Dunaújváros PASE – Szolnoki MÁV FC

1:1

vége (1:0)

28.01.2015, 12:30 • Dunaújvárosi műfüves focipálya, Dunaújváros • SportLackó93

Teljesen kiegyenlitett mérkőzésen igazságos döntetlen született. Az első félidőben egy picivel több hazai lövést jegyezhettünk fel, és a félidő végén mondhatni megérdemelten vezetést szereztek Jakab találatával az újvárosiak.

A második félidőben viszont a vendégek játszottak jobban, ziccerig nem tudták kidolgozni akcióikat, viszont az átlövések veszélyt teremtettek Nagy kapujára. A hajrához közeledve a spori észrevette a védő szabálytalanságát, és jogos büntetőt itélt, melyet Nagy I. higgadtan a hálóba is lőtt. Ezt követően is túlnyomó többségben a pálya középső harmadában folyt a játék. Emlitésre méltó még Sóron remek beadása amit Papp fejelt centikkel, vagy annál is kevesebbel a kapu fölé! A mérkőzés tehát 1:1-es döntetlennel ért véget. Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (14:24:30)

90+1

90

Tóth Dániel lövése elszállt a kapu mellett jócskán. Kirúgás következhet.

90

A rendes játékidő utolsó percében járunk.

89

B. Tóth lövését közvetlen közelről blokkolták.

88

Újvárosi bedobás a pálya középső harmadában.

87

Szolnoki szabad a tizenhatos előteréből, melyet laposan tekert be Nagy I., ám a sorfalban elakadt. Bedobás következik.

85

Jól jött a szolnoki átadás a hosszú irányába, a kapus kiejtette, majd Zsolnairól visszapattant a kapus kezébe. Mázlija volt.

83

Hosszabbitással maxmimum tiz perc a félidőből.

82

Tóth D. lesen tartózkodott.

81

A jobboldali újvárosi beadást kifejelte Kenderes.

80

Szolnoki bedobás az újváros térfelén.

78

Sóron parádésan tette középre a labdát, Tóth Tibor fejese milliméterekkel szállt a kapu fölé!

77

Hazai szabad a tizenhatos előteréből. Sóron a labda mögött.

75

Negyedóra a rendes játékidőből.

74

A Szolnok gólt szerzett!

NAGY ISTVÁN a bal sarokba lőtte középmagasan a labdát, a kapusnak esélye sem volt. 1:1!

73

Büntetőhöz jutott a Szolnok, Nagy I.-t buktatták.

72

Csehi passza nem jó, a kapusnál kötött ki.

70

A bal szélről érkező beadást Godslove fejelte ki, szöglethez jutott ismét a Szolnok! Jobban játszanak a második félidőben.

69

Godslove 22 méteres lövését a hálóőr magabiztosan védte, igaz középre is ment.

68

Támadásban a Szolnok, ezúttal szögletet végezhetnek el, melyet kicsiben végeztek el, ebből nem adódott most veszély.

67

Tóth Dániel lövését Nagy bravúrral védte, a kipattanót kivágták!

66

A félidő derekánál járunk, őrzi előnyét a hazai csapat.

64

Újvárosi kontra következett ezután, viszont a jobb oldali beadást követően Thiago mikor átvette szabálytalankodott védőjével szemben. Jogos a szabad kifelé.

63

A beadást Tóth Tibor fejelte ki a veszélyes területről.

62

Szolnoki szabad jöhet a félpályáról.

61

A próbálkozás kapu fölé szállt méterekkel.

60

Hazai szabadrúgás, a távolság 35 méter, talán kapura küldik.

59

Az első 5-6percet megnyomta a Szolnok, azóta a DPASE veszélyeztet, minden mezőnyjátékos a szolnoki térfélen.

58

Újvárosi bedobás a középpályáról.

57

A beadást felfejelték, majd 15 méterről Thiago próbálta kapura fejelni, de túl sok erőt vitt bele, a játékszer fölé szállt.

56

Hatalmas lehetőség adódott Villám előtt, de a kapusba lőtte, ezt követően Thiago lövését blokkolták. Szöglet!

55

Bekezdett alaposan a vendég csapat, egyenlitésért küzdenek, egyenlőre sikertelenül.

54

Nacsa kapott szabadot, amit rögtön el is végeztek.

53

A beadás a rövid sarokra tartott, nem okozott különösebb veszélyt.

47

Igéretes szolnoki támadás volt, viszont a jobb szélről érkező beadást Nagy fogta.

46

Az első félidőben kiegyenlitett volt a játék. Komoly helyzet egy-egy adódott mindkét oldalon. A Szolnok húsz méterre kapott szabadrúgást Nagy kapujától, a lövés azonban a sorfalban kötött ki. Remekül működik mindkét oldalon a les taktika. A félidő végén az első komolyabb helyzetéből gólt szerzett a DPASE, Jakab lapos, pontos lövésével. Hamarosan folytatjuk!

45+1

45

A Dunaújváros gólt szerzett!

A bal szélről érkező beadás JAKAB DÁVID elé érkezett, aki ballal kilőtte laposan a hosszú alsót. Remek lövést volt. Még a szünet előtt vezetést szerzett a DPASE!

44

Farkas ivelése ellenfélhez szánt, picit tanácstalan mindkét csapat.

43

Jakab került lövőhelyzetbe, húsz méteres lapos lövését azonban Pokorni védte.

