III. kerület – Rákospalotai EAC

4:2

vége (1:0)

28.01.2015, 19:15 • Teleki Péter

Az első félidőben a Kerület több nagy helyzetet is kidolgozott, de csak egyet sikerült ezekből gólra váltani.
A fordulást követően aztán hamar sikerült egyenlítenie a vendégeknek, de aztán beindult az óbudai úthenger. A hazaiak zsinórban három gólt is szereztek, a rákospalotaiak büntetőből m,ég szépítettek, majd az utolsó húsz percben már nem született gól.
Köszönöm a figyelmet! (21:03:23)

90

90

A REAC jobbról tekerte középre a labdát, felszabadítás után a játékvezető lefújta a találkozót.

89

A mezőnyben folyik a játék, egyik csapat sem tudja veszélyes területre bejátszani a labdát.

88

Pálmait próbálták indítani a vendégek a jobb szélen, nem érhette el a labdát.

87

A hazaiak vezettek támadást, végül Barta fejezte be lövéssel, húsz méterről fölé durrantott.

86

Kollár ívelte középre a vendégek szabadrúgását, Borsos az ötösről teljesen zavartalanul fejelhetett, azonban így is fölé ment.

85

Megint egy szabálytalanság a hazaik részéről, jobbról érkezhet a REAC beívelése.

84

A Kerület térfelén folyik a játék, a hazaiak valamivel visszafogottabban játszanak.

83

Buktatás után a vendégek szabadrúgását Kollár végezte el, beívelése veszélytelen, felszabadítottak a védők.

82

Mélységi indítás után az egyik hazai játékos futott lesre, szabadrúgás kifelé.

81

A REAC egymásután két sarokrúgást is elvégezhetett, igazából egyik sem jelentett veszélyt kapura.

80

Pálmai kis híján szépített, látványos cselezése után 18 méterről a jobb sarkot célozta meg, Kondor bravúrral mentett szögletre.

79

Mindkét csapat nyíltsisakos játékot játszik, a védekezéssel nem igazán törődnek.

78

Barta kapott jó labdát, majd miután néhány métert tolt rajta, 18 méterről szúrta kapura, centikkel ment el a jobb kapufa mellett. Ezt megúszta a REAC!

77

Jobb szélen vezetett támadást a Kerület, beadni nem sikerült a hazaiaknak a labdát, kirúgással jöhet a REAC.

76

A vendégek szabadrúgását Kollár tekerte középre, hiába érkezett veszélyesen a labda, érintés nélkül elhagyta a játékteret.

75

Szabálytalanság után a REAC ívelhet be szabadrúgást a hazaiak kapujához.

74

Pálmai kapott nagy labdát a bal szélen, ügyesen meghúzta, majd beadása is pontos volt, középen azonban Borsos két méterről is ki tudta hagyni. Ordító helyzet volt a vendégek előtt.

73

Jól játszik ezekben a percekben a REAC, a vendégek még közel nem mondtak le a mérkőzésről.

71

Csiszár megsérült, helyette visszajött Borsos a vendégeknél.

69

A REAC gólt szerzett!
KOLLÁR ZSOLT vállalta el a rákospalotaiak büntetőjét, higgadtan a bal sarokba helyezett.

68

Csiszár lábát húzták el a Kerület tizenhatosán belül, a játékvezető itt is befújta a büntetőt.

67

A REAC balról beívelt sarokrúgása veszélytelen, középen felszabadítottak a védők.

66

Pálmai kapott jó labdát a bal szélen, beadását szögletre mentette az egyik hazai védő.

65

Próbálkozik ugyan a REAC, de veszélyes területre nem tudja bejátszani a labdát.

64

Úgy tűnik a Kerület a második félidő elején eldöntötte a találkozót, jobban is harapnak a hazai játékosok.

62

A III. kerület gólt szerzett!
KASZAI GÁBOR vállalta el az óbudaiak büntetőjét, lövésnél Changeliya kapusnak nem volt esélye.

61

Csiszár buktatott saját tizenhatosán belül, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

60

A rákospalotaiak szabadrúgása veszélytelen volt, a beívelést könnyedén kivágták a védők.

59

Szabálytalanság miatt a vendégek ívelhetnek be szabadrúgást a Kerület kapuja elé.

57

KASZAI GÁBOR kapott jó indítást a bal szélen, védőjét lerázva éles szögből is be tudta venni a REAC kapuját.

