3:0

vége (25:19, 25:20, 26:24)

31.10.2014, 18:02 • Városi Sportcsarnok, Kaposvár • Tamás Gobodics

0:0

Ebben a szettben sokáig vezetett a Kazincbarcika, a második technikai szünetben még néggyel is, innen nagy rohammal feljött a Kaposvár, majd elképesztő hajrában, óriási hangorkán közepette, 26-24-re behúzta a szettet és ezzel a mérkőzést is. Idei legszorosabb meccsét játszotta a Fino hazai pályán, de most sem vesztett szettet végül. A feladójáték akadozott Magyar Bálint híján, de megoldották a Demeter-tanítványok. A csapat szerdán Challenge Cup-mérkőzést vív a Tirana ellen, a Barcika pedig Szabó Dávid óriási meccse ellenére elszenvedte szezonbeli második vereségét. (19:23:51)

26:24

Befejeződött a 3. szett.

26:24

ÁSZ! Felrobban a csarnok, óriási ásszal arat győzelmet a Kaposvár!

25:24

Szabó és Bozóki sáncolja Szabó Dávidot, Németh-é a szettlabda!

24:24

Bozóki megint egyenlít, ez nem dől el 25-nél!

23:24

Juhász nyitása most hosszú, Blázsovicsé a szettlabda.

23:23

Inkább a centerjátékot erőlteti a Fino most, Juhász ezúttal is tökéletesen üti be.

22:23

Ász! Elképesztő hangulat, Demeter György ma először kénytelen időt kérni, két pontra a szettgyőzelemtől a Vegyész.

22:22

Szabó Máté egyenlít egy szép ütéssel, Szabó Dávid nyithat.

22:21

Tóth most jól adja fel, Juhász teszi be a helyére középen.

21:21

Egál ismét! Szabó Dávid a berohanó Bagics helyére ütötte vissza.

21:20

Szabó Dávid ismét jelentkezik, csak kívülre lehet sáncolni.

21:19

Megint Németh, Tóth nyitás után rosszul adja vissza a Barcika, az ütő lecsapja a háló mögé, ismét időt kér Dudás András.

20:19

Németh üti be könyörtelenül, tombol a közönség.

19:19

Szép védekezés után rossz feladás, 19-19-nél Kovács nyithat.

19:18

Időt kér a Kazinzbarcika, a második technikai szünet óta 7-2 a Kaposvárnak, kijöttek a gödörből Demeter György tanítványai.

19:18

Juhász újra szépet sáncol, fordít a Fino, óriási a hangulat.

18:18

Juhász most betakarja Szabó D.-t, egál!

17:18

Bagics válaszol hasonlóval.

16:18

Szabó Dáviddal nem lehet mit kezdeni, lendületből érkezve ütötte be megint középre.

16:17

Németh Ferenc most a triplasánc mellett is talált területet, Bozóki nyithat.

15:17

Németh nyitása out.

15:16

Rontott feladás a Kazincbarcikánál, egyenlíthet a Fino.

14:16

Ász, plafont ér a fogadás.

13:16

Az első hazai játék tökéletes, Szabó ütötte be keményen. Németh nyithat.

12:16

A kaposváriaknál Bagics irányítja a többieket a szünet alatt.

12:16

Szabó D. ütését kívülre sáncolják, néggyel vezet a Vegyész a második technikai szünetnél.

12:15

Szabó D. most hosszút nyit, nem tudják kihasználni a hazaiak hibáit igazán.

11:15

Blázsovics kilövi Bagicsot, aki lent marad, Tóth rontott ismét feladást.

11:14

Juhász fordulásból üti be középre.

10:14

Szabó Dávid ismét, kőkeményen, pontosan.

10:13

Kovács nyitása sok, Tóth jöhet.

9:13

Bagics ütése most hosszú.

9:12

Szabó Dávid tarthatatlan, óriási bombát küld át a másik térfélre.

9:11

Bagics jelentkezik egy ponttal a hazaiak szempontjából nehéz helyzetben.

