vége (27:24, 52:39, 64:58)

31.10.2014, 19:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Ákos Pallag

Játékos statisztikák:

TLI-Alba Fehérvár:

Lasan Kromah (K): 16 pont (8/13, 3PT: 0/2, Büntető: 0/2), 2 lepattanó, 2 eladott labda 27 perc játék alatt
Brandon Wood: 15 pont (5/10, 3PT: 3/5, Büntető: 2/4), 5 lepattanó (TL: 2), 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda 28 perc játék alatt
Csorvási Milán (K): 14 pont (6/7, Büntető: 2/2), 4 lepattanó, 1 eladott labda 19 perc játék alatt
Cleveland Melvin (K): 12 pont (5/8, 3PT: 0/2, Büntető: 2/3), 11 lepattanó (TL: 3), 3 gólpassz, 2 blokk, 1 szerzett labda, 4 eladott labda 39 perc játék alatt
Simon Balázs: 6 pont (2/4, 3PT: 1/2, Büntető: 1/2), 1 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz 22 perc játék alatt
Supola Zoltán (K): 5 pont (2/5, 3PT: 1/2), 2 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda 12 perc játék alatt
Tóth Péter (K): 5 pont (1/6, 3PT: 1/6, Büntető: 2/2), 3 lepattanó, 4 gólpassz, 1 szerzett labda, 3 eladott labda 23 perc játék alatt
Juhos Levente: 5 pont (2/7, 3PT: 0/1, Büntető: 1/1), 4 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 1 blokk, 2 eladott labda 21 perc játék alatt
Kovács Ádám: 4 pont (2/3, 3PT: 0/1), 2 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz 7 perc játék alatt

Soproni Sördögök:

Jermaine Thomas (K): 24 pont (9/19, 3PT: 2/6, Büntető: 4/5), 7 lepattanó (TL: 2), 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 2 eladott labda 40 perc játék alatt
Milos Borisov (K): 22 pont (7/14, 3PT: 4/8, Büntető:4/4), 7 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda 34 perc játék alatt
Mario Edwards: 9 pont (3/5, 3PT: 0/1, Büntető: 3/4), 3 lepattanó (TL: 2), 1 eladott labda 16 perc játék alatt
Takács Norbert: 8 pont (3/10, 3PT: 1/6, Büntető: 1/2), 1 lepattanó 25 perc játék alatt
Ruják András (K): 6 pont (1/7, 0/2, Büntető: 4/8), 1 lepattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett labda, 2 eladott labda 24 perc játék alatt
Tóth Gergely (K): 4 pont (2/4), 1 lepattanó (TL: 1), 1 eladott labda 18 perc játék alatt
Trepák Zoltán: 2 pont (0/1, Büntető: 2/2), 3 lepattanó (TL: 3), 1 gólpassz 21 perc játék alatt
Dénes Gábor (K): 0 pont (0/4, 3PT: 0/3), 4 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 eladott labda 21 perc játék alatt (21:06:02)
A második negyedet leszámítva végig szoros mérkőzést láthattunk, izgalmas végjátékkal, az idegek harcát a hazaiak bírták jobban, így továbbra is veretlenek a Vodafone Sportcentrumban, míg a Sopron elszenvedi első vereségét a szezonban. A végeredmény tehát TLI-Alba Fehérvár – Soproni Sördögök 82:75!

40:00

Mérkőzés vége. (82:75)

39:59

Wood az elsőt bedobja, a másodikat kihagyja, de ismételten leszedik a pattanót a hazaiak. Hét ponttal nyeri a rangadót a Fehérvár! (82:75) (82:75)

39:52

Wood csak a másodikat dobja be, de a harmadik büntetője után leszedi a pattanót az Alba, és Wood ismét a vonal mögé állhat! (80:75) (80:75)

39:50

Woodot faultolják, három büntető. (80:75) (80:75)

39:47

Időt kér az Alba Fehérvár, öt pont a különbség! (80:75) (80:75)

39:47

Az első kimarad Thomastól, a második jó. (80:75) (80:75)

39:47

Thomast faultolja Juhos villámgyorsan, két büntető! (80:74) (80:74)

39:44

Időt kér a Sopron! (80:74) (80:74)

39:44

Brandon Wood! Nehéz dobást vállal el közelről, de beesik, hat pont a különbség, 16.6 másodperc van hátra! (80:74) (80:74)