56

Evés közben jön meg az étvágy, mondhatják a hazaiak. A Kerület továbbra is uralja a találkozót, a REAC jobb híján a védekezéssel van elfoglalva.

54

A szabadrúgás elvégzése után a hazaiak szépen adogattak, majd BARTA ROLAND-hoz került a labda, 15 méterről pontosan lőtte ki a jobb sarkot.

53

Kisebb szabálytalanság után a Kerület végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

52

Aktívabbak a hazaiak, ügyesen tartják a labdát a REAC térfelén.

50

Kollár vállalta el a vendégek szabadrúgását, 22 méterről szúrta kapura, Kondor ezt még védte, de a kipattanóra érkező CSISZÁR RICHÁRD lövésnél már tehetetlen volt.

49

Szabálytalanság miatt a REAC balról mintegy 22 méterre a kaputól végezhet el szabadrúgást.

48

Egyelőre ott folytatódik a mérkőzés, ahol az első félidőben abbamaradt, mezőnyben harcolnak a csapatok.

46

Több csere is volt minkét oldalon, a hazaiaktól lejött Scheiber, Lóska, Moczó és Horváth Levente, érkezett Mayer, Breuer, Kocsis és Barta. A REAC-nál lement Borsos, Labáth és Kiss, érkezett Dinka, Mándoki és Pálmai.

46

Az iramra és a játékra az első félidő után nem panaszkodhatunk, odatették magukat a játékosok. A játékrészben a hazaik valamivel aktívabbak voltak, több komoly gólszerzési lehetőségük is volt, végül ebből egyet sikerült érvényesíteniük.
Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45

A félidő utolsó percében már semmi érdemleges nem történt a pályán, mezőnyben folyt a játék.

44

Csiszár kapott használható labdát a jobb szélen, nem tudta beadni a játékszert, elválasztották tőle.

43

A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a Kerület valamivel aktívabb a félidő hajrájában is.

41

A hazaiak végezhettek el szabadrúgást, balról Kaszai tekerte a REAC kapuja elé, középen PÁLFALVI CSABA mintegy hat méterről védhetetlenül fejelt a jobb sarokba.

40

Egyelőre nem szabadult fel a REAC kapuja, szabálytalanság után balról ívelhet be szabadot a hazai csapat.

39

Filó végezte el a hazaiak szabadrúgását, 18 méterről megeresztett lövése után Changeliya nagyot védett.

38

Moczót húzták vissza a vendégek, 18 méterről végezhet el szabadrúgást a Kerület.

37

Jobbról tekerték középre a labdát a hazaiak, magasra és hosszúra sikerült.

36

A rákospalotaiak meg tudják tartani most a labdát, veszélyes területre viszont már nem tudták bejátszani.

35

A REAC most elidőzött a hazaiak térfelén, végül Pfister húsz méterről próbálkozott meg egy lövéssel, fölé ment a kísérlete.

34

Csiszár szerzett labdát a jobb szélen, végül beadnia nem sikerült, bedobással vigasztalódhatnak a vendégek.

33

Szikes vállalta el az óbudaiak szabadrúgását, 23 méterről szembe a kapuval csúnyán fölé bombázott.

32

Szépen járatták a labdát a hazaiak, Moczó lábát viszont már elhúzták, a Kerület végezhet el kecsegtető távolságból szabadrúgást.

31

Megint egy nagy helyzet a Kerülettől, jobbról érkezett a hazaiak beadása, a hosszúról Scheiber rúgta kapura, az egyik védő az utolsó pillanatban tudott blokkolni.

29

Bátran lőnek távolról is kapura a hazai játékosok, ezúttal Lóska suhintott egyet 18 méterről, labdája centikkel ment fölé.

28

Kollár vállalta el a rákospalotaiak szabadrúgását, éles szögből is kapura szúrta, Kondor azonban könnyedén fogta.

27

Szabálytalanság miatt a REAC végezhet el szabadrúgást balról.

26

A Kerület játszik enyhe fölényben, a hazaiak támadását Moczó fejezte be lövéssel, húsz méterről fölé bikázott.

25

Empergert vágták fel, gyógyulása után folytatódhat a találkozó.

24

Ordító helyzet maradt ki hazai oldalon! Jobbról érkezett a Kerület beadása, középen Horváth Levente egyedül árválkodott, azonban nem találta el a labdát, eltörte azt.

23

Szűcs bonyolódott cselezésbe, a REAC játékosai könnyedén elválasztották a labdától.

22

Moczó kapott kitűnő indítást, majd mintegy 22 méterről nem sokkal lőtt fölé. Szép jelenet volt.

