Egyesült Államok - Magyarország

5:7

esemény vége (1:3, 1:2, 2:2, 1:0)

23.08.2014, 12:20 • Almati, Kazahsztán • Kármán Zoltán

Egyedül az utolsó negyedet vesztettük el, nem sikerült a hálóba találnunk, de hátul viszont extra teljesítményt nyújtottunk, Deckerrel az élen, még ha néha feleslegesnek is tűnt, hogy kiússzon a centerre. Fantasztikus bravúrjaival és hozzá a rengeteg védekező blokkolás hozta meg, hogy összesen 5 gólt kapjunk a mérkőzésen.

Elől az első három negyedben hétszer is betaláltunk, a gólok megoszlottak, nem volt különösebb gólzsákunk.
Magyarország tehát a döntőben!!

Hogy ki lesz az ellenfelünk, egyelőre nem tudjuk még, az utánunk következő Horvátország – Szerbia derbi dönti el, hogy ki ellen játsszuk a finálét. Mert mi már ott vagyunk ezzel a győzelemmel, szép volt fiúk!

USA – Magyarország: 5-7! (1:3, 1:2, 2:2, 1:0)
---- (13:33:25)

Vége a negyedik negyednek!

32

Le is jár az idő, döntőben vagyunk!!

32

Decker véd, marad az amerikaiaknál, de már csak néhány mp hátra, ezt innen már megnyerjük!!

32

Megúszott a jobb oldalon egy magyar, teljesen tisztán lőhette a ziccert, de a felső lécre bombázta, 20 mp hátra!

32

Magyar támadás, bő fél perc hátra, 5-7 az eredmény, nagy eséllyel bejutunk a döntőbe, de még figyelni kell!!

32

Magyar időkérés alig 40 mp-cel a negyed vége előtt, ezt két gólos előnynél meg kell már nyernünk úgy, hogy nálunk ráadásul a labda.

32

50 mp hátra, Decker pedig véd! Ez meg kell, hogy legyen innentől! Egy centerhúzást hárított Obert részéről.

31

Nem tudtuk kihasználni, rossz passz elől, megint a fehér sapkások támadnak.

31

Szó szerint ajándékba kapunk egy labdát az amerikai támadásnál, elképesztően rossz volt a bejátszás.

31

Elől labdát vesztünk, most nem vagyunk szimpatikusak a játékvezetőknek, mert minden kétes ítélet ellenünk.

30

DECKER KIVÉDI BOWEN ÖTMÉTERESÉT!!

30

Ötméterest ítéltek végül az USA-nak, lehet hogy még az előzőnél.

30

Kontrafault ellenünk, de jó 1 perce áll a játék valami miatt. A játékvezető és a zsűri valamiben nem értenek teljesen egyet.

30

Magyar emberelőny 2:17-tel a vége előtt, minden eldőlhetne, ha belőnénk.

30

Most viszont alighanem mi úsztunk meg egy ötméterest, a megúszó amerikait jól láthatóan visszahúztuk középen, de nincs ítélet, Deckeré a labda.

30

Kontra a magyarok ellen, ezt sem igazán értettem, miért. Nem kedvez nekünk most a bírói felfogás.

30

Kevesebb, mint 3 perc hátra már.

30

LUCA CUPIDO úszott közelebb, majd középről kiválóan emelte át Deckert, a labda pedig a bal alsóba hullott. 5-7!

29

Decker eszmétlen nagy bravúrja után megszerezzük, de valamiért mégis ellenünk fújnak és marad a fehéreknél.

29

Magyar kiállítás.

29

3:37 még hátra.

29

Amerikai időkérés. Az idő nekünk dolgozik, ha úgy telik el, hogy a felek nem találnak a kapuba, mert addig is kitart a három gólos fórunk.

29

Varga Dénes középről leadott lövését bravúrral tolta a bal kapufára Moses, majd meg is szerzik az amerikaiak.

28

Nekünk jó, ha nem esik több gól, de nekünk kéne egyet szerezni, hogy eldöntsük a meccset.

28

Lejárt a kiállításunk, majd a támadóidő is, nem tudtak lőni az amerikaiak, kiváló védekezés!

28

Egyelőre nincs találat ebben a negyedben, most újabb magyar emberhátrány.

27

Bátori lövése a felső lécen csattan, utána pedig az USA szerzi meg.

27

5:20 van hátra a mérkőzésből, emberelőnyben vagyunk!

