NBIII - Nyugati csoport

III. kerület – Újbuda FC

1:1

vége (0:0)

28.02.2015, 14:00 • III. Kerület TVE Sporttelep, Kalap utca/Hévízi út - műfüves pálya • Pörge Béla

Vége! Összességében igazságos döntetlen született, az első félidő egyértelműen az Újbudáé volt, igaz, a második félidőben szereztek vezetést. Utána viszont egyre jobban feljött a Kerület, a végén be tudták szorítani az ellenfelüket, igazságos az iksz! Köszönöm a figyelmet! (15:45:43)

90+3

90+3

Lőrincz nem hagyta elvégezni a szabadot, sárga.

90

Könnyen lehet, hogy emberhátrányban fejezi be a meccset a Kerület.

89

Szűcs rossz beadása után a kapusé a labda. áll a játék viszont, Móczó sérült meg.

88

Nem volt igazán veszélyes. Nagyon izgalmas a hajrá, mindkét csapat győzni akar!

88

Móczó beadását fejelték ki a védők, az első hazai szöglet!

87

Az utolsó csere a meccsen. Nagy helyén Pleszkán az Újbudánál.

86

A III. kerület gólt szerzett!
GÓÓL! SZŰCS LÁSZLÓ értékesítette a 11-est, 1-1!

85

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Laki (Újbuda FC).

85

Barthát rúgták fel a 16-oson belül, büntető!

84

Beszorult az Újbuda, de közben már kiegészültek.

82

Horváth az, elhagyja a pályát, folytatódik a játék.

81

Lent maradt egy vendég játékos, áll a játék.

80

A Kerület birtokolja már a labdát, egyre jobban nyomnak, egyelőre állja a sarat az Újbuda.

79

Cserél az Újbuda is. Patkós jön le, helyére Turi állt be.

78

Skriba lőtt jó 20 méterről, fölé!

77

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hanák (Újbuda FC).

76

Az utolsó hazai csere. Hegybányai le, Molnár be.

74

Bartha most térhetett vissza.

72

Bartha maradt lent a 16-oson belül, megsérült. 11-es gyanús szituáció volt, de nem fújt a játékvezető.

71

Egy élesen belőtt labdát fogott Kondor.

70

Szikes ívelése mély volt, a kapusé.

69

Szabadrúgás a térfél közepéről a hazaiaknak, jó lehetőség ívelni.

68

Szűcs néhány jó csel után éles szögből mellé lőtt.

66

Az első újbudai csere. Nyéki helyén Hanák.

63

Szikes lőtte fölé a szabadrúgást.

63

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Khiesz (Újbuda FC).

61

A második hazai csere, Scheiber helyén Lőrincz.

60

Nyéki lőtt nem sokkal mellé.

58

Horváth Richárd lőhetett a 16-oson belül, Kondor védett ismét.

56

Horváth Levente lőhetett 20 méterről, a kapusé.

55

Szorongat most a Kerület, de nincs helyzet, csak bedobásokig jutnak a 16-os mellett.

53

A szöglet a kapusnál kötött ki.

53

Szépen tekeredett kapura a labda, Kondor védett nagyot, újabb szöglet.

52

Kovács kapott szabadrúgást a 16-os vonalánál, veszélyes lehet.

50

Az Újbuda birtokolja a labdát a gól után is, így nehéz dolga lesz a hazaiaknak.

48

Az Újbuda gólt szerzett!
GÓÓL! HORVÁTH RICHÁRD cselezte magát lövőhelyzetbe a kapuval szembe, 18 méterről lőtt, elsőre Scheiber blokkolta a lövést, de visszapattant Horváth elé, aki másodjára nem hibázott, a hosszú alsóba lőtt, 0-1!

46

Nem volt csere a szünetben.

46

Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek. Az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő, többet volt a labda az Újbudánál, a félidő végén pedig már komoly helyzeteket is kialakítottak. Kondor eddig fogott mindent, a Kerület kontrái viszont kevés veszélyt jelentettek. Hamarosan folytatjuk!

45

45

A végén a Kerület veszélyeztetett, Bartha beadása lett a kapusé.

44

Ez a sarokrúgás sem volt veszélyes.

44

Kovács ezúttal kapura lőtt, gyönyörű lövés volt a 16-os sarkától, Kondor most is nagyot védett, szöglet!

43

Kovács ívelte be ezt is, Laki lőhetett, Kondor kétszer is hatalmas bravúrral hárított, marad a 0-0!

43

Skriba került a földre, az ellenfél térfelének közepéről jöhet az Újbuda.

42

Scheiberről pattant kapura a labda, de Kondor fogta ezt is.

41

Az ötödik vendég szöglet következik.

40

Az ívelést kifejelték, Kocsis ívelt utána kapura, Váradi simán fogta.

40

Az ellenfél térfelén, de a félpályához közel kap szabadrúgást a III. Kerület.

38

Kondor ütötte a mezőnybe a labdát.

38

Szöglettel felérő helyről végezhet el szabadrúgást az Újbuda, a félidő hajrájához érve.

37

Szűcs lőhetett jó 20 méterről, nem sokkal ment mellé. Az első igazi hazai lehetőség.