21

Jobb oldalról érkezett a Kerület beadása, nem jelentett veszélyt, Changeliya összeszedte a labdát.

20

Lendületes támadást vezettek a kerületiek, végül Szűcs bejátszása pontatlan, a vendégvédők könnyedén lekapcsolták a labdát.

19

Lent maradt az egyik hazai játékos, gyógyulása után folytatódhat a mérkőzés.

18

Minden egyes labdáért nagy harc folyik a pályán, mintha nem is edzőmérkőzést játszanának a csapatok.

16

A REAC ívelhetett be balról szögletet, középen könnyedén tisztáztak a védők.

15

Kaszai ívelte be a hazaiak szabadrúgását a REAC kapuja elé, középen a nagy kavarodásban Páfalvi végül gyengén tette kapura, Changeliya így összeszedhette. Ez komoly lehetőség volt!

14

Veszélyes támadást vezettek a hazaiak, Móczó húzta meg a jobb szélen, éles beadásáról középen épphogy lemaradtak a társak.

13

Kollár volt szabálytalan a középpályán, de a hazaiak az elvégzett szabad után hamar elveszítették a labdát.

12

Az iramra egyelőre nem panaszkodhatunk, csipkedik magukat a játékosok.

11

A vendégek Kisst indították a bal szélen, védője szorításában nem tudta beadni a labdát, kirúgással jöhet a Kerület.

10

9

Vendég bedobás után kényelmesen passzolgat a REAC, majd el is adta a labdát.

8

Lóska felé ment egy mélységi indítás a bal oldalon, a hazaiak játékosa nem tudta benntartani.

7

Egyelőre aktívabb a REAC, a vendégek támadását Kiss fejezte be lövéssel, mintegy húsz méterről megeresztett löketét Kondor magabiztosan védte.

6

Kollár vállalta el a rákospalotaiak szabadrúgását, a Kerület kapujához ívelte be, labdája azonban magas és pontatlan volt.

5

Horváth Richárdot rántották le, szabadrúgással jöhet a középpályáról a vendégcsapat.

3

Pantelisz húzta meg a bal oldalon, éles szögből mintegy hat méterről szúrta kapura, Kondor jól zárta a rövidet.

2

A REAC játékosai adogattak hátul, majd Szlezák mélységi indítása hosszú, Kondor könnyedén összeszedte a labdát.

1

A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

III. kerület: Kondor – Scheiber, Filó, Pálfalvi, Lóska – Szikes, Hegybányai, Moczó, Szűcs – Kaszai, Horváth Levente

Cserék: Csordás – Mayer, Lendvai, Breuer, Kocsis, Lőrincz, Gergely, Barta

Rákospalotai EAC: Changeliya – Borsos, Labáth, Szlezák, Emperger – Hollár, Pfister, Kiss, Csiszár – Pantelisz, Horváth

Cserék: Dinka, Mándoki, Pálmai

Játékvezetők: Balla, Serli.
Idehaza labdarúgásban a különböző osztályokban még szünetel a bajnokság, de a felkészülési időszak már megkezdődött a csapatoknál. Sok együttes már túl van első edzőmérkőzésén, ide sorolható a III. Kerület és a REAC gárdája is, ma pedig a Kalap utcában egymás ellen mutathatják meg tudásukat.

Mindkét csapat az NB III-ban pallérozódik, a Kerület a Nyugati, míg a vendégek a Közép csoportot erősítik. Érdekesség a két csapat kapcsán, hogy ősszel a bajnokságban mindketten 22 pontot gyűjtöttek, nagyjából tehát hasonló játékerőt képviselnek.
Szombaton mind az óbudaiak, mind pedig a REAC felkészülési mérkőzést játszott, a Kerület 2:2-es döntetlent ért el a Vasas U21-es gárdájával, a rákospalotaiak viszont idegenben 1:0 arányban nyerni tudtak a Budaörs ellen.

A felkészülési mérkőzéseknek nem feltétlenül az eredményesség az elsődleges célja, sokkal inkább a formába lendülés, a taktikai elemek kipróbálása, új játékosok érkezése esetén, azok beépítése a csapatba. Erre remek alkalom lesz ez a mai találkozó.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

4:2

vége (1:0)

Gólok: 41. Pálfalvi, 54. Barta, 57. Kaszai, 62. Kaszai (bünt.) – 50. Csiszár, 69. Kollár

Játékvezetők: Balla, Serli