Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék Miškovec

2:1

vége (1:0, 1:1, 0:0)

31.10.2014, 19:15 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Lepsényi Zsolt

Vége a mérkőzésnek, a vége hosszú lett egy verekedés miatt, de végül 2:1-re nyert a hazai DAB, így megint ők nyertek hazai körülmények között.
Az első harmadban Szappanos talált be, majd Becze egyenlített, de még a második harmadban Mestyán visszavette a vezetést és a harmadik játékrészben már nem esett gól, pedig a Miskolcnak több emberelőnyős lehetősége volt, de ezekkel nem éltek.
Köszönöm a figyelmet! (21:37:12)

60:00

59:56

Boyle két percet, Dudas 2+20at kapott. Martine 2+2et kapott.

59:56

Várunk az ítéletre, még várnak a bírók, közben Bálizs a kapuban.

59:56

Nagy verekedés a kapu előtt! Martine és Dudas volt a két főszereplő.

59:41

Kiegészült a DAB!

59:40

Kézpassz miatt kerül ki a harmadból a buli.

59:29

Időt kért a DAB!

59:29

Metcalfe lőtt a blokkba, majd Kalnins védett egy lövést.

59:10

Felszabadít a DAB.

59:00

Dudas lőtt takarásból, de Kalnins szépen fogta a játékszert.

58:34

Nagy lövés Kalnins kapujára, de magasan fölé megy. Közben a Miskolc kikérte az idejét, így Bálizs is lement a kapujából. 6 a 4 ellen támad a Miskolc.

57:59

Kiegészült a Miskolc!

57:41

Eddig tartott az emberelőny!
Galanisz ütött oda Dudas arcára, így mehet ki ő is két perce.

57:00

Galanisz találja el rosszul a korongot, így nincs veszély Bálizs kapujára.

55:59

Dunaújvárosi emberelőny!
Nagy Krisztián megy le testre ütés miatt.

55:50

Szappanos elől mentenek a kapu előtt, majd Kalnins védett Miskolczi lövésénél.

55:11

55:00

Dansereau vitte be a kapu elé a korongot, de felszabadítanak előle.

54:00

Metcalfe vitte be a kapu elé a korongot, de kivágták a védők.

53:11

Miskolci emberelőny!
Martine megy ki két percre Hajós akasztásáért.

53:00

Peterid vette célba a hosszú sarkot, de Bálizs a helyén.

53:00

Centerezés Kalnins előtt, de a csatárokat megszerezte a kapus.

52:00

Szappanos lőtt, de Bálizs lenyelte a korongot.

52:00

Szappanos próbált megugrani, de utolérték többen is.

50:00

Becze csúszott el a kapu előtt még mielőtt lőhetett volna, majd Peterdi ugrott meg, de Gőz kikotorta előle a korongot.

49:00

Dudas vitte be a korongot, de szerelték még mielőtt a kapuhoz ért volna.

47:56

Pavuk kiállítása lejárt.

47:45

Dudas lőtt messziről kapu mellé.

47:18

Páros kiállítás!
Először Peterdi volt szabálytalan, majd Dansereau akasztott, így 4 az 5 ellen megy a játék még fél percit.

47:00

Galanisz cselezgetett szépen, de végül győzött a túlerő.

47:00

Metcalfe lőtt kapásból az oldalhálóba.

45:56

Pavuk volt túl durva Beczével a palánknál, így kimehet két percre.

45:30

Bevitt korong a kapu elé, de Kalnins rátenyerelt.

44:05

Kiegészült a Dunaújváros!

43:00

Boyle tette be a kapu elé a korongot, de nem tudott senki beleérni.

42:05

Azari Zsolt gáncsolás miatt megy ki két percre.

42:00

Hajós tört be majd lőtt kapuvas mellé a vendég csatár.

41:00

Kiss Ákos lőtt, de Bálizs szépen védett.

41:00

Metcalfe lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.
A harmad elejét megnyomta a Miskolc és a közepe fele Becze góljával meg is szerezték az egyenlítést. Ezek után kiegyenlített játék folyt a jégen, de a harmad végén egy megindulás után némi szerencsével Papp Viktor révén visszavette a vezetést a DAB, így jelenleg egy gól a hazaiak előnye.

40:00

39:59

Metcalfe dudaszó előtt robbant be, de Kalnins védett.

39:40

Boyd lőtt a kék vonaltól, de szépen védett Kalnins.

38:16

A Dunaújváros gólt szerzett!
Mestyán István lövésénél védett nagyot Bálizs, de a korong PAPP VIKTOR lövése után át akart mászni a kapuson és ez sikerült is neki, így vezet újra a hazai csapat.

Gólpassz: Mestyán István és Azari Zsolt.

38:00

Roczanov lőtt kapásból a kapu előtti blokkba.

38:00

Dósa vette észre a társat középen, de nem volt veszély végül belőle.

37:00

Miskolczi lőtt kapásból a kapu üres sarka felé, de az oldalhálót találta el.

36:00

Erdélyi lőtt a kék vonaltól, de Bálizs szépen védett.

