Borsodi Magyar kupa

Dab.Docler – Debreceni HK

0:3

vége (0:2, 0:0, 0:1)

28.03.2015, 15:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Nagy Zalán (@-)

A záró harmadban sem láthattunk dunaújvárosi feltámadást, ezt pedig azt jelenti, hogy a címvédő érem nélkül marad, míg a Borodin kapus vezette Debreceni HK megszerzi a bronzérmet!
Az orosz kapus nem csak ma, de tegnap is remekelt, de ezt nyugodtan elmondhatjuk az egész hajdúsági csapatról. Az acélbikák ezzel szemben csalódást okoztak a szurkolóiknak, akik egészen biztosan nem e negyedik hellyel számoltak. (17:33:36)

60:00

59:09

Léránt emel a harmad közepéről, Borodin lehalássza a lepkéssel.

58:39

Peterdi játssza magát ziccerbe, Borodin ezt is védi!

58:07

Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.

57:55

Tőkési áll bele a lövésbe, van bevetődő ember, a végállomás Hajek!

56:50

Martine kékről eleresztett bombája zúg el a debreceni kapu mellett.

55:52

Léránt közeli lövését felkarral védi Borodin.

54:28

Kiegészül a Debreceni HK együttese.

54:27

Peterdi helyezett kísérletét fogja Borodin.

53:55

Nagyot véd most Hajek emberelőnyben!

53:35

Csíki emeli ki a pakkot a hajdúsági harmadból.

52:55

martine távoli lövését Borodin védi mamuttal.

52:25

Peterdid gáncsolja el Berta (Debrecen), kettő perc a jutalma!

51:48

Azari lép be oldalról Borodin elé, a kapus a testével hárít.

49:54

Szép cselek után Berta hagy ki nagy lehetőséget közelről, nem talál kaput a fehér mezes játékos!

48:32

A Debrecen gólt szerzett!
GÓÓÓL! Emberelőnyös találattal növeli előnyét a hajdúsági csapat! Hári hozza helyzetbe LADÁNYI BALÁZS-t, a rutinos játékos valószínűleg eldönti a mérkőzést! 0-3!

Gólpassz: Hári Norbert.

47:42

Már öt a négyben a csapatok a jégen.

47:35

Rövid ideig öt a háromban a hajdúságiak.

47:06

Hajek véd kétszer, bedobás lesz az újvárosi harmadban.

46:55

Négy a három ellen a jégen a Debrecen! Martine (Dab) kap kettő percet gáncsolásért!

46:45

Galanisz próbálkozik közelről, Borodin ma eddig lehúzta a rolót.

46:20

Szappanos félmagas lövését Borodin fogja lepkéssel.

45:52

Borodin védés, a buli a hajdúságiak harmadából jöhet.

45:38

Négy a négy ellen a jégen a csapatok! Croteau (Dab) áll ki kettő percre durva játékért!

45:34

Elhozzák a korongot a debreceniek.

45:30

Könczei (Debrecen) kap kettő percet bottal akasztásért!

45:04

Kiegészülnek a hajdúságiak.

44:54

Galanisz ravasz módon visszatett korongját Azari kapásból lövi, átér azonban Borodin a másik sarokhoz!

44:15

Hári lódul meg a debreceni harmadban szerzett pakkal, ám győz a túlerő, mindenesetre fújhatnak kicsit a debreceniek.

43:17

Borodin véd nagyot, a pakk oldalra vágódik, ám a fekvő, és kiszolgáltatott debreceni kapus mellett nem sikerül átemelni a korongot!

43:04

Kaskov (Debrecen) pihen kettő percet bottal akasztásért!

43:04

Léránt az alapvonal közeléből lő, Borodin zárja a szöget.

42:18

Tilosra ütik a korongot az újvárosiak.

42:05

Mestyán kapáslövése nem sikerül, fordulhatnak a fehér mezesek.

41:09

Kiegészülnek a hajdúságiak, továbbra is két gólos tehát a különbség.

40:52

Azari próbálkozik oldalról, takarásból, nem sikerül túljárnia Borodin eszén.

40:20

A bedobás a debreceni harmadban lesz.

40:10

Egyből felállnak emberelőnyben az újvárosiak.

40:01

Nem születik gól a középső harmadban, így továbbra is a Debrecen csapata áll jobban a 3. helyért vívott küzdelemben. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a második húsz perc alatt, ám mindkét kapus állta a sarat ebben a periódusban. Hamarosan jön a folytatás!

40:00

39:49

Borodin mutat be szép védést, Galanisz próbálkozott a harmad végén.

39:09

Előnyben az újvárosiak! Vincze (Debrecen) pihen kettő percet bottal akasztásért!

39:01

Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:56

Könczei kap remek passzt oldalról, öt méterről, középről tüzelhet, Hajek benyeli a pakkot!

37:21

Hajek zárja a rövidet, a debreceniek egészen közelről próbálják betuszkolni a pakkot!

37:08

Kiegészülnek az acélbikák.

37:07

Okos próbálkozna oldalról, Martine vetődik bele a korongba!

36:56

A kapus előtt sertepertélő Wéberen megpattan a korong, Hajek így is hárít!

36:25

Könczei laposan a kékről, Hajek véd.

35:08

Túl sok játékos a jégen az újvárosiaknál!

34:38

Galanisz célozza a hosszú alsót, spárgázik Borodin, szép védés!

34:05

Hári lépne ki, a kék vonalon lekezelné a korongot, de elnyomják, oda a támadás.

33:22

A debreceni kapu elől jöhet a bedobás.

33:03

Ladányi kapásból, a kör széléről, a rövid felsőből szedi ki a pakkot Hajek!

32:41

32:34

Megint Hári, takarásból próbálkozik a debreceni játékos, ezt is fogja a kapus.

31:43

Emberhátrányban Hári megy el a jobb oldalon, kissé kisodródott helyzetből leadott lövését testtel védi Hajek.

31:15

Borodin ül a jégen egy újvárosi lövést követően, nagy nehezen magához húzza a pakkot a debreceniek kapusa!

30:41

Sadikov (Debrecen) pihen kettő+tíz percet fejre irányuló támadás miatt!

29:45

Sijka elé kerül a pakk, a fehér mezes játékos nem teketóriázik, a palánk mellől eleresztett lövést védi Hajek.

29:02

Pozsgai lő kapásból a harmad közepéről, Borodin továbbra is hibátlan ma.

27:15

Ladányi léphet ki ziccerben, a korong kissé messze van tőle, Hajek nem mozdul ki a kapujából, a debreceni játékos éppen a hálóőr előtt éri el, a kapus nyeri a csatát!

26:11

Beszorul a korong a sarokba a debreceni harmadban, bedobással folytatódhat a játék.

25:50

Könczei (Debrcen) korcsolyázik lesre.

24:55

Megszakítás nélkül folyik a játék, nagyobb helyzetet nem láthattunk az utóbbi percekben.

23:40

Hruby tüzel a buli után a kék elől, Borodinról nem jön ki a pakk.

23:38

Tilos felszabadítás (Debrecen).

22:30

A második harmadra Hajek korcsolyázott ki, kapust cseréltek tehát az acélbikák.

22:13

Továbbra is többet van a korong a piros mezes újvárosiaknál.

20:41

Croteau fonákkal, szinte null szögből szerezne gólt, Borodin zárja a sarkot.

20:01

A mérkőzés elején megszerezte a vezetést a Debrecen együttese Könczei révén. A gól után ugyan többet támadott a Dunaújváros, ám egyenlíteni nem sikerült. Sőt, az utolsó percben Sijka értékesített a kínálkozó lehetőséget, ezzel megduplázta előnyét a hajdúsági gárda. Innen várjuk a folytatást!

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:13

GÓÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a hajdúságiak! Vaszjunyin átadását követően DUSAN SIJKA ugrik ki ziccerben, a debreceni játékos higgadtan értékesíti a helyzetet! 0-2!

Gólpassz: Vaszjunyin Artyom.

19:01

Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:14

Csíki ismét távolról, Seveláról kijön a pakk, de a kapus hamar rátenyerel.

