ITF - Heraklion (kemény borítás)

Réka-Luca Jani – Julia Wachaczyk

2:0 7:6 (5), 6:2

01.11.2014, 09:23 • Court 4, Heraklion • Kármán Zoltán

Végre! Jani Réka-Luca közel két órás küzdelem után két szettben kiveri Julia Wachaczykot és elődöntőbe jut Heraklionban!

6:2

Szett győztese Jani.

40-30

Játszma- és mérkőzéslabdája van Rékának, de most adogatóként. Be kell vinni a döntő csapást végre!

5:2

Három meccslabdát hárítva marad a meccsben Julia Wachaczyk, 5:2-re zárkózik. Továbbra is megvan a dupla brékelőny, azért ezt innen hozni kell. Most Réka a meccsért adogathat.

A-40

Három a magyar igazság! Harmadszor is bréklabda és meccslabda, értékesíteni kellene már!

A-40

Második mérkőzéslabda Jani számára!

40-30

Bréklabdához jut Jani Réka, ami egyben játszma- és mérkőzéslabdát is jelent!

5:1

Megfordítja Jani! Meleg volt a pite, 4:2-nél azért nem lett volna ilyen rózsás a helyzet. Így viszont 5:1-re vezet Jani Réka, a győzelem kapujába került!

40-A

Másodszor is bréklabdához jut Wachaczyk.

30-40

Bréklabdához jut Wachaczyk, mindenképpen hárítani kell, mert különben vérszemet kaphat a lengyel lány.

4:1

Sajnos a három bréklabda ellenére nem sikerült Janinak ezúttal fogadóként megnyernie a játékot, 4:1-re szépít Wachaczyk. A dupla brékelőny még mindig megvan, de így azért jobban oda kell még figyelnie a magyar lánynak. Elsőként most hoznia kell a saját szerváját és azzal a győzelem kapujába kerülne.

A-40

Harmadik bréklabda, ezt értékesíteni kell!

40-15

Két bréklabdához jut Jani! Ez gyakorlatilag meccslabdákkal ér fel most számára.

4:0

Szerencsére lendületben maradt Jani Réka-Luca! Már 4:0-ra elhúzott stabil, kettős brékelőnyben! Az eddigi fogadójátékát elnézve, ha most sikerülne harmadszor is brékelnie a lengyel lányt, végleg megtörné.

3:0

Jani Réka-Luca megduplázza brékelőnyét a második szettben! 3:0! Nagyon biztató fogadóként Réka játéka, ha a következő adogatását tudná hozni, akkor komoly lépést tenne a győzelem felé.

40-15

Két bréklabdához jut ismét Jani Réka! Nagyon jó alap lenne a második játszma folytatására!

2:0

Jani Rékának sikerült hoznia a szerváját, megszilárdítja a brékelőnyét, 2:0!

1:0

Az eddigi legsimább fogadójáték Rékától! 1:0-ra vezet a második szett elején, megvan a brékelőny! Most nagyon fontos lenne hozni a saját szervát, megerősíteni az előnyt.

40-15

Két bréklabdához jut Jani Réka!

0:0

Ezt nagyon kicentizte Jani Réka-Luca, de végül abszolút vesztett helyzetből felállva hozta az első szettet rövidítésben, a legkisebb különbséggel, 2 ponttal. 7:6! Kis pihenő után következik a második játszma, ahol Wachaczyk adogat elsőként. Ha Réka javítani tudna a szerváján, meglehetne a meccs. Egyelőre fogadóként jobban játszik.

7:6

6-5

Megint minibrék, ezzel játszmalabdához jut Jani Réka, ráadásul ő adogat!

5-5

Minibrék vissza! Óriási a harc, megint egyenlő, 5:5!

4-5

Sajnos összejött egy minibrék Wachaczyknak újra. 4:5 és kétszer ő adogat.

