Larvik HK – Győri Audi ETO KC

21:19

vége (12:9)

28.02.2015, 18:30 • Arena Larvik • Kármán Zoltán

Ambros Martin a mérkőzés lefújása után igen mérges kedvében van, egyrészt a játékosaira, másrészt a rendkívül furcsa bíráskodás miatt perel a két portugál játékvezetővel. Mindkettő igaz, a Győr rengeteget hibázott és megérdemelten szenvedett vereséget, ugyanakkor egyértelműen látszott a bírói hátszél a norvégok javára.

Az egyetlen igazi pozitívum a mai napon Grimsbö kapuban nyújtott teljesítménye volt, ami valóban klasszisokat idézett. Úgy tűnik, jó vásárt csinált a Győr Grimsbö megszerzésével hosszú távra. A csoportelsőség nincs meg a Győrnek, de a könnyű továbbjutás igen, a csoport második helyén. Az elsőn a Larvik ment tovább. Nagyon sokba került ma a második félidő első 10 percében látott magyar gólcsend. De semmi tragédia nem történt.

Larvik – Győr: 22-19!

Helyesbítés: bár az eredményjelzőn is megjelent a 22:19, végül Solberg utolsó gólját nem adták meg így a végeredmény 21-19 a Larvik javára!
---- (20:08:43)

60

Mérkőzés vége. (22:19)

60

SOLBERG a bal szélről gyönyörű, cunderes góllal szerzi meg a meccs utolsó gólját. (22:19)

60

LÖKE emberhátrányból is eredményes ziccerből. 20 mp hátra. (21:19)

60

Utolsó perc. (21:18)

59

Knedlikova jó szögből lőhetett a jobb oldalról, Toft bravúrral hárít. (21:18)

59

SOLBERG szerez kapufás gólt a bal oldalról. (21:18)

59

Az utolsó két percbe léptünk. Korsós áll ki két percre, talán ütésért. (20:18)

58

Ismét labdát szerzünk és ismét gyors góllal sikerül büntetnünk, SEN szökött meg elől és belőtte a ziccert. (20:18)

58

LÖKE nagyon gyors gólt szerez elől rendezetlen védelem ellen. (20:17)

58

Wojtas egy méterrel lövi fölé. (20:16)

58

Az utolsó három percbe léptünk, passzív a Larviknál. (20:16)

57

MÜLLER tör be egy üres résbe és be is bombázta a felsőbe. Késői az ébredés. (20:16)

57

Korsós sajnos kihagyta a hetest megint, de nálunk marad. (20:15)

56

Hetest fújnak Knedlikova javára, Solberg hozzáért a lövő kézhez, kissé kompenzációnak tűnik. Két perc is Solbergnek. (20:15)

56

Időt kér a Larvik is. (20:15)

56

HORNYÁK Ági tört be bal kettőben és a hosszú sarkot választotta. (20:15)

55

Még egy időkérésünk maradt, ezt most ki is használja a Győr. (20:14)

55

A Győr támad, sajnos nagyon jól védekezi le a Larvik az átlövőhiányunkat. (20:14)

54

EDIN remekül tört be középen Löke mellett és ki is használja a ziccert, alighanem eldőlt végleg. (20:14)

54

Aguilar hagyja el a labdát, támad a Larvik. (19:14)

54

Most már csak szimpla emberhátrányban vagyunk. (19:14)

53

Grimsbö hárítja Solberg ziccerét. 45%-kal véd a kapusunk. (19:14)

53

Hornyák Ági megtépte ellenfelét, két perces kiállítás. Jogos, de a túloldalon is az lett volna számtalan alkalommal. (19:14)

53

Susann MÜLLER középről a bal felsőbe bombáz átlövésből! (19:14)

52

Lassan támadunk most is, nemigen tudunk újítani. (19:13)

52

21 perc alatt csak négyszer találtunk a kapuba a második félidőben. (19:13)

51

RIEGELHUTH-KOREN ezt a hetest is belövi. (19:13)