27

Valamiért áll a játék, de a labda továbbra is Magyarországé.

26

Távoli lövés Samuelstől, fölé megy egy csapattárs kezét érintve. Mi jövünk.

26

A támadóidő lejártakor Varga Dénes lőtt távolról, de a bal felső kapufarészről messze mögé szállt.

26

Nem adták meg Luca Cupido gólját, mert közben centerben az USA ellen fújtak. Marad a 4-7, most szerencsénk is volt.

25

Amerikai támadás.

25

Az USA is szoros emberfogást alkalmaz. Most be is jött, mi is igen gyengén próbáltuk megjátszani a centert.

25

Szerencsére rettentően gyenge bejátszás centerbe, ott csak kék sapkás volt, Decker más indíthat is.

25

Ezt a ráúszást is a tengerentúliak hozzák el, 3:1-re nyerik a ráúszásokat.

25

Megkezdődött a negyedik, azaz a záró negyed! (ha nincs hosszabbítás, reméljük, nem lesz)
Ezt a negyedet nem nyertük meg, de végül szerencsére nem is veszítettük el. Megint az USA kezdett jobban, de a vége megint nekünk sikerült jobban. Nem lövünk sok gólt, de azok gyönyörűek, igaz, az első két amerikai találat is kitűnő volt ebben a játékrészben.

Három góllal vezetünk, jelenleg 4-7, ezt már illene megtartani és akkor bejutunk a döntőbe! Szurkoljuk ki a fiúknak a fináléba jutást, ehhez még a negyedik negyedben kell nagyon összpontosítani!
----

24

Vége a harmadik negyednek!

24

Még figyelni kell, nincs vége a negyednek. A távoli lövést azonban Decker könnyen lekapja.

24

MADARAS NORBERTET nem érdekelte az előbbi eset, ugyanonnan, ugyanakkora bombagólt szerez bal kézzel, átlövésből a rövidbe! 4:7! (2,4 mp-cel a negyed vége előtt!)

24

Hárairól a tartalék sapkát is letépték.

24

Belefújnak sajnos Madaras bombagóljába.

24

Megkapjuk a kiállítást, emberfór a magyaroknak! 31 mp hátra.

24

55 mp még a negyedből, most éppen látszott.

23

Kontrafault centerben, már Varga Dénes kezén a labda.

23

Újra akcióba léphetünk a plusz háromért. Sajnos ezt elszórtuk, ez az emelési kísérlet nagyon mellé szállt.

23

Decker extázisban véd most. A bal felsőből kapta ki Bowen átlövési kísérletét.

23

Amerikai kapufa egy távoli átlövés után, majdnem a félpályáig pattan vissza. Marad az ellenfélnél.

23

Amerikai támadás, de nincs egyelőre emberfór.

22

Nagyon jó volt a figura, a bejátszás középre, Bátori sajnos mellé lőtte jó helyzetből.

22

Amerikai kiállítás.

22

Magyar támadással folytatódik a mérkőzés. Ha fel tudnánk újra menni háromra, nagy esélyünk lenne a döntőbe jutásra.

22

Benedek Tibor is időt kér.

22

Ismét úgy tűnt, hogy nem jó ütemben jött ki a kapujából Decker, de szerencsére Mann a kaput is átemelte.

21

Végre betaláltunk ebben a negyedben is és nem az egyenlítésért jöhetnek a fehérek.

21

Végre sikerült VARGA DÉNESNEK, nagy lóba után bal kettőből a hosszú felsőbe verte! 4-6!

20

Jó védekezés, távolról kellett lőnie az ellenfélnek, Cleary viszont Deckerbe bombázott.

20

Amerikai időkérés, harmadszor is az egyenlítésért támadhat az USA.

20

Szinte ziccerben lőhetett kapuba jobbról Varga Dániel, de a jobb kapufa mellé trafált.

20

Gyors amerikai befejezés, sikertelen, már Decker kezén a laszti.

19

Az elképzelés jó volt, csak nem jött be, Varga Dénes átemelte a kapust, de sajnos a bal kapufára.

19

Varga Dénes lövését oldalra tolja Moses, marad nálunk. Most áll a játék, ameddig Hárai fel nem veszi a sapkáját újra.

19

Túlzottan is a vízre dobta Rosenthal a bal oldalról, a kapus érintése nélkül szállt nagyon fölé.

