Lengyelország – Ukrajna

3:2

vége (0:0, 1:0, 2:2)

22.04.2015, 20:00 • Krakkó Aréna • Kármán Zoltán

A mérkőzés legjobbja Rompkowski lett a lengyel együttestől. Nem csoda, két góljával elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy Lengyelország ma megszerezte a három pontot és az olaszok elleni vereség után két győzelemmel ugyanúgy hat pontosak, ahogy Magyarország és megmaradtak a feljutási reményeik hazai pályán.

Két gólos előnyben talán kicsit túl hamar nyugodtak meg a lengyelek, Ukrajna szinte pillanatok alatt kiegyenlített és a vezetéstől sem álltak messze. Jó ideig hosszabbításra állt a találkozó, de a hajrában a lengyelek bebiztosították a győzelmet. Ukrajna ezzel Magyarország és Japán ellen kell, hogy kivívja a bent maradást.

Lengyelország – Ukrajna: 3-2!
---- (22:13:14)

60:00

59:58

Két nagyon komoly lövést hárított Odrobny, Navarenko kétszer is lőtt, majd Gnidenko ismételt, ebből kettőt a lengyel kapus hárított!

59:50

Kruczek áll ki két percre és Blagy. Páros kiállítás tehát. 10 másodperc még hátra!

59:50

Kapus nélkül támad Ukrajna, a lengyel kapu előtt egy tömörülés után lökdösődés majd némi bunyó alakult ki, ebből kiállítás lesz biztosan.

59:37

Ukrán időkérés!

59:35

Érdekes, de Zakharchenko továbbra is a kapuban, nem hoztak helyette mezőnyjátékost.

59:10

Megúszták a lengyelek, Varlamov lőtt volna közelről, jobbról de blokkolni tudták a kísérletet.

58:40

Lassan eljön az idő Ukrajna számára, hogy a kapus helyett mezőnyjátékost hozzanak be.

58:00

Az utolsó két percbe léptünk, a lengyelek időnként letámadnak, ezzel időt nyernek. Nimenko hozza ki a korongot végül.

57:15

Elöl tartják a lengyelek, ez nekik most tökéletes. Urbanowicz vitte be a sarokba, ebből bedobás lesz.

56:30

Már csak 3,5 perc van hátra, a lengyelek őrzik egy gólos előnyüket, az ukránok vélhetően hamarosan mindent egy lapra feltéve fognak támadni.

55:55

Mikhnov cselezett középről jobbra, megtalálta a lövőhelyzetet, de már nagyon kisodródott, így csak oldalról találta el a hálót!

54:50

Az ukránoknak kockáztatni kell innentől, mert jelen állás szerint egy pont sincs meg megint.

53:44

Lengyelország gólt szerzett!
Gólra váltja az emberelőnyt MATEUSZ ROMPKOWSKI! Egy jobb oldali lövés csorog le Zakharchenkoról éppen a bal oldalon az akciót kísérő Rompkowski elé, a lengyel fiú pedig az üres kapuba kotorta a pakkot! 3-2!
Gólpassz: Krzysztof Zapala, Marcin Kolusz.

53:15

Malasinski tüzelt majd próbálta a kipattanót a kapuba tuszkolni közelről, nagy nyomás alatt most az ukránok!

52:40

Távoli, erős lövés Rompkowskitól, nem tudott ismételni a kapus előtt helyzetet kereső Kolusz.

52:29

Ukrán kiállítás, játék késleltetése az ok, látványosan kibombázta a pakkot Pobyedonostsev, két perc a jutalma.

52:05

Lökdösődés a lengyel kapu előtt, Gnidenko dühítette fel a védőket, pedig nem szúrt oda sportszerűen a kapusnak.

51:00

Urbanowicz kerülte meg a kaput balról, de nem tudta visszahúzni a rövid oldalon a korongot.

50:15

Túl a harmadik harmad felén egyelőre hosszabbításra állnak a felek.

