Borussia Dortmund – FC Schalke 04

3:0

vége (0:0)

28.02.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Tóth Gábor

A rangadó végül sima meccsé alakult át a végére, a Dortmund végig hatalmas fölényben játszott, számtalan helyzetet puskáztak el, míg a hajrában megtört a jég, hármat rámoltak be a nagyon gyenge napot kifogó, a kapura egyáltalán nem veszélyes Schalke hálójába. (17:22:49)

89

Becsülettel támad most a Schalke, de nem kicsit késtek el ezzel.

87

Sahin helyett Kehl a pályán.

87

Nagyon jól védett a fiatal kapus, de ezzel a potyával lenullázta a teljesítményét...

REUS - 3:0

86

A Dortmund gólt szerzett!
Wellenreuther vesz át egy hazaadást az ötösön, felszabadítana, de egy hanyag cselt még megengedne magának, vesztére, MARCO REUS odaér, és közelről a kapuba helyez! 3:0

83

Gündogan megy le, Bender a helyén.

81

78 percig nem talált a kapuba a Dortmund, pedig voltak óriási helyzetei, most két perc alatt lerendezték a meccset úgy tűnik.

MKHITARYAN - 2:0

80

Gündogan indul a jobb oldalon, a beadását a középen érkező HENRIKH MKHITARYAN közelről továbbítja a kapu közepébe! 2:0

79

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Aubameyang (Borussia Dortmund).

AUBAMEYANG - 1:0

78

Aogo mentése után PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG elé kerül a labda, a balösszekötő helyén, 8 méterről célozza meg a hosszú sarkot, a kapus még beleér, de hárítani nem tud! 1:0

77

Kagawa helyén Blaszczykowski a pályán.

76

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Schmelzer (Borussia Dortmund).

75

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Höger (FC Schalke 04). Kagawát húzta vissza a 16-os oldalvonalánál.

65

Mkhitaryan éles szögből közelről lőhet jó helyzetből, ezt is védi a kapus!

64

Boateng helyett Barnetta a pályán.

63

Mkhitaryan kerül helyzetbe szemben a kapuval, Neustadter vetődik a labda útjába!

60

Egy óra telt el a meccsből, óriási fölényben a Dortmund, de eddig valamennyi helyzetük kimaradt.

57

Rues lép ki remekül a jobbösszekötő helyén, éles szögből lő, Wellenreuther bravúrral véd a hosszú sarok előtt!

56

Kirch szöglete után Reus kapásból lő kevéssel a jobb sarok mellé.

Az első tíz percben volt csak változatos a játék, utána a Dortmund nyomasztó fölénybe került, de Rues és társai sorra hagyták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, egy ízben a kapufát is eltalálték, míg a Schalke kapura sem tudott lőni az első félidőben.

44

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Höwedes (FC Schalke 04), Reusot rúgja fel a bal oldalon.

40

A félidő hajrájában járunk, a sok kimaradt hazai helyzet után látunk-e gólt még a szünet előtt?

37

Megint egy hatalmas gólhelyzet maradt ki dortmundi részről, nagy fölényben a hazaiak.

36

Kagawa labdájával Reus lép ki a balösszekötő helyén, befelé cselez, és 12 méterről a jobb alsó mellé lő!

35

Most már a sokadik nagy hazai helyzet maradt ki, büntet-e ezért a futball örök törvénye?

34

Schmelzer szöglete után Reus a hosszú sarokról lőhet éles szögből, Neustadter fején változtat irányt a labda, és a felső lécen csattan!

26

Ismét egy nagy hazai helyzet! Reusot szereli Neustadter, de Aubameyang alé pattan a labda, akinek a lövését blokkolni tudják a védők!

16

Kagawa lép ki a balösszekötő helyén Neustadter hibája után, átemeli a labdát a kapuson, de nem talál kaput, felszabadítanak a védők!

15

Aubameyang beadását blokkkolják, majd Mkhitaryan beadása után Reus az ötös bal sarkáról kapásból lő a hosszú sarok mellé.

8

Boateng elé kerül a labda a 16-os előterében, kapásból lő, nem is sokkal a jobb sarok mellé.

4

Aubameyang lép ki a jobbösszekötő helyén, nagy helyzetből lőhet, de Wellenreuther lábáról a kapu fölé perdül a labda!

A Bundesliga 23. fordulójának rangadóját rendezik ma délután Dortmundban. Ez a kitétel akkor is igaz, ha a hazaiak csak a 12. helyen állnak a táblázaton, de a Bajnokok Ligájában még állnak, és a bajnokságban is felébredni látszanak Csipkerózsika-álmukból.

Ugyanis az utolsó három meccsüket megnyerték, ezzel elkerültek az utolsó(!) helyről, és már "csak" 10 pont a hátrányuk a mai ellenfelükkel szemben.

A Schalke viszont nincs jó formában, az utolsó 5 meccsükből kettőt tudtak megnyerni, kikaptak a Frankfurt otthonában, majd odahaza is csak döntetlenre futotta az erejükből a nem túl acélos Brémával szemben. Így két pont távolságra vannak a biztos BL-indulást jelentő harmadik helytől, az ott állomásozó 'Gladbach ráadásul a nagyon gyenge formába került Paderbornt fogadja, ott borítékolható a hazai győzelem.

A két csapat egymás elleni mérlege kiegyensúlyozottnak mondható, bár az utóbbi öt meccsükből hármat a Schalke nyert, és ma is van esélyük, de egy jó formában lévő Dortmund természetesen bárkit le tud győzni, a kérdés inkább az, hogy ez a zsinórban aratott három győzelem vajon már egyértelmű jele-e annak, hogy a Dortmund visszatért a "nagyok" közé.