19

Középen óriási birkózás, már megy is ki egy magyar.

18

Kontrafault centerben ellenünk, jöhetnek a fehér sapkások.

18

Varga Dénes átlövését tolja fölé Moses, marad nálunk.

18

Most gödörben vagyunk, egyre olvadt az eddigi három gólos előny.

18

JOHN MANN kapott kiváló bejátszást, Decker feleslegesen ment ki a kapujából, Mann kapcsolt és könnyedén a félig üres kapuba lőtt centerből. 4-5!

17

Sikertelen lövés a jobb oldalról nálunk, Mosesnek nem okozott gondot.

17

Hatalmas bombagól ALEXANDER BOWENTŐL középről, távolról a bal felsőbe! Védhetetlen volt. 3-5!

17

Ez most könnyen hozta el Rosenthal, USA támadás következik.

17

Megkezdődött a harmadik negyed!
Megint az USA kezdett be, de a magyarok ezt a negyedet is a végén fordították meg, bár sokáig nem találtunk az ellenfél kapujába. Kiváló figurákkal jelentkezünk időnként, az átlövéseink ugyan nem igazán ülnek, de hátul a védekezésünk világszínvonalú.

Két negyed után a meccs felénél Egyesült Államok – Magyarország: 2-5! A szünet után folytatjuk!
----

Vége a második negyednek!

16

A negyed végén egy blokkolt amerikai lövés, nem veszélyes.

16

Jó helyzetből bombázott Erdélyi, a kapus védett, de a kipattanót HÁRAI BALÁZS közelről értékesítette, egy már 2-5!!

16

Kiválóan blokkolunk, Decker pedig hátul biztosít. Samuels tüzelt, sikertelenül. Még egy támadásra biztosan jut időnk.

16

Nem sikerült góllal befejeznünk, Moses zsákmánya lett a bejátszás.

15

Magyar időkérés!

15

Távoli amerikai lövés Roberts részéről, a blokkról fölé pattan, miénk a labda!

15

Nagyjából 1,5-2 perc lehet hátra a második negyedből.

15

Most viszont mindenkit megetettünk!! VARGA DÉNES levált az emberéről, beúszott második centerbe, teljesen zavartalanul kapta és közelről a bal alsóba bombázta! 2-4!

15

Megint Moses tolja oldalra, ezúttal Varga Dénes lőtt.

14

Erdélyi Balázs lövését fogja Moses, de marad nálunk.

14

Nagyon kellene már a gól, ebben a játékrészben még nem találtunk be.

14

Magyar emberelőny.

13

Jól kapta húzásra az amerikai center, ám nagyon gyengén csinálta meg a húzást Mann, egyenesen Decker kezébe.

13

Bal kettőből tüzelt a tengerentúli csapat, Decker beleszemaforozott jó ütemben, így vágódott a bal kapufa mellé. Még mindig az USA támadhat.

13

Nem meglepő módon magyar kiállítás.

13

Pontatlanok vagyunk elől nagyon, megint lövés nélkül elszórjuk a jobb oldalon.

12

Középről távoli átlövés Samuelstől, de a jobb kapufát trafálja el, miénk a labda!

12

Emberfóros amerikai támadás tehát.

12

Amerikai időkérés.

12

Újabb magyar kiállítás, ez már hihetetlen. Hosnyánszky sem egészen érti, miért kell most kimennie.

12

Decker jó formában! Megint hárít egy átlövést középről, de marad a fehér sapkásoknál sajnos.

11

A visszaúszás közben magyar kiállítás, megint amerikai emberelőny.

11

Bejátszás Hárainak, centerből nehezen, de kapura tudta tenni, sajnos Moses ezt is védte.

11

Svédcsavarral próbálkozott a sapkáját is elvesztő Hárai. A kapusba lőtte, akiről kivágódott oldalra.

10

A jobb oldalon kapta húzásra John MANN, el is érte, a labda pedig Decker keze alatt átcsúszott. 2-3!

10

10

Nagyon tisztán lőhetett McConnell, de Decker nagy bravúrral hárítja, marad azonban a fehéreknél.

9

Lövés nélkül szerelnek, a fehér sapkás USA jöhet előre.

9

Távoli átlövés McConnelltől, a felső lécről a kapu mögé vágódik.

9

Most az amerikai csapat érte el a labdát előbb, a második ráúszás az ellenfélé lett.

9

Elkezdődött a második negyed!
Egyik időkérés sem hozott gólt, az amerikaiak jól kezdtek, de a magyarok fokozatosan felvették a ritmust, három szép góllal előbb egyenlítettek, majd fordítottak. A védekezés a sok emberhátrány ellenére is igen hatékony a mieink részéről.
Egyelőre 1-3, reméljük, hasonló lesz a folytatás!
----

Vége az első negyednek!

8

Eladták az amerikaiak, de 6 mp alatt már nem indulnak a magyarok.

8

Még 12 mp.

8

Ha jól láttuk a táblán, nagyjából 20-25 mp lehet hátra a negyedből.

8

Az amerikaiak is időt kérnek.

8

Nem sikerült gólt szereznünk, lejárt nekünk is a támadóidőnk.

8

Időt kért Benedek Tibor.

8

Remek magyar védekezés, lejárt a támadóidő.

8

Váratlan lövés éles szögből, balról Bátoritól, de a kapus könnyen védi.

7

Magyar emberelőny, esély a gólszerzésre.

7

A jobb kapufára lőtt középről Cupido, ami utána Decker kezében landolt.

7

Már meg sem lep, magyar kiállítás.

7

Amerikai támadás, felállt védelmünk ellen keveset tudnak tenni. Távoli átlövés, Decker remekül védi, de sarokdobás.

6

VARGA DÉNES középről tüzelt rendezetlen védelem ellen és nagy gólt szerez! 1-3!

6

Kiváló figura végén gyenge befejezés Clearytől, nem jött be a húzás a jobb oldalon.

6

Újabb magyar kiállítás. Szórnak minket eddig.

6

Továbbra is próbálunk szorosat védekezni, egészen kijövünk.

5

BÁTORI BENCE bombagólja középről, nagyjából 6 méterről! Már mi vezetünk! 1-2!

5

Kiállítás az amerikaiaknál is, mi adogathatunk emberelőnyben.

5

Gyenge lövési kísérlet Bowen részéről, a blokkon elakad és Decker meg is szerzi.

4

Megint kizavarnak tőlünk valakit, amerikai emberelőny.

4

Egyenlítettünk tehát, szép akció végén, teljes létszám ellen.

4

Svédcsavarral tette kapura a labdát HÁRAI BALÁZS centerből, megpattant a kapus kezén, de éppen átcsorgott a labda a jobb alsónál! 1-1!

3

Kontrafault az amerikai center ellen, újra mi támadhatunk.

3

Ez viszont valóban rossz bejátszás volt centerbe, könnyen lekapcsolták az amerikaiak.

3

Vezet tehát az Egyesült Államok csapata, mi jöhetünk azonban előre.

2

McCONNELL jobb oldali átlövése talál be, bal kézzel eredményes a rövid sarokba. 1-0!

2

Kiállítás a magyaroknál.

2

Amerikai támadás, egyelőre jól és szorosan védekezünk.

2

Sajnos a futóórát nem látjuk, saccolni tudunk az eltelt időre.

1

Kiállításgyanús szituáció centerben, de nincs ítélet, Mosesnél a labda.

1

Távoli lövés Angyaltól, a kapusról oldalra pattan ki.

1

A magyarok hozzák el a lasztit, jó kezdés.

Elkezdődött az első negyed. A ráúszást látjuk.
Hamarosan indul az összecsapás. Kék sapkában a magyarok, fehérben az amerikaiak.
Az amerikai kapuban Moses kezd, a magyaroknál pedig Decker.
Az USA összeállítása:
Moses, McQuin (kapusok) – Roberts, Obert, Rosenthal, Cupido, Cleary, Samuels, Bonanni, Bowen, McConnell, Smith, Mann
Magyarország összeállítása:

Decker Att., Lévai – Gór-Nagy, Madaras, Erdélyi, Angyal, Hosnyánszky, Decker Á., Bátori, Varga Da., Varga Dé., Bedő, Hárai
Azok után, hogy csoportelsőként végzett a magyar válogatott, tegnap fölényes, 15-1-es győzelmet aratott a negyeddöntőben a másik csoport 4. helyezettje, Dél-Afrika ellen.

Ma már sokkal nehezebb dolga lesz a fiúknak, mert az Amerikai Egyesült Államok gárdája ellen száll vízbe a döntőbe jutásért Almatiban.

Az összecsapás 12:20-kor kezdődik magyar idő szerint, tartsanak velünk!