8:11

Csúnya hiba, Szabó Alpár melléütött a labdának.

8:10

Kovács átüti a triplablokkot is, Toronyai nyithat.

8:9

Bozóki üti be a pontot és mehet is nyitni.

7:9

Németh ütése out.

7:8

Szabó D. megint pazarul dolgozik, a Kazincbarcika mehet előnnyel a rövid pihenőre.

7:7

Bozóki óriási ejtésével ismét egyenlít a Fino, Németh nyithat az első technikai szünet előtt.

6:7

Blázsovicsot kívülre sáncolják, ismét partiban a Vegyész.

6:6

A nyitás rövid, ez a már a harmadik ilyen ebben a szettben – a Fino a pontjai felét így szerezte.

5:6

Szabó D. most Bozókit sáncolja és mehet nyitni.

5:5

Szabó Máté nyitása elakad, Bagics jöhet.

4:5

Szabó Dávid megint könyörtelen, nagy meccset játszik ma.

4:4

Juhász csapta le középen.

3:4

Kovács ütése talál üres területet.

3:3

Németh egyébként hosszú ütésébe kapnak bele a vendégek.

0:2

Szabó Dávid erőből üti le a vonal mellé.

0:1

Toronyai nyitását Deák a plafonra fogadja.

0:0

Elkezdődött a 3. szett.

0:0

Jól kezdte ezt a játékrészt a Barcika, de a közepétől itt is kijött a hazaiak fölénye, majd ismét erősítettek sáncban és végül ezt is be tudták húzni, de a Vegyész rendkívül koncentráltan és egy kétes bírói ítéletet követően nagy elszántsággal és harci kedvvel röplabdázott. A hangulat pazar, a színvonal szintén, egy fokkal jobb a Fino, de egy szettet képes lehet hozni a vendégcsapat.

25:20

Vége a második szetnek.

25:20

Szabó Dávid ütése out, ezzel ér véget a második szett.

24:20

Bagicsék nagyot sáncolnak, de ez is kimegy.

24:19

A kaposvári center most átugrott mindenkit és beütötte középre.

23:19

Ismét kettőt sáncolnák Szabó Alpárék. a másodikról kipattan a labda.

23:18

Bozóki most nem kérdez, elbombázza a sánc mellett.

22:18

Megint ők, most nem marad bent a pályán a labda.

22:17

Szabó Alpár és Németh sáncol.

21:17

Ez a nyitás most hosszú.

20:17

Szabónak most a háló is segít, nem lehetett visszaérni. Háromra zárkóznak fel.

20:16

Szabó D. nyitása ász, Bagics és Deák közép bombázta be.

20:15

Toronyai sáncol óriásit, felpörgött a Vegyész.

20:14

Bagics szervája most nem megy át, a háló megakadályozza.

20:13

Bagics nyitása ász, a vendégek hangosan üvöltve mennek reklamálni a játékvezetőhöz.

19:13

A nyitás a hálóról ment át, nem sikerült visszaadni.

18:13

Németh nem finomkodott, átbombázta a sáncon.

17:13

Az utolsó pillanatban érkező harmadik blokkoló megzavarta Bagicsot, nem tudta átütni.

17:12

Kovács nyitása széles, Tóth nyithat.

16:12

Szabó D. most pontosan üti be.

16:11

Szabó Dávid ütése out, 16-11 a második technikai szünetnél.

15:11

Felrobban a csarnok, tökéletes védekezéseket láttunk mindkét oldalon, végül Juhász ütötte be centerből.

14:11

Németh-ét még visszaadták, Bagics büntetett középen.

13:11

Szép figura, Szabó Dávid ütötte be.

12:10

Bozóki blokkja pályán kívül landol.

12:9

Ez pedig most centerből rövid, időt is kér a Kazincbarcika. Egy perce még úgy tűnt, Demeter György szorul rá, azóta váltott a Kaposvár.

11:9

Ez is out, Kovács követte el.

10:9

Szabó Dávid nem tudja beütni, out, megint vezet a Fino.

9:9

Régen láttunk centerjátékot hazai oldalon, most Szabó Alpár villan meg.