36:00

Metcalfe centerezett Becze elé, de a védők szépen zártak össze.

35:00

Tóth lőhetett kétszer, de Kalnins a helyén, majd Szappanos megugrása után Bálizs védett szépen.

35:00

Danserau kapásból lőtt nem sokkal kapu mellé.

34:00

Hüffner centerezése a kapu mögül pontatlan, így indult a Miskolc.

33:00

Roczanov centerezése volt pontatlan, így nincs gólhelyzet.

32:00

Azari lőtt kapura, de Bálizs szépen védett.

31:00

Kalnins jött ki a kapujából a korongért, kicsit odacsapnak, így egy kis kakaskodás, de nincs ítélet.

30:23

30:00

Dudas felé visszajátszás, de nem volt elég pontos.

28:23

Hüffner Adrián ütközött szabálytalanul, így mehet ki két percre.

27:42

A Miskolc gólt szerzett!
Szépen tört be a harmadba a Miskolc, Metcalfe megcsinálta a cselt, majd BECZE TIHAMÉR a kapus lábai között talált a kapuba, ezzel kiegyenlítve a játékot.

Gólpassz: Tyler Metcalfe és Zachary Cohen.

27:00

Kiss Ákos kerülte meg a kaput, de centerezése nem volt jó.

26:15

26:00

Azari lőtt a kapu előtt a blokkba.

26:00

Nem tudnak felállni emberelőnyben a hazaiak.

25:00

Kiss lőtt a rövid sarok felé, de Bálizsnak nem okozott gondot.

24:15

Vojtkó Mátyás megy ki két percre testre ütés miatt.

24:00

Léránt tüzelt a harmad közepéről, de hatalmasat védett Bálizs.

24:00

Peterdi centerezéséről maradnak le ketten is középen.

23:00

Azari vette célba a rövid sarkot, de Bálizs szépen zárta a szöget.

22:00

Tóth centerezésébe blokkolnak bele szépen.

21:00

Becze lövését fogta könnyen Kalnins.

21:00

A harmad egy tilos felszabadítással kezdődött miskolci oldalról.

20:01

Jönnek vissza a csapatok a jégre.
Visszafogottan kezdték a mérkőzést a csapatok. Majd kettős előnybe került a hazai csapat, de Mestyán butasága miatt, 4 a 3 ellen játszhattak a csapatok. Majd kiegészült a Miskolc, de gólt nem sikerült szerezniük. Majd a harmad felénél Becze kiállításánál Martine lőtt be egy korongot a kapu elé, amibe Szappanos beleért, ami Bálizs mellett a kapuba vágódott. A gól után átvette az irányítást a Miskolc, de nem sikerült komolyabb helyzetet kialakítani egészen a harmad végig, amikor is Erdélyi akasztotta Hajóst a kapu előtt, így büntető jött. A miskolci csatár azonban nem tudott Kalnins eszén túl járni.

20:00

19:53

Hajóst állítják meg szabálytalanul, így büntető, de a miskolci játékos kihagyta az egyenlítési esélyt.

19:30

Kiss Ákos és Hüffner előtt is nagy helyzet, de nincs gól.

19:28

Kiegészültek a csapatok!

19:00

Az utolsó perc a harmadban, de egyik kapu előtt sem alakult ki nagy helyzet a büntetések alatt.

17:28

Tóth Adrián és Papp Viktor mennek ki két percre, így 4 a 4 ellen a játék.

17:00

Kalnins fogott két közeli lövést.

17:00

Megugrott a DAB, de a visszazáró védők szépen blokkoltak.

16:00

Távoli lövés, amit Kalnins könnyen és szépen védett.

15:00

Pavuk lövését védte bravúrral Bálizs.

11:33

Galanisz büntetése letelt

11:20

Feláll a vendég csapat, több lövést is hárít Kalnins, majd kiütik a korongot a hazaiak

09:33

Galanisz büntetése 2 perc fogásért

08:48

Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID
Gólpassz: Nathan Martine

Martine korcsolyázott a kékvonalon, majd a balszélen a kapu felé korcsolyázott, majd élesen betett korongjába Szappanos ért bele, ami a kapuba vágódott

02:45

Óriási helyzet a miskolci kapu előtt, de a korong megáll a jobb kapuvasnál, de közben Németh kis lest fúj

02:24

Erdélyi veszti el a korongot, majd indul Metcalfe, de az utolsó pillanatban Nagy szerelni tud

Az ünnepélyes korongbedobás megtörtént, kezdődik a mérkőzés

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Hüffner, Martine, Pavuk, Galanisz, Peterdi – Pozsgai, Mestyán, Papp, Azari, Szappanos – Erdélyi, Nagy R., Szepessy, Gröschl, Kiss Á. – Dörök, Hruby, Léránt, Magosi, Kovács

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Gőz, Sagert, Tóth, Hajós, Dansereau – Dudas, Boyle, Metcalfe, Cohen, Becze – Vojtkó, Dósa, Miskolczi, Fliszár, Nagy K. – Ritó, Láda, Popovics, Szilágyi

Játékvezetők: HASZONITS Miklós, NÉMETH Márton, Berger Ákos, Soltész Áron.