51

Hetes és két perc ellenünk, de nem derült még ki, ki a kiállított játékosunk. Löke az. (18:13)

51

Müller tör be a résbe a jobb oldalon, a felső lécről pattan ki, még szerencsénk sincs. (18:13)

51

Az utolsó 10 percbe léptünk, öt a hazai előny. (18:13)

50

Solberg bal oldali lövését Grimsbö hárítja a karjával. (18:13)

50

Bognár-Bódi ráadásul lent is marad a földön, ápolni kell a combját. (18:13)

50

Bognár-Bódi a jobb szélről tört be, Wojtas kicsit belépett elé, nincs hetes, de van Toft védés. (18:13)

49

Nora MÖRK tört be középen, Grimsbö csak hozzáérni tudott a lövéshez. (18:13)

49

Müller átadása pontatlan Bódi felé. (17:13)

48

Nem fogunk ma gólrekordot dönteni, több, mint valószínű, hogy a Győr ma nem jut 20 fölé. (17:13)

48

FRAFJORD lő szép gólt beállóból, remek volt a bejátszás. (17:13)

47

MÜLLER jobb kettőben tör be szép figura végén és a kapus feje mellett talál a kapuba! (16:13)

47

Nora MÖRK kimondottan szép találattal lövi ki talpról a bal felsőt. (16:12)

47

Lőtávolban vagyunk ismét a Larvik mögött. (15:12)

46

BOGNÁR-BÓDI gyors indításból a jobb oldalról talál a rövid alsóba! (15:12)

46

Mörk lövését Grimsbö védi. (15:11)

45

KORSÓS a jobb felsőbe varrja be a hetest. (15:11)

45

Korsós tör be a bal szélről, előtte öt méteren áll Riegelhuth-Koren, végre hetes. (15:10)

44

RIEGELHUTH-KOREN a bal felsőbe bombázza a hetest Herr Orsi mellett. (15:10)

44

Löke maradt a földön, a combját fájlalja, pont ez hiányozna még. (14:10)

43

Edin lövése a kapufáról jön ki, Solberg a bal oldalon tör be a kipattanóval, jogos a hetes (de a túloldalon is az lett volna Löke esetében, ott néma maradt a síp...). (14:10)

43

Időt kér a Larvik, jó ideje a hazaiak támadójátéka is megállt. (14:10)

42

Müller elküldte a kapust a másik irányba, a labdát a rövidre, de sajnos mellé pár centivel. (14:10)

42

Ismét a Győr támad. (14:10)

41

Grimsbö védi Frafjord ziccerét, zseniálisan véd a norvég kapusunk. (14:10)

41

Löke ziccerénél öt méteren állt bent Riegelhuth-Koren, Toft védi a ziccert, de megint nincs hetes. Ezt a mérkőzést le kéne vetíteni az EHF-nél is... (14:10)

41

Breivang tör be jobb kettőben, de a felső lécre pattintja. (14:10)

40

Végre megvan! Heidi LÖKE a bal oldalon tör be két ember között és a hosszúba bombázza! (14:10)

40

Kovacsics lő fölé, de megtámasztották közben, szabaddobás. (14:9)

39

Edin lő talpról, Grimsbö könnyedén hárítja. (14:9)

39

Müller passzára ketten vetődnek, a Larviké a labda. (14:9)

39

Labdát veszítünk, de Müller visszaszerzi a hosszú indítást, így ismét a fekete mezes Győr támadhat. (14:9)

38

Löke szerez labdát hátul. (14:9)

37

Korsós ziccerét fogja Toft a bal oldalról, semmi sem jön be a Győrnek ma. A második félidőben még mindig nincs gólunk. (14:9)

37

Frafjord ellen fújnak kontrát. (14:9)

36

Edin test melletti átlövését Grimsbö fogja, ám indítását Mörk lefüleli. (14:9)

36

Sen átlövését Toft bravúrral tolja ki a kapu bal oldalából. (14:9)