49:30

Zakharov lőtte be a korongot, de nem tudják megtartani az ukránok, Chmielewski viszont megőrzi hátul.

48:45

Ukrán helyzet, Mikhnov tüzelt a bal oldalról nagy erővel, Odrobny másodjára hárítani tud!

48:10

A jégen marad egy ukrán fiú egy ütközést követően, Pobyedonostsev bottal kapott arcra egy óriásit Chmielewskitől, ezt bizony nem vették észre a játékvezetők.

47:50

Megállítja a rohanást Kruczek, a kapu mögött várja a cseréket, majd indít, Pasiut azonban nem jut lövéshez végül.

46:40

Zakharov lövése nem jut el a kapuig, blokkolják. Az ukránok most hullámhegyen vannak, próbálják még egy gólra váltani a fölényüket.

45:30

Össze kell kapnia magát a házigazdának, mert az ukránokat hagyták felállni a padlóról, így akár még simán ki is kaphatnak.

44:52

Ukrajna gólt szerzett!
VITALI LYALKA egy jobb oldali buli után éles szögből bombázott a rövid alsóba, ez némileg kapushibának tűnt, de máris egál, nemrég még kettővel mentek a lengyelek! 2-2!

44:05

Gavryk fektében kotorta kapura középről, Odrobny azonban résen volt, ez sem volt ám veszélytelen!

43:10

Malasinski váratlan lövésre szánta el magát a bal oldalról, egy társa beletette az ütőjét a kapu előtt, egészen veszélyesen pattant, de végül mellé ment.

42:20

Gyors gólváltást követően újra egy gólos a lengyel vezetés, semmi sem dőlt még el, még ha a második lengyel találatnál egy pillanatra ezt is hihettük.

41:47

VLADYSLAV GAVRIK tesz róla, hogy izgalmas legyen a vége. Kontráztak az ukránok, Gavrik, maga vitte végig a jobb oldalon, majd éles szögből lőtt, Odrobny lábai mellett valahogy a hosszú alsóba került a pakk, 2-1!

40:34

Kettőre növelik az előnyt a lengyelek! MATEUSZ ROMPKOWSKI nagyon szép figura végén a jobb felsőbe bombázott középről! 2-0!
Gólpassz: Mateusz Bryk, Marcin Kolusz.

40:10

Ne feledjük, továbbra is tart a lengyel kettős előny, de már nem sokáig.

40:01

Még több akciót láthattunk ebben a harmadban, mint az elsőben, de most a lengyelek egy gólt is elértek. 18-14 a lövésarány, rengeteg a gyors, jó akció, továbbra is nagyon élvezetes a találkozó. Az ukránok végleg elbúcsúzhatnának a feljutástól, ha ez így marad (így is inkább matematikai az esélyük), a lengyelek pedig bejelentkeznének a második helyért és ellenünk lehet egy ki-ki meccs belőle.

A lengyelek és az ukránok előtt is maradtak ki óriási ziccerek, így kész csoda, hogy eddig csak egy gól esett.

Lengyelország – Ukrajna: 1-0, a szünet után folytatjuk a záró harmaddal!
----

40:00

39:40

Pociecha tüzelt jobbról, Zakharchenko jól zárta a szöget és védett.

39:30

Újabb ukrán kiállítás, Blagy ül két percig gáncsolás miatt, kettős lengyel előny, óriási esély!

39:20

Közelről lőhetett kapura jobbról Laszkiewicz, Zakharchenko nagyon jól helyezkedve védett!

38:41

Egy kiállítás következik, Aleksyuk száll ki két percre játék késleltetése miatt. Lengyel emberelőny.

38:10

Ukrajna után Lengyelország is gólt szerezhetett volna rövid időn belül, de marad az 1-0.

