Lengyelország – Ukrajna

3:2

vége (0:0, 1:0, 2:2)

22.04.2015, 20:00 • Krakkó Aréna • Kármán Zoltán

A mérkőzés legjobbja Rompkowski lett a lengyel együttestől. Nem csoda, két góljával elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy Lengyelország ma megszerezte a három pontot és az olaszok elleni vereség után két győzelemmel ugyanúgy hat pontosak, ahogy Magyarország és megmaradtak a feljutási reményeik hazai pályán.

Két gólos előnyben talán kicsit túl hamar nyugodtak meg a lengyelek, Ukrajna szinte pillanatok alatt kiegyenlített és a vezetéstől sem álltak messze. Jó ideig hosszabbításra állt a találkozó, de a hajrában a lengyelek bebiztosították a győzelmet. Ukrajna ezzel Magyarország és Japán ellen kell, hogy kivívja a bent maradást.

Lengyelország – Ukrajna: 3-2!
---- (22:13:14)

60:00

59:58

Két nagyon komoly lövést hárított Odrobny, Navarenko kétszer is lőtt, majd Gnidenko ismételt, ebből kettőt a lengyel kapus hárított!

59:50

Kruczek áll ki két percre és Blagy. Páros kiállítás tehát. 10 másodperc még hátra!

59:50

Kapus nélkül támad Ukrajna, a lengyel kapu előtt egy tömörülés után lökdösődés majd némi bunyó alakult ki, ebből kiállítás lesz biztosan.

59:37

Ukrán időkérés!

59:35

Érdekes, de Zakharchenko továbbra is a kapuban, nem hoztak helyette mezőnyjátékost.

59:10

Megúszták a lengyelek, Varlamov lőtt volna közelről, jobbról de blokkolni tudták a kísérletet.

58:40

Lassan eljön az idő Ukrajna számára, hogy a kapus helyett mezőnyjátékost hozzanak be.

58:00

Az utolsó két percbe léptünk, a lengyelek időnként letámadnak, ezzel időt nyernek. Nimenko hozza ki a korongot végül.

57:15

Elöl tartják a lengyelek, ez nekik most tökéletes. Urbanowicz vitte be a sarokba, ebből bedobás lesz.

56:30

Már csak 3,5 perc van hátra, a lengyelek őrzik egy gólos előnyüket, az ukránok vélhetően hamarosan mindent egy lapra feltéve fognak támadni.

55:55

Mikhnov cselezett középről jobbra, megtalálta a lövőhelyzetet, de már nagyon kisodródott, így csak oldalról találta el a hálót!

54:50

Az ukránoknak kockáztatni kell innentől, mert jelen állás szerint egy pont sincs meg megint.

53:44

Lengyelország gólt szerzett!
Gólra váltja az emberelőnyt MATEUSZ ROMPKOWSKI! Egy jobb oldali lövés csorog le Zakharchenkoról éppen a bal oldalon az akciót kísérő Rompkowski elé, a lengyel fiú pedig az üres kapuba kotorta a pakkot! 3-2!
Gólpassz: Krzysztof Zapala, Marcin Kolusz.

53:15

Malasinski tüzelt majd próbálta a kipattanót a kapuba tuszkolni közelről, nagy nyomás alatt most az ukránok!

52:40

Távoli, erős lövés Rompkowskitól, nem tudott ismételni a kapus előtt helyzetet kereső Kolusz.

52:29

Ukrán kiállítás, játék késleltetése az ok, látványosan kibombázta a pakkot Pobyedonostsev, két perc a jutalma.

52:05

Lökdösődés a lengyel kapu előtt, Gnidenko dühítette fel a védőket, pedig nem szúrt oda sportszerűen a kapusnak.

3:2

Gólok és gólpasszok: 34. Baginski (Pasiut), 41. Rompkowski (Bryk, Kolusz), 54. Rompkowski (Zapala, Kolusz) – 42. Gavrik, 45. Lyalka

Lengyelország: Odrobny (Radziszewski) – Bryk, Rompkowski, Zapala, Malasinski, Kolusz (C) – Pociecha, Dutka, Chmielewski, Kowalowka, Pasiut – Wajda, Kotlorz, Laszkiewicz, Dziubinski, Galant – Kruczek, Wanacki, Baginski, Urbanowicz, Kalinowski

Ukrajna: Zakharchenko (Napnenko) – Navarenko, Ryabenko, Mikhnov, Gnidenko, Blagy – Aleksyuk, Pobyedonostsev, Nimenko, Varlamov, Donika – Ladygin, Kugut, Zakharov, Lyalka, Bondaryev – Skrypets, Gavryk, Zabludovsky, Petrangovsky, Kuzmik

Játékvezetők: HRADIL Rene (CZE) , KONC Daniel (SVK) – GOLYAK Dmitry (BLR) , WALDEJER Alexander (NOR)