24.08.2014, 16:30 • Sport Hall Nikola Karev, Strumica • Tamás Gobodics

Magyarország: Doktor 12/6, Lewis 18/3, Kucsora 6/3, Bordács 6, Pápai 15.
Csere: Durázi 1, Németh Á. -, Fülöp 13, Laczó -, Kerpel-Fronius 1, Molnár L. -.

Csehország legjobb dobói: Nábelek 18/3, Kozák 10/3, Savic 10

Kipontozódott: Bordács (35. perc), Illetve Kotásek (18:20:34)
Egészen elképesztő meccset játszottunk, a harmadik negyed közepén 56-35-re vezetett Csehország, úgy tűnt, tükörsima vereség lesz a vége. Produkáltunk egy 19-0-ás futást és iszonyatosan izgalmassá tettük a végét, sőt vezettünk is, de öt másodperccel a vége előtt nem tudtuk kivédekezni Nábelek betörését, így kikaptunk. A fiúk minden gratulációt megérdemelnek a vereség ellenére, küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak, az utolsó 15 percben 29-9-re verték meg a cseheket. Így viszont vereséget viszünk a legjobb nyolc közé, abból a négyesből a legjobb kettő megy tovább az elődöntőbe.

40:00

Mérkőzés vége. (65:64)

00:01

Nincs dobás, vége... (65:64) (65:64)

00:05

Nábelek azonnal betör, nem bántjuk, kosár. Öt másodperc... (65:64) (65:64)

00:10

CHESTER LEWIS TEMPÓJA BENT VAN! VEZETÜNK! (63:64) (63:64)

00:22

Kimarad Nábelek közelije, időt kérünk. 22 másodpercünk maradt nyerni! (63:62) (63:62)

00:38

Pápai nagy játéka, visszateszi Lewis kimaradt tempóját! (63:62) (63:62)

00:54

Ferenczi Tamás időt kér. (63:60) (63:60)

00:54

Nábelek viszont nem ront a vonalról, hárompontos cseh vezetés az utolsó percben. (63:60) (63:60)

01:16

Kotásek is kipontozódik, de Lewis most csak egy büntetőt értékesít. (61:60) (61:60)

02:02

Kozák kap jó labdát a festékben és kosárra is váltja. (61:59) (61:59)

02:17

Chester Lewis büntetőivel kiegyenlítünk! Lewis 16 pontnál és 11 lepattanónál tart hátvédként. (59:59) (59:59)

03:00

Rontott dobások mindkét oldalon, minden mozdulatnak óriási jelentősége van már. (59:57) (59:57)

04:14

Bordács kipontozódik, de csak az egyik cseh büntető jó. (59:57) (59:57)

04:26

Kucsora mindkét büntetőjét bedobja! (58:57) (58:57)

04:40

Megvan a negyed első cseh kosara. (58:55) (58:55)

04:54

Kerpel-Fronius kezében volt az egyenlítés, de csak egy büntetőt értékesített. (56:55) (56:55)

05:30

A harmadik negyed közepénél 56-35 volt az állás. Onnan értünk el ide... (56:54) (56:54)

05:30

Időt kérnek a csehek, tíz játékperc telt el úgy, hogy pontot szerezzenek! (56:54) (56:54)

06:21

Fülöp ellenállhatatlan! Újabb közelit tesz fel a csehek között, két pont! (56:54) (56:54)

07:22

Fülöp újabb büntető küld a helyére. 17 megválaszolatlan pontot dobtunk egyhuzamban, majdnem nyolc perce nem kaptunk pontot! (56:52) (56:52)

08:21

Ez már látótávolság, Fülöp szedi le a támadó Bordács rontott dobása után és visszacsavarja a gyűrűbe. (56:51) (56:51)

08:49

Fülöp harcol ki faultot, majd bedobja mindkét büntetőt. (56:49) (56:49)

09:29

Chester Lewis betörése után tízen belülre kerülünk. (56:47) (56:47)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (56:45)
Már húsz felett is járt a különbség, de a hajrában egy nagy rohanással visszajöttünk vállalható közelségbe.

