Telekom Veszprém – HC Zagreb

25:24

vége (14:10)

27.03.2015, 20:15 • Veszprém Aréna • Kármán Zoltán

Egyik szemünk sír, a másik nevet. Bejutott a SEHA-Liga döntőjébe a Veszprém, ez remek. A mutatott játék azonban nem volt valami fényes. Tudtuk, hogy a Zágráb ellen nehéz mindig, az alapszakaszban is mind idegenben, mind itthon nagyon megszorította együttesünket a PPD, ez most hatványozottan igaz volt.

A játékvezetői felfogás sem éppen kedvezett nekünk, igen sok két percet megúszott a Zagreb, miközben a mi oldalunkon Schuch és Sulic ugyanezekért bőszen megkapta mindig a kiállítást. Ezektől az esetektől függetlenül többen is tudásuk alatt játszottak, főleg támadásban. A horvát csapatban Horvat volt a legeredményesebb, nálunk pedig Iváncsik és Chema nyújtott kiemelkedőt, bizonyos periódusokban pedig Mikler Roland is a kapuban.

A Veszprém a döntőben, ellenfele pedig a Meshkov Brest lesz vasárnap este 18 órakor. Tartsanak velünk akkor is!
---- (22:01:57)

60

Mérkőzés vége. (25:24)

60

Chemát lerántani sem tudták, mindenki mellett elviszi a labdát, leperegtek a másodpercek, győz a Veszprém! (25:24)

60

Időt kér a Veszprém, 59:54-nél. Hat másodperc hátra, nálunk a labda, ezt nem illik innen már elveszíteni, bár tavaly láttunk példát hasonlóra magyar női csapattól. (25:24)

60

Mikler megfogta a bal szélről Kovacevic lövését. (25:24)

60

Fél perc hátra. (25:24)

60

Obranovic tudta, mikor kell rájátszani. Nagy László kicsit meghúzta a mezét, a nagy esés pedig Nagy kiállítását eredményezi. Nagy esély a PPD Zagreb előtt. (25:24)

60

CHEMA verte meg emberét középen és megszerzi a vezetést, utolsó perc! (25:24)

59

Alig több, mint egyetlen perc hátra. (24:24)

59

Egyenlített a Zágráb, hihetetlen hosszú idő után. Most nagyon kell a gól. (24:24)

58

STEPANCIC ismét hatalmas átlövésgólt szerez, megint a bal felsőbe, talán ki kellene lépni rá. (24:24)

58

Tudtuk, hogy nehéz lesz. (24:23)

58

Nagy László lövését védi ziccerben Ivic, egyenlíthet hátrányban is a Zágráb, gondban lehet a Veszprém. (24:23)

57

STEPANCICOT nagyon egyedül hagytuk passzívnál, szabaddobás után, a rövidbe visszahúzza jobb kettőből, átlövésből. (24:23)

57

Időt kér a PPD Zágráb. (24:22)

57

Négy perc a hátralevő idő, nagyon szoros az állás. (24:22)

56

ILIC a hetest beveri a bal alsóba. (24:22)

56

Marguc tört volna be a jobb szélről, Josip Valcic két percet kap azért, mert szándékosan elütötte őt ziccerben Valcic. (23:22)

56

Ilic lövése a blokkról megy mellé, sarokdobás. (23:22)

55

Iváncsik a vészkapusunk. Meleg a pite, egyetlen gól a különbség, nemrég még néggyel mentünk. (23:22)

55

HORVAT emeli át a jobb szélről Miklert, aki ujjheggyel még belekap, de így is bepattan. (23:22)

55

Schuch húzta vissza ellenfelét, harmadik két perc, piros lap. Teljesen jogos, de a túloldalon legalább négy ilyenre nem adtak semmit. (23:21)

54

A macedón játékvezetők finoman szólva nem fújnak hazai pályát, a kétes ítéleteknél rendre a kárunkra döntenek. Most is egy ilyen történt támadásban. Egyre feljöhet a Zágráb. (23:21)