39:25

Takács hármasa kimarad, az Albáé a pattanó! (78:74) (78:74)

39:05

Kromah egyiket sem tudja bedobni, marad négy pont a különbség! (78:74) (78:74)

39:05

Kromah harcol ki két büntetőt, Borisové a fault. (78:74) (78:74)

38:50

Edwards veszít labdát a soproni támadásnál. (78:74) (78:74)

38:34

Simon a második büntetőjét dobja csak be. (78:74) (78:74)

38:34

Dénes Gábor faultolja Simont dobás közben, két büntető! (77:74) (77:74)

38:16

Wood futtából eleresztett dobása nem jó, Edwards ziccere viszont igen! (77:74) (77:74)

38:02

Borisov személyi hibája, harmadik csapatfault. (77:72) (77:72)

37:42

Thomas ziccere lejön, de Edwards visszateszi, öt pont közte! (77:72) (77:72)

37:17

Supola Zoltán hármasa nem esik be. (77:70) (77:70)

36:55

Ruják ziccerét Juhos szedi le! (77:70) (77:70)

36:35

Tóth Péterre fújnak belemenést, füttykoncert az arénában, a Sopron pedig időt kér. (77:70) (77:70)

36:30

Thomas triplája kimarad. (77:70) (77:70)

36:05

Simon passza után Melvin ismét elvéti a labdát. (77:70) (77:70)

35:30

Thomas és Ruják András ziccere is lejön a gyűrűről, az Albáé a pattanó. (77:70) (77:70)

35:03

Thomas középtávolija a helyén, az újabb támadás végén Ruják kap óriási sapkát Juhostól! (77:70) (77:70)

34:40

Melvin zsákol nagyot, kilenc pont a különbség! (77:68) (77:68)

34:19

Takács Norbert válaszol egy középtávolival. (74:68) (74:68)

33:55

Simon Balázs középtávolija behullik! (74:66) (74:66)

33:37

Takács is csak egyet dob be. (72:66) (72:66)

33:37

Brandon Wood személyije már a hatodik csapatfault, Takács dobhat kettőt. (72:65) (72:65)

33:25

Tóth Péter triplája a sarokból!! (72:65) (72:65)

33:02

Ruják kettőből egyet dob be a vonal mögül. (69:65) (69:65)

33:02

Ruják tör be a palánk alá, Simoné a fault, két büntető! (69:64) (69:64)

32:47

Kromah személyije után lent marad a földön, de úgy néz ki tudja folytatni. (69:64) (69:64)

32:23

Milos Borisov faultolja Woodot, második csapatfault. (69:64) (69:64)

32:10

Borisov hármasa kimarad, de a pattanó a Soproné. (69:64) (69:64)

31:40

Ruják csak a másodikat dobja be. (69:64) (69:64)

31:26

Ruják András is dobhat kettőt. (69:63) (69:63)

31:23

Trepák bedobja az elsőt, a másodikat már nem, de leszedi saját pattanóját. (69:63) (69:63)

31:17

Csorvási faultja után Trepák áll oda két büntetőre. (69:62) (69:62)

31:05

Woodot hagyták üresen, egy triplával büntet! (69:62) (69:62)

30:58

Ruják András veri meg Tóth Pétert nagyon szépen, jó a ziccere is. (66:62) (66:62)

30:30

Csorvási válaszol egy közelivel! (66:60) (66:60)

30:15

Borisov kiválóan játszik, jó a középtávolija! (64:60) (64:60)

30:01

Elkezdődött a 4. negyed. (64:58)
A feljavuló Sopron hét ponttal nyeri a negyedet, rendkívül szoros a mérkőzés!

