RACIONET Honvéd - ZF-Eger

4:5

esemény vége (1:1, 2:4, 0:0, 1:0)

22.04.2015, 18:30 • Kőér utcai uszoda • Tibor Hortobágyi

Ahogy várható volt, nagyon jó mérkőzést láthatott a lelkes publikum, ahol végül az esélyesebb Eger nyert. A bajnoki címvédő így otthon juthat a négy közé, feltéve, ha nyerni tud majd szombaton. A Honvéd talán kicsit megijedt a nagy lehetőségtől, és támadásban kicsit dekoncentráltabb volt. Ennek ellenére mindkét együttest megilleti a dicséret. Köszönöm a megtisztelő figyelmüket! (19:57:11)

32

Vége a mérkőzésnek.

32

Az Eger megtartja a labdát.

32

Nem jó a bejátszás, ezzel valószínűleg eldőlt!

32

Honvéd labdaszerzés, micsoda izgalmak!

31

Angyal egyedül ment el a szélen, de Lévai kiüti a labdát, viszont a vendégek elé.

31

Szivósé a labda, ismét nincs hazai lövés.

30

Vapenski bejátszása nem jó, újabb lehetőség a Honvéd előtt.

30

Bedő szakad el emberétől, de Lévai nagy bravúrral sarokra ment!

30

Hosnyánszky jól olvassa a támadást és elcseni a játékszert.

29

Szőke szerez labdát, egyenlítési lehetőség a hazaiak előtt!

29

STEINMETZ BARNABÁS töri meg a gólcsendet, centerből lő a jobb alsóba! (4:5)
Már majdnem 12 perce nem dobott gólt egyik csapat sem.

28

Fórban támadhat a Honvéd, Vad Lajos előtte időt kér.

28

Szőke szerez labdát.

27

Cukot végleg cserével küldik ki a játékvezetők, de az Eger támadhat.

26

Stojcic lapos csavarja elmegy a jobb kapufa mellett.

26

Fülöp pattint mellé, de Mitrovic beleért, így sarokdobás a hazaiaknak.

26

Hosnyánszky lő fölé.

25

Kiss Gergely lövése a jobb kapufáról kipattan emberelőnyben!

25

Fülöp hozza el a labdát a Honvédnak.

25

Elkezdődött a negyedik negyed.

Meglepetésre egyik csapat sem volt képes kapuba találni ebben a negyedben. A lehetőségek mindkét oldalon megvoltak, de a koncentráció hiányzott. Az Egernek jó ez az eredmény, a Honvédtól viszont pontosabb játékra lesz szükség a felzárkózáshoz.

24

Vége a harmadik negyednek.

24

Mitrovic az utolsó másodpercben sarokra üti a hazai ejtést!

24

Ismét egy lehetőség a Honvéd előtt, de nem sikerül gólt dobniuk az újabb előnyből.

23

Az egri lövés a felső lécről pattan fölé.

23

Kihagyott fór a túl oldalon is, a gólvonalról mentenek a vendégek.

22

Gyorsan kivédekezik a fővárosiak az emberhátrányt.

22

Kiállítás a Honvédnál, Dabrowski Norbert időt kér.

22

Kontra a hazaiak ellen.

22

Vad Lajos kér időt. Ebben a negyedben még nem esett gól.

21

Biros nagy erejű lövése vágódik le a felső lécről.

21

Nem jut el lövésig a Honvéd ebből a támadásból.

20

Vapenski távoli bombája akad el Lévaiban.

20

Mitrovic bravúrral hárítja Fülöp kapura húzott labdáját hátrányban!

19

Mitrovic sarokra üti Fazekas közeli próbálkozását.

19

Kimarad az egri fór.

18

Azonban hamar eladják a labdát a hazaiak.

18

Páros kiállítás, de támadhat tovább a Honvéd.

18

Kontra a hevesiek ellen.

17

Hosnyánszky szerez labdát, fordulhat az Eger.

17

Cuk lövése mellé megy a blokkról.

17

Erdényi hozta el a labdát a vendégeknek.

17

Elkezdődött a harmadik negyed.

A találkozó nehezen indult az órák meghibásodása miatt, így lehet ezért is, a játékosok kapkodtak az első negyedben. A folytatásban megnyugodtak a felek, viszont az Eger a negyed végére két góllal el tudott lépni, ami akár még sokat is érhet a végelszámolásnál. Hamarosan folytatjuk!

16

Vége a második negyednek.

16

Először a kapufa, utána Mitrovic menti meg az egrieket a góltól!

16

ERDÉLYI BALÁZS növeli kétgólosra a vendég előnyt! (3:5)

16

Illés ellen fújnak kontrát, most az Eger kér időt.

15

Szőke szerez labdát, Vad Lajos kér időt.

15

Nem kell sokat várni a válaszra, BORIS VAPENSKI is nagy gólt lő a bal felsőbe! (3:4)

14

KISS GERGELY két lóba után nagy erővel a bal alsóba tüzel emberfórban! (3:3)

14

UROS CUCKOVIC lő a bal alsóba! (2:3)

13

Előnybe kerül a Honvéd, de hamar kontrát fújnak ellenük.