37:20

Mit hagyott ki Chmielewski!! Egyedül vezette rá a kapusra, a többiek alaposan lemaradva mögötte, balra elhúzta a kapus mellett, megvolt még a szöge is lőni, de mellé durrantott ordító helyzetben!

36:27

Mikhnov vitte egyre közelebb a kapuhoz a jobb oldalról befelé húzva, Odrobny akrobatikus mozdulattal védett a jobb lábával, kemény és jó lövés volt!

35:00

Chmielewski áll ki két percre a hazaiaktól bottal akasztás miatt.

34:35

Chmielewsky takarít hátul, majd megindulnak ismét a házigazdák, közelről lőhetett Wajda, de Zakharchenko ezúttal hárítani tudott.

34:00

Ez aztán a hidegzuhany az ukránoknak, nemhogy nem tudtak épkézláb helyzetet kialakítani emberelőnyben, de a végén még ők kapnak gólt egy kontrából.

33:13

Villámgyors kontrát vezettek a lengyelek, ADAM BAGINSKI a bal oldalon kísérte az akciót és emberhátrányban talál be nagyon szépen kijátszott figura végén a kapus mögött a rövidbe! 1-0!
Gólpassz: Grzegorz Pasiut.

33:05

Wanacki védekezett jól hátul, utána pedig kikerül a korong a palánkon kívülre.

32:40

Blagy elől tisztáznak a fehér mezesek, majd ismételten kikerül a korong a hazai csapat harmadából.

31:55

Lengyel emberhátrány, de első körben a lengyel csapat kibombázza a korongot, nem volt eddig helyzete a kék mezeseknek ebben az előnyben.

31:20

Zakharov indult meg egy szerzett koronggal, odanyúlt neki ziccerben Rompkowski, kettő perces kiállítás bottal akasztás miatt.

30:50

Wanacki indított, Kruczek pedig a bal oldalról lőtt, Zakharchenkonak nem okozott gondot, de a buli az ukrán harmadban.

30:20

Továbbra is mozgalmas, élvezetes a játék, de eltelt a mérkőzés fele és még nem láttunk találatot.

29:25

Chmielewski ólálkodott a kapu bal oldalánál korongra várva, Zakharchenko szúrt ki a botjával, hogy ne kerülhessen a támadóhoz a pakk.

28:35

Bondaryev estében még tovább passzolta a jobb oldalon, Zakharov érkezett és tüzelt, Odrobny szépen védte az alsó sarkot.

27:45

Kowalowka távoli lövési kísérlete akad el.

26:55

Malasinski tüzelt középről, jobbról ismételt a kipattanóra érkezve Bryk, de mindkettőt blokkolták az ukránok.

26:10

Sokáig nem tudott mit kezdeni Lengyelország az előnnyel, de váratlanul egészen közel a kapuhoz próbálta kapura kotorni Zapala jobbról, Zakharchenko védte a rövidet!

24:55

Gnydenko áll ki két percre bottal ütés miatt. Lengyel emberelőny következik.

24:50

Pasiut lő a jobb oldalról, felpattan a korong egy ütőn, a palánkon kívül landol.

24:35

Sokat változott a játék képe a fordulás óta, egyetlen lengyel helyzet után futószalagon jönnek a kék mezesek lehetőségei.

24:05

Bondaryev szép ritmusváltással iramodott meg középen, majd rábombázta, Odrobny spárgázva hárított!

23:10

Máris 8-8-ra alakult a lövések száma, valóban nem unatkozunk.

22:45

Hatalmas lehetőség, Gnidenko tüzelt középről féltávolról aránylag tisztán, Odrobny bravúrral védett!

22:20

Ukrán támadás, Zabludovsky tette bele az ütőjét egy bal oldali lövésbe, veszélyesen pattant kapu felé, de Odrobny résen volt és hárított.

21:30

Időközben természetesen kiegészült Ukrajna, teljes létszámban a felek.