30:00

Befejeződött a 3. negyed. (64:58)

29:59

Kromah még eldobja a végén, de nem találja a gyűrűt sem, hat pont a különbség az utolsó negyed előtt! (64:58) (64:58)

29:48

Tóth Péter hármasa kimarad, a Sopron jöhet, de Borisov triplája sem esik be. (64:58) (64:58)

29:30

Ruják András duplája a helyén. (64:58) (64:58)

29:10

Wood hármas! (64:56) (64:56)

28:24

Kromah középtávolija már beesik. (61:56) (61:56)

28:04

Trepák Zoltán hármasa nem talál gyűrűt. (59:56) (59:56)

27:49

Juhos személyi, négy fault a fehérváriaknál is. (59:56) (59:56)

27:40

Simon Balázs vállalja el a triplavonal mögül, kimarad ez is. (59:56) (59:56)

27:20

Takács triplája is jó, három közte! (59:56) (59:56)

26:59

Melvin veszít labdát. (59:53) (59:53)

26:40

Melvin triplája kimarad, a másik oldalon hasonló helyzetből Borisov berámolja. Hat ponton a Sopron, hazai időkérés! (59:53) (59:53)

26:15

Thomasújabb hármast süllyeszt el, 21 pontos! (59:50) (59:50)

26:00

Kromah passzát nem tudja megfogni Melvin, a Sopron jöhet. (59:47) (59:47)

25:48

Tóth Gergely személyi hibája, negyedik csapatfault a soproniaknál. (59:47) (59:47)

25:38

Juhos tripla, kimarad. (59:47) (59:47)

25:20

Juhos ziccere és Borisov tempója is lejön a gyűrűről. (59:47) (59:47)

25:00

Takács triplája nem esik be. (59:47) (59:47)

24:39

A büntetője is jó. (59:47) (59:47)

24:34

Juhos két támadót is szed, majd faulttal együtt bedobja a palánk alól! (58:47) (58:47)

24:17

A második beesik. (56:47) (56:47)

24:17

Edwards első büntetője kimarad. (56:46) (56:46)

24:10

Melvin hármasa kimarad, majd Edwards harcol ki faultot a másik oldalon. (56:46) (56:46)

23:56

Simon adja el a labdát, ám Thomas ziccere kimarad. (56:46) (56:46)

23:38

Csorvásira fújnak faultot, harmadik személyije. (56:46) (56:46)

23:21

Kromah gyönyörűen kígyózik a palánk alatt, de a kettese nem esik be. (56:46) (56:46)

23:09

Dénes adja el a labdát. (56:46) (56:46)

22:59

Dénes triplája kimarad, ám a támadó a Soproné. (56:46) (56:46)

22:47

Kromah középtávolijára Borisov válaszol egy duplával. (56:46) (56:46)

22:02

Wood közelije után első pontjait szerzi az Alba a második félidőben. (54:44) (54:44)

26:44

Tóth Gergely hagy ki könnyű ziccert. (52:44) (52:44)

21:31

Wood adja el a labdát rögtön a támadás elején. (52:44) (52:44)

21:21

Milos Borisovot teljesen üresen hagyták, ő ezt egy hármassal bünteti! Hazai időkérés! (52:44) (52:44)

20:49

Tóth Gergelyt szolgálja ki Thomas, jó a ziccer. (52:41) (52:41)

20:21

Lejár az Alba támadóideje, így Kromah alley-oop-ja már időn túli. (52:39) (52:39)

20:01

Elkezdődött a 3. negyed. (52:39)
A szoros első negyedet követően leromlott a Sopron mezőnyözése, ennek és az Alba remek játékának köszönhetően 13 pont a különbség a két csapat között a fehérváriak között. A hazaiaknál hárman is tíz pontnál vagy afölött járnak, míg a soproniaktól Thomas és Borisov játéka jelenti a legnagyobb veszélyt a hazaiaknak. A félidőben tehát TLI-Alba Fehérvár – Soproni Sördögök 52:39!

20:00

Vége a második negyednek. (52:39)

19:59

Thomas ziccere beesik 5 másodperccel a vége előtt, de még gyorsan válaszol rá Kromah egy villámgyorsa támadás végén! (52:39) (52:39)

19:38

Thomas triplája nem esik be, de Tóth Gergely leszedi a támadót! (50:37) (50:37)

19:14

Kromah veszít labdát. (50:37) (50:37)

18:59

Supola adja el a labdát, Thomas passza után Borisov tömi meg a gyűrűt. Hazai időkérés! (50:37) (50:37)

18:20

Supola középtávolija után Dénes adja el a labdát, majd Kromah ziccerével 50 pontnál az Alba! (50:35) (50:35)

17:50

Tóth Gergely ziccere beesik. (46:35) (46:35)

17:38

Simon személyije a harmadik csapatfault a hazaiaktól. (46:33) (46:33)

17:20

Csorvási nem ront a vonal mögül, tizenkét pont a neve mellett! (46:33) (46:33)

