Fehérvár AV19 – HC TWK Innsbruck

4:0

vége (1:0, 1:0, 2:0)

21.09.2014, 14:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Csaba Dévai

Kiegyensúlyozott, jó, játékot mutatva nyerte meg a mai találkozót a Fehérvár AV19 U-20-as csapata! Egy pillanatra nem volt kétséges, hogy ki győzedelmeskedik ma, az Innsbruck nem tudott érdemben nyomást helyezni a hazaiakra. Kocsi Ferenc ismét remekül játszott, két góljával, aszisztjával, és kiemelkedő teljesítményével oroszlánrészt vállalt a mai sikerből. Nehéz azonban további rangsort felállítani, mert nagyon egységesen, jól játszott az egész csapat, reméljük az elkövetkező fordulókban is így marad ez. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (16:02:26)

60:00

59:17

Vincze Peti lövése találta telibe Miskovez fejét, akit az orvosi stábnak kell letámogatni a jégről. Reméljük semmi komolyabb nem lesz belőle.

58:55

Litterbach védése után pattant a korong a védőhálóra.

58:15

A Volán gólt szerzett!
Felteszi az i-re a pontot a Volán, Korbuly Gergely passzára remek ütemben érkezett REISZ ÁRON, aki besegítette a korongot az üresen tátongó hosszú oldalnál a kapuba.

57:12

A kézpassz utáni bulit a vendégek hozták el, a lövés azonban a plexin csattant.

56:42

Korbuly Gergely lőtt a kék vonalról, ez most nem fogott ki Litterbachon.

55:39

Visszatérhet Kocsis, vége a hátránynak.

55:05

Buli a fehérvári harmadban, fél perc a kiállításból.

54:12

Arany lövését védte vállal a vendég kapus!

53:39

Kocsis Ferencet küldik ki két percre akadályozásért.

53:30

Vokla lőtt kapura, de Litterbach hárítani tudott.

52:49

Eredménytelen Volán támadást láthattunk.

52:09

Mutatós összjáték után végül nem jutott el kapura lövésig az Innsbruck, a védők tisztázták a helyzetet.

51:16

Sofron Ádám lövését blokkolták önfeláldozóan.

50:04

Vokla kapott jó passzt, kisodródva azonban csak az oldalhálót találta el.

49:30

Egész egyszerűen nem tud koronghoz érni a vendég csapat.

48:25

Csics lőhetett kapura, Kornakker hárított.

47:41

Vincze Péter engedett el egy erős csukló lövést, Litterbach a lepkéssel hárította.

47:03

De már vissza is került a korong a kapujuk elé, nem tudnak huzamosabb ideig veszélyt jelenteni.

46:32

Hosszú idő után támad az Innsbruck.

45:50

Szabó Dániel kotort a kapu felé egy korongot, Litterbach azonban leért a mamuttal.

44:44

Reisz Áron maradt le centikkel Pillók passzáról.

44:18

Pillók Martin hámozta át magát három védőn, és emelt kapura. Nagyon szép cselsorozat volt, látszik hogy technikailag nem egy szinten áll a két csapat.

43:20

Pados lövése kerüli el nagyon messzire a kaput.

43:16

Balogh lőhetett középről, Litterbach védett!

42:08

Roppant szemfüles találattal nőtt három gólosra a Fehérvár előnye, Kocsi Ferenc kapu mögötti passza után SZABÓ DÁNIEL húzta be fonákkal a rövidbe a korongot.

41:18

Kornakkernek kellett védenie egy kék vonalról érkező lövés után.

40:45

Lövésig azonban nem jutott, tilosra ütötték a vendég védők.

40:30

Saját kapuja előtt adogatott az Innsbruck, amíg Mazzag le nem csapot a korongra.

40:01

Lényegében ugyanazt lehet elmondani erről a játékrészről is, mint az elsőről: erős kezdés után gól, ami után kissé enyhült a szorítás. A második harmadban talán kevésbé vett vissza a Volán a gól után, több komolyabb helyzetet is kidolgozott a hazai együttes a gólt követően is. Amire mindenképpen figyelni kell a továbbiakban, azok a kiugrások vendég részről, azok mindig hatalmas rizikót jelentenek, amit egy technikásabb csapat lehet hogy nagyobb százalékban tud majd kihasználni ellenünk.

40:00

39:27

Fél perc van hátra, a korong a Volánnál, az ellen harmadában.

38:48

Ismét Litterbach mentette meg csapatát a góltól.

38:12

Szabó Dániel indult meg miután kiosztott egy kötényt védőjének, azonban az ő ziccerét is védte Litterbach.

37:15

Szász Norbert küzdött a korongért a palánknál, és meg is szerezte azt.

35:59

Föléemeli fonákkal a lövését Vincze Péter! A magyar csatár egyedül vihette a kapus ellen, a csel be is jött, a lövés azonban kevésbé.

35:04

Továbbra is az Innsbruck kapuja előtt folyik a játék.

34:27

Litterbach védése után lélegezhetnek kicsit fel a vendégek.

33:38

Nagyon agresszívan zárjuk most be az ellenfelet harmadába.

32:48

Nem sikerült betuszkolni a korongot a vendég kapuba, Litterbach keményen állta a sarat.

32:09

Pados ütközte le szépen a meginduló vendég csatárt, jól játszik a magyar hátvéd.

30:50

Padost nem tudták zavarba hozni saját kapuja mögött a letámadó vendégek.

30:17

És még egyet, buli a kapuja előtt.

29:54

Litterbach is bemutat egy védést.

28:39

Az imént visszatérő Heinricher talált telibe a kapuvasat ziccerben! Ez ellen tehetetlen volt Kornakker, de a szerencse most velünk volt.

28:03

Kurpian lőhetett ki megint a védőink között, a lövése azonban mellé ment!

27:28

Már csak szimpla előnyben a Volán, és ki is tudott lépni egy vendég csatár, de Kornakker védeni tudott.

27:14

Tankönyvbe illő emberelőnyös támadás után Vincze passzolt a kapu előtt kersztbe KOCSIS FERENC elé, aki megszerezte saját, és csapata második gólját a mai napon.

26:29

Öt a három ellen tehát a csapatok, de a korongot kiütötték most a vendégek.

26:24

Kettős hátrányba kerül az Innsbruck, kettő percig tiszta előny a Fehérvárnak.

26:12

És egy újabb veszélyes lövés süvít el a vendég kapu mellett, érik a gól.

25:52

Les miatt szakad meg a hazai támadás.

25:12

Egy szép Litterbach védést láthattunk, most megint sokat van foglalkoztatva a vendég hálóőr.

24:41

Egyenlő létszámánál tud felállni a Volán az ellenfél harmadában.

23:44

Pillók nem hagyta agát leütközni, valósággal lepattant róla ellenfele.

22:57

Hosszas Volán támadás után tudták kiütni a korongot a harmadból a vendégek, hasonlóan jól kezdi ezt a játékrészt a Volán, mint az előzőt.

22:16

Pados emelte szépen csapattársához.

21:29

Egy tilos-gyanús helyzet után indított kontrát a Volán, de e a védőknek sikerült visszaérniük.

20:43

Egymás elől piszkálták el a korongot vendég csatárok, így végül nem jutottak el lövésig.

20:19

A bíró nehezítette kissé a fehérvári korongkihozatalt, de azért megoldották a srácok.

20:01

Nagyon jól, pörgősen kezdte a meccset a Volán, nem is igazán volt a korong az ellenfélnél. Ez eredményezte a korai gólszerzést, Kocsi remekül tette el a korongot Litterbach mellett, ezzel kialakítva az 1-0-ás eredményt, ami az első harmadban nem is változott. Az elkövetkező harmadokban véleményem szerint ez másképp lesz, remélhetőleg növelni tudja előnyét a Fehérvár AV19, maradjanak velünk!

20:00

19:46

Tilos után buli a vendég harmadban, 14 másodperc a harmad végéig.

19:19

Pillók Martin ütött el a korong felett a kritikus pillanatban, az ütőjében maradt a második gól.

18:32

Egy elcsúszó védőtől szereztünk korongot, a lövés azonban a kapu mellé száll.

18:11

Némi ápolás után tudja folytatni Litterbach.

17:39

Egyre inkább nyomást helyez ellenfelére a Volán, érik a második gól.

16:26

Inkább beemelt korongokkal próbálkoznak most a felek, nincsenek kidolgozott lövőhelyzetek.

