Nantes – OGC Nice

2:1

vége (2:0)

20.09.2014, 20:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Tóth Gábor

Gyorsan szerzett vezetést a Nantes, jól is játszottak utána, de az első félidő végére fölénybe került a Nizza, mégis megduplázták az előnyüket a kanárik.

A második félidőben összességében fölényben játszott a Nizza, szépíteni is tudtak, de utána már nem tudtak gólhelyzetbe sem kerülni, így megérdemelten nyeret a Nantes. (21:52:59)

90+4

90+4

Bosetti szabálytalankodik a felezővonalnál.

90+3

A Nizza birtokolja a labdát, de a kapuig már nem jutnak el.

90+2

Eysseric ível előre, a 16-os előteréből fejelik ki a labdát a védők.

90+1

3 perc a ráadás.

90

Egy céltalanul előreívelt labdát gyűjt be könnyedén Dupe.

90

Plea indulna a jobb szélen, hosszú labdát kap, kirúgás jön.

89

Bodmer szereli oldalra Bautheacot, a dobás után elveszíti a Nizza a labdát.

88

Plea ad be laposan jobbról, elsuhan Bosetti előtt a labda...

87

Érdekes módon a szépítő gól után a Nantes tudott fölényt kiharcolni, jobban cserélt a hazaiak edzője. elsősorban ők alakítják ki a helyzeteket.

86

Deaux labdáját nem tudja átvenni Nkoudou a bal szélen, dobás a Nizzának.

85

Nkoudou cselei két védő között a jobbösszekötő helyén, üggyel-bajjal szerelik a vendégek.

84

Deaux lép ki nagy helyzetben a jobbösszekötő helyén, 12 méterről lő a jobb sarok mellé.

83

Veretout lő 16 méterről, nagyot véd Hassen a kapu közepén!

82

Ismét Nkoudou veszélyeztet, de nem talál kaput a 14 méteres lövése.

80

Schehter helyett Bangoura a pályán.

80

Nkoudou jó csel után 25 méterről lő kevéssel fölé!

79

Veretout újabb szöglete veszélytelen,

79

Veretout ível be szögletet jobbról, Vizcarrondo fejese megpattan egy védőn, szöglet balról.

78

Nkoudou indul a bal szélen, de a beadása nem talál társat.

77

Talpon a második hazai gól szerzője, folytatódik a játék.

76

Schehter marad lenn, elég kellemetlen helyen találták el...

75

Bosetti lép ki jó labdával középen, de mielőtt lőne elpattan tőle egy szerencsétlen mozdulat után, oda a helyzet.

74

Reményt adhat ez a gól a Nizzának, hiszen többet támadnak, igaz, hogy a hazai kontrák nagyon veszedelmesek.

72

Hult helyén Rafetraniaina.

AMAVI - 2:1

70

A Nice gólt szerzett!
Balról ívelnek bve szögletet a vendégek, a rövid saroknál csúsztatja meg a labdát JORDAN AMAVI, Dupe nem tud menteni a bal sarok előtt! 2:1

69

Jobbról ível be Gakpe, 8 méterről fejel kevéssel fölé Nkoudou!

64

Újabb hazai kontra végén Gakpe centikkel marad le egy beadásról a kapu előtt.

64

Eysseric ível be balról, Vizcarrando fejeli ki a labdát.

63

Eysseric szöglete után könnyedén tisztáz a hazai védelem.

62

Eysseric lő 25 méterről ballal, Dupe tolja fölé.

61

Egy óra telt el a mérkőzésből, a két gólos hátrányban támad becsülettel a Nizza, de a Nantes alakít ki veszélyesebb helyzeteket a kapujuk előtt.

60

Schehter indulhat ismét egy védelmi hiba után a jobb szélen, befelé cselez, de a ballábas lövése elakad a védőkben!

59

Gakpe jó csel után ad be lövésre jobbról, Audel 14 méterről, kapásból lő fölé méterekkel.

58

Bautheac ível be szabadrúgást jobbról, megcsúszik egy fejen, de Dupe így is fogja.

57

Kontrát vezethet a Nantes, Cissokho passzolja el a labdát a 16-os előterében.

57

Eysseric íveli be a szögletet, Dupe öklözi ki a mezőnybe.

56

Bosetti harcol ki szögletet a bal szélen,

55

Bosetti egy megpattanó beadást sarokkal emelne kapura, de lesről, pedig a mozdulat szép volt.

53

Schehter lép ki ziccerben középen, de hosszan szökteti magát, a kimozduló Hassen szerzi meg a labdát.

51

Gakpe felé ívelnek fel egy labdát, Hassen a végállomás most is.

50

Ismét a semmiből növelhette volna az előnyét a Nantes, jól kontráznak, meg kell hagyni.

49

Audel lép ki nagy helyzetben, 10 méterről jobbról lő, Hassen véd bravúrral!

48

Az első támadás a hazaiaktól a második félidőben sokra nem jutnak vele, a 16-os előterében szerelik Audelt.

47

Plea kerül lesre a jobb szélen.

46

46

Kettős csere a vendégeknél, Eduardo helyett Plea, Diawara helyett Bautheac játszik a második félidőben
Jól kezdett a hazai csapat, 10 perc elteltével már vezettek is, utána még voltak helyzeteik, de a Nizza átvette a játék irányítását, igaz sokra nem mentek vele, hiszen egy védelmi hiba után a Nantes megduplázta az előnyét.

45

44

A Nizza támadott többet az utóbbi 10 percben, de egy védelmi hibát kihasznált a Nantes, két gól az előnyük.