3-3

Minibrék vissza!! Egyenlít Réka, 3:3-mal fordulnak!

2-3

Sajnos az első minibrék Wachaczyké. 2:3 és most a lengyel lány adogat kétszer is.

6:6

Három szettlabdát hatástalanítva végül Jani elveszi Wachaczyk adogatását negyedszer is. Jöhet a rövidítés. Megjósolhatatlan a végeredmény. Az eddigi 12 gémből nyolcat (!) a fogadó nyert!

A-40

Bréklabdához jut Réka, rövidítésre mentheti a szettet.

40-A

Vékony jégen Jani Réka. Harmadszor is szettlabda Wachaczyknak.

40-A

Második játszmalabda.

30-40

Semmi-harmincról végül adogatóelőny Wachaczyknak, ami egyben játszmalabdát is jelent.

5:6

A mérkőzés hetedik (!) brékjével jut újra komoly lehetőséghez Julia Wachaczyk, elvette Réka szerváját negyedszer is. 5:6, újra a játszmáért adogathat a lengyel lány.

30-40

Ismét bréklabda.

5:5

Jani élt az utolsó lehetőséggel, visszavette a brékhátrányát! Ezzel 5:5, minden kezdődhet elölről!

40-15

Esély kínálkozik rá, ugyanis két bréklabdához jut Jani!

4:5

Bántóan könnyedén elszállt ez a szervagém is, valamire nagyon ráérzett Julia Wachaczyk, 4:5, brékelőny a lengyel-német lánynak, a szettért adogathat. 5 perccel ezelőtt még Réka volt brékelőnyben.

15-40

Most már sokkal nagyobb a baj, Wachaczyknak bréklabdái vannak ismét.

4:4

Igen gyorsan kiegyenlített Julia Wachaczyk, 4:4! Kár az elszórt brékelőnyért!

4:3

Kettős hibával segít Wachaczykon Jani Réka. Az imént elnyert szerváját azon nyomban vissza is adta a lengyel lánynak. 4:3! Még Réka vezet, de már nincs brékelőny.

4:2

Ez igen! Semmire veszi el a lengyel lány szerváját Jani Réka és ezzel már ő van brékelőnyben! 4:2! Csak tartson ki a lendület nagyon sokáig!

40-0

Úgy tűnik, Réka lendületbe jött. Három bréklabda!

3:2

Először vezet a mérkőzésen Jani Réka-Luca! 3:2! Zsinórban három gémet tudott nyerni a magyar lány.

2:2

Szerencsére Wachaczyk segített egy újabb kettős hibával. Ezzel Réka visszaveszi az elvesztett szerváját, 2:2!!

A-40

Negyedik bréklabda! Ezt már értékesíteni kellene!

A-40

Ismét bréklabdája van Rékának!

1:2

Na végre, megvan! Jani Réka-Luca hozza az adogatását, ha nem is könnyen. 1:2, felzárkózik, de még mindig megvan a brékhátrány.

0:2

Hiába volt a nagy felzárkózás egészen bréklabdáig, végül mégiscsak a lengyel lány hozta a szerváját. 0:2!

A-40

Második fogadóesély!

A-40

Bréklabdához jut Réka. Nem semmi lenne, ha három labdáról végül mégis elbukná a szerváját Wachaczyk.

0:1

Ez sajnos már meglett neki. Julia Wachaczyk elveszi Jani adogatását, 0:1 brékelőnnyel a lengyel lánynak. Egyébként nemrég "hazát váltott" és a lengyel lány már német színekben versenyzik.

40-A

Wachaczyk harmadszor is bréklabdához jut.

15-40

Réka kettős hibával segíti Wachaczykot két bréklabdához.

0:0

Elkezdődött az összecsapás, Jani Réka adogat elsőként.

Nagyon elképzelhető, hogy a Kréta szigetét ismét eluraló esőzés miatt holnapra csúszik ez a negyeddöntő.