15:30

A kezdeti lendület mintha alábbhagyott volna, de továbbra is a Volán a kezdeményezőbb.

14:46

Hamvai lövése pattant a védőhálóra, buli a vendég kapu előtt.

14:19

Az Innsbruck kiegészült.

14:18

Szabó Bence eresztett el egy sistergőset!

13:31

Sajnos kipattan a korong az ellenfél harmadából, oda a felállás.

12:56

A Fehérvár kiegészült, mostantól előnybe vannak.

12:19

Olyannyira jól védekezik, hogy ki is harcol egy vendég kiállítást, Miskovecz büntetése kettő perc bottal akasztásért.

11:49

Nem tud felállni az Innsbruck, jól védekezik a Volán.

10:56

Itt a második fehérvári hátrány, Szabó Dániel ül ki botfogásért.

10:34

Reisz lőhetett középről, de célt tévesztett lövése!

10:15

Vincze remek cselei után Reiszhez passzolt, akinek kicsit hosszúnak bizonyult a passz.

08:43

Mazzag és Balogh Bence kellemetlenkedett a vendég kapu előtt, Litterbach tenyerelt rá a korongra.

07:55

Korbuly lövésére ért át nagyon szépen a vendég kapus, ez most bravúr volt.

07:16

Másodpercekkel Arany visszatérése után megint a fehérváriak veszélyeztettek.

06:59

A Volán kiegészült

06:49

Nagyon nyom most az Innsbruck, de Kornakker állja a sarat becsülettel.

06:23

És még egy, a bal felsőből kapott ki egy korongot, gyönyörű mozdulattal!

05:49

Kornakker Dánielnek is megvan az első komoly védése!

04:59

Arany Máté ül ki először a meccsen, akadályozásért küldik ki.

04:34

Vokla centerezése után Pillók Martin lőtt kapura, Litterbach azonban védeni tudott.

03:49

Mazzag Dániel marad le éppen hogy egy keresztpasszról.

03:16

Az első vendég támadás hatástalanítása után indult a kontra, amelynek végén Vincze passza után KOCSIS FERENC fonákkal pofozta be a hálóba a korongot! 1-0 ide, eddig nagyon meggyőző a játékunk.

02:17

Csak belepiszkálni tudnak a korongba a vendégek, eddig csak a Volán támadott.

01:15

Kis híján ott volt az első találat is, de a többször is megpattanó korong végül centikkel a jobb kapuvas mellé csúszott.

00:34

És meg is volt az első komolyabb Litterbach védés, jól kezdett a Volán.

00:01

Hat meccs után az az egyetlen szívfájdalma lehet a Fehárvár AV19 U-20-as játékosainak, hogy az Olimpija Ljubljana csapatát "csak" hosszabbítás után sikerült legyűrni. Ez a tény remekül összefoglalja a korosztályos csapat eddigi teljesítményét, és azt is örömmel állapíthatjuk meg, hogy a mutatott játékkal is mindenki elégedett lehet. Vasárnap az Innsbruck csapatát köszönthetjük majd Fehérváron, akik ellen igen jó emlékeink lehetnek tavalyról. Az akkori, december 1-jei mérkőzésen 6-2 arányban diadalmaskodtak a magyar fiúk, és ha minden a tervek szerint alakul, a mostani találkozó is hasonlóan nagyarányú hazai sikert hoz majd! A mérkőzéshez jó szórakozást kívánok, Hajrá Volán!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

4:0

Gólok és gólpasszok: 4. Kocsis (Vincze), 28. Kocsis (Vincze, Pados), 43. Szabó D. (Kocsis), 59. Reisz (Korbuly)

Fehérvár AV19: Kornakker (Bors) – Arany, Korbuly, Kocsis, Sofron, Vincze – Pados, Lengyel, Mazzag, Reisz, Szabó D. – Antal, Bors, Pillók, Vokla, Hamvai – Balogh, Szabó B., Szakácsi, Szász, Szita

HC TWK Innsbruck: Litterbach (Paulweber) – Heinricher, Huber, Kuorian, Teschauer, Paulweber – Miskovez, Riley, Hacar, Strobl, Bär – Niescher, Bachlechner, Untergasser, Csics, Huber