35

Időt kér a Győr, Ambros Martin meglehetősen indulatosan beszél játékosaival, a vendég szurkolók pedig ébresztőt kiabálnak. (14:9)

35

Gro HAMMERSENG tör be a jobb oldalon és bebombázza a hosszúba. Öttel megy a Larvik. (14:9)

35

Kapufát dobott Kovacsics középről, a bal kapufa éléről kifelé pattant. Ez is hihetetlen egyébként. (13:9)

35

Edin rántja le Kovacsicsot hátulról, ismét csak szabaddobás. Kezd hihetetlenné válni. (13:9)

34

Nincs még gólunk a második félidőben. (13:9)

34

Edin lövését Grimsbö tolja a kapufára. (13:9)

33

Müllert blokkolják, Korsósé a kipattanó, ezt azonban Toft védi. (13:9)

33

EDIN lövése megpattan, becsapja Grimsböt és a hálóban köt ki. (13:9)

32

Sen puffantott mellé bal kettőből talpról. (12:9)

32

Nora Mörk durrant mellé középről váratlanul. (12:9)

31

Müller a padon, Hornyák áll be helyette támadásban. Löke ellen az ítélet lépés miatt. (12:9)

31

Müller maradt a földön, miután Edinnel találkozott, Edin kitette a térdét. (12:9)

31

A Győr kezdte a második félidőt a 16 perces szünetet követően. (12:9)

31

Elkezdődött a második félidő. (12:9)
Nem igazán érthető, de még mindig tart a szünet, meglehetősen sokáig tart kivételesen.
Sajnos nem játszik jól a Győr egyelőre, a kihagyott hetesekért kimondottan kár. A játék képe alapján akár vezethetne is az ETO, de sajnos a hibáinkat a Larvik kíméletlenül kihasználja. A játékvezetői tévedések is többnyire a magyar csapatot sújtják, Breivang kész csoda, hogy a pályán maradhatott eddig is.

A kapufával is hadilábon állunk és sajnos nem tudunk élni azzal, hogy Grimsbö extra formát mutat a kapuban. Reméljük, meg tudjuk fordítani a találkozót a második félidőben.

Larvik – Győr: 12-9, a szünet után folytatjuk!
----

30

Befejeződött az első félidő. (12:9)

30

Müller átlövését védi Toft, a kipattanó a miénk, Müller ismét lő az utolsó másodpercben, kevéssel mellé. (12:9)

30

Most már itt az emberhátrány, nem tudtunk élni az előnnyel az imént. (12:9)

30

RIEGELHUTH-KOREN magabiztosan lövi a hetest a jobb alsóba. (12:9)

30

Kovacsics kap két percet, a betörő Mörkhöz ért hozzá a levegőben. Hetes is. (11:9)

29

Korsás a bal szélről lőhetett kapura, Toft kezéről azonban a kapufára pattan! (11:9)

29

Riegelhuth-Koren talpról lő passzívnál, Grimsbönek nem okoz gondot. (11:9)

29

Időt kér a Larvik. (11:9)

28

KORSÓS Dorina átejti Toftot a hetesnél sikerrel! (11:9)

28

Löke tör be középen szép figura végén, Breivang meglöki ziccerben, hetes. (11:8)

28

Anja Edin-Hammerseng kap kettő perces büntetést, kisebb csoda. (11:8)

27

Aguilar tör be ziccerben, összezártak előtte a vonalon belül, ez is csak szabaddobás. (11:8)

27

Breivang lerántja Hornyákot, megint csak sima szabaddobás. (11:8)

26

RIEGELHUTH-KOREN a jobb szélről, nehéz szögből megsimogatja Grimsbö fülét, de betalál. (11:8)

26

Löke felé nem jó a bejátszás, hárommal mehet el a Larvik. (10:8)

25

Anja EDIN talál a kapuba test mellett egy lapos átlövésgóllal. (10:8)

25

MÜLLER óriási átlövésgólja a jobb felsőben köt ki! (9:8)

25

Időt kér a Győr. A hibáink mellett sajnos a bírói felfogás sem kedvez nekünk, meglehetősen sok (egyébként jól látható) faultnál szemet hunynak a mi kárunkra. (9:7)

25

FRAFJORD rendezetlen védelem ellen beállóból eredményes. (9:7)

24

Ziccerben lökik Lökét beállóból, mellé lövi, nincs hetes. (8:7)

24

Először vezet a Larvik a mai mérkőzésen. (8:7)

24

Gro HAMMERSENG a bal felsőbe zúdít egy óriási átlövésgólt. (8:7)

23

Grimsbö védi Edin lövését, de a kipattanó a norvégoké. (7:7)

23

Edin a pályán támadásban. (7:7)

23

Hornyák Ágnes kapott sárga lapot. (7:7)

23

Hornyák Ági lőtt mellé középről, jöhet előre a Larvik. (7:7)

22

SOLBERG viszi a hátán a hazai csapatot, a bal oldalon lerohanásból szerez szép, átemeléses gólt. (7:7)

22

Toft kiüti Korsós bal szélről elengedett átemelését. (6:7)

21

Grimsbö újabb bravúrja, bal kettőből lőtt át Wojtas tiszta helyzetben. (6:7)

21

KNEDLIKOVA a jobb szélről gólt szerez, Toft csak beleérni tudott. (6:7)

20

Grimsbö hárítja Nora Mörk test melletti átlövését. (6:6)

20

Bognár-Bódi a jobb szélről sajnos jócskán mellé lövi. (6:6)

19

Már nem először ragadunk le és esünk vissza egálra, ahelyett, hogy elmennénk kettővel. (6:6)

19

Rendezetlen védelem ellen RIEGELHUTH-KOREN a jobb szélről húzza vissza a rövidbe. (6:6)

19

Müller tör be jobb kettőben, de sajnos a jobb kapufát találja telibe. (5:6)

18

Breivang védekezése nagyon ritkán üti meg a szabályos szintet. (5:6)

18

Frafjord ejtése a felső lécről a gólvonalra pattan, a jelek szerint mögé nem került, megvan a labda! (5:6)

17

KORSÓS húzott lövéssel talál be a kapus feje felett! (5:6)

17

Kovacsics harcol ki újabb hétméterest, ezt már muszáj belőni! (5:5)

16

Sajnos mi hozzuk fel az ellenfelet, Kovacsics eladott labdáját követően SOLBERG villámgyorsan végigviszi ziccerben. (5:5)

16

Breivang ziccerben tört be bal kettőben, Grimsbö azonban bravúrral véd! (4:5)

16

Jól védekezünk, de szabaddobást kap a Larvik. (4:5)

15

KORSÓS Dorina a bal szélről nehéz szögből fantasztikusan szép gólt szerez a hosszú felsőbe! (4:5)

15

Labdát szerzünk hátul szerencsére, sajnálhatjuk az eddig kimaradt három hétméterest, egészséges előnyünk lenne. (4:4)

14

Löke ziccerét fogja Toft, de közben megütötték a lövő kezét ziccerben. Se hetes, se kiállítás, elég furcsa ítélet. (4:4)

14

SOLBERG büntet a túloldalon, a bal szélről eredményes. (4:4)

13

Kovacsics sajnos ismét hibázik hetesből, a jobb alsó felé tartó félmagas lövést Toft a térdével kirúgja. (3:4)

13

Korsós harcol ki hetest középen. (3:4)

12

Wojtas átlövését lábbal hárítja a bal alsóból Grimsbö. (3:4)

12

Passzívnál KORSÓS Dorina a bal szélről talpról átlövésgólt (!) szerez! (3:4)

11

Lassan támadgat a Győr. (3:3)

10

SOLBERG érkezett a második hullámban, a bal oldalon nagy helye volt és nem is hibázta el a helyzetet. (3:3)

10

Müller passza pontatlan Löke felé. (2:3)

10

Wojtas eladta a labdát támadásban, köszönjük szépen! (2:3)

9

Milanovic-Litre kapott kettő perces kiállítást. (2:3)

9

Löke kapott sárga lapot. (2:3)

9

BOGNÁR-BÓDIRA jött ki egy remek figura, ő pedig kiválóan ejtette át Toftot a jobb szélről. (2:3)

8

FRAFJORD ziccerét kis híján védte Grimsbö, de a lábáról bepattant végül a kapuba beállóból. (2:2)

8

Wojtas harcolt ki szabaddobást. (1:2)

8

MÜLLER 9 méterről felugorva bevarrta átlövésből a jobb felsőbe! (1:2)

7

Gro Hammerseng lökte fel Lökét, sárga lap. (1:1)

7

Frafjord beállóból lőhetett ziccerben, ám Grimsbö bravúrral hárított! (1:1)

6

Müller erőből lőtte a hetest, de ez is kimarad, megint a felső léc hárított a kapus helyett! Hihetetlen! (1:1)

6

Breivangnak már nagyon érett a két perc, most meg is kapta. (1:1)

6

Talpról lőtt Müller, védett Toft, de a kipattanót Korsós megszerzi és hetest harcol ki. (1:1)

5

BREIVANG talpról 8 méterről talál be, szép gól. (1:1)

5

Hosszasan támad a norvég együttes. (0:1)

4

Milanovic-Litre kapott sárga lapot. (0:1)

4

Wojtas a felső lécet találja el átlövésből, a kipattanót megszerzi a Larvik. (0:1)

4

Kovacsics ejtése túl nagy ívű volt, a felső lécről sajnos fölé pattant. (0:1)

3

Grimsbö védése után ismét támadhat a Győr. Hetest harcolunk ki! (0:1)

3

Breivang az imént megúszott egy két percet kétszer is, mindkétszer látványosan visszarántotta az ETO játékosait. (0:1)

2

KOVACSICS erőszakosan tört be középen és be is talált! (0:1)

2

Breivang kap sárga lapot. (0:0)

2

Labdát szerez a Győr, már a magyar csapat támad. (0:0)

1

Grimsbö kezdett a kapuban nálunk. (0:0)

1

A norvég együttes kezdte a találkozót. (0:0)

1

Feketében a Győr, fehérben a Larvik, azonnal kezdünk!

Larvik HK: Toft, Hasanic – Larsen, A. Hammerseng-Edin, G. Hammerseng-Edin, Frafjord, Breivang, N. Mörk, T. Mörk, Riegelhuth-Koren, Johansen, Sulland, Lund, Solberg, Wojtas

Győri Audi ETO KC: Herr, Csapó, Grimsbö – Knedlikova, Löke, Araujo, Sen, Müller, Korsós, Kovacsics, Planéta, Szepesi, Milanovic-Litre, Hornyák Á., Bognár-Bódi, Aguilar

Játékvezetők: Ivan Cacador (POR), Eurico Nicolau (POR).
Gyakorlatilag a csoportelsőség a tét a Larvik és a Győri Audi ETO Bajnokok Ligája összecsapásán Norvégiában! A Larvik egy rendkívül hosszú (közel két éves) veretlenségi sorozatot szakított meg Győrben néhány héttel ezelőtt, amikor – igaz némi szerencsével – legyőzte a sérülésektől megtizedelt, de kiválóan helyt álló ETO-t.

Most itt a lehetőség a javításra, a győriek nyilván szeretnének revansot venni a hazai vereségért. Azóta némileg erősödött a Győr kerete, Herr mellé már érkezett a kapuba egy újabb ász, a világ- és olimpiai bajnok Grimsbö. Ha egy gólnál többel győz az ETO Larvikban, nagy valószínűséggel megvan a csoportelsőség a magyar csapatnak. Ellenkező esetben a Larviknak állna a zászló, természetesen a döntetlen a norvégoknak kedvez. Óriási csatára számíthatunk!

A találkozó szombaton 18:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!