17:38

Borodin öleli magához a pakkot, átköltöznek a játékosok a debreceni harmadba.

17:26

A csapatok ismét a piros mezesek harmadából várhatják a folytatást.

16:34

Csíki távoli, lapos lövése kerüli el Sevela kapuját.

16:22

A bedobás az újvárosi harmadból jöhet.

15:30

Galanisz keverget a debreceni kapu mögött, de nem lesz belőle helyzet.

13:49

Berta kerüli meg az újvárosi kaput, a visszatett korongot Csíki lövi rá a kékről, Sevela hárít!

13:05

Gröschl teszi bele a botját egy kékről eleresztett lövésbe, mellé.

12:38

Szépen játssza magát helyzetbe Galanisz, de nem talál kapu közelről az újvárosiak játékosa!

11:49

Somogyi cselezi ki a bekket, majd már csak Borodinnal néz farkasszemet, a kapus nyeri ezt a párharcot!

10:59

Berta lapos lövése zúg el a hosszú mellett.

10:45

Tilos felszabadítás (Dab), a bedobás az újvárosi harmadban lesz.

09:35

09:05

Croteau marad le centikkel a passzról a debreceni kapu torkában!

08:50

Egy távoli lövésbe Somogyi teszi bele az ütőjét, majdnem megtréfálta ez a debrecenieket!

07:35

Emberelőnyben az újvárosiak! Sijka (Debrecen) áll ki térdhasználatért kettő percre!

07:30

A bedobás a hajdúságiak kapuja elől jöhet.

07:25

Pavuk esik el a bedobó kör közepén, megakad az újvárosi akció.

06:22

05:23

Berta próbálkozik egy lefordulás után, nincs újabb hajdúsági találat.

03:50

Szepessy próbálkozik középről, öt méterre a debreceni kaputól, Borodin hárít, a kipattanót eltakarítják a fehér mezesek.

02:48

Sadikov állítja meg a dunaújvárosi akciót a jobb oldalon.

01:52

GÓÓÓÓL! Hamar vezetést szereznek a hajdúságiak! Kaskov fonák passza után a kapu elé érkező KÖNCZEI ÁRON szerez gólt! 0-1!

Gólpassz: Danil Kaskov.

01:25

Szappanos ugrik ki a jobb oldalon, bent érkezik Gröschl, de a passz elakad egy debreceni bekkben.

00:34

00:01

Vezetőedző: Robert Spisak

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Varjú Árpád – Somos Balázs, Ozsváth Ádám.
A jégkorong Magyar Kupa szombati játéknapja után kiderült, hogy a címvédő Dab.Docler együttese a Debreceni HK csapatával mérkőzik meg a bronzéremért.
A tegnapi első elődöntőben a Miskolc esélyt sem hagyott a dunaújvárosiaknak a címvédésre, nem csak az eredmény, de a mutatott játék alapján is elmondhatjuk ezt.
A Debrecen viszont az első harmad után vezetett a sokkal esélyesebb Volán ellen (1-0), még 40 perc játék után sem úszott el teljesen a mérkőzés (1-2), ám a végére felőrölték a fehérváriak a hajdúságiakat (1-7).
A Debrecen és a Dunaújváros is a selejtezőből jutott be a Final Four-ba, a tegnapi mutatott forma alapján bármelyik csapat megszerezheti a 3. helyet.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

0:3

Gólok és gólpasszok: 2. Könczei (Kaskov), 20. Sijka (Vaszjunyin), 49. Ladányi (Hári)

Dab.Docler: Sevela (Hajek) – Pozsgai, Hüffner, Galanisz, Azari, Szepessy – Martine, Hruby, Croteau, Somogyi, Pavuk – Nagy Richárd, Mestyán, Szappanos, Gröschl, Peterdi – Dörök, Eskelinen, Kovács V., Magosi, Léránt Vezetőedző: Robert Spisak

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Vincze, Ladányi, Hári, Berta – Sadikov, Wéber, Dancsfalvi, Vaszjunyin, Sijka – Prakab, Tőkési, Könczei, Okos, Odnoga – Kaskov Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Varjú Árpád – Somos Balázs, Ozsváth Ádám