21:00

Óriási helyzet a túloldalon, kontráztak a lengyelek, Kowalowka egészen közelről lőhetett aránylag tisztán, Zakharchenko menti meg Ukrajnát a góltól!

20:30

Blagy iramodott meg egy védővel a nyakán, a kapusra vezette rá, de az egyetlen védő odaszúrt a botjával és menteni tudott!

20:10

Még bő fél percig lengyel emberelőny Nimenko kiállítása miatt, ne feledjük.

20:01

Nem esett gól az első harmadban, de a jégkorongot szerető közönség biztosan nem unatkozik eddig. Szép, folyamatos a játék, kevés megszakítással, sok akcióval és helyzetekkel itt is, ott is. A lengyelek voltak valamivel aktívabbak, előttük adódtak komolyabb lehetőségek. A harmad végére Ukrajna nagyjából kiegyenlítette a viszonyokat, a lövésarány 7-6 lett, volt nagyobb hazai fölény is korábban.

Ukrajnának egyetlen pontja van eddig, a lengyeleknek három, tehát keleti szomszédunknak van égetőbb szüksége a pontokra, de még Lengyelország sem nyugodhat meg. Másrészt viszont, ha a lengyelek fel akarnak jutni, akkor ezen a meccsen nem veszíthetnek pontokat.

Lengyelország – Ukrajna: 0-0, a szünet után folytatjuk!
----

20:00

Befejeződött az első harmad.

19:40

A lengyel kapu mögött némi harc, de elhozzák a hazaiak, Chmielewski indítása pontatlan.

19:05

Közelről tüzelt Malasinski, de nem sikerült túl erősre, így az ukrán hálóőrnek nem okozott gondot védeni.

18:47

Nimenko áll ki két percre bottal akasztás miatt. Lengyel emberelőny.

18:00

Ismét a játékkal törődnek jó ideje a fiúk, a lengyelek támadásban, Pasiut jobbról tűzte rá laposan, Zakharchenko ütötte oldalra a botjával a korongot!

16:45

Kiegészültek a lengyelek, az ukránok semmit sem tudtak kezdeni az előnyükkel, sőt, majdnem gólt kaptak a két perc közben.

15:55

Megiramodott egy szerzett koronggal emberhátrányban is Chmielewski középen, egy védő takarásából lőtt kapura, Zakharchenkonak bizony figyelnie kellett a védésnél!

15:40

Furcsa, hogy egy perc is eltelt már a kiállításból, de az ukránok lövésig sem jutottak.

14:55

Némi kis lökdösődés a jégen Odrobny egy biztonsági védését követően. Ez eddig nemigen volt benne a mérkőzésben.

14:41

Fogás miatt Zapala áll ki két percre a lengyelektől, ukrán emberelőny.

14:10

Mindkét oldalon akadtak helyzetek már, kimondottan élvezetes a találkozó a folyamatos játékkal, kevés megszakítással.

13:00

Szépen tartották a támadó harmadban a lengyelek, egy visszatett korongot jobbról, közelről bombázott kapura Kalinowski, ezt a közeli lövést, majd Kotlorz ismétlését is védeni tudta Zakharchenko!

12:10

Három védő között lavírozott Nimenko középen, de nem volt esélye áttörni, Pociecha odaszúrt és szerelte.

11:20

Ukrajna támadásban, Nimenko iramodott meg a bal oldalon, a kaput megkerülve Blagy került lövőhelyzetbe, de a közeli kísérletet Odrobny jó érzékkel hárította!

10:15

Urbanowicz lőtt jobbról, éles szögből, Zakharchenko viszont zárta a rövid oldalt!

09:30

Eddig szerencsére kevés a játékmegszakítás, sok az akció, köztük néhány nagy helyzettel is, folyamatos a játék.

08:25

Újra csak Mikhnov viharzott el három védő között szlalomozva, majd fonákkal kissé balról kapura szúrta, a hosszú felsőből a lepkéssel kapta ki Odrobny!