54

Olcsó gólt adtunk a horvátoknak, a lerohanást KOVACEVIC váltotta gólra. (23:21)

54

Zeitz és Ilic nem értik meg egymást egy passznál. (23:20)

53

Sulic árnyékra vetődött egy labdára, a pillanatnyi előnyt végighúzták, HORVAT pedig a jobb oldalról befejezte. (23:20)

52

LÉKAI jó alaposan megverte védőjét, majd középen betörve gólt szerez! (23:19)

52

Celica távoli lövése mellé száll. (22:19)

51

ILIC átlövésgólja nagyon látványos, bal kettőből a hosszú felsőbe pattintotta nagyon pontosan. (22:19)

51

Nyitottat védekeznek a horvátok. A játékvezetői felfogás a vendégeknek kedvez, mert ütnek, rúgnak, csípnek, harapnak, de igen ritkán kapnak két percet két kezes lökésekért és látványos visszarántásokért is. (21:19)

50

Időt kér a Veszprém. Három gólt kaptunk zsinórban az elmúlt percekben. (21:19)

50

Rendezetlen védelem ellen BROZOVIC talál a hálóba kissé balról. Már csak kettő. (21:19)

50

Zeitz lövése nem sikerül. (21:18)

50

Ilic lövését Stevanovic védte, Sulicot lökik a kipattanónál látványosan, így miénk a labda. (21:18)

49

CORIC jobb kettőben tör be Chema mellett, majd a rövid alsóba lő. Csak három a különbség. (21:18)

48

Elveszik a labdát a Veszprémtől, szabálytalan zárás miatt lehetett. (21:17)

47

Ismét a Veszprém támad, fontos lenne újra ötre felmenni. (21:17)

47

Lékai megverte a védőjét, ám a ziccernél Ivic védett, ez hatalmas helyzet volt. (21:17)

46

CELICA 10 méteres átlövésgólja, a bal kapufa is segített. (21:17)

46

Időt kér a PPD Zágráb. (21:16)

45

ILIC töri meg a hosszú gólcsendet átlövésből a kapus lába mellett! (21:16)

45

A túloldalon Mikler Roland védi óriási bravúrral Stepancic ziccerét. (20:16)

44

Ilic átlövését Ivic védi könnyedén. Nagy lövés volt, de kissé középre. (20:16)

44

Chemát szépen visszarántották hátulról, sima szabaddobás. Coricot valamiért nem hajlandóak kiállítani a játékvezetők. (20:16)

44

Igen hosszasan támadhattak a horvátok, jó ideje kiegészültek. (20:16)

43

Obranovic középről lő át, a felső lécről fölé pattan. (20:16)

43

Zeitz pecázott labdát nagyon ügyesen, de előtte Terzic lökött, visszafújták. (20:16)

42

Eddig igen rosszul jövünk ki az emberelőnyünkből. (20:16)

42

Eladtuk elől a labdát, ismét a Zágráb támadhat. (20:16)

42

STEPANCIC magasra ugrott, majd átlövésből, jobb kettőből talál a kapuba. (20:16)

41

Ilic jócskán mellé durrantja a hetest. (20:15)

41

Brozovic csapott oda a ziccerben befutó Zeitznak, hetes és két perc. (20:15)

41

Brozovic ziccerét Mikler tolja ki a kapufára, a labda a miénk! (20:15)

40

Chema zárt ILICNEK, aki bal kettőből a hosszúba bombázott. (20:15)

40

A szünetben látott négy gólt tartjuk egyelőre. (19:15)

39

Trükkös szabaddobáskombináció után Josip VALCIC talál laposan a jobb alsó sarokba. (19:15)

38

ZEITZ a jobb szélen játszott támadásban, de a felkanyarodása jobbátlövőbe végzetes lett a PPD számára, óriási gól! (19:14)

38

Szép bejátszás után BROZOVIC beállóból talál a kapunkba. (18:14)

37

Ilic lövése nem lett túl erős, Stevanovic a bal alsóból kikapta. (18:13)