42

A beadás lecsorgott, majd egy harminc méteres bomba Antaltól, ez két méterrel szállt fölé, de remek löket volt.

42

Tóth B. beadását szögletre mentette Farkas.

41

Kenderes kapott szabadrúgást a középpályán, majd rá fél perce 10 méterrel közelebbről is jöhetnek a vendégek. Beadás jöhet.

40

Csehi jöhet bedobással, közben már csak öt perc a félidőből.

40

A beadás jól jött be, azonban a fejes jócskán fölé szállt. Kirúgás következik.

39

Szöglettel felérő újvárosi szabadrúgás jöhet.

37

Les miatt az újváros jöhet. Nagy már el is végezte a szabadot.

36

A hosszú átadást Pokorni magabiztosan szedte le a levegőből.

35

Az utóbbi percekben nyom a hazai csapat, tartják a labdát az ellenfél térfelén.

34

A sarokrúgás után kapustámadás miatt kifelé itél a spori.

33

Godslove harcolt ki szögletet.

33

Szolnoki szabadrúgás a saját tizenhatosuk csücskéből.

32

Az átadás éppen hogy hosszú lett, ráadásul Nagy együtt élt a játékkal és megkaparintotta a labdát.

31

Godslove lapos lövése 22 méterről a jobb kapufa mellé szállt, és a hálóőr is rajta volt. Kirúgás.

30

Negyed óra a félidőből, kiemelendő esemény nem történt egyenlőre.

29

Minden mezőnyjátékos a szolnoki térfélen, de nem sikerül lövéssel befejezni ezt a támadást sem.

28

Remek labdát kapott Tóth Bence, fejesét azonban Nagy könnyedén védeni tudta. A támadás is szép volt.

26

A beadás használhatatlan, Pokorni már inditja is társait.

25

Újvárosi bedobás a Szolnok térfelén.

24

Teljesen kiegyenlitett a játék, gólt nem láthattunk egyenlőre.

23

Tóth B. kapott szabadrúgást a pálya középső harmadában.

23

Ezúttal Godslove tartózkodott lesen.

22

Az átadás pillanatában Fritz lesen tartózkodott, hiába reklamálnak a vendégek, a spori kitart döntése mellett.

21

Remek labdát kapott Lengyel, de a beadás ellenfélhez ment.

20

A lövés elakadt a sorfalban, a szolnokiak őrzik a játékszert hátul immáron.

19

Tóth Bence 20 méteres lövése mellé szállt, de lábára rátartottak, igy 20 méterről jöhet a szabadrúgás.

19

Szolnoki bedobás jöhet, letámadnak a hazaiak.

18

Petneházi lövésre szánta el magát, nem sokkal szállt fölé, kirúgás következhet.

17

Tóth B. fejese gyengére sikerült, kontrázhat a Dpase.

16

Csehi fejelte ki a beadást, újabb sarokrúgás.

15

Az első vendég szöglet következik.

14

Az első negyed órában némi újvárosi labdabirtoklási fölény, kapura lövés egyenlőre nem adódott.

13

Kenderes állitotta meg az újvárosi kontrát.

11

A játékvezető ismét támadó faltot látott, Pokorni a labda mögött.

10

Petneházi beadását blokkolták, az első hazai szöglet jöhet.

9

Godslove szabálytalankodott a középpályán.

8

A beadás pillanatában les miatt kifelé itélt a spori.

7

Vendég szabadrúgás, a távolság jó 35 méter a kaputól.

6

A jobb oldalon bontakozott ki a szolnoki támadás, de a beadás elakadt egy védőben.

4

Racskó elől tisztázott Csehi. Ismét bedobás.

3

Szolnik bedobás jöhet a középpályáról.

2

Les miatt a hazaiak jöhetnek.

1

Üdvözöljük Önöket! Szerdán 12:30-kor fogadja az elsőosztályú Dunaújváros PASE csapata a Szolnok együttesét.

A hazai csapat eddig három felkészülési meccset játszott. Első meccsét a Bölcske ellen 6:1-re nyerte, a másodikat a BL-ben szereplő Maribor ellen játszotta, ez vereséggel ért véget.
Legutóbbi meccsén ismét ők voltak a házigazdák, és a nyirkos időben 1:2-re kikaptak a Szigetszentmiklós csapatától. a Dunaújváros az NB1-ben a 14. helyen találhatóak, éppen nem kieső a csapat. Hazai környezetben hat meccset játszottak, ennek felét nyerték, két döntetlen, és egy vereség a Videotontól a mérlegük.

A Szolnoki Máv az első felkészülési meccsen idén 4:3-ra verte az első osztályú Kecskemét csapatát. Ezt követően az NBIII-as Hatvan együttesét is megverték 2:0-ra. A csapat komoly küzdelemben van az NBII-ben, jelenleg az ötödik helyen tanyáznak. Mindössze két pontra vannak az első helyezett Vasastól. Idegenben hét meccsből négy bajnokit nyertek, két x, és egy vereség mellett. Elmondható hogy idegenben is ment a csapatnak a szekér az ősszel.

Izgalmas, remek meccs vár ránk, hiszen tavaly a másodosztályban találkozott a két csapat, ahol a Szolnok 0:0-ás döntetlent játszott az újváros otthonában, odahaza pedig megverte 3:2-re a dunaparti csapatot. Tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.