24.08.2014, 16:30 • Sport Hall Nikola Karev, Strumica • Tamás Gobodics

Magyarország: Doktor 12/6, Lewis 18/3, Kucsora 6/3, Bordács 6, Pápai 15.
Csere: Durázi 1, Németh Á. -, Fülöp 13, Laczó -, Kerpel-Fronius 1, Molnár L. -.

Csehország legjobb dobói: Nábelek 18/3, Kozák 10/3, Savic 10

Kipontozódott: Bordács (35. perc), Illetve Kotásek (18:20:34)
Egészen elképesztő meccset játszottunk, a harmadik negyed közepén 56-35-re vezetett Csehország, úgy tűnt, tükörsima vereség lesz a vége. Produkáltunk egy 19-0-ás futást és iszonyatosan izgalmassá tettük a végét, sőt vezettünk is, de öt másodperccel a vége előtt nem tudtuk kivédekezni Nábelek betörését, így kikaptunk. A fiúk minden gratulációt megérdemelnek a vereség ellenére, küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak, az utolsó 15 percben 29-9-re verték meg a cseheket. Így viszont vereséget viszünk a legjobb nyolc közé, abból a négyesből a legjobb kettő megy tovább az elődöntőbe.

40:00

Mérkőzés vége. (65:64)

00:01

Nincs dobás, vége... (65:64) (65:64)

00:05

Nábelek azonnal betör, nem bántjuk, kosár. Öt másodperc... (65:64) (65:64)

00:10

CHESTER LEWIS TEMPÓJA BENT VAN! VEZETÜNK! (63:64) (63:64)

00:22

Kimarad Nábelek közelije, időt kérünk. 22 másodpercünk maradt nyerni! (63:62) (63:62)

00:38

Pápai nagy játéka, visszateszi Lewis kimaradt tempóját! (63:62) (63:62)

00:54

Ferenczi Tamás időt kér. (63:60) (63:60)

00:54

Nábelek viszont nem ront a vonalról, hárompontos cseh vezetés az utolsó percben. (63:60) (63:60)

01:16

Kotásek is kipontozódik, de Lewis most csak egy büntetőt értékesít. (61:60) (61:60)

02:02

Kozák kap jó labdát a festékben és kosárra is váltja. (61:59) (61:59)

02:17

Chester Lewis büntetőivel kiegyenlítünk! Lewis 16 pontnál és 11 lepattanónál tart hátvédként. (59:59) (59:59)

03:00

Rontott dobások mindkét oldalon, minden mozdulatnak óriási jelentősége van már. (59:57) (59:57)

04:14

Bordács kipontozódik, de csak az egyik cseh büntető jó. (59:57) (59:57)

04:26

Kucsora mindkét büntetőjét bedobja! (58:57) (58:57)

04:40

Megvan a negyed első cseh kosara. (58:55) (58:55)

04:54

Kerpel-Fronius kezében volt az egyenlítés, de csak egy büntetőt értékesített. (56:55) (56:55)

05:30

A harmadik negyed közepénél 56-35 volt az állás. Onnan értünk el ide... (56:54) (56:54)

65:64

Csehország: Nábelek, Bláha, Svarc, Vána, Kolár, Brozek, Kozák, Kotásek, Hartig, Savic, Pták, Rudiczky

Magyarország: Doktor, Lewis, Kucsora, Bordács, Pápai cserék: Kerpel-Fronius, Fülöp, Durázi, Németh, Molnár, Laczó