37

Eladták a horvátok, akár hattal is elmehetünk, ráadásul teljes létszámban a Veszprém. (18:13)

36

A "kapus" UGALDE a bal szélről bombáz a hosszú felsőbe! (18:13)

36

SPREM használ ki egy tolódási hibát, a bal szélről eredményes. (17:13)

36

Ez a félidő eddig Chema és Obranovic gólpárbaja. (17:12)

35

CHEMA lövése a blokkról pattan be, ismét öt a különbség. (17:12)

35

Irányítóként a pályán Lékai, közben Ugalde vészkapusként támadásban szintén fent. (16:12)

35

Sebetic passza rossz, Zeitz szerzi meg. (16:12)

35

Két perces büntetés Schuchnak, már a második. (16:12)

34

Iváncsik bejátszása nem jut el Nilssonhoz, akit egyébként két kézzel fogtak. (16:12)

34

Horvat feladta, OBRANOVIC belőtte ezt a kínait középről, szépségdíjas találat, sajnos mi kaptuk. (16:12)

33

CHEMA is nagyon szép csellel jutott a falon túlra középen és nem hibázta el! (16:11)

32

Ez még éppen emberelőnyből esett, OBRANOVIC egy lövőcsel után továbbment, majd jobb kettőben betört. (15:11)

32

CHEMA passzívnál talál be középről, talpról! (15:10)

32

Chema góljába sajnos belefújtak, valóban négyet lépett, miközben lökték. (14:10)

31

Iváncsik Gergő halász le egy passzt hajszálpontosan. (14:10)

31

A Zágráb kezdte ezt a félidőt, emberelőnyben ráadásul. (14:10)

31

Elkezdődött a második félidő. (14:10)
Nagyon jól bekezdett a Veszprém, majd aránylag gyorsan behozta hátrányát a Zágráb. Akár vezethetett is volna a PPD, de ezt szerencsére nem engedtük nekik, majd 10:10 után jól összeállt a védekezésünk, Mikler is több bravúrt bemutatva adott tartást a csapatnak hátul. A félidő végére négyre nőtt az előny, de a mérkőzés még messze nem dőlt el, izgalmakra számíthatunk.

Veszprém – Zágráb: 14-10, a szünet után folytatjuk!
----

30

Befejeződött az első félidő. (14:10)

30

Schuch kap az utolsó másodpercben egy két perces büntetést. Az utolsó percekben elég furcsa volt a bíráskodás, a horvátok sokkal durvábban védekeztek. (14:10)

30

ZEITZ etette meg a védőket egy csellel, majd jobbról a kapuba is talál. (14:10)

30

Iváncsik lop labdát, még van 20 másodperc! (13:10)

30

Mikler védi Obranovic lövését, a kipattanó a horvátoké. (13:10)

30

Az első félidő utolsó perce kezdődött meg, zavarót védekeznek a horvátok. (13:10)

29

Zeitz érezte, mi jön, szépen szerzett labdát. Ilic lövését fogja ugyan Stevanovic, de Ilicet lökték, szabaddobás. (13:10)

28

Elmozdult a holt pontról a Veszprém, IVÁNCSIK Gergő góllal fejezi be a lerohanást, újra három ide! (13:10)

28

Zeitz ellen ítélnek belemenést, hát ez nem tűnt annak. A túloldalon Tonci Valcicé már tényleg az. (12:10)

28

Mikler védi Brozovic ziccerét balról! (12:10)

27

Josip Valcic lő test mellett, blokkról megy mellé. (12:10)

27

Sebetic menti meg a labdát, miután a PPD lőtt egy nagy kapufát. (12:10)

26

Zeitz kiváló passzát GULYÁS váltja gólra a jobb szélről! (12:10)

26

Kontrafault a horvátok ellen, elmehetünk kettővel. (11:10)

26

Az utolsó öt percbe léptünk, minimális előnnyel vezetünk. (11:10)

25

Vuglac ziccerben kiejtette, az ellentámadásból pedig NILSSON rendezetlen védelem ellen megszerzi a vezetést. (11:10)