17:20

Csorvásit faultolja Dénes dobás közben, két büntető! (44:33) (44:33)

16:51

Csorvási szed támadót, majd Kromah dob be nehéz ziccert! (44:33) (44:33)

16:30

Thomastól jó a plusz egy is. (42:33) (42:33)

16:27

Thomas tör be a festékre, faulttal együtt is bedobja! Supolán a fault. (42:32) (42:32)

16:18

Melvin első faultja a mérkőzésen, Dénes harcolta ki. (42:30) (42:30)

16:10

Kovács Ádám kettese a helyén! (42:30) (42:30)

15:40

Borisov töri meg a pontcsöndet a vendégeknél, jó a triplája. (40:30) (40:30)

15:10

Csorvási dupla a palánk alól, tíz pontos ő is! (40:27) (40:27)

14:55

Takács is ront, nem jönnek most a soproni pontok. (38:27) (38:27)

14:03

Wood triplája kitáncol a gyűrűből, de Melviné a pattanó és egyből visszateszi, két pont! Tíznél jár az amerikai! (35:27) (35:27)

13:30

Thomas hárompontosa ezúttal nem esik be. (33:27) (33:27)

13:07

Csorvási szépen veri meg védőjét, a ziccere is a helyén. (33:27) (33:27)

12:45

Dénes tripla, kimarad. (31:27) (31:27)

12:27

Ruják András veszít labdát, majd Kovács Ádám zsákol a másik oldalon. (31:27) (31:27)

12:02

Csorvási adja el a labdát. (29:27) (29:27)

11:30

Csorvási ziccere is beesik. (29:27) (29:27)

11:10

Thomas tarthatatlan, nagy triplát pörkölt be az előbb. (27:27) (27:27)

10:49

Kovács triplája kimarad. (27:24) (27:24)

10:33

Edwards személyi hibája, kettőnél jár. (27:24) (27:24)

10:20

Edwards szolgálná ki Takácsot, aki nem tudja bedobni a ziccert. (27:24) (27:24)

10:01

Elkezdődött a második negyed. (27:24)
Igazi rangadót láthatunk, nagyon kiélezett első negyed után három ponttal vezet az Alba Fehérvár. A vendégek közül Thomas már tíz pontnál jár, míg a hazaiaknál Melvin nyolc ponttal a legeredményesebb.

10:00

Befejeződött az 1. negyed. (27:24)

09:58

Edwards büntetői behullanak, majd Tóth Péter az utolsó pillanatokban nem kap fújást, három közte az első negyed után! (27:24) (27:24)

09:58

Tóth Péterre fújnak faultot, Edwards áll a vonal mögé. (27:22) (27:22)

09:55

Tóth Péter büntetői is jók. (27:22) (27:22)

09:55

Edwards faultja után Tóth Péter dobhat kettőt. (25:22) (25:22)

09:41

Trepák dobhat két büntetőt, nem hibázik. (25:22) (25:22)

09:35

Simon Balázs futtából, a palánkról beesik a kettese! (25:20) (25:20)

09:10

Borisov tripla a sarokból! (23:20) (23:20)

08:36

Thomas betörése után már tíz pontnál jár, a másik oldalon Juhos értékesít egy könnyű ziccert. (23:17) (23:17)

08:07

Thomas kettesére Kromah válaszol egy középtávolival. (21:15) (21:15)

07:28

Melvin csinálja meg szépen a helyet magának, jó a dupla. (19:13) (19:13)

07:13

Időt kérnek a hazaiak. (17:13) (17:13)

07:13

Thomas áll bele a tempóba, jó a középtávoli. (17:13) (17:13)

07:08

Wood dob homályt, Melvin leszedi a támadót és jó a kettese. (17:11) (17:11)

06:31

Ruják András adja el a labdát, Wood jöhetne vele, de támadót fújnak a játékvezetők. (15:11) (15:11)

06:03

Kromah középtávolija jó, ahogyan Edwards ziccere is. (15:11) (15:11)

05:11

Thomas büntetői beesnek. (13:9) (13:9)

05:10

Thomas harcol ki újabb faultot, ezúttal Juhosé a személyi. (13:7) (13:7)

04:52

Vendég időkérés. (13:7) (13:7)

04:52

Supola tripla! (13:7) (13:7)

