MOL Liga

Dab.Docler – Debreceni HK

6:3

vége (4:1, 2:1, 0:1)

21.09.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Info a státusz megváltozásairól (Lepsényi Zsolt)

Az utolsó játékrészben egyedül Ladányi volt eredményes: a végére teljesen leültek az Acélbikák, egy perccel a vége előtt nagyon egyedül hagyták a 11-est, aki kihasználta a lagymatag védekezést. Húsz perc jó játék elég volt tehát a ligaújonc ellen a DAB Docler csapatának. (20:22:56)

48:23

Emelianov büntetése 2 perc színészkedésért, és Szappanos büntetése 2 perc magas bottal való játékért

40:01

A második harmad után Dab.Docler – Debreceni HK 6-2. A harmincegyedik percben megismétlődött a harmadik gól: Kiss Ákos szinte ugyanabból a pozícióból lőhetett kapura, mint az első harmadban, s ezúttal sem hibázott. Két perc múlva aztán egy hihetetlenül szerencsétlen góllal zárkózott a Debrecen, de Gröschl Tamás emberelőnyös találatával a harminchatodik percben újra négyre nőtt a különbség

20:01

Az első harmad után Dab.Docler – Debreceni HK 4-1. 5 perc és 50 másodperc után már három góllal vezettek a Bikák – Mestyán, Martine és Kiss Ákos talált be. Ezután egy kicsit leültek a hazaiak, amit egy emberelőnyben Csíki révén használt ki a vendég alakulat. Nem kellett azonban egy perc sem és Azari máris visszaállította a különbséget háromra!

Gólpassz: Galanisz Nikandrosz, Azari Zsolt

Felállt emberelőnyben a hazai csapat, majd Azari passzát, Kiss Ákos váltja gólra.

05:21

Sadikov büntetése 2 perc gáncsolásért

05:21

Gólszerző: NATHAN MARTINE!
Gólpassz: Gröschl Tamás, Szappanos Dávid

Gröschl passzolt Martinehoz, aki középre korcsolyázva Gyatlov mellett emelt a kapuba

01:13

Gólszerző: MESTYÁN ISTVÁN!
Gólpassz: Somogyi Balázs, Nagy Richárd

00:01

Dab.Docler: Kalnins (Hajek) – Martine, Hüffner, Galanisz, Azari, Kiss – Martinka, Pozsgai, Somogyi, Gröschl, Szappanos – Nagy, Mestyán, Pavuk, Papp, Peterdi – Dörök, Erdélyi, Kovács, Magosi, Léránt

Debreceni HK: Gyatlov (Tőke) – Jemeljanov, Csíki, Ladányi, Könczei, Berta – Szagyikov, Voronov, Vaszjunyin, Kaszkov, Szicsov – Orosz, Tőkési, Dancsfalvi, Okos, Barabás .- Wéber, Elekes Darabont

Játékvezetők: Gangel, Kincses, Berger, Vas.
A Dab.Docler otthonában nem vár könnyű mérkőzés Könczeiékre, de az UTE elleni sima győzelem önbizalmat adhat az újoncnak. A DAB-ban egy újonnan igazolt csatár is bemutatkozik.

A DAB-nál is örülhettek a pénteki mérkőzés után, még ha kicsit kisebb intenzitással is, néhány egyéni hiba miatt ugyanis egy pontot veszítettek a Brassó ellen az Acélbikák. De Donald MacLean vezetőedző időarányosan elégedett a csapat teljesítményével, mint a mérkőzés után elmondta, már eddig is többet látott viszont az általa megálmodott játékrendszerből, mint remélte. A sorokban két változtatás lesz, a negyedik sorban Hardi Richard helyén bemutatkozik az UTE-ból érkező Kovács Viktor. A 22 éves, 189 centis szélső nem régen érkezett Dunaújvárosba, fiatal kora ellenére már 160 MOL ligás meccs van a háta mögött. Eddig két teljes MOL ligás szezonon van túl, az elsőben 47 meccsen 15 pontot ért el, a másodikban 44 meccsen 11-et. A másik cserére a védelemben kerül sor, ahol Hruby Gellértet Dörök Bence váltja.

A Debrecen az UTE 5-1-es legyőzése után jó hangulatban várhatja az összecsapást. A ligaújonc számára nem lesz ismeretlen az Eszperantó utcai pálya, hiszen a felkészülés során már játszott egy meccset egymással a két gárda, akkor 30 percen keresztül szívós ellenállást tudott kifejteni a Debrecen, végül 4-1-re nyert az Újváros. A vendégek számára kulcsfontosságú lehet, hogy Gyatlov kapus folytatja-e kiváló formáját, aki az UTE ellen 97,9%-os hatékonysággal védett. Muhin mester számára kevesebb variálási lehetőség van az összetételt illetően, a DHK egyelőre három teljes sorral versenyzik. A túloldalon Sevela hiányozni fog, ugyanis a Brassó ellen kisebb sérülést szenvedett, le is kellett cserélni, hétfőn kezdheti meg az edzéseket.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

6:3

Gólok és gólpasszok: 2. Mestyán (Somogyi, Nagy), 6. Martine (Gröschl, Szappanos), 6. Kiss Á. (Galanisz, Azari), 11. Azari (Galanisz, Á.), 31. Á. (Azari, Galanisz), 36. Pozsgai (Gröschl, Somogyi) – 10. Csiki (Berta), 33. Ladányi, 59. Ladányi

Játékvezetők: Gangel, Kincses, Berger, Vas