A mérkőzés ünnepélyes korongbedobással indul. A Magyar Jégkorong Szövetség ugyanis nemrégiben akciót indított, melynek keretében a hazai jégkorongsport Hírességek Csarnokának tagjait igyekszik közelebbről megismertetni a szurkolókkal. Dunaújvárosban az a Babán József dobja majd be a korongot, aki részese volt a magyar jégkorong válogatott eddigi utolsó olimpiai szereplésének 1964-ben, Innsbruckban. Emellett három világbajnokságon is viselhette a címeres mezt. Játékos-pályafutása után – a klub megszűnéséig – a BVSC edzője volt, 1979/80-ban Rajkai Lászlóval együtt a válogatott csapatot is irányította, manapság pedig a csepeli iskolások korcsolyaoktatását végzi.
Ismét a Jegesmedvék látogatnak az újvárosi jégcsarnokba. A szezon során már egyszer jártak a Miskolciak Újvárosban, akkor egy viszonylag simának mondható mérkőzésen 4-1-re győztek az Acélbikák.

A rangadó előtt a Bikák kanadai mesterével, Donald MacLeannel beszélgettünk:
- Egyszer már sikerült legyőznünk a Medvéket – nem is akárhogy...
Donald MacLean: – Így van, s őszintén szólva ahhoz a mérkőzéshez szeretnénk valahogy visszajutni, ott volt meg utoljára a teljes összhang a srácok között, ott követték a taktikát hibátlanul. Nagyon egyszerű a matek, hiszen ha keményebben dolgozol, mint az ellenfél, akkor kevés gólt fogsz kapni, s többet fogsz ütni – azon a mérkőzésen mi sokkal keményebben dolgoztunk, mint a Miskolc.
- Milyen érzésekkel vág neki a pénteki összecsapásnak?
Donald MacLean: – Szerencsére a jó csapatok ellen általában nem kell motiválni a srácokat. Mondanom sem kell, hogy a tabella szempontjából rettenetesen fontos mérkőzés következik, hiszen ha sikerül itthon tartani a pontokat, akkor újra egy hajszálnyi előnnyel várhatjuk a folytatást – ez egyáltalán nem mindegy, főleg, hogy közeledik a szünet, jó lenne egy kicsit nyugodtabban relaxálni pár napot. A Miskolcnak két nagyon erős sora is van, így elsődleges lesz, hogy őket mennyire tudjuk kizökkenteni a ritmusból. Továbbra is úgy gondolom, ha az egyszerű, gyors és hatékony játékunkat tudjuk hozni, akkor mindenkinél eredményesebbek tudunk lenni. Minden azon múlik majd, hogy fejben és lábban mennyire állunk készen a kihívásokra, illetve, hogy milyen keményen tudunk együtt, csapatként dolgozni a sikerért!

Az elmúlt hétvégén a Miskolci Jegesmedvék megtörték rossz sorozatukat, és két értékes győzelemmel tértek vissza a szezoneleji eredményességhez. Majoross Gergely vezetőedzővel a hétvégi mérkőzésekről beszélgettünk.
- Rövid időn belül másodszor látogat Dunaújvárosba a Jegesmedvék csapata. Az első mérkőzés vége egy elég sima vereség lett. Mire számítasz pénteken?

- Valóban, az a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy kellett volna. Akkor pont egy rossz szériában voltunk, egymás után játszottuk az idegenbeli meccseket, amelyeken nem volt olyan fordulópont, ami kirántott volna bennünket a kátyúból. Most azonban egy egészen más helyzetben vagyunk. A múlt hét végén – ha messze nem is hibátlan teljesítménnyel, de – visszatértünk a szezon elején látott eredményes, és ami igazán lényeges, győztes útra. A Debrecen és az Érsekújvár ellen ismét rengeteg energiával, nagyon aktívan játszottunk, és ezzel ismét sikeresek tudtunk lenni. A legutóbbi dunaújvárosi mérkőzésen sok játékosból pont ezek hiányoztak, ezért úgy gondolom, most sokkal kiélezettebb csatára van kilátás. Annak a meccsnek a tapasztalatait átbeszéltük, videón megmutattuk a játékosoknak a hibáikat, így remélem, ezeket újra nem követik el, és akkor eredményesek lehetünk a Dab ellen. Ehhez persze az is kell, hogy okosan játsszunk, és a helyzeteinket jó százalékban használjuk ki.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

2:1

Gólok és gólpasszok: 9. Szappanos (Martine), 39. Mestyán (Mestyán, Azari) – 28. Becze (Metcalfe, Cohen)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Gőz, Sagert, Tóth, Hajós, Dansereau – Dudas, Boyle, Metcalfe, Cohen, Becze – Vojtkó, Dósa, Miskolczi, Fliszár, Nagy K. – Ritó, Láda, Popovics, Szilágyi

Játékvezetők: HASZONITS Miklós, NÉMETH Márton, Berger Ákos, Soltész Áron