Olaszország – Ukrajna

2:1

hosszabbítás vége (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

20.04.2015, 16:30 • Krakkó Aréna • Kármán Zoltán

Egyáltalán nem érdemtelenül szerzi meg Olaszország végül hosszabbítás után a győzelmet Ukrajna ellen. 32-19 volt a lövésarány, minden harmadban a taljánok kísérleteztek többször, bár az ukránoknak is jócskán megvoltak a helyzeteik.

A buli utáni első támadásból végül igen gyorsan rövidre zárta a meccset Insam és három pontjukhoz újabb kettőt tesznek hozzá, így már öt egységgel rendelkeznek két forduló után.

Olaszország – Ukrajna: 2-1 (hosszabbítás után)!
---- (18:41:08)

Marco INSAM - 2:1

60:16

Olaszország gólt szerzett!
MARCO INSAM egy közelről bekotort koronggal végül a hosszabbítás legelején kiharcolja Olaszországnak a győzelmet! 2-1!
Gólpassz: Alexander Egger, Anton Bernard.

60:16

Videóbírót alkalmaznak a játékvezetők, de ez nagyon nagyon bentnek tűnt!

60:16

Insam került hatalmas helyzetbe az ukrán kapu előtt, úgy tűnt, bent is volt a korong bizony a gólvonalon túl!

60:15

Az olaszok hozták el az első bulit.

60:01

A hosszabbítás elkezdődött.
Hiába a 31-19-es lövésarány, Olaszország nem tudta kiharcolni a győzelmet rendes játékidőben, sőt, Ukrajna kevesebbet lőtt ugyan kapura, de ezek nagy része veszélyes volt.

Néhány perc után máris folytatjuk az öt perc hosszabbítással, négy a négy ellen folytatják a felek öt percen át. Ha az sem dönt, akkor jöhetnek a büntetők.
----

60:00

Befejeződött a harmadik harmad.

59:52

Nincs kiállítás, ezt megúszta Bernard. Olasz időkérés viszont van.

59:52

A jégen maradt Navarenko, áll a játék. Elsőre nem látszott, mi történt vele. A. Bernard a lassítás alapján a vétkes, eltalálta az ukrán fiú arcát.

59:35

A semleges harmadban zajlik a játék, egyik csapat sem meri feladni védekező állását a gólszerzésért.

58:50

Mindkét csapatnak megvoltak az esélyei eldönteni a találkozót rendes játékidőben, de most már úgy tűnik, hosszabbítás lesz.

58:15

Frigo nagy erejű lövését Zacharchenko segíti kijjebb, így is a kapuvason csattan!

58:00

A második hullámban érkező Gnidenko bombázta kapura nagy erővel, de kevéssel a kapuvas mellett suhant el!

57:10

Bondaryev startolt középen egy kipattanó korongra, de kiütötték előle, oda ezzel az ukrán helyzet.

56:40

Most már az a kérdés, eldől-e a rendes játékidőben a találkozó, vagy a gyors gólváltás után visszaálló döntetlen hosszabbításhoz vezet?

55:25

Ramoser most a bal oldalon tűnt fel, remek indítást kapott és lőtt is nagy erővel, Zacharcenko újabb bravúrja menti meg az ukránokat!

54:20

Hofernek eltört a botja, de nem áll a játék, így inkább lecserélik.

53:30

Megúszták az ukránok, immáron teljes létszámban keleti szomszédaink is.

53:05

Ramoser ígéretes helyzetbe került a jobb oldalon, éles szögből rá is lőtte, de átért arra az oldalra Zacharcenko.

52:40

Jól pattognak védekezésben az ukránok, nagyon nehezen tudott felállni az ellenfél emberelőnyben.

52:12

Insam bikázta rá középről, egy védő ütőjén változtatott irányt, ebből nagyobb veszély is kialakulhatott volna, a kapus takarásból nem látott semmit.

51:55

A bulit könnyedén megszerzik az ukránok, de a kék mezesek a semleges harmadban máris újra visszaszerzik.

51:27

Sullivannel szemben szabálytalankodnak a palánk mellett. Két perces kiállítás Skrypetsnek bottal akasztás miatt, így olasz emberelőny következik.

50:35

Zacharcenko védése, nem sokkal előtte pedig Bernard védése okozott izgalmat Blagy közeli bal oldali próbálkozásánál.

50:15

Helfer belőtt korongjára saját maga indult el, majdnem meg is szerezte, végül Pobyedonostsev tisztázott.

49:30

Kugut távoli lövése felpattan, Nimenko közelében érkezik vissza a jégre, de nem tud kapura fordulni vele.

48:45

Szépen indítja Ihnacak Insamot, de végül a kapu mögött szerelni tudják.

