem lehet gond, dupla brékelőnyben maradt Vanda. 5:1 és most a horvát lány adogat.

40-A

Bréklabda, mégis nyerhet gémet Iva Primorac, miután Vanda újabb kettős hibát ütött. A magyar lány hozza vissza a játékba a horvátot, nem kéne!!

A-40

Másodszor is játszmalabda!

40-30

Lukács Vanda játszmalabdához jut, 6:0 lehet a magyar lánynak ez a szett.

5:0

Love game! Semmire nyeri el megint ellenfele adogatását Lukács, ezzel 5:0-ra, tripla brékelőnnyel vezet a magyar lány. Ezzel gyakorlatilag el is döntötte a második játszma sorsát, a 6:0-ért adogathat most Vanda.

40-0

Semmi negyven! Három bréklabda Lukács Vandának, hogy 5:0-ra vezessen!!

4:0

Lukács Vanda elég gyorsan hozza a szerváját, tart a lendülete tovább, ezzel 4:0-ra nagyon meglép a második szettben. Ezt már nem szabadna kiengedni a kezéből, komoly ez az előny és meggyőzően játszik most Lukács.

3:0

Dupla brékelőnyre tesz szerint Lukács Vanda azzal, hogy újra elveszi Primorac adogatását. 3:0! Most igen fontos lenne hoznia a sajátját, hogy stabilizálja a dupla brékelőnyt.

A-40

Harmadik fogadóelőny Vandának, reméljük, megint szerencsét hoz.

40-15

Két bréklabdához jut Vanda, úgy tűnik, nagyon lendületbe jött, csak tartson ki még jó sokáig!

2:0

Lukács simán hozza a szerváját, 2:0-ra megszilárdítja a brékelőnyét!

1:0

Ez az, sikerült! Lukács Vanda elvette a horvát lány adogatását, ezzel 1:0-ra vezet brékelőnnyel!

40-30

Lukács Vanda azonnal bréklabdához jut! Remek lenne így kezdeni a második játszmát.

0:0

Sajnos hiába a nagy felzárkózás a végén Lukácstól, a végén megint elveszíti az adogatását, ezzel 6:4 arányban Iva Primorac besöpri az első szettet. Összesen 2, illetve 3 alkalommal tudták elvenni egymás adogatását, Lukács nem játszik rosszul, de a fontos pontoknál jobban összepontosít a horvát lány.

A második szettben Primorac kezdi a szervát.

4:6

30-40

Bréklabdához jut Primorac, ami egyben játszmalabdát is jelent!

4:5

Megragadta a veszett fejsze nyelét Lukács Vanda, visszabrékelt, ezzel 5:4-re felzárkózik, már nincs brékhátrányban. De ez csak akkor ér valamit, ha most hozni tudja a saját szerváját a magyar lány!

A-40

Három a magyar igazság, harmadik bréklabda, ezt most már értékesíteni kell!

A-40

Másodszor is bréklehetőség, fogadóelőny Vandának!

40-30

Hoppá, Lukács Vanda bréklabdához jut, visszaveheti az elvesztett adogatását!

3:5

Legalább a szerva helyrejönni látszik, 5:3-ra szépít Vanda, love game! De most muszáj brékelni, mert Primorac a szettért szerválhat.

2:5

5:2-re meglépett Iva Primorac, szinte zsebben neki az első játszma, ezt innen nehezen veszíti már el. A szettben maradásért adogat most a magyar lány.