24

PAVLOVIC talpról hatalmas gólt ragaszt a jobb alsóba. (10:10)

24

Nagyon szoros, fej-fej mellett a felek az utóbbi időszakban. (10:9)

23

Zeitz 12 méterről is elvállalta, Stevanovic számított rá és védett. (10:9)

23

Mikler védett egy ziccert, majd ütközött Horvattal vétlenül. A labda a miénk. (10:9)

22

NILSSON végre megtöri a gólcsendünket, egyedül maradt beállóban és nem hibázta el! (10:9)

22

Marad a Veszprémnél. (9:9)

22

Mikler védéssel mutatkozott be, de Nagy László Stevanovic lábát találja el ziccerből. (9:9)

21

Coric a harmadik ütést ússza meg nagyjából öt perc alatt, de egyikből sem kapott két percet. (9:9)

21

Kapuscsere nálunk is, Mikler Roli a kapuban. (9:9)

21

HORVAT bebombázza első szándékból a hetest, hiába a nagy előny korábban, már teljesen elolvadt. (9:9)

21

Pavlovic kígyózott át a védelmünkön, végül hetest harcolt ki. (9:8)

20

Lelassult a horvátok támadása is. (9:8)

20

Terzic átlövése a felső lécről ment fölé, Stevanovic is hozzáért. (9:8)

19

Nilsson szerez meg egy kipattanót, kicsit gödörben vagyunk. (9:8)

19

Időt kér a Veszprém, egyre feljött a Zágráb. (9:8)

19

Rendezetlen védelem ellen gólra váltja a szerzett labdát CORIC. (9:8)

18

Eladtuk a labdát, majd kis híján a horvátok is, de végül KOVACEVIC a bal oldalon berobbanva góllal fejezi be a támadást. Csak kettő a hátránya a PPD-nek. (9:7)

18

Most a Veszprém támad vészkapussal, Marguc a pályán. (9:6)

17

Josip VALCIC tört be szépen középen és ki is használta az emberelőnyt. (9:6)

17

Sulic mezrántásért kap egy újabb két percet. (9:5)

17

Stevanovic érkezik a vendégek kapujába. (9:5)

16

IVÁNCSIK Gergő köszönte szépen, Horvat helyén lövi be rendezetlen védelem ellen. (9:5)

16

Alilovic véd egy ziccert egy labdaszerzés után, Horvat hagyta ki! (8:5)

16

HORVAT ugrott nagyon magasra, felkanyarodás után és a bal alsóba lőtt! (8:5)

15

Vészkapussal támad már nem először a Zágráb. (8:4)

15

ILIC értékesíti a hetest, megvan megint a négy közte és az emberelőny is él. (8:4)

14

Megint egy kettő perc, Sebetic áll ki és hetest harcolt ki közben Sulic. (7:4)

14

Kettős emberhátrányból PAVLOVIC mégis megtalálja az utat a falunkon át, ez azért nem dicséri a védekezést. Egyébként eddig nincs vele gond. (7:4)

14

GULYÁS szép figura végén a jobb oldalról messzire berobbanva gyors gólt szerez! (7:3)

14

Sebetic test melletti lövése elakad és jócskán mellé megy. (6:3)

14

Pavlovic tört be középen, Alilovic véd, de szabaddobás a horvátoknak. (6:3)

13

Tonci Valcic örüljön, hogy csak két percet kapott, piros lap gyanús volt az iménti megmozdulása. Öt a négy ellen a Veszprém. (6:3)

13

IVÁNCSIK Gergő tört be középen és úgy is belövi, hogy a lövő karja után nyúltak. (6:3)

12

Már nincs emberhátrány, mert Susnja is kiáll két percre két kezes lökésért. (5:3)

12

Sajnos újabb kiállítás tőlünk, Sulicé a két perc. (5:3)

12

BROZOVIC talál be a túloldalon. (5:3)

12

Nagy Lászlót ugyan cibálták, úgy lőtt mellé, de nincs ítélet. (5:2)