48:05

Zakharov a jobb oldalon iramodott meg, kisodródva kellett megint lőnie, Bernardnak ez csemege.

47:35

Nagyon távoli lövést kellett fognia Zacharcenkonak, de nem tehette ki, így a buli az ukránoknál.

47:20

Visszatérhetett Felicetti, eddig tartott az ukrán emberelőny.

46:30

Ismét Mikhnov lőtt jobbról, a jobb kapuvas mellé, végül ki is kerül a pakk a harmadból.

45:40

Mikhnov lendületből vezette középen a korongot, majd lőtt, Bernard hárított, de még nincs vége a veszélynek.

45:14

Felicetti feltartás miatt ül le két percre az olaszoktól.

44:45

Zacharcenko kesztyűjében a korong, Morini kísérletezett lövéssel.

43:55

Di Casmirro visszatett korongját Egger bombázta rá balról, kevéssel a jobb kapuvas mellé trafált!

43:00

Hofer durrantotta rá középről, Zacharcenkonak nem okozott gondot.

42:10

Frigo elől kaparintja meg a korongot Zacharcenko, továbbra is az olaszok támadhatnak.

41:50

Marchetti lövését kapcsolják le, nem ért el a kapuig a korong.

41:32

Tilos felszabadítás a sárga mezesek részéről, náluk a buli.

41:00

Nagyon jól védekeztek az olaszok, ukrán lövés nélkül ússzák meg ezt az emberhátrányt.

40:25

Kicsusszan a korong a támadó harmadból, így les az ukránoknál.

40:20

Még egy ideig ukrán emberelőny az előző harmadból átcsúszva.

40:01

Mozgalmas, sok lövést és két gólt hozó harmadon vagyunk túl, de a győzelemhez egyik csapat sem került közelebb. Az olaszok kezdtek jobban és igazából eddig az egész mérkőzésen több lövést eresztenek meg. Összességében 24-14 a lövésarány, de gólt egyelőre csak egyet-egyet szereztek a csapatok.

Olaszország – Ukrajna: 1-1, a szünet után ismét jelentkezünk!
----

40:00

39:50

Blagy lövése megy mellé balról.

39:20

Elakadt Varlamov kísérlete, az olaszok próbálnak ellentámadást indítani, emberhátrányban ez esélytelen volt.

38:53

Sullivan mehet is két percre pihenni, az éles szemű bíró kiszúrta az enyhe visszarántást. Ukrán emberelőny.

38:45

Távoli lövés Mikhnovtól, Sullivan viszont utána bottal visszarántja.

37:48

Tilos felszabadítás a sárga mezesektől, az imént Di Casmirro előtt adódott lövőhelyzet a jobb oldalon, közel a kapuhoz, de Zacharcenko ezt is hárította.

37:00

Elakadt Egger utolsó passza, kibombázzák az ukránok, megúszták ezt a hátrányt is.

36:27

Jobb oldali távoli lövés Ramosertől, kipattan Zacharcenkoról.

36:00

Az olasz fiú visszajöhetett, most már a kék mezesek emberelőnyben játszhatnak közel egy percig.

35:20

Négy a négy ellen támad Ukrajna e pillanatban.

34:55

Ryabenko is kiállítva két percre, fogásért bűnhődik.

34:30

Ukrajna közben kiegészült és emberelőnybe került. Nimenko érkezett hátulról, Aleksyuk pedig a kipattanót suhintotta rá, mindkettőt védte Bernard!

33:49

Di Casimiro megy neki oldalról (vélhetően szándékosan) Zacharcenkonak, két percet kap akadályozás miatt.

33:27

Blagy kiváló helyzetből lőhetett középről, de kicsit középre ment, így Bernard gond nélkül fogta!

32:50

Bondaryev indítása elakad a bal oldalon, Egger a visszatámadás során lövőhelyzethez is jut az ellentámadás végén, megpattan, Zacharcenko fogja.

31:35

Gáncsolás Marchetti részéről, bár inkább tűnt akasztásnak. Négy a négy ellen egy ideig még.

31:30

Kiállítás lesz az olaszoktól, az ukránok le is hozták a kapust.

30:40

Sullivan mérgelődik, Gander passzába kicsit belepiszkáltak, így lelassult a korong, rosszabb helyzetből tudott csak lőni és gyengébben, Zacharcenko simán fogta.

30:20

Varlamov áll ki két percre Ukrajnától, magas bot miatt. Sőt, ha jó a felirat, 2+2 percről van szó.

29:15

Alex Frei tüzelt középről, megpattant a blokkon, Zacharcenkot viszont ez sem zavarta meg, oldalra rúgta.

28:45

Lyalkát állítják meg a kék vonalnál igen határozottan.