36

Ebből a hazaiak kontrázhattak, de végül abból sem lett veszély.

35

Mezőnyjáték zajlik már percek óta, most Farkas végezhet el szabadrúgást jó 30 méterről.

33

Veszélyeztet a Kerület is most már, de egyelőre nem lőttek még kapura.

32

Patkós ütközte le szabálytalanul Kaszait, jutalma egy sárga.

30

Skriba félfordulatból lőtt kapura, látványos volt, de nem vezetett sokra, mellé ment a labda.

29

Kocsis beállt, és nem sokkal később sárgát is kapott, buktatásért.

28

Lecsorgott a beadás, Nyéki 18 méterről lőtt kapásból, Kondor fogta.

27

A negyedik szöglet következik, ezt is az Újbuda végzi el.

25

Filó megsérült, ezért le kell cserélni. Helyére Kocsis állt be.

23

Kovács lövését blokkolták a 16-os előterében.

21

Egy szabadrúgás után Kondor mentett, újabb szöglet.

18

Nem okozott komolyabb veszélyt.

18

A második vendég sarokrúgás következik!

17

Szerencsére semmi komoly nem történt, mehet tovább a játék.

17

Kondor maradt lent egy mentés után, ápolni kell.

16

A térfél közepén kap szabadrúgást az Újbuda.

15

Kaszai vezetésével kontrázott a Kerület, azonban Bartha kezére pattant a labda, így szabadrúgás jön kifelé!

14

Újabb ívelést szedett össze Kondor.

13

Továbbra is a hazai térfélén zajlik a játék, de a szabadrúgáson kívül komoly veszély nem volt.

12

Móczó szerelte Skribát a 16+os mellett, kellett, így nem jöhetett beadás.

11

Kovács végezte el a szögletet, az már nem volt annyira veszélyes, a túl oldalon Laki begyűjtötte, de rosszul adta be, kirúgás.

10

Jó lövést eresztett el Kovács, kondor ütötte szögletre!

9

A 16-os bal sarkától nem messze kap szabadrúgást az Újbuda, veszélyes lehet.

7

Kovács Dávid szabadrúgása volt nagyon mély, kirúgás.

5

Az első percekben szinte csak az Újbudánál van a labda, de nem sietik el a támadásokat.

4

Újabb előre vágott labdát fogott Kondor, ez veszélytelenebb volt.

2

Kondor jött ki jól, és Skriba elől húzta le a labdát.

1

Az Újbuda fehérben lépett ma pályára.

1

A hazaiak kezdték a meccset, akik a szokásos kék szerelésükben játszanak.

1

III. kerület: Kondor – Móczó, Scheiber, Filó, Breuer – Szikes, Hegybányai, Bartha, Kaszai – Szűcs, Horváth
Cserék: Csordás – Lendvai, Lóska, Lőrincz, Kocsis, Molnár, Mayer

Újbuda FC: Váradi – Patkós, Kheisz, Laki, Nagy – Kovács, Menyhért, Farkas, Nyéki – Skriba, Horváth
Cserék: Székely – Szilasi, Csányi, Hanák, Ihász, Turi, Pleszkán

Játékvezetők: Gyarmati II. Tibor; Baghy, Kovács.
Hamarosan kezdünk, a pálya állapota miatt a műfüves pályán lesz a meccs!
Addig is fontos megjegyezni, hogy a Veszprém visszalépett a héten, eredményeit törölték. Így a korábban írtakhoz képest annyi változás történt, hogy a Kerület a 7., 19 ponttal, míg az Újbuda a 3., 28 ponttal. A listavezető Budaörsnek 33, a 14. Dorognak pedig 9 pontja van (a levont 22 pont miatt), tehát némileg átalakult a mezőny, a Kerület járt rosszabbul ezzel a döntéssel. Bár tekintve, hogy így már csak két kieső lesz, a Tökölnek pedig mindössze 2 pontja van, nagyon talán nem kell izgulnia a hazaiaknak sem...
Szombaton folytatódnak a küzdelmek a harmadosztályban is. A III. Kerület az Újbudát fogadja. Ősszel 3-1-re nyert az Újbuda, de sokáig szoros volt a meccs, azonban az utolsó 20-25 percben emberhátrányba került a Kerület, úgy már nem volt esélyük a pontszerzésre.
A hazaiak a 7., a vendégek pedig a 4. helyen zárták az őszt, azonban a Dorogtól levont 22 pont miatt mindketten egy hellyel előrébb lépték. Az Újbudának reális esélye van a feljutásra, 3 pontra vannak a listavezető Budaörstől, és a második helyen a Győr második csapata áll, amely nem juthat fel.
A III. Kerület ugyanannyi (12) pontra van az első helytől, mint a 14., már kieső pozíciótól. A csapatnál kitűzött első számú cél a harmadosztályban való maradás, ez a mutatott játék (különösen hazai pályán) és a helyezés alapján is könnyen teljesíthetőnek tűnik. A Kerület főleg hazai pályán gyűjtögeti a pontokat, így az Újbudára kifejezetten nehéz meccs vár, ha tartani akarják a lépést a Budaörssel.