8:9

Fordít a Vegyész. Bozóki nem tudta átütni.

8:8

Egyenlít a Barcika, a Kaposvár védekezése összeesett.

8:7

A triplasánc most nem válik be, Blázsovics a pontszerző.

8:6

Bozóki ütését kívülre fogadják, 8-6 az első technikai szünetnél.

7:6

Szabó Dávid nyitása ász.

7:5

Óriási pont centerből a vendégeknél.

7:4

Bozóki üti be két védő közé, mindkettő csak beleérni tud.

6:4

Szabó Dávid keresztbeütése pontot ér, Bozóki esélytelen volt. Tóth nyitásaiból nagyon jól jött ki most a Fino.

6:3

Tóth István védekezett nagyot, Németh tolja tovább üres területre.

5:3

Szabó Máté sem találja el a pályát, ez most hosszú.

4:3

Szabó Dávid nagyon széleset üt.

2:4

Kovács nyitása hosszú.

2:3

Szabó Dávid találja meg az üres területet.

2:2

Bagics kilövi Blázsovicsot.

1:2

Szabó Máté sáncol óriásit, Németh az áldozat.

1:1

Bozóki nyitása rövid, Toronyai próbálkozhat.

1:0

Szabó Alpár zseniális megoldásával kezdődik a második szett.

0:0

Elkezdődött a második szet.

0:0

Az első technikai szünetig nagyon szoros volt ez a szett, utána azonban óriásit javult a Fino, elsősorban sáncmunkában, amivel meg tudtak lépni és a következő szünetre már magabiztos előnnyel mehettek. A végén több koncentrációs hibát is vétett a Fino, nagyon hiányzik a feladó Magyar Bálint, Tóth István sokat ront. A túloldalon is meglátszanak a hiányzók, de van mire építeniük, a szett közepén lévő lefagyást leszámítva partiban voltak.

25:19

Vége az 1. szettnek.

25:19

Bagics egy szép ejtéssel zárja le a szettet.

24:19

Újabb meg nem értés a hazaiaknál, leesik a labda, Deák Márk dühöng.

24:18

Tóth ismét hibázik, most a nyitása nem jó.

24:17

Juhász találja teljesen üresen maga előtt a pályát.

23:17

Tóth István is ront, nagyon megindult a Vegyész.

23:16

Bagics ront nagyot, belekap a labdába, pedig már érkezett mögötte Szabó Alpár.

21:13

Szabó Dávid most sikeresen leüti középre. A Kaposvár sorozatosan sáncol, ebben a támadásban is kétszer visszanyomták már.

21:12

Szabó Dávid leütése széles és hosszú is, karnyújtásnyira a sima szettgyőzelemtől a Fino.

20:12

Kovács Zoltán ütése a hálóról visszajön.

19:12

Átnyúlnak a hazaiak, Blázsovics nyithat.

19:11

Szabó Dávid ütése sem jó, ismét időt kér a Kazinzbarcika.

18:11

Blázsovics ejtése nagyon rövid, meglépett a Kaposvár.

17:11

Bozóki és Szabó Alpár sáncol.

16:11

Szép védekezések után Bagics az erősebb a háló felett, nagyon messziről berepülve izmozza át a labdát, második technikai szünet, 16-11.

15:11

Szabó Dávid nyitása széles.

14:11

Az ötpontos Bagics most ront, a nyitása elakad a hálóban.

14:10

Újabb pont a hazaiaknak, időt is kér a Vegyész – a technikai szünet óta 7-2 a Fino javára.

13:10

Bagics nyitását a plafonra fogadja Kovács.

12:10

Juhász ütését még visszaadta a Barcika, Bagicsét már nem sikerült.

11:10

Blázsovics kemény, de lapos ütését nem sikerült fogadni.

11:9

A triplablokk működött a Kaposvárnál, sánccal szereztek pontot.

10:9

Bagicsot régen láttuk, most balról ütötte be középre, pontot ér.

9:9

Juhász ront könnyű pontot, pályán kívülre tolja a labdát.