27:40

Távoli lövés Frigo részéről, nem gond az ukrán kapusnak hárítani.

27:05

Az eddig is az egyik legveszélyesebb ukrán támadó, Zakharov egyenlítő gólja után kezdhetik elölről döntetlen állásról.

Viktor ZAKHAROV - 1:1

26:25

Ukrajna gólt szerzett!
VIKTOR ZAKHAROV szép, kidolgozott akció végén talál a hálóba. Kettő a kettőben indult meg Ukrajna egy ellentámadás során, Zakharov pontos passzt kap a jobb oldalon, majd Bernard mellett a hálóba lő! 1-1!
Gólpassz: Artem Bondaryev, Olexander Pobyedonostsev.

26:05

Ukrán lövés egy kipattanó korong után jobbról, Zakharov kísérletét Bernard fogja!

25:35

Mikhnov a jobb oldalon tört előre, majd a rövidet célozta meg, de a palánkon csattan a lövés.

24:50

Vajon változik-e a meccs képe az olasz vezető találattól? A lövésarány eddig 16-10 a taljánok javára.

Brian IHNACAK - 1:0

24:25

A buli után BRIAN IHNACAK került lövőhelyzetbe a jobb oldalon, ráfordult, majd a hosszú felsőt lőtte ki gyönyörű mozdulattal! 1-0!
Gólpassz: Stefano Marchetti, Marco Insam.

24:10

Közelről, jobbról tüzelhetett Ramoser, de Zacharcenko szokás szerint szépen védett a rövid oldalon.

23:52

Kiáll az ukrán csapattól Varlamov két percre, mert túl sok ukrán játékos volt egyszerre a pályán. Ez aztán a hiba.

23:50

Sok az eladott korong, oda-vissza korcsolyaversenyt tartanak a csapatok.

22:55

Marchetti középen váratlanul került lövőhelyzetbe egy leperdülő korongot megszerezve, Zacharcenko ismét jól helyezkedve hárított!

22:10

Gyors olasz támadás végén középen Felicetti ütőjéről varázsolják le a korongot még a lövés előtt.

21:30

Sullivan előtt suhan el a keresztpassz, ebből veszélyes helyzet is lehetett volna.

20:15

Az ukránok hozták el a bulit, de hátul hibáztak, egyedül törhetett így kapura Ihnacak, Zacharcenko megint megmentette csapatát a góltól!

20:01

A harmad második fele mozgalmasabbra sikeredett, több volt a folyamatos játék, kevesebb a megszakítás. Összességében az ukránok alakítottak ki több helyzetet, veszélyesebben támadtak, de az olaszoknak is akadtak villanásaik. Ukrajna közelebb a gólhoz 20 perc után, de betalálni még egyik csapatnak sem sikerült.

Olaszország – Ukrajna: 0-0, a szünet után folytatjuk!
----

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:25

Ukrán ellentámadás Gavryk vezetésével, végül a palánk mellett győz a túlerő és Trivellato szereli.

19:05

Végre folyamatos játék egy ideje, de most Ramoser ellen ítélnek a játékvezetők. Helyesbítek, nem ellene, hanem hátulról érte a hálót a korong, így jöhet a buli.

18:35

Az olaszok támadnak, Gander és Insam játszottak össze elől, egyelőre lövéshez viszont nem jutnak.

17:47

Gyors ellentámadás az ukránok részéről, Kuzmik szökött meg, majd egy védő szorításában kapura lőtt jobbról, Bernard könnyedén fogja.

17:25

Kostner a kék vonal közeléből suhintotta rá, Zacharcenkoról pattant oldalra.

16:40

Eladott korongok tömege az elmúlt percekben, a belőtt passzok eddig nem sok eredményt hoztak.

15:30

Marco Insam bombázott kapura lendületből, középről, Zacharcenko fogja, majd gyorsan ki is teszi a pakkot, hogy ne álljon meg a játék.

14:50

Olasz kontra a jobb oldalon, Kostner lövése akad el Zacharcenkoban.

14:20

Megint óriási helyzet, Zakharov egyedül léphetett ki középen, vezette már a kapusra, de a lövés előtt elesett, estében pedig nem tudta úgy irányítani, Bernard védeni tudott!

13:45

Ukrán mezőnyfölény az utóbbi percekben, de ezt nem sikerült egyelőre gólra váltaniuk.

13:10

Nagyon szép cselekkel tört előre a jobb oldalon Mikhnov, de kulcshelyzetben Bernard a jobb karjával hárította a remek lövést!

12:20

Zakharov igen ígéretes helyzetben tüzelt balról, a kipattanó utáni ismétlést is jól fogta Bernard.

11:40

Megúszták az olaszok is, újra teljes létszámban a csapatok.

