Hull City – Stoke City

1:1

vége (1:0)

24.08.2014, 14:30 • Kingston Communications Stadium, Hull • Kármán Zoltán

Igazi harcos, küzdelmes mérkőzést láthattunk, nem lehetett unatkozni. Ez általában jellemző is az angol bajnokság meccseire. A 15. perctől kezdve végig emberhátrányban futballozott a Hull City, ennek ellenére ők szereztek vezetést és kis híján ki is húzták a végéig.

A záró fél órára még jobban erősített a Stoke City, amely ugyan a mezőnyt már uralta, de a beívelgetős, sablonos támadások nem voltak igazán veszélyesek. Mégis sikerült az egyenlítés a záró 10 percben egy épphogy átcsorgó, de ugyanolyan fontos és egyértelműen szabályos góllal.

Hull City – Stoke City: 1-1!
---- (16:25:43)

90+5

90+5

Még egy utolsó lehetőség, El Mohamady a jobb oldalról 20 méteres lövést ereszt meg, alig fölé.

90+4

Bardsley blokkolja le Huddlestone 20 méteres lövési kísérletét középen.

90+4

Crouch fejeli le ismét a beívelést, Adam érkezett középen, de nem tudja jól átvenni egy védő szorításában, sőt, még egy kontrára lesz ideje a hazaiaknak.

90+4

Bojan beadása balról nagyon mély, McGregor kezében landol.

90+3

Jobb oldali beadás, Crouch lefejeli a magasságának köszönhetően, McShane pedig újra jól helyezkedik és kirúgja oldalra.

90+3

McShane védekezik jól sokadszor a felező környékén.

90+2

Diouf ellen ítélnek, nem egyértelmű, hogy les vagy lökés miatt.

90+1

Lejárt a rendes játékidő, 4 perc a ráadás, van még tehát egy kis idejük.

90

Birkózás a szögletzászlónál, Huddlestone akarta húzni az időt, Bardsley rossz néven vette, kicsit erősebben támadta meg, amire a hazai játékos lerántotta, kifelé szabadrúgás a Stoke Citynek.

90

Robertson tartja a labdát elől a bal oldalon és ki is harcol egy sarokrúgást.

89

Hull ellentámadás, de Odemwingie előnyösebb helyzetben, oldalbedobásra ment.

88

Rombol a Hull, most is csak kivágták a labdát, amerre álltak.

88

Már csak néhány perc maradt hátra, a Hull City szinte az egész meccset emberhátrányban játszotta, de az utóbbi 20-25 percben többnyire védekezéssel.

87

Crouch beállása egyértelműen veszélyesebbé tette a vendégek támadójátékát, folyamatosan leköt két embert.

86

McGregor szerez meg egy pontatlan beívelést, egyelőre továbbra is fölényben marad a Stoke.

85

Vajon változik-e a mérkőzés képe, vagy továbbra is támadásban marad a Stoke City?

SHAWCROSS - 1:1

84

A Stoke City gólt szerzett!
Rendkívül érdekes góllal egyenlít a Stoke City! Megint jött a beadás balról, az első lövés még a jobb kapufát találta el, onnan kifelé pattant, de Shawcross be tudta passzírozni a vonalon túlra a labdát, aminél elsőre nem is ítélt gólt a játékvezető, de az asszisztens és a gólvonal technológia egyértelműen mutatták, hogy biztosan bent volt! 1-1!

84

Most szemmel láthatóan nagy mezőnyfölényben a Stoke, de már egyre kevesebb a hátralevő idő, ráadásul elég sablonosak egyelőre a támadásaik.

83

Crouch jó helyzetet harcolt ki magának egy beadás után 8 méteren, kissé balra sodródva, de a jobb lábas lövés lecsúszik, messze mellé!

82

A gólszerző Jelavicot váltja George Boyd, ez volt a meccs utolsó cseréje.

82

Odemwingie jobb oldali beadására középen érkezett Diouf, futtából 15 méterről lőtt volna, de lepattant, végül Bojan átlövése megpattan, egyenesen McGregor kezébe.

81

Jobbról érkezett a szokásos beadás Crouch irányába, megint pár centivel túlméretezték, nem érte el.

80

Diouf nagyon okos lövéssel középről, 15 méterről próbálta kilőni laposan a bal alsót, de néhány centit tévedett!

79

Jobb oldali beadás El Mohamadytól, középen Begovic kivetődve ütötte el a berobbanó Livermore elől, kifelé szabadrúgás, mert a hazai támadó ütközött a kapussal a védett területen belül.

78

Bojan adta be a bal oldalról, McGregor csak ütni merte, majdnem telibe kapta vele Crouchot, aki ugyan időben eszmélt, de elpattant tőle a labda, a kapus pedig ezt már meg tudta fogni.

77

Quinn helyett Meyler a második hazai csere.

77

Bojan cselezgetett a tizenhatosnál, a bal oldalon be is tört, ám szólója közben a három őt körülvevő védő lelopta a lábáról a labdát.

76

Alig negyed óra a hátralevő idő, egyre jobban pereg, ez a Hull Citynek jó.

75

A mezőnyt többnyire uralja a Stoke City, de igazi ziccert még nem tudtak kialakítani, 1-2 távoli átlövésből sikerült veszélyeztetni.

74

Crouch felé érkezett előreívelés, pár centivel magasabb lett számára.

73

Ha a mai meccsen nem talál a kapuba a Stoke City, akkor azért elgondolkozhatnak, hogy 75 percnyi emberelőny sem elég egyetlen gólhoz sem számukra.

73

Begovic kirúgása Bardsley felé elérhetetlen, a tizenhatossal egy magasságban juttatja bedobáshoz a Hull Cityt.

72

Támad a Hull City, a jobb oldalon harcolnak ki bedobást.

71

A középpályán folyik a játék. Néhány elképesztő védelmi hibát összehoznak a csapatok, most is a felezőnél Wilson hagyta csorogni maga mellett a labdát, amit a Hull egyik játékosa, Quinn simán elvitt mellette, méterekkel mögötte volt pedig.

70

Jó helyzetben tüzelhetett N'Zonzi, magát hozta helyzetbe egy szóló után középen, 18 méterről rátűzte, de jócskán fölé.

70

Információm szerint ez Adam 200. Premier League találkozója.

69

Nyomás alatt a Hull City kapuja, most egy kirúgással szusszanhatnak egyet.

68

Kis híján a második labdaérintésére egyenlíteni tudott az imént beállt Charlie Adam, de továbbra is a Hull City vezet.

68

Adam tolt egyet a labdán, majd a bal oldalról 20 méterről óriási bombát eresztett meg, a felső léc alól bravúrral szedte ki McGregor és ütötte szögletre!

67

Kis híján labdát szerzett a Hull a jobb oldalon a védőktől, végül Shawcross megoldja.

66

Sidwell helyett Adam folytatja, a harmadik vendég csere, nincs több lehetőségük.

66

A Stoke megint fölénybe került, az elmúlt percekben többet támad.

65

Crouch iramodott meg a jobb oldalon, befelé cselezett, a tizenhatos vonalánál egy védő lábáról balra pattant a labda, egyenesen a 10 méteren egyedül ácsorgó Dioufhoz, aki azonban rossz megoldást választva a hosszú oldalt pontatlanul célozza meg egy ívelt fejessel, mellé száll! Ez hatalmas lehetőség volt, le is vehette volna akár!

64

Crouch is megvívja a maga harcát az ellenfél tizenhatosán belül, egyelőre a védők jól őrzik a beíveléseknél.

63

A túloldalon Crouch fejét keresték egy jobb oldali beadásnál, McGregor azonban könnyedén lehúzza.

62

Huddlestone le tudta fejelni jobb elől a labdát, de nem ment csapattárshoz.

61

Bojan egy labdavesztés után az ellenfele után kaszált, sárga lap.

61

Egy óra játékot követően Hull City – Stoke City: 1-0.

60

Helyzet nélkül kerül a labda McGregor kezébe, ismét védekezni kényszerül a Stoke City. Az szokatlan azért, hogy egy csapat 75 percen át emberelőnyben játszhat és 45 percen át egyelőre egy épkézláb helyzetet sem tudnak kialakítani, sőt, az emberhátrányban levő ellenfél vezet.

59

A sarokrúgás a rövidre érkezett, könnyedén kifejelik a védők, de Quinn még beadhatná, helyette passzol, El Mohamady pedig nagyon messze mellé lövi.

58

Quinn harcol ki szögletet a bal oldalon.

58

Hatalmas harc a labdáért a szögletzászlónál, a Hull ér el bedobást a bal oldalon támadásban. Robertson csatázik sokat.

57

Ince-t váltja Rosenior, hazai csere.

57

Megzavarodott a Stoke védelme, Robertson teremtett kisebb zavart, bedobás a hazaiak javára.

56

Crouch érkezik a sérülés miatt lebicegő Arnautovic helyére.

56

Sérülés miatt áll a játék, Arnautovicot érte el az igencsak durván becsúszó Ince lába. Valószínűleg csere is lesz.

55

Szögletet harcol ki El Mohamady a túloldalon a hazai publikum nagy örömére.

54

Nagyon jó volt az elképzelés, laposan visszagurított labdából Pieters tüzelt 16 méterről, McGregor hárít vetődve.

53

Jobb oldali vendég szabadrúgás 7 méterről.

53

Robertson kézzel akadályoz meg egy beadást, majd elrúgja méregből a labdát, sárga lap.

52

Már a felezőnél letámad és labdát szerez egyelőre a Stoke City. Most szöglethez is jutnak, McShane mentett a vendégek szempontjából jobb oldalon.

51

Jobb oldali beadást követően Arnautovic a bal oldalon nagy helyzetben, 10 méterről eltöri a labdát, mellé.

50

Cseréhez készülődik a Stoke City hamarosan.

50

Diouf nem éri el a felé szánt beívelést, csak a vonal után, a hazai kapus rúghatja ki.

49

Jobb oldali Stoke beadás, kivágják a hazai védők. Úgy tűnik, kicsit rákapcsolt a szünet óta a vendég gárda.

48

Stoke ellentámadás, a tizenhatosnál megakad, a beívelés pedig borzalmas, McGregor kezébe.

47

Indítási kísérlet Jelavic irányába, túl hosszú lett, kirúgás a Stoke javára.

47

Nem történt csere a szünetben.

46

A Hull City kezdte a második játékrészt.

46

Az első 12 percben kisebb mezőnyfölényt alakított ki a Hull City, majd a 15. minutumban jött a hazai kiállítás. Ez nem túlzottan zavarta meg a következő percekben a Hullt, támadásban maradt.

Szép lassan átvette az irányítást a Stoke City, folyamatos volt a mezőnyfölény, de ez nem párosult igazi helyzetekkel. A Hull mindenkit meglepett, amikor a hajrában megszerezte a vezetést emberhátrányban is. A vendégeknek rá kell tenniük egy lapáttal, ha akarnak valamit keresni a mai napon pontok tekintetében.

Hull City – Stoke City: 1-0! A szünet után folytatjuk!
----

45+3

45+3

McGregor lehúzza.

45+3

Még egy Stoke szöglet a végére a bal oldalról.

45+2

A Stoke ívelheti előre a labdát, kicsit hosszú lett, Diouf csak a vonal után egy centivel éri el.

45+1

Két perc a ráadás.

45

Quinn-nek tették hátra, 16 méterről lőtt volna, de egy kirobbanó védőről lepattant a lövés.

45

Jelavic kap jó labdát, a bal oldalon a tizenhatoson belül, de ahogy tol rajta egyet, szerelik, ebben több volt.

44

Nem találja a helyét a Stoke, Bardsley száll bele ellenfelébe, ezzel kiérdemli ő is a sárga lapot.

44

Emberhátrányban is vezetést szerez a Hull City, ez aztán a meglepetés!

JELAVIC - 1:0

43

A Hull City gólt szerzett!
Nagyon szemfüles góllal szerzi meg a vezetést a Hull City! Huddlestone bal oldali, 18 méteres lövése meglepte Begovicot, oldalra ütötte, ahol érkezett JELAVIC, aki nagyon éles szögből, jobbról, Sándor-szögből talált a kapuba az ötös vonaláról! 1-0!

43

A felező környékéről jöhet szabadrúgással a Hull City.

42

Sérülés miatt Whelan elhagyja a pályát, Bojan érkezik a helyére a vendégeknél.

42

Gyorsan eladja a labdát a Stoke City, kisebb gödörben most a piros-fehérek.

41

Feléledt a Hull City, támadgat az utóbbi percekben a hazai csapat. Robertson bal oldali lövése lepattan, majd az ismétlés előtt szerel Bardsley.

40

Akrobatikus rúgással, ollózó mozdulattal tette kapura Jelavic 17 méterről, középről, Begovicnak nem okozott gondot a lövés, de a közönség tapsát megérdemelte.

39

Diouf teljesen feleslegesen lépett oda durván a felezőnél Livermorenak, sárga lap.

39

Megbecsüli most a labdát a Hull City, középen adogatnak a felezőnél.

38

A jobb oldali beadás Ince részéről egy védő blokkoló lábán megpattanva kerül Begovichoz.

37

Most fellélegezhet a Hull egy labdaszerzés után a hazaiak támadnak.

37

Jócskán van dolguk a hazai védőknek, de az ívelgetés a Stoke részéről egyelőre nem eredményes.

36

Megint egy indítási kísérlet a hazaiaktól, Wilson könnyedén veszi le a felezőnél.

35

Csak rombol ezekben a percekben a sárga-fekete mezes együttes, a kivágott labdák mindegyike a Stoke birtokába kerülnek.

34

A felezőn ritkán tudja áthozni a Hull City, egyelőre védekezésben jól használja az emberelőnyét a vendég csapat, támadásban egyelőre az igazi ziccerek hiányoznak.

33

Bő fél óra elteltével Hull City – Stoke City egyelőre 0-0, de a Hull City a 15. perc óta emberhátrányban.

32

A kifejelt labdát maga elé tette Shawcross, rá is tűzte 16 méterről, de lecsúszott a lábáról, így jócskán fölé.

32

Szögletre pattan a labda, jöhet Arnautovic szöglete.

31

Jobb oldali szabadrúgás a Stoke javára a tizenhatos sarka közeléből.

30

Jelavic hozta előre a labdát és bedobást harcolt ki az ellenfél térfelének közepén.

29

Nem vette át a labdát jól a jobb oldalon Sidwell, de így is be tudta adni, a védők bedobásra mentenek.

28

Az utóbbi 10 perc labdabirtoklása 38%-62%, természetesen a vendégek tartják jóval többet.

28

Gyenge előreívelés, McGregor könnyedén szelídíti meg a labdát.

27

Most már talán kezd láthatóvá válni a Hull City emberhátránya, az első 8-10 percben nem tűnt fel.

26

Veszélyes jobb oldali beadás a vendégektől, kifejelik, a kipattanót az előre futó Pieters balról 10 méterről, éles szögből bombázta volna kapura, pár centivel fölé!

25

McShane kapja csinnbe a labdát hátul, még ki tudja bombázni, de a felezőnél csak Stoke játékos tartózkodott éppen.

24

Nagyon pontatlan indítási kísérlet Odemwingie felé a jobb oldalra, kirúgással jöhet a Hull City.

23

Támadgat a Stoke City, most a bal oldalon folyt a támadás, ám végül visszapasszoltak N'Zonzinak.

22

Jól lépett közbe egy bejátszásnál hátul Quinn, kiléphetett volna Sidwell.

21

Előrébb tolta állásait a Stoke, de a tizenhatosnál jól zár egyelőre a hazai retesz.

20

Hosszan szökteti magát a jobb oldalon Ince. Az utóbbi percekben a Hull van támadásban, emberhátrány ide, vagy oda.

19

Ince forgolódott, majd tüzelt a jobb oldalról 18 méterről, lövésébe azonban beleléptek.

19

Nem volt túl magabiztos most a vendégek védelme hátul, Whelan bombázza ki oldalra a tizenhatoson belül pattogó labdát.

18

Labdát szerez a Hull City a felező környékén, a beadás azonban nem sikerül.

17

Vélhetően meg fog változni innentől a játék képe, 76 percet emberhátrányban kell játszania az eddig kisebb fölényt kialakító hazaiaknak.

16

Szabadrúgás 22 méterre a kaputól a Stoke City javára, de a lövés lepattan, szögletet végezhet el Arnautovic.

15

Védelmi hiba a Hull Citynél, és nagy árat fizetnek érte, Chester buktatja a gólhelyzetben kilépni készülő vendég támadót utolsó emberként, PIROS LAP!!

14

Többnyire a Stoke City térfelén folyik a játék, a felezőnél már általában megszűrik a ritka ellenakciókat a hazaiak.

13

Huddlestone és Robertson játszott össze a bal szélen, a beadási kísérletbe beleléptek, marad azonban a Hull Citynél.

12

Kiugratási kísérlet Diouf felé középen, de ütemkésés miatt már lesre futott a vendégek támadója.

11

Ince elől csente el a labdát Bardsley hátul.

10

Mezőnyfölényt alakított ki a sárga-fekete mezes együttes ezekben a percekben, de a fölény egyelőre meddő.

9

Sok a kis szabálytalanság, ezúttal El Mohamadyt vágta fel Arnautovic a felező közelében.

8

Indítási kísérlet Arnautovic irányába, gyenge, túl hosszú lett.

8

Hátul adogatnak most a piros-fehér mezesek, megbecsülik a játékszert.

7

Chester elől kapja le Begovic, jöhet előre a Stoke City.

7

Robertson nem tudta beadni balról, de így is sarokrúgást harcol ki a Hull City.

6

Nagyjából egyformák eddig mezőnyben a csapatok, nem alakított ki fölényt egyik gárda sem, az iram pedig egész jó eddig.

6

Belöbbölt labda a jobb oldalon Huddlestone irányába, előnyösebb helyzetben a védők, kikísérik, jó labdafedezéssel. Kirúgás.

5

Diouf felé a kiugratás középen, kicsit túl hosszú lett, a támadó pedig McShane-t tartja fel, a Hull jöhet előre.

4

Huddlestone a földön, Sidwell szabálytalankodott, kifelé szabadrúgás a hazaiaknak.

3

Jobb oldali bedobáshoz jut a Stoke City, de kénytelenek voltak visszafelé passzolni, egészen Shawcrossig.

2

Hosszú indítással kísérletezett a Hull, Wilson egy társához fejeli hátul, így ez sikertelen lett a hazaiak részéről.

1

A Stoke City kezdte az első játékrészt.

1

Sárga feketében lép pályára a Hull City, piros-fehér csíkosban a Stoke együttese.

Hull City: 1 McGregor – 5 Chester, 15 McShane, 6 Davies – 14 Livermore, 29 Quinn – 27 Ahmed El Mohamady, 26 Robertson – 8 Huddlestone – 18 Jelavic, 23 Ince
Cserék: 22 Harper – 2 Rosenior, 3 Figueroa, 4 Bruce, 7 Meyler, 17 Boyd, 24 Aluko

Stoke City: 1 Begovic – 2 Bardsley, 17 Shawcross, 12 Wilson, 3 Pieters – 6 Whelan, 15 N'Zonzi – 9 Odemwingie, 21 Sidwell, 10 Arnautovic – 18 Diouf
Cserék: 29 Sörensen – 5 Muniesa, 16 Adam, 19 Walters, 20 Cameron, 25 Crouch, 27 Bojan

Játékvezetők: J. Moss – L. Betts, I. Hussin.
Az angol labdarúgó bajnokság 2. fordulója folytatódik. A Hull City, amely kiválóan kezdte a szezont egy QPR elleni győzelemmel idegenben, fogadja a Stoke City együttesét, amely viszont vereséggel kezdett. Az Aston Villa tudta elvinni tőlük a három pontot.

A Hull jelenleg holtversenyben a 3. helyen áll, a Stoke pedig szintén többszörös holtversenyben a 13. pozícióban, de ilyen korai szakaszban talán még nem sok értelme van a tabellát nézni.

Nagyon jó színvonalú az angol bajnokság, középcsapatnak számít mindkét gárda itt. A Hull City a hazai pálya miatt esélyesebb, de a vendégek minden bizonnyal nagyon szeretnének javítani a múltkori vereség után.

Az összecsapás vasárnap 14:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!