30:00

Befejeződött a 3. negyed. (56:45)

00:19

Rontott dobások mindkét oldalon. (56:45) (56:45)

01:45

Pápai egy tempót is bedob, cseh időkérés. Tíz-nullás rohanást produkáltunk. (56:45) (56:45)

02:00

Pápai egy büntetőt is hozzátesz. (56:43) (56:43)

03:08

Pápai is hozzászól, hét-nullát futunk. (56:42) (56:44)

03:41

Lewis betör és be is dobja a ziccert. (56:40) (56:40)

04:32

Kucsora hármasa is beakad. (56:38) (56:38)

04:42

Bláha is dob egy hármast ,egyre reménytelenebb a helyzetünk. (56:35) (56:35)

06:52

Nábelek őjra eredményes, ezúttal középtávolról. (53:35) (53:35)

07:28

Lewis tekeri fel a gyűrű alól. (51:35) (51:35)

07:47

Hartig értékesít két büntetőt. (51:33) (51:33)

08:00

Bordács tesz vissza egy rontott dobást. (49:33) (49:33)

08:31

Nábelek betörése is két pontot ér. (49:31) (49:31)

08:59

Doktor tempója a helyén. (47:31) (47:31)

09:24

Hartig rögtön egy hármassal nyitja a második félidőt. (47:29) (47:29)

20:01

Elkezdődött a 3. negyed. (44:29)
A második negyedben már jobban védekeztünk, Savic ámokfutását leszámítva sokat javultunk és ez a cseh dobószázalékon is meglátszik – 60%-ról 40%-ra csökkent. Most viszont elöl nem tudtuk hozni a kellő kosarat, tíz szerzett pont nagyon kevés. A hátrányunk tetemes, de még van egy félidő, ami sok mindenre elé lehet.

20:00

Vége a második negyednek. (44:29)

00:25

Kozák brusztol ki egy kosarat, közben Durázi leüti, a +1 is bent van. (44:29) (44:29)

00:50

Majdnem három perce nem kaptunk pontot, viszont szerezni sem sikerül. (41:29) (41:29)

01:40

Lejár a támadóidőnk, a csehek pedig időt kérnek. (41:29) (41:29)

03:20

Lewis két büntetőjével próbálunk meccsben maradni. (41:29) (41:29)

03:35

Ebben a negyedben még nem dobtak hármast, Kolásek most pótolta az elmaradást. (41:27) (41:27)

04:17

Most védekeztünk egymás után több szépet, időt kérnek a csehek. (38:27) (38:27)

04:39

Kozák betakarja Lewist. (38:27) (38:27)

05:14

Pápai megint, már nyolc pontnál jár. (38:27) (38:27)

05:55

Pápai eredményes a festékből, elindulunk felfelé? (38:25) (38:25)

06:40

Bláha betörése is két pontot ér, magyar időkérés. Teljesen szétcsúsztunk hátul. (38:23) (38:23)

07:03

Újabb plusz egyet küld a helyére, egymaga zsinórban tíz pontot szerzett! (36:23) (36:23)

07:09

Savic félelmetes, nem tudunk mit kezdeni vele. (35:23) (35:23)

08:00

Fülöp tempójával próbáljuk elállítani a vérzést. (33:23) (33:23)

08:32

Savic megint, újabb kettesbe áll bele és be is dobja. Nem tudjuk megállítani. (33:21) (33:21)

08:55

Savic megint villan, most faulttal együtt süllyeszti a tempót, a büntető is jó. (31:21) (31:21)

09:12

Doktor tempója beakad. (28:21) (28:21)

09:21

Savic tesz fel egy ziccert kezdésként. (28:19) (28:19)

10:01

Elkezdődött a második negyed. (26:19)
Az első tíz perc nem sikerült jól, a támadójátékunk rendben van, de a védekezésünkkel komoly gondok vannak – illetve főleg a váratlanul jó cseh triplák kavarták meg az eredeti elképzeléseket. A csehet 60%-kal dobnak mezőnyből, ezen nagyon sokat kellene faragni, hogy esélyünk legyen.

10:00

Befejeződött az 1. negyed. (26:19)

00:48

Kucsora egy büntetőt értékesít, miután az elsőt elrontotta. (26:19) (26:19)

01:07

Kolár újabb tempót süllyeszt el, a védekezésünkkel akadnak gondok. (26:18) (26:18)

01:56

Bent van a büntető is. (24:18) (24:18)

01:56

Fülöp válaszol egy szép centermozdulattal – kosár jó faulttal együtt! (24:17) (24:17)

02:39

Kolár középtávolija is jó, nem tudunk zárkózni. (24:15) (24:15)

03:03

Nábelek megint odaállhat a vonalra, de most csak egyet dob be. Így is elérte már a tíz pontot. (22:15) (22:15)

03:25

Pápai most közelről is eredményes. (21:15) (21:15)

04:05

Nábelekkel nem bírunk, újabb két büntetőt küld a helyére. (21:13) (21:13)

04:15

Pápai is hozzászól egy tempóval. (19:13) (19:13)

04:32

Kozák sem hibátlan a büntetők terén, csak egyet dob be. (19:11) (19:11)

04:49

A csehek eddig 78%-kal dobnak mezőnyből. (18:11) (18:11)

05:05

Durázi is ront egyet a vonalról. (18:11) (18:11)

05:10

Lewis büntetőzhet, de csak az elsőt dobja be. (18:10) (18:10)

05:34

Nábelek dob egy tempót, máris hét pontnál tart. (18:9) (18:9)

05:43

Lewis középtávolija akad be. (16:9) (16:9)

06:14

Kozák is bever egy hárompontost, triplaeső áztat el bennünket. (16:7) (16:7)

06:28

Bordács megint eredményes közelről. (13:7) (13:7)

06:43

Bordács teszi vissza Pápai rontott kettesét, ez a második kosarunk. (13:5) (13:5)

07:00

Két és fél perc alatt annyi triplát dobtak a csehek, mint amennyit eddig meccsenként átlagoltak. (13:3) (13:3)

07:10

Kucsora azonnal eladja, Nábelek közelijével már közte tíz. (13:3) (13:3)

07:28

Hartig trojkája is beszottyan, Ferenczi Tamás időt kér. Erre nem számíthattunk. (11:3) (11:3)

08:33

Vána is triplázik! Óriási dobópárbajjal kezdődik a derbi. A csehek eddig 20%-kal dobták a hármasokat... (8:3) (8:3)

09:08

Nábelek is hármast dob, potyognak a kosarak az első percben. (5:3) (5:3)

09:25

Lewis triplával válaszol Kucsora támadópattanója után. (2:3) (2:3)

09:49

Vána közelije nyitja a találkozót. (2:0) (2:0)

00:01

Rudner Gábor, a magyarok csapatkapitánya ma sem tudja vállalni a játékot még az írek ellen összeszedett sérülése miatt.
Három győzelem után bebiztosította a nyolc közé jutást és a legminimálisabb célt teljesítette a magyar férfi U16-os válogatott a Macedóniában zajló B-divíziós Európa-bajnokságon. Ma a szintén háromból hármat nyerő Csehország lesz az ellenfél, a tét pedig a csoportgyőzelem. Egy vereséggel is az F-jelű középcsoportba kerülünk, de nem mindegy, hogy hányadik helyen, ugyanis a bejutó csapatok viszik magukkal az egymás elleni eredményüket – ha tehát ma nyerünk, kapásból egy győzelemmel kezdjük a következő kört és lépéselőnybe kerülünk a négy közé jutást tekintve.

Fiaink zsinórban negyedik napon lépnek majd pályára, ami rendkívül megterhelő, főleg ennyi idősen – Ferenczi Tamás ugyan próbált bő rotációval dolgozni, de Rudner sérülése nem volt betervezve. Ezzel szemben a csehek három sikert követően tegnap rápihenhettek a mai ütközetre.

Ellenfelünk a második legjobban védekező válogatott a tornán (a legjobb a tegnapi ellenfél Hollandia volt), de támadásban sem elveszettek – Bána 11 pontot átlagol, a Savic-Kozák páros pedig remekül lepattanózik. A holland triplaesőhöz hasonló ágyúzástól ma nem igazán kell tartanunk, a csehek kintről kifejezetten gyengén dobnak.

16:30-tól óriási meccs tehát az U16-os Eb-n, várjuk Önöket!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

65:64

Csehország: Nábelek, Bláha, Svarc, Vána, Kolár, Brozek, Kozák, Kotásek, Hartig, Savic, Pták, Rudiczky

Magyarország: Doktor, Lewis, Kucsora, Bordács, Pápai cserék: Kerpel-Fronius, Fülöp, Durázi, Németh, Molnár, Laczó