11

Ivic védte Ilic lövését, de a kipattanó megvan, már nincs passzív. (5:2)

11

Passzívnál Chemát blokkolják, sarokdobás. (5:2)

11

Még 20 másodpercig emberhátrányban vagyunk. (5:2)

10

Horvat kapott sárga lapot. (5:2)

10

Stepancic vét belemenést. (5:2)

9

Nagy László labdaszerzés után indít, IVÁNCSIK köszönte szépen és bevágta a hálóba gyors indításból! (5:2)

9

Ilic áll ki két percre. (4:2)

9

Egyébként az első elődöntőn hatalmas meglepetésre a Meshkov Brest elverte a Vardart, így a döntőbe jutott. Reméljük, ott a Veszprémmel találkozik. (4:2)

9

Sokat áll a játék sajnos, így kissé vontatottá válik. (4:2)

8

Passzív miatt elveszik a labdát, hát ez nagy luxus volt. (4:2)

8

Rég lőttünk már gólt, itt lenne az ideje emberelőnyben. (4:2)

7

Labdaszerzés után KOVACEVIC sikerrel viszi végig a lerohanást. (4:2)

7

Tonci Valcic fejre ütésért kap két perces büntetést, Chema szenvedte el. (4:1)

6

Lelassítjuk a támadást, majd egy kisebb sérülés, Obranovic biceg le. (4:1)

6

Szabálytalan zárás, megint Horvat ellen fújnak. (4:1)

5

Gulyás a jobb szélről nagyon éles szögből mellé lő. (4:1)

5

Belépett Horvat, pedig egyébként ő is szép gólt lőtt volna háttal a kapunak. (4:1)

5

Máris időt kér a Zágráb, meglehetősen hamar! (4:1)

4

Sikerült a lerohanás, IVÁNCSIK Gergő talál a kapuba középről! (4:1)

4

Obranovic a bal szélre sodródva kellett, hogy lőjön, Alilovic szépen védett. (3:1)

3

Renato SULIC a hónap gólját szerzi háttal állva a kapunak beállóból! (3:1)

3

OBRANOVIC szépít középről még kissé rendezetlen védelem ellen. (2:1)

2

Labdaszerzés után gyönyörű lerohanásgólt szerez CHEMA! (2:0)

1

NAGY László betörés után eredményes, megvan a vezetés! (1:0)

1

A piros mezes hazaiak kezdték az összecsapást. (0:0)

1

Pirosban a Veszprém, fehérben a Zágráb, azonnal kezdünk!

MKB-MVM Veszprém: Mikler, Alilovic – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema (Rodriguez), Terzic, Sulic, Lékai

RK Prvo Plinarsko Društvo Zagreb: Stevanovic, Ivic – Brozovic, Stepancic, Celica, Sprem, Coric, Sebetic, Horvat, Susnja, Josip Valcic, Tonci Valcic, Obranovic, Vuglac, Kovacevic, Pavlovic.
Végéhez közeledik az idei SEHA Liga küzdelemsorozata. Már az elődöntőknél tartanak, ahol is a hatos döntő házigazdája, az MKB-MVM Veszprém együttese találkozik a PPD Zágrábbal. A horvát csapat mind a zágrábi, mind a veszprémi összecsapáson igencsak megnehezítette a magyarok dolgát. Itthon is csak öt góllal, idegenben pedig mindössze három találattal múlta felül a Veszprém a PPD-t.

Mivel a Veszprém megnyerte az alapszakaszt, így alanyi jogon azonnal az elődöntőbe jutott, a Zágrábnak ehhez szerdán egy "negyeddöntőt" kellett játszania. Ott viszont aránylag könnyedén legyőzte az Eperjes csapatát, most a Veszprém az ellenfél a döntőbe jutásért. A hatos döntőt a Veszprém Arénában rendezik, így az esélyek mindenképpen a magyar együttes mellett szólnak, de a Zágráb kemény dió azért, ne hirdessünk előre eredményt!

A találkozó pénteken 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!