11:00

Aleksyuk bombázta kapura a kék vonal közeléből, Bernard biztosan fogta a lepkéssel.

10:35

Ukrajna kiegészült, innentől közel 50 másodpercig olasz emberhátrány.

10:24

Bernard tenyerel rá a korongra, Mikhnov középre tett passza tűnt veszélyesnek.

10:00

Az első harmad felénél járunk. Sajnos csak egy rövid szakasz volt, amikor folyamatos játék alakult ki, nagyon sok a megszakítás.

09:30

Közben olasz kiállítás is, a buli szabályait szegte meg Gander. Négy a négy ellen egy percig. A hivatalos információ egyébként játék késleltetése.

09:30

Egyelőre nem tud mit kezdeni Olaszország az emberelőnnyel. Közben les miatt buli az ukrán harmadon kívül.

09:20

Zakharov üli le a büntetést a hangosbemondó alapján.

08:34

Zacharcenko kapja a kiállítást, de természetesen nem ő üli le a két percet. Gáncsolás az ok. Olasz emberelőny.

08:32

Nagy helyzetben Gander húzta el a kapus mellett, amikor lövés közben a kapus akasztotta őt, ez biztosan kiállítás lesz az ukránoktól.

08:20

Sok a cél nélkül belőtt, elszórt korong mindkét részről, adódtak már helyzetek, de gól még nem.

07:40

Luca Felicetti próbálta meglepni balról, éles szögből Zacharcenkot, de a kapu mögött suhant el a váratlan lövés.

07:10

Ígéretesen tört be a támadó harmadba Morini a bal oldalon, de középre tenni sem tudta és rálőni sem.

06:37

Kontráztak a kék mezesek, közelről próbálta a kapuba tuszkolni Marchetti, de Zacharcenko mint egy fal állt előtte, így a terv kudarcba fulladt.

06:10

Már az olaszok is teljes létszámban, megúszták ezt a hátrányt.

05:55

Varlamov bombázta rá jobbról a kiállítás vége felé, Bernard megint jól zárta a szöget!

05:00

Gnidenko kapott remek passz a kapu elé, de nem találja el tökéletesen a pakkot nagy helyzetben!

04:20

Felálltak az ukránok emberelőnyben, Ryabenko közeli lövését azonban fogja Bernard!

03:44

Varlamov kapott egyet, Ramoser a kiállított játékos 2 percre az olaszoktól magas bot miatt.

03:40

A. Bernard harcolt meg a korongért elől, de a palánk mellett elveszíti.

03:00

Mikhnov húzta vissza a rövidre a jobb oldalról, de Bernard is erre számított és hárított!

02:25

Megint Zacharcenko, távolról tüzelt Frei középről, a kapus most sem hibázott.

02:15

Egyelőre sok a játékmegszakítás, Ihnacak távoli lövését fogta magabiztosan Zacharcenko.

02:05

Korongszerzés után Lyalka tüzelt éles szögből, jobbról, Bernard jól zárta a szöget!

01:40

Ladygin gyűjti be a korongot a saját kapuja mögött, a támadás azonban elhal a túloldalon.

00:50

Insam vitte be a támadó harmadba, végül Zacharcenko jó ütemben tenyerel a korongra Ihnacak előtt.

00:20

Kézzel irányított korong Gnidenko részéről, a buli az ukrán harmadon kívül.

00:10

Az ukránoké az első buli.

00:01

Kékben az olaszok, sárgában az ukránok, azonnal kezdünk!

Olaszország: Bernard (Tragust) – Hofer, Helfer, Sullivan, Marchetti, Zanatta, Egger, Trivellato, Zanatta – Gander, A. Bernard, Ramoser – Insam, Ihnacak, di Casmirro – Frigo, Morini, Kostner – Felicetti, Andergassen, Frei

Ukrajna: Zacharcenko (Napnenko) – Navarenko, Ladygin, Kugut, Rjabenko, Alexjuk, Skrypec – Michnov, Nimenko, Gavryk, Varlamov, Zabludovskij, Donika, Ljalka, Petrangovskij, Gnidenko, Blagy, Bondarjev, Kuzmik.
Lengyelországban, Krakkóban rendezik idén a Divízió I/A férfi jégkorong világbajnokságot. Magyarország mellett Japán, Olaszország, Kazahsztán, a házigazda Lengyelország és Ukrajna képviselteti magát. A magyarok célja nem titkoltan a feljutás, de ehhez a többi öt csapatnak is lesz néhány szava, nem számíthatunk egyetlen könnyű mérkőzésre sem a héten.

Az olaszok szintén a feljutást tűzték ki célul, ezzel a kerettel vágnak neki a tornának: