Magyar Ligakupa

MTK Budapest FC – Debreceni VSC

0:2

vége (0:0)

26.05.2015, 18:00 • Illovszky Rudolf stadion, Budapest • Elődöntő • Juhász Attila

A második félidő már valamivel élénkebb játékot hozott és bár az MTK volt inkább mezőnyfölényben, de gólt nem tudtak szerezni a kék-fehérek!
A Debrecen aztán a hajrában lőtt két gólt, így magabiztossá tette továbbjutását a Ligakupa fináléjába!
A Fáy utcából köszönjük a kedves figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (19:55:09)

90+1

A Loki gólt szerzett!
Gólszerző KULCSÁR. Még egy debreceni gól azért a végére; Szakály Péter labdáját a csereként beálló KULCSÁR TAMÁS hat méterről, ballal vágta a léc alá! 0-2

90

Egy perc a ráadás a meccs végén!

85

Vass Ádám is "besárgult" Szakály Péter buktatásáért!

84

Ludánszki a gólja után kapott egy sárga lapot is, mert a felező környékén megrúgta Schrammelt!

83

Gólszerző LUDÁNSZKI. Eldőlni látszik a továbbjutás kérdése! Kulcsár labdáját LUDÁNSZKI BENCE lőtte hat méterről a kapu közepébe! 0-1

79

Máté Péter helyére Szatmári Csaba állt be a Debrecenbe!

76

Hajdú sarokrúgása után Thiam fejelt hat méterről – sokkal a debreceni kapu mellé!

75

Bese jobb oldali, lövésszerű beadását kellett a léc alól kipiszkálnia Verpecznek!

73

Vogyicska helyére a szintén nagyon fiatal, már Magyarországon született Szinanovics állt be az MTK-ba!

71

Sós helyére beállt a Debrecen együttesébe Mihelic!

69

Szakály labdáját Sós lőtte az MTK kapujára 13 méterről, Hegedűs nagyot vetődve mentett!

60

Sós bal oldali beadását a frissen beálló Berdó a kapu torkából lőtte nagy helyzetben fölé!

58

Hármas csere a Debrecennél; Zsidai, Bereczki és Tisza helyett Szakály Péter, Berdó és Kulcsár játszik tovább!

58

Bese 17 méteres lövése kerőlte el nagyon kevéssel a debreceni kapu jobb oldalát!

57

Schrammel bal oldali beadása után Hajdú Ádám estében, szép mozdulattal lőtte a labdát kapura, Verpecz szépen védett!

54

Thiam 23 méteres lövése ment el kevéssel a debreceni kapu mellett!

51

Kanta helyére Schrammel állt be a kék-fehéreknél!

46

Torghelle helyén Cseke játszik tovább az MTK-ban!

Hiába támadott többet az első félidőben a kétgólos hátrányban lévő MTK, a Debrecen volt kapura veszélyesebb, így a hajdúságiak továbbjutása egyelőre egyáltalán nem forog veszélyben!
Szünet után folytatjuk, tartsanak velünk akkor is!

37

Szécsi Márk ugrott ki egy jó labdával, 15 méteres, jobblábas lövését Hegedűs bravúrral ütötte szögletre!

23

Kicsit megélénkült a játék, most Szécsi 18 méteres lövése kerülte el az MTK kapuját!

23

A beívelés után végül Bereczki lőtt, 13 méterről az MTK kapuja fölé!

21

Tisza bombaerős pontrúgását a léc alól ütötte szögletre Hegedűs!

6

Vogyicska 14 méteres, ballábas lövését fogta meg másodjára Verpecz kapus!

Jönnek a csapatok, tiszta pirosban a Debrecen, fehér-kék szerelésben az MTK együttese!

Néhány perc múlva kezdődik kedves olvasóink a Ligakupa utolsó kiírása elődöntő visszavágóinak első mérkőzése! Itt, az Illovszky stadionban szép napos, kissé szeles időjárás fogadta a csapatokat, amelyek az imént fejezték be a bemelegítést!
A meccset kétgólos hátrányból kezdő MTK gyakorlatilag a bajnokikon megszokott csapatával áll fel, míg a DVSC együttesében sok fiatal játékos kap ma szerepet!
Tartsanak velünk, hamarosan kezdünk!

A magyar labdarúgó Ligakupa történetéből három mérkőzés van még hátra, tekintettel arra, hogy az MLSZ döntése értelmében a következő szezonban már nem írják ki ezt a versenysorozatot! Az elődöntők visszavágói következnek tehát, először kedden, kora este az Illovszky Rudolf stadionban, ahol az MTK együttese lesz a pályaválasztó, az első mérkőzésen 3-1-es előnyt szerző Debrecen együttese ellen! A két csapat a bajnokságban tulajdonképpen megosztozott a pontokon, hiszen Budapesten az MTK nyert 1-0-ra, míg Debrecenben a Loki 2-1-es győzelmét hozta a két együttes összecsapása! Most a kék-fehéreknek vagy 2-0-ra vagy legalább három góllal kell ugyebár nyerniük a döntőbe jutáshoz, egy 3-1-es sikerük esetán pedig jönne a hosszabbítás! Minden más esetben a DVSC kerülne a fináléba!
Ligakupa találkozó esetén mindig érdekes kérdés, hogy kiket pihentetnek az edzők a legjobbnak vélt kezdőcsapatból, erre most inkább Kondás Elemérnek lehet oka, hiszen a Loki számára még van igazi tétje az NB I. zárófordulójának, míg a Garami József által irányított MTK már egészen biztosan bronzérmes a pontvadászatban!
Természetesen a hajdúságiak kétgólos előnye tetemes, meglepetés lenne, ha az MTK Angyalföldön le tudná dolgozni hátrányát, de a futballban minden előfordulhat!
Érdeklődéssel várjuk tehát a találkozót és ha Önök is, akkor tartsanak velünk, mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk a meccs történéseivel!
Jó szórakozást kívánunk!

0:2

vége (0:0)

Gólok: 83. Ludánszki, 90+1. Kulcsár

Lapok:   85. Vass Á. (MTK) – 84. Ludánszki (DVSC)

MTK Budapest FC: Hegedűs L. – Bese, Vukmir, Vass Á., Hajdú Á. – Thiam, Vogyicska (Szinanovics, a 73.) – Gera D., Kanta J. (Schrammel, az 51.), Vadnai – Torghelle (Cseke, a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
Cserék: Groppioni (kapus), Cseke, Schrammel, Halmai R., Széles, Sági, Szinanovics.

Debreceni VSC: Verpecz – Kuti, Máté P. (Szatmári Cs., a 79.), Brkovics, Ferenczi J. – Bereczki (Berdó, az 58.), Zsidai (Szakály P., az 58.), Ludánszki, Sós B. (Mihelic, a 71.) – Tisza (Kulcsár, az 58.),Szécsi M. . Vezetőedző: Kondás Elemér
Cserék: Slakta (kapus), Szatmári Cs., Mihelic, Barna Sz., Berdó, Szakály P., Kulcsár T.

Játékvezetők: Berke Balázs (Kelemen Attila, ifj.Varga Gábor ; 4. jv.:Becséri Gergely)