04:30

Thomas eladott labdája után Kromah zsákol, majd Melvin újabb blokkot oszt ki a soproni támadásnál. (10:7) (10:7)

03:33

Borisov ezúttal sem ront a vonal mögül. (8:7) (8:7)

03:28

Újabb Melvin blokk, Kromah ziccere kimarad, majd a túloldalon Borisovot faultolja Juhos Levente. Kettőt dobhat. (8:5) (8:5)

03:08

Melvin büntetői a helyükön. (8:5) (8:5)

03:01

Melvin teszi fel dobásra, Tóth Gergely üt oda neki. Két büntető! (6:5) (6:5)

02:44

Borisov nem ront büntetőt. (6:5) (6:5)

02:44

Kromah személyije az ötödik csapatfault, Borisov áll a vonal mögé. (6:3) (6:3)

02:40

Melvin büntetője kimarad. (6:3) (6:3)

02:35

Melvin előbb egy sapkát oszt ki Dénesnek, majd faulttal együtt is bedobja a ziccert. (6:3) (6:3)

02:11

Tóth Péter passza után elveszíti a labdát az Alba, Csorvásin pedig az újabb fault. (4:3) (4:3)

01:58

Thomas veszíti el a labdát, kétszerindulás. (4:3) (4:3)

01:46

Csorvásira is faultot fújnak. (4:3) (4:3)

01:18

Ruják első büntetője beesik, a második lejön, de Dénes megkaparintja a lepattanót, majd Thomas középtávolija is kimarad. (4:3) (4:3)

01:11

Tóth Péter személyije után Ruják András állhat a vonal mögé. (4:2) (4:2)

01:00

Csorvási a palánk alól is eredményes. (4:2) (4:2)

00:54

Dénes személyi hiba. (2:2) (2:2)

00:46

Thomas közelije jó. (2:2) (2:2)

00:24

Csorvási ziccere esik be, a másik oldalon Supola faultol. (2:0) (2:0)

00:01

Melvin hozza el a labdát a feldobásnál. (0:0) (0:0)

00:01

TLI-Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs, 5 Cleveland Melvin, 6 Blaskovits László, 7 Czirbus József, 8 Juhos Levente, 10 Kovács Ádám, 11 Tóth Péter, 12 Csorvási Milán, 13 Dalibor Djapa, 14 Molnár Máté, 15 Supola Zoltán, 21 Lasan Kromah, 24 Brandon Wood

Vezetőedző: Marcel Tenter
Edző: Góbi Henrik

Vezetőedző: Sabáli Balázs
Edző: Csátaljay Gábor

Játékvezetők: Cziffra Csaba, Szabó Gergő, Jakab László.
Az eddig makulátlan Sopron a hazai pályán szintén veretlen Alba Fehérvár otthonába látogat pénteken!

Az Alba két sima győzelmet jegyez a Vodafone Sportcentrumban a Jászberény és a Körmend ellen, idegenben viszont nem megy a fehérváriaknak, ugyanis második meccsükön a Zalaegerszeg fektette két vállra őket, legutóbb pedig a Pécstől szenvedtek sima vereséget Marcel Tenterék. Ennek köszönhetően négy forduló után csak a középmezőnyben találhatjuk a 2013-as bajnokot, ám hazai környezetben mindenképpen győzelmi esélyekkel lépnek majd parkettre Brandon Woodék, függetlenül attól, ki az ellenfél.

(Fotó: albakosar.hu)

Alba Fehérvár: 7. hely (2-2)

2014.10.12. Alba Fehérvár – Jászberényi KSE 104:85
2014.10.18. Zalakerámia ZTE KK – Alba Fehérvár 74:71
2014.10.22. Alba Fehérvár – EGIS Körmend 99:82
2014.10.25. PVSK-Pannonpower – Alba Fehérvár 98:79

A Sopron egészen kiválóan kezdte a szezont, az Atomot és a múlthétig szintén veretlen Nyíregyházát is legyőzve hibátlanul állnak a Sördögök. A csapat tehát már igen komoly neveket felülmúlva érkezik Székesfehérvárra, ahol reális esélyük van száz százalékos teljesítményük megőrzésére, bár az Alba otthonában igazi kétesélyes párharcra van kilátás.

(Fotó: sakc.hu)

Soproni Sördögök: 2. hely (4-0)