7:8

Vegyész-vezetésnél jön az első technikai szünet, nem értették meg egymást a kaposváriak. Eddig nagyon kiegyensúlyozott meccset látunk.

7:7

Deák fogadása után nem reagáltak a többiek, a vendégeké a pont.

7:6

Újabb rossz barcikai szerva.

6:6

Most szépen védekezett a Vegyész, Németh ütése out.

6:5

Németh ismét tisztán üthette be a tátongó lyukba.

5:5

Blázsovics ismét, hergelik magukat a vendégek.

3:3

Szabó Máté nyitása társát találja telibe.

2:3

Szabó Dávid ütését sáncolják kívülre.

2:2

Németh erőből elüti a rosszul sikerült duplablokk mellett.

1:2

Toronyai kemény ütése ér pontot hosszú labdamenet után.

1:1

Bagics blokkja kívül ér talajt.

1:0

Azonnal vezetést szereznek a hazaiak, Bagics Balázs ütötte be.

0:0

Lábas Juditra emlékeznek a nyitás előtt.

0:0

0:0

Megkezdődik a bemutatás.

0:0

Pár perccel kezdés előtt mintegy százötven néző érkezett meg a lelátókra.

0:0

Negyed óra van hátra a mérkőzésig, már mindkét csapat mezben melegít, telik a csarnok.

0:0

Megérkeztek az első nézők is, jelenleg tizenegyen foglalnak helyet a lelátón. A kezdésig a csarnok órája szerint még harminckilenc perc van hátra.

0:0

A bemelegítés megkezdődött, Magyar Bálint is teszi a dolgát, egyelőre úgy tűnik, hogy pályára tud lépni.

0:0

A hazaiaknál Magyar Bálint az elmúlt két napban lázzal küszködött, ha nem lesz bevethető, akkor a második számú feladó, Tóth István kaphat szerepet.

0:0

A vendégeknél Szabó Dávid, Tóth Máté és Blázsovics Péter is felépült kisebb sérüléséből, de Dudás András szerint utóbbin még látszik a hosszú kihagyás. Munkahelyi elfoglaltság miatt nem tud elutazni a csapattal Gulyás Ádám, Bokor Elek és Surányi István sem, Szántai Balázs dereka és Antal válla ugyanakkor továbbra sem jött rendbe.

0:0

Ez a forduló csúcsrangadója, hiszen az első helyen álló Kaposvár fogadja a második helyen álló Kazincbarcikát – mégpedig azért, mert a Vegyész RC csarnoka nem készült el időben, így megcserélték a pályaválasztást.

A Fino eddig ellentmondást nem tűrően röplabdázik, Kecskeméten is nyerni tudott 3-2-re, ezt leszámítva még szettet sem bukott idén – ami akkor is szép teljesítmény, ha ők és a Kecskemét nyilván jobban kilóg felfelé ebből a bajnokságból, illetve akkor is, ha eddig túlnyomórészt otthon játszottak.

A borsodiak egyedül Kecskeméten kaptak ki, egyébként öt mérkőzésüket hozták, jó formában vannak és nagy meccsre van kilátás – viszont Demeter György, a hazaiak vezetőedzője elmondta, hogy itthon továbbra is mindenki ellen a maximális pontszám megszerzése az elvárás. Szerdán Challenge Cup-mérkőzést játszik majd a Fino, akár erre is gondolhatnak majd.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

3:0

Fino Kaposvár: Németh Ferenc, Bagics Balázs, Rása Alex, Szabó Alpár, Juhász Péter, Deák Márk, Bozóki Bence, Tóth István, Vajda Tamás, Bögöly Gábor, Pavlényi Máté vezetőedző: Demeter György

Vegyész RC Kazincbarcika: Dudás Tamás, Balázs Dávid, Szabó Dávid, Szabó Máté, Csizmadia János, Toronyai Miklós, Tóth Milán, Blázsovics Péter, Kovács Zoltán, Csányi Tamás, Lehóczky László, Szántai Balázs vezetőedző: Dudás András