13

Biros távoli kísérlete a blokkról fölé pattan.

13

FÜLÖP BENCE válik le középen emberéről és pattint a bal alsóba! (2:2)

12

Kiss Bálint szerez labdát a hazaiaknak.

12

Fülöp háttal a kapunak próbál lőni, de Mitrovic véd.

11

EERDÉLYI BALÁZS a bal szélről a rövid felsőbe húzza a labdát! (1:2)

11

Egri labdaszerzés, és vendég kiállítás.

10

Viszont szabálytalankodnak vele, így marad a játékszer a Honvédnál.

10

Fazekas ejti fölé a labdát.

10

Hosnyánszky távoli bombáját üti ki Lévai.

9

Vapenski lopta el az átadásnál a labdát.

9

Az Eger nyerte a ráúszást.

9

Elkezdődött a második negyed.

Igazi rangadót láthatnak eddig a nézők, meglehetősen sok hibával. Mindkét gárda kapkod a támadásokban. Amelyikük kicsit megnyugszik, az közelebb kerülhet a győzelemhez!

8

Nincs már hazai lövés, vége az első negyednek.

8

A labdaszerzés után 6 másodperce maradt a Honvédnak, előtte azonban Vad Lajos időt kér.

8

Lévai bravúrral üti ki Erdélyi lövését.

8

Emberelőnyben támadhat az Eger, de előtte időt kér Dabrowski Norbert.

7

Mitrovic úszik ki kapujából jó ütemben.

7

Angyal bombája az alapvonalon túlra csorog Steinmetz kezéről.

7

Kiss bejátszását húzza le Angyal.

6

A blokkról levágódó labda Kiss elé pattan.

6

FÜLÖP BENCE a bal oldalról vágja be a labdát a kapuba! (1:1)

6

Az Eger is elkapkodja a támadást, sok eddig a technikai hiba.

5

A hazai kísérlet a kapu fölé száll.

5

Mitrovicról pattan ki a labda Fazekas elé.

4

Kimarad az első hazai fór is.

4

Biros a bal szélről pattint kapura, de a felső lécről levágódó labda nem halad át a gólvonalon.

3

Ismét egy elpuskázott támadás a vendéglátók részéről.

3

BEDŐ KRISZTIÁN öt méterről vágja a hálóba a labdát! (0:1)

2

Szerelnek középen a védők, támadhat a Honvéd.

2

Lévai védi Szivós lövését emberhátrányban, de marad a labda az Egernél.

1

A hazaiak nem jutnak el lövésig.
Pár másodperc és folytatódhat, illetve elkezdődhet a találkozó.
A játékosok ez alatt melegítenek a vízben.
Most érkezett a zsűriasztalhoz egy tartalék óra. Hátha ezzel minden rendben lesz.
Érdekesség, hogy korábban a Honvédnek Kaposváron volt egy meccse a szezonban, amikor a hazaiaknál elromlott az időmérő berendezés, és mivel negyedórán belül nem tudták megjavítani, így a vendégeknek ítélték a győzelmet.
A zsűriasztalnál tart a tanácskozás, az óra beállításáról.

1

Az órával vannak gondok, ezért áll a játék.

1

A labdaelhozás után néma csöndben, felállva tisztelegtünk az elmúlt hétben elhunyt Ambrus Tamás és Konrád Ferenc emléke előtt.

1

A ráúszásnál a Honvéd volt a gyorsabb.

1

Elkezdődött a mérkőzés.

Igazi rangadón dőlhet el a férfi vízilabda OB I-ben a negyedik csapat kiléte az elődöntőben. A Szolnok és az OSC már az alapszakaszban elért eredményeiknek köszönhetően ott van a négy között, míg a Ferencváros idegenben is megverte a Szegedet és 2-0-s összesített eredménnyel jutott tovább.

Az Eger az első, hazai összecsapáson hatalmas meglepetésre kikapott a Honvédtól 9-7-re. A bajnoki címvédő számára így csak a győzelem az elfogadható a ma esti mérkőzésen. A Bajnokok Ligájában jól állnak a hevesiek, és a múlt héten még a bivalyerős Reccót is megszorongatták Dabrowski Norbert tanítványai. Azt a játékukat kell átmenteni szerdára is.

Ugyanis a Honvéd várhatóan nem elégedett meg az első összecsapáson aratott bravúrgyőzelmével, hanem szeretné lezárni a párharcot és hazai közönség előtt bejutni a bajnokság elődöntőjébe.

Igazi parázs mérkőzésre van kilátás, ahol a vendégektől Hárai Balázs hiányozni fog legutóbbi kiállítása miatt. A telt ház szinte garantál, így a hangulatra sem lehet panasz. Mi is igyekszünk ebből a lehető legtöbbet visszaadni itt az onlajnok.com-on, ezért tartsanak velünk este fél héttől!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:15 - kor kezdődik.