SCHEHTER - 2:0

43

A Nantes gólt szerzett!
A bal szélen a vonal mellett szerez labdát ETEY SCHEHTER, befelé viszi, nem lépnek ki rá a védők, így éles szögből, 12 méterről a jobb sarokba lő! 2:0

43

A pálya közepén zajlik most a játék, nincsenek helyzetek.

42

Ismét Bosettit látják lesen a játékvezetők.

42

Puel adna be jobbról, elakad a védőkben a labda, de nem tudja megtartani a Nantes.

41

Bosetti kerül helyzetbe a balösszekötő helyén, lesen állítják meg.

40

Gakpe indul a bal szélen, beviszi két védő közé a labdát, könnyedén szerelik.

39

Puel adja be a labdát jobbról, de a kapu mögé ível.

39

Most Cissokho passzolja el a labdát a 16-os előterében.

38

Gakpé indítaná Audelt középen, pontatlan a labda, jöhet a Nizza.

37

Amavit birkózza le a nizzai térfélen Cissokho, szabadrúgás.

36

10 perc van hátra a félidőből, a gól után többet veszélyeztetett a Nantes, de az utóbbi percekben a vendégek próbálkoznak többet.

35

Lesen állítják meg a bal szélen Amavit.

34

Veretout-t löki fel a felezővonalnál Eysseric, szabadrúgás.

33

Diawara lépne ki a bal szélen, Djilibodji keresztez jó ütemben, kihozza a labdát.

32

Most a Nizza perceit éljük, birtokolják a labdát, de helyzetig nem jutnak a piros-feketék.

30

Schehter, majd Gakpe is nagyot esik a védők belépője után, de egyik után sincs sípszó.

29

A dobás után Audel passzol vissza Cissokhóhoz, elveszíti a labdát a védő.

28

Audelt szerlik oldalra a jobb szélen, dobás jön.

27

Cissokho egy jó csel után lenn marad a gyepen, ápolást kér de folytatja a játékot.

26

Most nyom a Nantes, helyzeteik vannak. hajtanak a második gólért.

25

A szöglet után Vizcarrondo fejel 8 méterről kapura, Hassen lábbal véd!

25

Veretout egyből kapura lövi éles szögből a szabadot, szögletre pattan a kapu előtt tömörülő védőkről.

24

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bodmer (OGC Nice), Gakpét rántotta le a bal szélen.

23

Gekpé egy biciklicsellel veri meg a védőjét, de a beadását kivágják a rövid sarokról.

21

Bal oldali beadás a hazaiaktól, kicsúsztatják a védők, majd lesen állítják meg a jobbösszekötő helyén kilépő Audelt.

20

Gakpe vesz le látványosan egy labdát a bal szélen, 20 méterről el is lövi, jócskán a jobb sarok mellé.

18

A két 16-os között zajlik most a játék, helyzetek nélkül.

16

Kiegyenlítődött a játék kicsit, de a Nantes most veszélyesen kontrázhat.

14

Remek kontra végén ziccerbe került Audel, de Mendy szögletre mentette a lövésénél.

13

Próbálkozik előre jönni a Nice, de kevés egyelőre az ötlet.

12

Ez a sarokrúgás is veszélyes volt, de végül eredménytelen és mentettek a védők.

11

Veretout újabb csellel harcol ki szögletet, de most a baloldalon.

10

Gyors góllal, de megérdemelten szerez vezetést a hazai csapat.

DJILOBODJI - 1:0

9

PAPY MISON DJILOBIDJI a jobboldali szöglet után fejelt a kapu közepébe 5 méterről a védőt megelőzve!

8

Veretoutnak csúsztak oda elöl keményen, de labdát találtak és szögletre mentettek.

6

Hult indult meg és indított balra, de a labdát túl hosszan kapta vissza, így Dupe felszedte.

5

Nyílt a játék és jó az iram, most is bekezdtek a francia csapatok.

4

Hult terül el a földön elöl, de nem kap szabadrúgást, nem bántották.

3

A hazaiak kapnak lökés miatt szabadrúgást a középpályán.

2

A Nantes rögtön támadásba lendül, már a mérkőzés elején.

1

A francia élvonal hatodik fordulójánál tartunk, ma este a Nantes csapata fogadja a Nizzát.

A két csapat egyaránt hét pontot gyűjtött eddig, a Nantes azzal előzi meg egy hellyel a tizenegyedik Nizzát, hogy kevésbé negatív a gólkülönbsége.

A hazaiak a Lille-től és a Monacótól kaptak ki, legyőzték a Montepllier-t és a Lens-t, és egy ponttal távoztak a Metz otthonából.

A vendégek a Marseille-től és a Bordeaux-tól szenvedtek vereséget, a Tolulouse-t és a Metzet verték meg odahaza, a Lorient-tól pedig egy ponttal távoztak.

Sommásan azt is mondhatnánk minkét csapat teljesítményére, hogy akitől ki lehet kapni, attól kikaptak, akit le lehet győzni, azt pedig legyőzték, ezért is állnak a tabella közepén.

Egymás elleni eredményeiket tekintve azt látjuk, hogy a Nantes nagy fölényben van a Nizzával szemben, a nyaralóváros csapata 10 évvel ezelőtt tudott nyerni utoljára idegenben, 2008-ban nyertek utoljára Nizzában, és azóta három győzelmet számlál a Nantes és egyszer végeztek döntetlenre a felek.

Vagyis a pillanatnyi forma döntetlent ígér, de a párharcot a Nantes dominálja, így a hazai győzelemnek is komoly esélye van.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..