Telekom Veszprém – Paris Saint-Germain HB

34:28

vége (16:12)

19.04.2015, 17:30 • Veszprém Aréna • Tóth Gábor

A PSG kapta el a rajtot valamivel jobban, 3:3 után vette át a vezetést a Veszprém, és fokozatosan növelni is tudta az előnyt, a vendégek hibáztak többet támadásban, ezeket szinte mindig ki tudta használni Ortega csapata, négy gólos volt a hazai előny a szünetben.

Amit aztán magabiztos játékkal, Mikler remek védéseinek is köszönhetően úgy tudtak növelni nyolcra 20 perc alatt, hogy közben Hansen egyszerűen tarthatatlan volt. 15 gólt dobott a dán a meccsen.

Kettős emberelőny után zárkózott fel négy gólra ismét a PSG, de a Veszprém megrázta magát, és nem hagyott kétséget afelől, hogy melyik a jobb csapat.

Az, amelyik egymást követő két évben is a Final Four résztvevőjeként csatlakozik a Barcelonához, amely a délután folyamán szintén bebiztosította a továbbjutását. (19:02:38)

60

Mikler védése után MARGUC indul, beállítja a végeredményt. (34:28)

59

HANSEN Alilovcot sem kíméli. (32:28)

58

HANSEN a 14. gólját szerzi már ebből a büntetőből. (31:27)

55

Hansen belövi ezt a büntetőt is. (29:23)

55

Sulic áll ki, hetes is jön, Vorit fogta meg. (29:22)

53

Margucot állítják ki Hansenről. (28:22)

52

Alilovic jön hetest fogni, HANSENT ez sem zavarja. (27:21)

49

ILICS értékesíti a büntetőt gond nélkül. (26:18)

49

Narcisse áll ki, Sulicot rántotta le, hetes is jön. (25:18)

42

Zeitz rántja le Narcisse-t, kiáll. (22:16)

36

NAGY húzza be a labdát a rövid sarokba, 6 gól az előny! (19:13)

30

HANSEN a bal felsőbe vágja a büntetőt. (16:12)

20

Schuch és Vori ugrik össze, ki is állnak. (10:6)

18

Gunnarsson ki is áll. (8:6)

13

Nagy Laci áll ki, Hansent ütötte meg. (6:4)

11

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy (MKB-MVM Veszprém), a gólnál lökött két kézzel. (5:4)

10

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Terzics (MKB-MVM Veszprém). (4:3)

9

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sulic (MKB-MVM Veszprém). (4:3)

9

ILICS klasszikus átlövése a hálóban, vezet az MKB! (4:3)

7

Barachet ki is áll a sárga után, Nagyot rántotta le. (2:3)

7

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Barachet (Paris Saint-Germain HB). (2:3)

4

Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gojun (Paris Saint-Germain HB). (1:3)

Az MKB-MVM Veszprémnek az utolsó lépést kell megtennie ahhoz, hogy idén is résztvevője legyen a Bajnokok Ligájában a Final Fournak.

Ehhez egy bármilyen arányú győzelem elegendő a PSG ellen, hiszen az első meccsen Párizsban 24:24-es döntetlent játszott a két csapat. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Veszprém már öt góllal is vezetett, két perccel a vége előtt kettővel, adhat némi önbizalmat a franciáknak, hogy így mentették döntetlenre az első mérkőzést.

A Veszprém egy vereséget elszenvedve nyert magabiztosan a csoportját a BL-ben, utána a nyolcaddöntőben a a La Rioja sem jelentett akadályt, a kettős győzelem ezt bizonyítja.

A PSG második lett a csoportjában a Kiel mögött, négyszer kaptak ki a tíz meccsükön, a nyolcaddöntő francia házi párbajában a Dunkerque-t ők is kettős győzelemmel búcsúztatták, de mindkét meccset csak két góllal nyerték.

A Veszprém tavaly is a negyeddöntőben futott össze a párizsiakkal, akkor idegenben 28:26-ra, idehaza 31:26-ra nyertek Nagy Laciék, ma is ők az esélyesek, de a PSG látványos feltámadása az első meccs végén bizonyára nem volt véletlen, komolyan kell venni őket, meg kell küzdeni azért a Final Fourért, de ez így is van rendjén.

Szurkoljunk a magyar csapatnak a győzelemért!

34:28

Telekom Veszprém: Alilovic, Mikler – Gulyás, Ilics, Iváncsik, Lékai, Marguc, Nagy, Nilsson, Chema, Ruesga, Schuch, Sulic, Terzics, Ugalde Garcia, Zeitz

Paris Saint-Germain HB: Omeyer, Annonay – Melic, Hansen, Narcisse, Vori, Honrubia, Barachet, Abalo, Bojinovics, Accambray, Gojun, N'Diaye, Kopljar, Gunnarsson, M'Tima

Játékvezetők: Nenad Nikolics – Dusan Sztojkovics (szerbek)