08:05

Megint Mikhnov próbál veszélyeztetni, jobbról suhintotta rá, de jócskán mellé, a palánkon csattant.

07:20

Az ismétlésen látszott, hogy nem Odrobny védett az iménti helyzetnél, hanem egy védő botjáról pattant oldalra, aki a kapus előtt helyezkedett. Hátul tartják most a lengyelek.

06:30

Mikhnov kapta vissza lövésre a kapu mögül, tüzelni is tudott közelről, de Odrobny jó érzékkel hárított!

05:15

Éppen egy lengyel támadás zajlott viszont le igen veszélyesen, a kapu előtt Chmielewski kotort még bele, de Zakharchenko jól zárta a szöget, ez helyzet volt!

05:00

Az eddig eltelt öt percben Ukrajna feltétlenül aktívabb támadásban, a lengyelek eddig nem sok sót esznek meg.

04:15

Nimenko tört be a hazai csapat harmadába a jobb oldalon, jól védekezett azonban Rompkowski.

03:20

Blagy tüzelt távolról, egy védő ütőjén kap gellert a korong és pattan ki a pályáról.

02:30

Egyelőre Ukrajna lép fel támadóbban, de Ladygin sem tud kapura fordulni jobbról.

01:35

A probléma elhárult, a fehér mezes lengyelek védekeznek , a kék mezes ukránok támadnak e pillanatban. Kugut lövése pattant le egy védő botjáról.
A mérkőzést technikai okok miatt egyelőre eredménykövetéssel kísérhetik figyelemmel.

00:01

Lengyelország: Odrobny (Radziszewski) – Bryk, Rompkowski, Zapala, Malasinski, Kolusz (C) – Pociecha, Dutka, Chmielewski, Kowalowka, Pasiut – Wajda, Kotlorz, Laszkiewicz, Dziubinski, Galant – Kruczek, Wanacki, Baginski, Urbanowicz, Kalinowski

Ukrajna: Zakharchenko (Napnenko) – Navarenko, Ryabenko, Mikhnov, Gnidenko, Blagy – Aleksyuk, Pobyedonostsev, Nimenko, Varlamov, Donika – Ladygin, Kugut, Zakharov, Lyalka, Bondaryev – Skrypets, Gavryk, Zabludovsky, Petrangovsky, Kuzmik

Játékvezetők: HRADIL Rene (CZE) , KONC Daniel (SVK) – GOLYAK Dmitry (BLR) , WALDEJER Alexander (NOR).
Folytatódik a lengyelországi Krakkóban megrendezett Divízió I/A férfi jégkorong világbajnokság. Lengyelország nem kezdte jól a hazai rendezésű tornát, az első körben Olaszországtól 2:1 arányban kikaptak, ez pedig nagy csapás a feljutási esélyeikre. Főleg úgy, hogy az olaszok a második meccsüket is megnyerték, igaz, csak hosszabbítás után, éppen Ukrajna ellen.

Kazahsztán nagyon erősnek tűnik, Ukrajnát és Magyarországot is 5-5 lőtt góllal gázolták el és máris hat pontos. Ukrajnának mindenképpen pontot, vagy pontokat kell szerezniük, ha nem az utolsó fordulóban akarnak a kiesés ellen küzdeni, ugyanis két vereséggel kezdték a krakkói sorozatot. Igaz, már nem pont nélküliek, mert az olaszoktól csak hosszabbítás után kaptak ki. Ez az összecsapás dönthet arról, melyik csapat küzd majd a kiesés ellen és melyik marad versenyben a feljutásért.

A találkozó szerdán 20 órától kezdődik, tartsanak velünk!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

3:2

Gólok és gólpasszok: 34. Baginski (Pasiut), 41. Rompkowski (Bryk, Kolusz), 54. Rompkowski (Zapala, Kolusz) – 42. Gavrik, 45. Lyalka